Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:49 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111 ... 122  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř pro 21, 2016 2:26 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
SemTamTuPrídem píše:
Lenže dokiaľ sa JINDRA bude riadiť "samouvrhnutým prikázaním" typu "Čo nerobí zviera ale človek áno, to musí byť pre človeka zo zásady škodlivé", tak bude obeťou KLAMSTVA. \":)\"

díky, díky za názor


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 28, 2016 8:46 am 
Offline

Registrován: ned říj 21, 2012 10:31 pm
Příspěvky: 27
Knize píše:
Dobry den,
mam dotaz ohledne tvarohu do sirne smesi.Ve vice odkazech i v knize jsem se docetl, ze se ma pouzivat tvaroh odtucneny s min.mnozsvi tuku (max.1%)a vy tvrdite opak, min.10% tuku.Jestli jsem to dobre pochopil, tak v sirne smesi hraje roli bílkovina obsahující aminokyseliny, v nichž je obsažena síra a nenasycená mastná kyselina (lneny olej) a tuk z tvarohu neni zadouci.
Jakou roli hraje podle vas zivocisnej tuk v tvarohu?
A jeste dotaz, jak skladujete olej?Dr.Budwig, pise nezamrazovat, jak to resite vy?Vydrzi v lednici a jak dlouho?
Dekuji za odpoved

Dr. Budwig vsude pise, ze tvaroh MUSI byt nizkotucny. Stejne tak jedno z jejich pravidel je - nepouzivat zadne zivocisne tuky vcetne masla. ALE na druhou stranu nebyla proti, aby si clovek obcas dal nejaky hodne dobry kvalitni syr, ktery maslo take obsahuje.

Pravdepodobne by se mel nizkotucny tvaroh lepe mixovat s olejem, nez nizkotucny - podle me zkusenosti se mixuji oba dost dobre, jak nizkotucny, tak plnotucny. Ale, ja sama pouzivam pouze nizkotucny, ona mela tuhle dietu dobre ozkousenou a taky predevsim proto, ze je to urcite pro telo lepe stravitelne, nez kdyz tam je jeste k tomu maslo. A maslo, jelikoz ho miluji, pouzivam k obedu se zeleninou \":)\".


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 28, 2016 9:12 am 
Offline

Registrován: ned říj 21, 2012 10:31 pm
Příspěvky: 27
Richard9 píše:
Dobrý den,
co se stane s tvarohem, že zde není zdraví škodlivý? - mléko a mléčné výrobky jsou normálně hodně škodlivé.
Když mám lignany ve lněných semínkách, nešlo by místo lněného oleje použít nějáký jiný olej s podobným ratiem omega 3 a 6? Mám z těch lněných olejů špatný pocit, nechci do sebe dávat zežluklý olej a zároveň nechci nakupovat přes internet.

My, jako lide, jsme casto presvedceni o jednosmernem nazoru, ktery se pak snazime vecpat ostatni a kdyz nesouhlasi, tak je bud ponizujeme, anebo se nim nazor snazime vsehovsudy vecpat. Tohle samozrejme nikam nevede, pak se clovek akorat hada a snizuje svoji frekvenci, anebo se uz vic nepta. A ptani se je tak strasne dulezite. Obzvlast ziskavani ziskavani informaci ohledne zdraveho ziti je v dnesni dobe extremne dulezite. Na nic neni jen jedna spravna odpoved, ktera se by platila pro vsechny. Kazdy jsme individualni a kazdy mame jine potreby. Proto je treba ziskat vice nazoru od ostatnich, precist spoustu knih, ktere jsou take vetsinou jednosmerne, ale podle toho si dat pro sebe informace dohromady a udelat si svuj nazor, takovy, ktery nam prijde nejblizsi.

Takovyhle nazor jsem si udelala treba ja: Komercni mlecne vyrobky zakoupene v supermarketech jsou extremne skodlive. Obsahuje hormony, antibiotika, GMO, toxiny, jsou nejen pasterizovane, ale jeste k tomu homogenizovane a je to jeden z bilych jedu, ktery by do me nikdo nedostal. ALE bio vyrobky zakoupene na duveryhodnych farmach, nejlepe v nepasturizovanem stavu, ale i ta pasturizase neni zas tak hrozna, hlavne, aby to nebylo homogenizovane, jsou pro nektere lidi velice vyzivne. Kvalitni tvrdy syr a kysane mlecne vyrobky vyrobene z tohoto bio farmarskeho mleka mohou byt uzasne. Ale zase jak pro koho. Obsahuji kasein a k tomu laktozu, ktera je tezce stravitelna a do ted nekteri lide z nasi planety, kteri nemeli pristup k mlecnym vyrobkum, si na ni nevytvorili enzymi a mlecne vyrobky jsou pro ne nepouzitelne, tezce nestravitelne. V dnesni dobe plne toxinu v domacnosti z cisticich prostredku, pesticidy, smog z aut (jeste pred par lety bylo aut minimalne a dnes ... neuveritelne), elektromagneticka pole kam se jen podivate ... a s timhle vsim se clovek musi kazdy den nejak prat. A to je jeden z duvodu, proc laktoza a gluten i ve "zdrave" forme - kvaskovy chleb z predem namocenych zrn, zpusobuje v hodne lidech toxicke reakce, protoze to nedokazi stravit. K tomu kazdy clovek ma jine potreby. Zalezi take na obdobi. Ja, po nekolikaletem hledani v ruznych knihach, spolupracovani s ruznymi lidmy ohledne zdrave vyzivy a zdraveho ziti, jsem se naucila sve telo poslouchat, napojila se na sve organy a telo mi pak samo hlasi, co potrebuje a co ne. Mam obdobi, kdy me telo chce syr (mlecnym vyrobkum se vyhybam, ale nas mistni nepasturizovany syr z biodinamicke farmy je obcas neodolatelny), tak si ho dam. A pak mam obdobi, kdy nechci zadny mlecny vyrobek masic a klidne i dyl ... To stejny mam s masem, obilninami ... maso jim vetsinou v zimne a na podzim, to si o nej telo vylozene zada a stravim ho uplne paradne, ale pak na jare pro me prichazi cistici obdobi a maso nejim treba 4 mesice a nemam na nej vubec chut.

A tvaroh na Budwig snidani si vyrabim doma, kukupu nehomogenizovane odtucnene mleko, do nej dam kulturu na creme fraiche a mam tvaroh na par dni pro me i pro syna \":)\".

A abych presne odpovedela na vasi prvni otazku - omega 3 vycerpani telo potrebuje natolik, ze v tomhle pripade jsou ucinky lneneho oleje zdaleka prevysicujici mozneho negativniho ucinku tvarohu. A k tomu velke davky lneneho oleje se telem jinak nemuzou vstrebat, pouze ve smesi s tvarohem. Mam takovy dojem, ze telo dokaze vstrebat pouze 1 lzici lneneho oleje bez tvarohu. Takze ja to pouzivam tak, ze si tu lzici dam na ovesnou kasi. Tady zase mame "problem", ze jednosmerni jedinci obilniny uplne zavrhuji. Takova ovesna kase, delala z cerstve namletych zrn, ktere jsou pred tim namocene a susicce vysusene muze byt velice vyzivna vec. Ale to opet zaleci na cloveku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 08, 2017 2:53 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28243
Bydliště: Poděbrady
H0pe píše:
Prave proto jej ted hodne pouzivam, mam hypofunkci a doporucoval jste mi z tuku prave kokosak, maslo a olivovy olej. Je vhodne neco podobneho jako patlanina zarazovat na snidani pri mem problemu? Zkousela jsem ji s tvarohem, kokosakem, mlekem a bananem a zachutnalo mi to. Nevim, jestli pridat i lnene seminko, podle vseho bych se mela orechum a seminkum vyhybat.

Tak důvodů ke zpomalení štítné může být více, třeba málo sacharidů ve stravě, špatné tuky, rozházené hormony, konkrétně nízký progesteron a další. Tedy ne vždy musí být lněný olej problém.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 08, 2017 2:54 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28243
Bydliště: Poděbrady
Richard9 píše:
Dobrý den,
co se stane s tvarohem, že zde není zdraví škodlivý? - mléko a mléčné výrobky jsou normálně hodně škodlivé.
Když mám lignany ve lněných semínkách, nešlo by místo lněného oleje použít nějáký jiný olej s podobným ratiem omega 3 a 6? Mám z těch lněných olejů špatný pocit, nechci do sebe dávat zežluklý olej a zároveň nechci nakupovat přes internet.

Tam dochází k chemické reakci sirných proteinů s tím lněným olejem a nevím jaký jiný olej by měl tak vysoké procentu omega 3 mastných kyselin.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 08, 2017 3:10 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28243
Bydliště: Poděbrady
Knize píše:
Dobry den,
mam dotaz ohledne tvarohu do sirne smesi.Ve vice odkazech i v knize jsem se docetl, ze se ma pouzivat tvaroh odtucneny s min.mnozsvi tuku (max.1%)a vy tvrdite opak, min.10% tuku.Jestli jsem to dobre pochopil, tak v sirne smesi hraje roli bílkovina obsahující aminokyseliny, v nichž je obsažena síra a nenasycená mastná kyselina (lneny olej) a tuk z tvarohu neni zadouci.
Jakou roli hraje podle vas zivocisnej tuk v tvarohu?
A jeste dotaz, jak skladujete olej?Dr.Budwig, pise nezamrazovat, jak to resite vy?Vydrzi v lednici a jak dlouho?
Dekuji za odpoved

Správně vám odpovídá člen pv33 a asi by se její dílo muselo číst v originále a i tak to bude každý vykládat po svém. Já vycházím z toho že tam dávala Quark, což v té době představovalo tvaroh relativně tučný. Bohužel časem vzniklo více směrů a vykutat z toho dnes originální názory autorky je dost problematické.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 26, 2017 4:13 am 
Offline

Registrován: čtv led 26, 2017 3:54 am
Příspěvky: 2
Dobrý den, mám několik dotazů,

1.) Kukuřičné zrno údajně obsahuje hodně síry, je tomu tak i u kukuřičné mouky? A nebo se ta mouka zpracovává způsobem, díky kterému o většinu té síry, kterou v sobě zrno má, přijde? Ze všech rostlinných zdrojů má právě kukuřičné zrno údajně nejvyšší hodnotu síry (1640 mg/kg). Rád bych proto vyzkoušel udělat sirnou patlaninu z kukuřičné mouky, resp. kaše. Poměr bílkovin na 100g je velice příznivý (jen o něco nižší než např. u tvarohu), takže bychom v té kaši měli splněny podmínky jak bílkovin, tak síry, a stačilo by přidat lněný olej, lněná semínka, a vše pořádně rozmixovat. Je tato teorie správná?

2.) Má smysl při vymýšlení nestandardního receptu na sirnou patlaninu uvažovat o MSM, jako o potenciálním zdroji síry? Teoreticky, pokud je podmínka receptu lněný olej, síra a proteiny, šel by udělat koktejl ze lněného oleje, MSM a proteinového prášku. Nebo mi něco uniká?

3.) V této otázce nejspíš lehce poruším pravidla fóra, protože se zeptám na něco, co je již někde zodpovězeno, a proto se za otázku omlouvám, a pokud mi nebude odpovězeno, nebudu se vůbec divit. Jaká je cca doporučená denní dávka Omega-3 ze lněného oleje, pro zdravého člověka? Má nějaký význam snažit se o hypersuplementaci? Resp., má nějaké výhody přijímat o hodně víc Omega-3 (ze lněného oleje, resp. sirné patlaniny), než je DDD? Je v pořádku mít jako jediný/hlavní zdroj Omega-3 ve stravě sirnou patlaninu? Nebo je například vhodné to kombinovat s rybím olejem?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 27, 2017 9:42 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
kubajzník píše:
má nějaké výhody přijímat o hodně víc Omega-3 (ze lněného oleje, resp. sirné patlaniny), než je DDD?

patrně ne, ne ne
přesně toto jsem v únoru 2015 konzultoval s kamarádkou (známá pí Strunecká = Doba jedová), která je stejně jako já milovnicí lněného semínka. K tomu mi sdělila, že všeho s mírou, protože při přehnané konzumaci omega-3 hrozí rakovina, zejména prostaty.
Poslala mi kopii textu, který odeslala do jednoho časopisu...:

Mohou podle vás způsobovat omega-3 rakovinu?

V současné době převládá názor, že omega-3 mastné kyseliny jsou pro zdraví důležitější než omega-6. Základním pravidlem je, že bychom měli tyto kyseliny konzumovat v poměru 1:1, zatímco ve skutečnosti je prý konzumujeme v poměru 1:20. Každému proto prospěje, když konzumaci omega-3 zvýší. Mastné kyseliny jsou součástí nesmírně složitých interakcí v lidském těle, nejsou pouze zdrojem energie, ale i stavebními složkami membrán, hormonů a regulačních enzymů. Je proto pochopitelné, že významně zasahují do regulace karcinogenních procesů. Badatelé a lékaři po celém světě se pokoušejí zastavit tsunami zhoubného bujení i kardiovaskulárních onemocnění a studují každou slibnou možnost. Klinické experimenty a epidemiologické studie s lidmi jsou však vždy ovlivněné celou řadou možných variabilních komponent, které vstupují do hry a které nám jsou stále skryté. Stačí si přečíst pouze názvy více než 2000 vědeckých prací, které nabízí databáze PubMed na heslo omega-3 a rakovina, abychom viděli, že omega-3 se pro většinu badatelů stále jeví jako potenciální nástroj, který má schopnost nedovolit karcinomům, aby v lidském těle vznikly. Umíme to zdůvodnit teoreticky a vysvětlit mechanismus, jakým omega-3 zpomalí i zastaví průběh rakoviny prostaty nebo prsu. Avšak objevují se i velké studie, které upozorňují, že vyšší hladina omega-3 PUFA v krvi znamená vyšší riziko rakoviny prostaty. Moje rada proto zní: všeho s mírou, jezme zdravě a rozmanitě; nemusíme konzumovat každý týden půl kila lososů z arktických vod a sklenici oleje z krillu, ale od každého trochu nám zcela jistě prospěje. Měli bychom si vzít poučení z toho, že i superzdravé beta-karoteny podávané ve Finsku tisícovkám dobrovolníků kvůli prevenci rakoviny, dokázaly zvýšit výskyt karcinomů plic a studie ATBC musela být ukončená. Mrkev je přesto stále zdravá potravina.
Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 27, 2017 10:58 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Jinými slovy, když při zabijačce sním mozeček, tak už nepotřebuji vyrovnávat hladinu Omega-3 mastných kyselin a napravovat její z hlediska lidské výživy nesprávný poměr jako u semen a ořechů. Lněný olej, užívaný k léčbě rakoviny, se tak kvůli té samé oxidaci vlastně nehodí ke každodenní konzumaci!?
http://www.vegmania.cz/clanky/orechy-seminka-bilkoviny-zdrave-tuky-spousta-energie

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 30, 2017 1:48 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Jindra píše:
kubajzník píše:
má nějaké výhody přijímat o hodně víc Omega-3 (ze lněného oleje, resp. sirné patlaniny), než je DDD?

patrně ne, ne ne
přesně toto jsem v únoru 2015 konzultoval s kamarádkou (známá pí Strunecká = Doba jedová), která je stejně jako já milovnicí lněného semínka. K tomu mi sdělila, že všeho s mírou, protože při přehnané konzumaci omega-3 hrozí rakovina, zejména prostaty.
Poslala mi kopii textu, který odeslala do jednoho časopisu...:

Mohou podle vás způsobovat omega-3 rakovinu?

V současné době převládá názor, že omega-3 mastné kyseliny jsou pro zdraví důležitější než omega-6. Základním pravidlem je, že bychom měli tyto kyseliny konzumovat v poměru 1:1, zatímco ve skutečnosti je prý konzumujeme v poměru 1:20. Každému proto prospěje, když konzumaci omega-3 zvýší. Mastné kyseliny jsou součástí nesmírně složitých interakcí v lidském těle, nejsou pouze zdrojem energie, ale i stavebními složkami membrán, hormonů a regulačních enzymů. Je proto pochopitelné, že významně zasahují do regulace karcinogenních procesů. Badatelé a lékaři po celém světě se pokoušejí zastavit tsunami zhoubného bujení i kardiovaskulárních onemocnění a studují každou slibnou možnost. Klinické experimenty a epidemiologické studie s lidmi jsou však vždy ovlivněné celou řadou možných variabilních komponent, které vstupují do hry a které nám jsou stále skryté. Stačí si přečíst pouze názvy více než 2000 vědeckých prací, které nabízí databáze PubMed na heslo omega-3 a rakovina, abychom viděli, že omega-3 se pro většinu badatelů stále jeví jako potenciální nástroj, který má schopnost nedovolit karcinomům, aby v lidském těle vznikly. Umíme to zdůvodnit teoreticky a vysvětlit mechanismus, jakým omega-3 zpomalí i zastaví průběh rakoviny prostaty nebo prsu. Avšak objevují se i velké studie, které upozorňují, že vyšší hladina omega-3 PUFA v krvi znamená vyšší riziko rakoviny prostaty. Moje rada proto zní: všeho s mírou, jezme zdravě a rozmanitě; nemusíme konzumovat každý týden půl kila lososů z arktických vod a sklenici oleje z krillu, ale od každého trochu nám zcela jistě prospěje. Měli bychom si vzít poučení z toho, že i superzdravé beta-karoteny podávané ve Finsku tisícovkám dobrovolníků kvůli prevenci rakoviny, dokázaly zvýšit výskyt karcinomů plic a studie ATBC musela být ukončená. Mrkev je přesto stále zdravá potravina.
Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc.

Pokud má někdo v očích alternativní veřejnosti zdiskreditovat nějakou fungující přírodní léčbu, je ideální k tomu použít nějakou osobnost z oblasti alternativy. Některá díla prof Strunecké mi připomínají dr. Andrew Weila, alternativce, který začal střílet do vlastních řad. Viz například http://healthwyze.org/reports/294-docto ... -really-on a http://www.drweil.com/health-wellness/b ... or-cancer/. Na konci druhého odkazu píše například dr Weil k tomu, že byla Budwigová několikrát navržená na nobelovku, že se může navrhnout každý sám. Což je naprostá lež, navrhnout můžou jen význačné instituce …, lze snadno vygooglit.

Co se týká prof Strunecké, není napadení léčby vysokýma dávkama omega3 její první napadání alternativy. Před pár lety sem dával ls.lucki odkaz na blábol paní profesorky na téma MMS. Bohužel už nefunguje odkaz na originál, ale pár citací z jejího díla lze najít v mém příspěvku http://zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?p=50551#p50551. Mne stačilo například že psala
Prof. Strunecká píše:
Chloritan sodný je přirozeně velmi alkalický (pH kolem 12, takže má schopnost leptat sliznice). Po pozření a zapití nějakou kyselinou (citronovou nebo octovou), se má v žaludku uvolnit oxid chloričitý,....

Tato lež, o zapíjení nějakou kyselinou mluví o neseriznosti toho díla.

A teď pár poznámek k tomu, co sem zkopíroval Jindra. Není tam přímo jmenovaný protokol Budwigove, ale jak je vidět na Jindrovi, tak si to s ním stejně lidi spojejí a účelu je dosaženo. Mně stačí už jen tvrzení paní profesorky, že „Badatelé a lékaři po celém světě se pokoušejí zastavit tsunami zhoubného bujení i kardiovaskulárních onemocnění a studují každou slibnou možnost.“. Osobně věřím, že by vědci opravdu dokázali vyléčit během pár týdnů téměř jakoukoliv nemoc, včetně rakovin. Takže já tomu tvrzení nevěřím. Nikdy jsem neviděl žádný seriózní pokus o využití léčby pomocí B17, hladovek, diety Breusse, MMS, Gersonovy terapie, léčby podle protokolu Budwigové, podvazování podle dr Fortýna, vysokýma dávkama céčka.... Pokud byl nějaký pokus provedený, tak většinou neodpovídal postupům fungující alternativní léčby a cíl byl asi jen tu léčbu zdiskreditovat. Z dvou tisíc studií na téma omega3 a rakovina paní prof. uvádí studie, které nejsou pozitivní. A nezmiňuje ani jednu studii o léčbě podle protokolu dr. Budwigové. Kde nejde pouze o to dodávat jakékoliv doplňky s omega 3. Sama Budwigova odmítala dopňky a využití rybího tuku, vzhledem k jeho zpracování. A četl jsem o stovkách vyléčených léčbou založenou na mrkvové šťávě, ale to je něco úplně jiného než podávání betakarotenů ze studie ve Finsku, kterou prof Strunecká zmiňuje. A tvrzení „všeho s mírou“, které na téma omega 3 paní prof uvádí zní možná někomu dobře, ale já bych od vědkyně čekal seriozní vysvětlení a to tam nevidím. Je řada léčebných postupů které jsou založeny na vysokých dávkách a kde zlatá střední cesta je na nic, třeba léčba vysokýma dávkama céčka, vysokýma dávkama vitaminu B3 Niacinu, vysokýma dávkama lněného oleje a lněných semínek, vysokýma dávkama mrkvové šťávy...

K rizikům rakoviny prostaty bych doporučil třeba zkušenosti uživatele 30miro z této diskuze, který patlaninou udržoval PSA nízké. A i já mám příbuzného, který patlaninou dostal ukazatel rakoviny prostaty PSA do normy. A řada úspěchů s protokolem Budwigové při léčbě rakoviny prostaty je tady https://budwig-videos.com/testimonials/ ... te-cancer/ . Takže opak je pravdou, patlanina a protokol Budwigové rakovinu prostaty léčí a nezpůsobuje. Samozřejmě jestli při nějakých studiích použili jen nějaké nevhodné doplňky omega 3 místo patlaniny, mohlo to možnost rakoviny prostaty zvýšit, ale to už nesouvisí s tímto vláknem. A vzhledem k titulům a pověsti prof Strunecké bych čekal serióznější přístup, třeba že nebude paušálně uvádět, že vysoké dávky omega 3 vadějí, ale že uvede při jakém způsobu navyšování omega 3 problémy nastaly. A ještě jeden odkaz na úspěchy léčby podle dr. Budwigové se ostatními druhy rakoviny https://budwig-videos.com/testimonials/ ... s-cancers/. Samozřejmě toto paní profesorku nezajímá, protože se to nemůže dostat do databáze pubmed, kde prof čerpá své podklady. Pro mne jsou naopak nezajímavé její články založené na studiích placených nebo ovlivněných farmacií.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 02, 2017 7:19 pm 
Offline

Registrován: stř srp 17, 2011 5:02 pm
Příspěvky: 124
Mám dotaz ohledně lněného oleje v sir.patlanině. Přemění se nenasycené aminokyseliny na nasycené? Zpomaluje se mi po ní štítná žláza, pocitově je mě zima a mám problém s trávením dalšího jídla. Když si ji mezitím zrychlím, nemám problém


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 14, 2017 6:13 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Jaké potraviny jsou prosím myšleny: Omlazující potraviny v Budwig protokolu. Nikde jsem to nedohledala.
Moc děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 14, 2017 11:53 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
krasnagadgetka píše:
Jaké potraviny jsou prosím myšleny: Omlazující potraviny v Budwig protokolu. Nikde jsem to nedohledala.
Moc děkuji.

Gadgetko, pro jistotu jsem si našel originál, z kterého jsem návod na protokol Budwigové překládal. Překlad je správně \":)\" . V originálu je "The rejuvenating foods in the Budwig Protocol give the body what it needs daily to stop cancer ...". A tady http://zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?p=68983#p68983 mám "Omlazující potraviny v Budwig protokolu dají tělu denně co potřebuje k zastavení rakoviny.". Můj názor je, že tam to slovíčko autorka protokolu jen tak plácla, mohla to slovíčko vynechat nebo dát místo "omlazující" třeba "zdravé", "léčivé"... Nicméně omlazující efekt tam asi řada potravin má, třeba ovocné a zeleninové šťávy, šťáva z kyselého zelí - a vlastně celý protokol. Ale v žádné knize dr. Budwigové jsem neviděl, že by specificky o některých potravinách psala, že jsou omlazující. Například ve své kuchařce toto slovo ani jednou nepoužila. \":)\"

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 16, 2017 12:51 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jindra píše:
patrně ne, ne ne
přesně toto jsem v únoru 2015 konzultoval s kamarádkou (známá pí Strunecká = Doba jedová), která je stejně jako já milovnicí lněného semínka. K tomu mi sdělila, že všeho s mírou, protože při přehnané konzumaci omega-3 hrozí rakovina, zejména prostaty.
Poslala mi kopii textu, který odeslala do jednoho časopisu...:

Mohou podle vás způsobovat omega-3 rakovinu?

V současné době převládá názor, že omega-3 mastné kyseliny jsou pro zdraví důležitější než omega-6. Základním pravidlem je, že bychom měli tyto kyseliny konzumovat v poměru 1:1, zatímco ve skutečnosti je prý konzumujeme v poměru 1:20. Každému proto prospěje, když konzumaci omega-3 zvýší. Mastné kyseliny jsou součástí nesmírně složitých interakcí v lidském těle, nejsou pouze zdrojem energie, ale i stavebními složkami membrán, hormonů a regulačních enzymů. Je proto pochopitelné, že významně zasahují do regulace karcinogenních procesů. Badatelé a lékaři po celém světě se pokoušejí zastavit tsunami zhoubného bujení i kardiovaskulárních onemocnění a studují každou slibnou možnost. Klinické experimenty a epidemiologické studie s lidmi jsou však vždy ovlivněné celou řadou možných variabilních komponent, které vstupují do hry a které nám jsou stále skryté. Stačí si přečíst pouze názvy více než 2000 vědeckých prací, které nabízí databáze PubMed na heslo omega-3 a rakovina, abychom viděli, že omega-3 se pro většinu badatelů stále jeví jako potenciální nástroj, který má schopnost nedovolit karcinomům, aby v lidském těle vznikly. Umíme to zdůvodnit teoreticky a vysvětlit mechanismus, jakým omega-3 zpomalí i zastaví průběh rakoviny prostaty nebo prsu. Avšak objevují se i velké studie, které upozorňují, že vyšší hladina omega-3 PUFA v krvi znamená vyšší riziko rakoviny prostaty. Moje rada proto zní: všeho s mírou, jezme zdravě a rozmanitě; nemusíme konzumovat každý týden půl kila lososů z arktických vod a sklenici oleje z krillu, ale od každého trochu nám zcela jistě prospěje. Měli bychom si vzít poučení z toho, že i superzdravé beta-karoteny podávané ve Finsku tisícovkám dobrovolníků kvůli prevenci rakoviny, dokázaly zvýšit výskyt karcinomů plic a studie ATBC musela být ukončená. Mrkev je přesto stále zdravá potravina.
Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc.

Jindra, tak ako vzdy, treba byt vzdy opatrny, lebo clovek je proste motacke zariadenie, a bohuzial casto aj doktori a "odbornici". A clovek skomoli vsetko, a potom to vypusti ako myth, alebo neuplnu informaciu a siri sa to bohuzial ako Hoax. Vzdy si overuj, odkial ktory zdroj pochadza, a logikou to preskumaj.
Cize, niekto zistil, ze vysoke hladiny DHA sposobuju zvysene riziko rakoviny prostaty.
http://www.harvardprostateknowledge.org ... ancer-risk
LENZE, DHA NIEJE omega-3 vo vseobecnosti, je to len jeden typ. A vysoke hladiny DHA mali hlavne ti, co suplementovali, DHA priamo, cize rybi olej, alebo priamo doplnky. Nielenze to nemusi suvisiet priamo z DHA, ale kludne to moze byt kvoli intoxikacii z tazkych kovov, ktorou je rybi tuk neraz zamoreny (ale aj ine toxiny). Naopak, ja som cital, ze zvysene doplnanie DHA skodi, lebo telo si jej proste vyraba (konvertuje) prilis male mnozstvo, a vsetky doplnky tieto mnozstva prekracuju aj 10-nasobne. Bohuzial si uz nepamatam, odkial to bolo, ale bolo tam negativne pisane o doplnani vysokych mnozstiev DHA.
LENZE, sirnou patlaninou a teda lanovym olejom/lanovymi semienkami, doplnas ALA, nie DHA. A z tej si telo bezpecne konvertne kolko DHA potrebuje. No a o ALA sa v tej studii nehovori ani zmienky... ale uz pani strunecka, alebo teda ten clovek, co ta tym postrasil, proste laik, co nevie, siri mytus, ze to omega-3 sposobuju rakovinu prostaty!!! Aky klam... skutocnost, lanovy olej je v tom uplne nevinne, a poukazuje to akurat na to, ze zvysene mnozstvo DHA to moze robit. (co asi bude najcastejsie dosiahnute suplementaciou)
Ja som na ociernovanie lanoveho semienka dost alergicky, lebo z ludskej historie, je to prebadane casom, ide o prospesnu vec, vsimlo si to prilis vela civlizacii...

Takze, Budwing vs Strunecka: 1:0. Bohuzial... kde by sa tito novi "moderni" odbornici chytali na velikanov minulej doby, ked nevedia ani logicky rozmyslat, a siria bludy a kacice. A neuplne alebo nepresne informacie, ktorymi strasia.

Za mna tolko - hura na sirnu patlaninu a kludne 50g lanoveho oleja denne...

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 16, 2017 10:53 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Už len tým, že ľanový olej je PRUDKO OXIDOVATEĽNÝ jasne hovorí v neprospech jeho konzumácie (možno tak s výnimkou - vtáci)...... Navyše už chcem vidieť, ako by v prírode príslušník nejakého kmeňu oberal tie drobné semienka, a potom ich pracne žul, alebo drvil a potom jedol...... NAČO ??? OMEGA 3 = ryby, maslo a mlieko, syry pasúcich sa kráv, kôz, oviec, nejaké vnútornosti zvierat........
Keby ľudia prestali jesť ľanové semená či piť olej z nich, NIČ ZLÉ by sa nestalo. Práve naopak...
Alebo takto - spýtajte sa najdlhšie žijúcich ľudí, či konzumovali ľanové semená či ľanový olej.... Vysmejú vás... \":D\"

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111 ... 122  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz