Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 8:46 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 122  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2011 11:16 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 08, 2010 9:24 am
Příspěvky: 133
Bydliště: Slovensko Nitriansky kraj
dandeliona píše:
Lignany tam mohou být, pokud máte tento olej:
http://www.dr-johanna-budwig.de/product_info.php?info=p3_Dr--Budwig-s-Omega-Lignan.html
Mám tutéž značku oleje i bez lignanů a chuťově to nejde poznat. Přiznávám, že cena bude pro mnoho lidí nepřijatelná, ale já to dostávám jako revanš za protislužbu. Co můžu chválit, je černá lahev bránící světlu, a to, že nikdy nebyl hořký. Jinak v Německu jsou informovaní a skladují ho v chladících boxech, což se mi Čechách až na jednu výjimku nikdy nestalo. \":(\"
U nás je varianta s medem TOP, a to u dětí i u seniorů.

No ta cena je asi len kvoli menu Dr.Budwig, inak neviem liter za 51 EUR!!! tam asi plavaju zlate zrnka \":lol:\"
Velmi slušný biznis to zdravie, vidim že nie len lekari sa snažia zarobit


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát zář 30, 2011 10:05 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
dandeliona píše:
Lignany tam mohou být, pokud máte tento olej:
http://www.dr-johanna-budwig.de/product_info.php?info=p3_Dr--Budwig-s-Omega-Lignan.html
Mám tutéž značku oleje i bez lignanů a chuťově to nejde poznat. Přiznávám, že cena bude pro mnoho lidí nepřijatelná, ale já to dostávám jako revanš za protislužbu. Co můžu chválit, je černá lahev bránící světlu, a to, že nikdy nebyl hořký. Jinak v Německu jsou informovaní a skladují ho v chladících boxech, což se mi Čechách až na jednu výjimku nikdy nestalo. \":(\"
U nás je varianta s medem TOP, a to u dětí i u seniorů.

To je pravda, někteří renovovaní výrobci je tam v určitém objemu vracejí, nicméně zde to není běžné, proto to moc nezmiňuji a je rozhodně lepší se na to nespoléhat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát zář 30, 2011 10:07 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
stevo69 píše:
No zajtra to vyskúšam s tým medom ale klasickú recepturu aj seminka, zaujimave to može byť aj s marmeladou, teraz ma napadá čo tak pridat trochu droždia?

Já bych do toho mimo vlastní recept nic nepatlal, to bude pak nějaký kočkopes a droždí už vůbec ne, to je vyloženě nesmysl, pak nakynete jako buchty.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát zář 30, 2011 12:18 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 08, 2010 9:24 am
Příspěvky: 133
Bydliště: Slovensko Nitriansky kraj
Mne aj manželke chuti najviac klasicka receptura 250g tvarohu (my davame bryndzu), 100ml lanoveho oleja, 4 lyžice pomletych semienok, k tomu si dávam jednu velku cibulu a rajčinu, posipanú kyselinou L askorbovou.
Tie príchute skušam kvoli mojim deťom.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob říj 01, 2011 10:03 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
stevo69 píše:
Mne aj manželke chuti najviac klasicka receptura 250g tvarohu (my davame bryndzu), 100ml lanoveho oleja, 4 lyžice pomletych semienok, k tomu si dávam jednu velku cibulu a rajčinu, posipanú kyselinou L askorbovou.
Tie príchute skušam kvoli mojim deťom.

Ok, takto to je správně a dětem udělejte sladkou variantu se Sladíkem to jim chutnat určitě bude a ještě to opravuje chrup.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř říj 05, 2011 10:44 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
V jiném tématu píšete, že je potřeba srovnat omega 3... kolik litrů oleje je potřeba? Jak se pozná, že už jsou srovnané?

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř říj 05, 2011 4:41 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
V jiném tématu píšete, že je potřeba srovnat omega 3... kolik litrů oleje je potřeba? Jak se pozná, že už jsou srovnané?

No to se nedá jednoznačně říci, protože každý bude potřebovat jiné množství a bez vyšetření krve se to nepozná, nicméně jako vodítko může sloužit stav stařeckých skvrn po těle, speciálně se tvoří u mužů dost na zádech a i v dekoltu u žen. Tyto skvrny jsou vlastně projevem žluklých olejů pod pokožkou. Po dostatečné dodávce potřebných omega kyselin krásně mizí a pokožka je zase čistá, jako u mladých lidí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř říj 05, 2011 10:56 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
A když člověk je mladý a skvrny nemá? Jaké vyšetření krve to odhalí?

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv říj 06, 2011 8:10 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
A když člověk je mladý a skvrny nemá? Jaké vyšetření krve to odhalí?

Tak zjistit konkrétní omega kyseliny v organizmu bude asi skoro nemožné, nebo o takovém vyšetření nevím a určitě by stálo balík, ale čistě teoreticky by se na to dalo jít přes cholesterol, což jsou celkem levná vyšetření. Pokud vezmu v úvahu, že dodávka rybího, nebo lněného oleje poměr hodného a zlého cholesterolu dobře srovná, nemělo by teoreticky být problém si nechat za cca 200,-Kč udělat v laborce cholesteroly a na tomto základě si sledovat stav. Nicméně to berte jako teoretizování, prakticky to vyzkoušené nemám, ale třeba by to fungovat mohlo, to by se muselo odsledovat u více lidí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv říj 06, 2011 10:23 am 
Offline

Registrován: ned zář 19, 2010 4:06 pm
Příspěvky: 44
Ono s konzumaci vysokych davek ALA v lnenem oleji at uz je smichan s cimkoliv to neni tak jednoduche jak se zda.

Konverze krátkých řetězců n-3 kyseliny alfa-linolenové (ALA), nalezené v rostlinných potravinách jako je lněné semínko a vlašský ořech, nutných k přeměně na DHA je extrémně slabá u většiny lidí. Jedním z důvodů pro to je, že strava s vysokým obsahem n-6 LA inhibují přeměnu ALA na DHA. Například jedna studie prokázala, že zvýšení spotřeby ALA z 15 g / d na 30 g / d snižuje přeměnu ALA na DHA v přepočtu o 40%.

http://www.ajcn.org/cgi/content/full/71/1/179S?ijkey=5c7af875f3dc71a303f7df78c52145e8b7c31643

Napriklad lide s poruchamy stitne zlazy maji dle studii tuto schopnost obzvlaste snizenou.
Osobam trpicim inzulinovou rezistenci se konzumace vyssiho mnozstvi ALA primo zakazuje, jelikoz jejich premena vede z vetsi casti na pro-zanetlivou formu.
Jako nejidealnejsi zdroj EPA a DHA je proste rybi olej.

Další výzkum jasně ukazuje, že konverze ALA na EPA a DHA, je velice omezená. Méně než 5% ALA se konvertuje na EPA, a méně než 0,5% (půl procenta) z ALA je přeměněno na DHA.
Chybné pochopení této skutečnosti, zejména u vegetariánů a veganů je, že naše potřeba EPA a DHA je možné uspokojit konzumací lněného oleje a dalších rostlinných zdrojů ALA. Ale nejnovější výzkumy jasně ukazují, že tomu tak není.
Studie ukázaly, že ALA doplňky (např. len olejný) nejsou téměř vůbec schopny zvýšit plazmatické hladiny DHA u veganů, kteří již měli nízké hladiny DHA na počátku studie. To platí i pro zdravé lidi, ale zejména pro ty, kteří trpí nedostatkem živin, protože konverze ALA na DHA závisí na zinku, železe a pyridoxinu. Biologická dostupnost železa v rostlinných zdrojů je nížší ve srovnání s živočišného původu. Proto je nedostatek železa celkem běžný u veganů a vegetariánů. To je další důvod, proč inklinují k nedostatečné přeměně ALA na DHA.

Nekdo tady zminil rybi olej od Nutraceutica. Zakoupil jsem, vyzkousel jsem a jsem nadsen.
V jedne lzici 950mg EPA, 650mg DHA a 380mg ALA cili 1,5g plne vyuzitich Omega 3.
Navic neutralni chut. Konecne jsem nasel skvely produkt. Uz tak nemusim dovazet z Ameriky v mensich davkach.


Naposledy upravil Sroll dne čtv říj 06, 2011 11:57 am, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv říj 06, 2011 11:01 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 08, 2010 9:24 am
Příspěvky: 133
Bydliště: Slovensko Nitriansky kraj
Sroll píše:
Ono s konzumaci vysokych davek ALA v lnenem oleji at uz je smichan s cimkoliv to neni tak jednoduche jak se zda.

Konverze krátkých řetězců n-3 kyseliny alfa-linolenové (ALA), nalezené v rostlinných potravinách jako je lněné semínko a vlašský ořech, nutných k přeměně na DHA je extrémně slabá u většiny lidí. Jedním z důvodů pro to je, že strava s vysokým obsahem n-6 LA inhibují přeměnu ALA na DHA. Například jedna studie prokázala, že zvýšení spotřeby ALA z 15 g / d na 30 g / d snižuje přeměnu ALA na DHA v přepočtu o 40%.

http://www.ajcn.org/cgi/content/full/71/1/179S?ijkey=5c7af875f3dc71a303f7df78c52145e8b7c31643

Napriklad lide s poruchamy stitne zlazy maji dle studii tuto schopnost obzvlaste snizenou.
Osobam trpicim inzulinovou rezistenci se konzumace vyssiho mnozstvi ALA primo zakazuje, jelikoz jejich premena vede z vetsi casti na pro-zanetlivou formu.
Jako nejidealnejsi zdroj EPA a DHA je proste rybi olej.

Nekdo tady zminil rybi olej od Nutraceutica. Zakoupil jsem, vyzkousel jsem a jsem nadsen.
V jedne lzici 950mg EPA, 650mg DHA a 380mg ALA cili 1,5g plne vyuzitich Omega 3.
Navic neutralni chut. Konecne jsem nasel skvely produkt. Uz tak nemusim dovazet z Ameriky v mensich davkach.

Prosim ta vedel by si mi poslat link na ten rybý olej od Nutraceutica
dakujem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv říj 06, 2011 11:06 am 
Offline

Registrován: ned zář 19, 2010 4:06 pm
Příspěvky: 44
Ja a kolegove z prace jsme si nechali zaslat tento :

http://www.nutraceutica.sk/sk/produkty/omega_3_rybi_olej/omega_3_natural_pomaranc.aspx


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv říj 06, 2011 12:17 pm 
Offline

Registrován: ned zář 19, 2010 4:06 pm
Příspěvky: 44
Jarda píše:
Kometa píše:
A když člověk je mladý a skvrny nemá? Jaké vyšetření krve to odhalí?

Tak zjistit konkrétní omega kyseliny v organizmu bude asi skoro nemožné, nebo o takovém vyšetření nevím a určitě by stálo balík, ale čistě teoreticky by se na to dalo jít přes cholesterol, což jsou celkem levná vyšetření. Pokud vezmu v úvahu, že dodávka rybího, nebo lněného oleje poměr hodného a zlého cholesterolu dobře srovná, nemělo by teoreticky být problém si nechat za cca 200,-Kč udělat v laborce cholesteroly a na tomto základě si sledovat stav. Nicméně to berte jako teoretizování, prakticky to vyzkoušené nemám, ale třeba by to fungovat mohlo, to by se muselo odsledovat u více lidí.

http://omegametrix.eu/service.html

Jsme evropská referenční laboratoř pro analýzu mastných kyselin. Naše služby zahrnují následující:
Analýza celého spektra mastných kyselin červených krvinek, plazmy, tkání a jiných vzorků. Konkrétně HS-Omega-3-index a trans mastných kyselin, pro které jsme jediné pracoviště v Evropě.

Je možné určit HS-Omega-3 Index bez žíly? Existuje self-test?
Ano, existuje. Funguje podobně jako stanovení hladiny cukru v krvi z krve z prstu. Zašleme Vám potřebné testovací soupravy.
Obdržíte sadu s podrobným a ilustrovaným manuálem. Takže můžete čerpat krev z prstu pomocí automatického zařízení prst punkce (v ceně). Krev, kterou dáte na speciálně připravený filtrační papír (včetně), nám můžete zaslat standardní poštou. Provedeme kvalitní analýzu a poté obdržíte podrobnou lékařskou zprávu, která vysvětlí i Vaše výsledky.

Cena za self-test je 68, - Euro. Fakturu obdržíte e-mailem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát říj 07, 2011 8:44 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Sroll píše:
Ono s konzumaci vysokych davek ALA v lnenem oleji at uz je smichan s cimkoliv to neni tak jednoduche jak se zda.

Konverze krátkých řetězců n-3 kyseliny alfa-linolenové (ALA), nalezené v rostlinných potravinách jako je lněné semínko a vlašský ořech, nutných k přeměně na DHA je extrémně slabá u většiny lidí. Jedním z důvodů pro to je, že strava s vysokým obsahem n-6 LA inhibují přeměnu ALA na DHA. Například jedna studie prokázala, že zvýšení spotřeby ALA z 15 g / d na 30 g / d snižuje přeměnu ALA na DHA v přepočtu o 40%.

http://www.ajcn.org/cgi/content/full/71/1/179S?ijkey=5c7af875f3dc71a303f7df78c52145e8b7c31643

Napriklad lide s poruchamy stitne zlazy maji dle studii tuto schopnost obzvlaste snizenou.
Osobam trpicim inzulinovou rezistenci se konzumace vyssiho mnozstvi ALA primo zakazuje, jelikoz jejich premena vede z vetsi casti na pro-zanetlivou formu.
Jako nejidealnejsi zdroj EPA a DHA je proste rybi olej.

Další výzkum jasně ukazuje, že konverze ALA na EPA a DHA, je velice omezená. Méně než 5% ALA se konvertuje na EPA, a méně než 0,5% (půl procenta) z ALA je přeměněno na DHA.
Chybné pochopení této skutečnosti, zejména u vegetariánů a veganů je, že naše potřeba EPA a DHA je možné uspokojit konzumací lněného oleje a dalších rostlinných zdrojů ALA. Ale nejnovější výzkumy jasně ukazují, že tomu tak není.
Studie ukázaly, že ALA doplňky (např. len olejný) nejsou téměř vůbec schopny zvýšit plazmatické hladiny DHA u veganů, kteří již měli nízké hladiny DHA na počátku studie. To platí i pro zdravé lidi, ale zejména pro ty, kteří trpí nedostatkem živin, protože konverze ALA na DHA závisí na zinku, železe a pyridoxinu. Biologická dostupnost železa v rostlinných zdrojů je nížší ve srovnání s živočišného původu. Proto je nedostatek železa celkem běžný u veganů a vegetariánů. To je další důvod, proč inklinují k nedostatečné přeměně ALA na DHA.

Nekdo tady zminil rybi olej od Nutraceutica. Zakoupil jsem, vyzkousel jsem a jsem nadsen.
V jedne lzici 950mg EPA, 650mg DHA a 380mg ALA cili 1,5g plne vyuzitich Omega 3.
Navic neutralni chut. Konecne jsem nasel skvely produkt. Uz tak nemusim dovazet z Ameriky v mensich davkach.

To máte pravdu, ale vždy je lepší alespoň něco, než nic, nedostatek omega 3 kyselin likviduje celé hospodaření tuků v těle a způsobuje vážné zdravotní problémy, nicméně rybí tuk je určitě výborný a mnohokrát jsem zde nutnost jeho použití zmiňoval.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát říj 07, 2011 8:47 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Sroll píše:

To je výborný produkt, ale bohužel i dost drahý, skoro stejnou službu vám poskytne běžně prodávaný rybí olej, který je k mání v každé lékárně a za podstatně nižší cenu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 122  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz