Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:57 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110 ... 122  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob lis 12, 2016 11:07 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
H0pe píše:
Dobry den, je mozne misto lneneho oleje pouzit kokosovy? Snazila jsem se najit, jestli uz tu podobny dotaz byl, ale nepovedlo se mi to. Dekuji za odpoved.

nechapem preco za kokosak \":)\", ale pokial viem ide o omega3 v lanovom oleji co kokosak nema,


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned lis 13, 2016 8:12 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv led 21, 2016 12:00 pm
Příspěvky: 12
laco píše:
nechapem preco za kokosak \":)\", ale pokial viem ide o omega3 v lanovom oleji co kokosak nema,

Protoze z agro-el bude lneny az 28.11. \":)\" Navic si lecim stitnou zlazu, takze nevim, jestli je pro me nejvhodnejsi...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned lis 13, 2016 8:24 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
kov píše:
Pokud uzivate len, dietu dle Budwigove, pozor na jeho odrudu! Nektere odrudy lnu maji tak spatny pomer omega 3: omega 6, ze si tim muzete spis uskodit! Maji totiz vic omega 6 nez omega 3! Manzelka to bere rok a pul. Len z ruznych zdroju a vubec vlastne nevime co jsme brali, protoze je na obalu vzdy jen len hnedy nebo len zlaty.

No to nemusí být takový problém, toho semínka je tam trochu a je tam hlavně kvůli lignanům, tedy v tom bych až tak velký problém neviděl.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned lis 13, 2016 8:30 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
H0pe píše:
Dobry den, je mozne misto lneneho oleje pouzit kokosovy? Snazila jsem se najit, jestli uz tu podobny dotaz byl, ale nepovedlo se mi to. Dekuji za odpoved.

Ten omega 3 mastné kyseliny prakticky neobsahuje, tedy z tohoto pohledu nemá žádný význam. Tím netvrdím že je špatný, jde pouze o konkrétní vlastnosti k danému účelu. Jinak Dr. Budwig měla v jídelníčku i takovou zvláštní směs lněného a kokosového oleje pod názvem Oleolux, ale to je zmíněno pouze v její kuchařce.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned lis 13, 2016 8:33 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
H0pe píše:
Protoze z agro-el bude lneny az 28.11. \":)\" Navic si lecim stitnou zlazu, takze nevim, jestli je pro me nejvhodnejsi...

Na štítnou je ten kokosák velice dobrý, ale záleží co s ní máte.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon lis 14, 2016 2:33 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv led 21, 2016 12:00 pm
Příspěvky: 12
Jarda píše:
Na štítnou je ten kokosák velice dobrý, ale záleží co s ní máte.

Prave proto jej ted hodne pouzivam, mam hypofunkci a doporucoval jste mi z tuku prave kokosak, maslo a olivovy olej. Je vhodne neco podobneho jako patlanina zarazovat na snidani pri mem problemu? Zkousela jsem ji s tvarohem, kokosakem, mlekem a bananem a zachutnalo mi to. Nevim, jestli pridat i lnene seminko, podle vseho bych se mela orechum a seminkum vyhybat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte pro 13, 2016 2:24 am 
Offline

Registrován: čtv pro 08, 2016 5:33 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den,
co se stane s tvarohem, že zde není zdraví škodlivý? - mléko a mléčné výrobky jsou normálně hodně škodlivé.
Když mám lignany ve lněných semínkách, nešlo by místo lněného oleje použít nějáký jiný olej s podobným ratiem omega 3 a 6? Mám z těch lněných olejů špatný pocit, nechci do sebe dávat zežluklý olej a zároveň nechci nakupovat přes internet.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 16, 2016 1:34 pm 
Offline

Registrován: pát pro 16, 2016 9:44 am
Příspěvky: 1
Dobry den,
mam dotaz ohledne tvarohu do sirne smesi.Ve vice odkazech i v knize jsem se docetl, ze se ma pouzivat tvaroh odtucneny s min.mnozsvi tuku (max.1%)a vy tvrdite opak, min.10% tuku.Jestli jsem to dobre pochopil, tak v sirne smesi hraje roli bílkovina obsahující aminokyseliny, v nichž je obsažena síra a nenasycená mastná kyselina (lneny olej) a tuk z tvarohu neni zadouci.
Jakou roli hraje podle vas zivocisnej tuk v tvarohu?
A jeste dotaz, jak skladujete olej?Dr.Budwig, pise nezamrazovat, jak to resite vy?Vydrzi v lednici a jak dlouho?
Dekuji za odpoved


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 16, 2016 3:56 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Knize píše:
Dobry den,
mam dotaz ohledne tvarohu do sirne smesi.Ve vice odkazech i v knize jsem se docetl, ze se ma pouzivat tvaroh odtucneny s min.mnozsvi tuku (max.1%)a vy tvrdite opak, min.10% tuku.Jestli jsem to dobre pochopil, tak v sirne smesi hraje roli bílkovina obsahující aminokyseliny, v nichž je obsažena síra a nenasycená mastná kyselina (lneny olej) a tuk z tvarohu neni zadouci.
Jakou roli hraje podle vas zivocisnej tuk v tvarohu?
A jeste dotaz, jak skladujete olej?Dr.Budwig, pise nezamrazovat, jak to resite vy?Vydrzi v lednici a jak dlouho?
Dekuji za odpoved

Kde pise Budwigova nezamrazovat? Nepise to nekdo jiny? V knihach Budwigove jsem nic takoveho necet. Sam objednavam vzdy 5 litru oleje od agro-el.cz, ruzleju ho do sklenic a jednu si dam pro kazdodenni pouziti do lednice a ostatni na mrazak. Co se tyka tuku v tvarohu, Budwigova se k nemu nevyjadruje a pise pouze tvaroh. Tech min. 10% si vymyslel nekdo jiny, v originale to neni.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 16, 2016 7:17 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Richard9 píše:
mléko a mléčné výrobky jsou normálně hodně škodlivé.

Fakt žiješ V SNE, že nepasterizované maslo (alebo pasterizované maslo, ale z kráv pasúcich sa na lúke), kefír vyrobený z nepasterizovaného kravského či kozieho mlieka, nepasterizovaná ovčia brydnza... SÚ ŠKODLIVÉ ?
\":lol:\" \":lol:\" \":lol:\"

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 19, 2016 11:45 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
pv33 píše:
Sam objednavam vzdy 5 litru oleje od agro-el.cz, ruzleju ho do sklenic a jednu si dam pro kazdodenni pouziti do lednice a ostatni na mrazak

tak tak, jednoznačně. Když dostanu z agro-el pětilitr, celej ho šoupu do mrazáku, takhle drží čerstvý i nějaký ten měsíc. Pořád krásně voňavý.

v mrazáku vlastně držím všechny oleje, které mám ve větším (dýňový, lněný, olivový, slunečnicový, sezamový),
v lednici jen tu menší lahvinku pro běžné používání


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 19, 2016 11:51 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
SemTamTuPrídem píše:
Fakt žiješ V SNE, že nepasterizované maslo (alebo pasterizované maslo, ale z kráv pasúcich sa na lúke), kefír vyrobený z nepasterizovaného kravského či kozieho mlieka, nepasterizovaná ovčia brydnza... SÚ ŠKODLIVÉ ? \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\"

hele nemusíš se druhýmu vysmívat jen proto, že nesouhlasíš s jeho názorem. myslíš, že tvoje pravda je fakt pravda?
nenapsals tu nic přínosného, tak jsi tenhle příspěvek vůbec psát neměl.

za mne: jistěže jsou mléčné produkty (včetně těch raw/kysaných) škodlivé, o tom už je tolik napsáno, že ztráta času to opakovat. žádný tvor v přírodě (krom hloupého homo sapiens sapiens) nepije v dospělosti mléko, od jiného živočišného druhu už tuplem ne

tohle video už tu bylo?
koukněte se, on vás ten smích přejde \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 19, 2016 11:56 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jarda píše:
kov píše:
Pokud uzivate len, dietu dle Budwigove, pozor na jeho odrudu! Nektere odrudy lnu maji tak spatny pomer omega 3: omega 6, ze si tim muzete spis uskodit! Maji totiz vic omega 6 nez omega 3! Manzelka to bere rok a pul. Len z ruznych zdroju a vubec vlastne nevime co jsme brali, protoze je na obalu vzdy jen len hnedy nebo len zlaty.

No to nemusí být takový problém, toho semínka je tam trochu a je tam hlavně kvůli lignanům, tedy v tom bych až tak velký problém neviděl.

pokud se bavíme pouze o semínku, pak máte Jardo pravdu, jde o trochu lignanů

pokud měl ale kov na mysli i zdroj lněného oleje, pak už je to vážnější, bohužel většina odrůd lněného semínka má ten nežádoucí poměr omega3 : 6, jak kov správně píše. Probíral jsem to už s několika odborníky včetně třeba milé paní Strunecké (Doba jedová). Takže se vyplatí doptat se na složení/odrůdu semínka, které konkrétně kupujete. Je to poněkud nemilé, ale velmi žádoucí.

PS kdyby tohle někdo myslel fakt vážně (tak jak to beru já) a nutně sháněl „správné“ lněné semínko, tak mám a mohu dodat
dle protokolu z laboratoře v něm mám 16 % omega6 a 52 % omega3, čili nádhera \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte pro 20, 2016 6:34 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Jindra píše:
hele nemusíš se druhýmu vysmívat jen proto, že nesouhlasíš s jeho názorem. myslíš, že tvoje pravda je fakt pravda?
nenapsals tu nic přínosného, tak jsi tenhle příspěvek vůbec psát neměl.

za mne: jistěže jsou mléčné produkty (včetně těch raw/kysaných) škodlivé, o tom už je tolik napsáno, že ztráta času to opakovat. žádný tvor v přírodě (krom hloupého homo sapiens sapiens) nepije v dospělosti mléko, od jiného živočišného druhu už tuplem ne

tohle video už tu bylo?
koukněte se, on vás ten smích přejde \":-)\"

Tvoja celá "teória" sa vlastne drží na "žiadny tvoj v prírode okrem hlúpeho homo sapiens, nerobí toto, toto a toto...TAKŹE TO VŠETKO ČO NEROBIA ZVIERATÁ, JE PRE ČLOVEKA ŠKODLIVÉ"... Ty durak, a ktoré zviera odšťavuje, alebo ktoré zviera lisuje olej ? \":D\" \":D\" \":D\" ... Ktoré zviera sa kúpe v teplej vode, ktoré zviera chodí obuté ? VIEŠ AKO SI ŠKODÍŠ ??? .... A neopováž si uvariť čaj, ani kávu, nič si neprihrievaj... A vlastne - je december, všetko jedz mrazené, veď vonku je prirodzene teplote okolo nuly....
Si smiešny, Jindra.
Mimochodom, ten človek vo videu kde spomína kvasené mlieko, resp. jogurt DLHOVEKÝCH BULHAROV (vďaka jogurtu z nepasterizovaného mlieka), VÝBORNÉHO zdravotného stavu starých pastierov (ktorí nekonzumovali buchtu a iné sračky), super zdravotného stavu MASAJOV, a mongolov (ktorí sa živia prírodnými potravinami) ??? ... Veríš bludom. Zlé je len mlieko pochádzajúce z kráv ktoré konzumujú obilie miesto trávy, a keď je to mlieko UHT tepelne upravené, či pasterizované (bez dodatočného zkefírovania či zjogurtovania).... Takže nerozdávaj "rozumy", keď vieš o tom makový prd.
Ešte mi tu odporuč mak ako hlavnú zložku vápniku, a budem sa smiať a "vztekat" zároveň...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte pro 20, 2016 6:37 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Tvoja celá "teória" sa vlastne drží na "žiadny tvoj v prírode okrem hlúpeho homo sapiens, nerobí toto, toto a toto...TAKŹE TO VŠETKO ČO NEROBIA ZVIERATÁ, JE PRE ČLOVEKA ŠKODLIVÉ"... Ty durak, a ktoré zviera odšťavuje, alebo ktoré zviera lisuje olej ? \":D\" \":D\" \":D\" ... Ktoré zviera sa kúpe v teplej vode, ktoré zviera chodí obuté ? VIEŠ AKO SI ŠKODÍŠ ??? .... A neopováž si uvariť čaj, ani kávu, nič si neprihrievaj... A vlastne - je december, všetko jedz mrazené, veď vonku je prirodzene teplote okolo nuly....
Si smiešny, Jindra.
Mimochodom, ten človek vo videu kde spomína kvasené mlieko, resp. jogurt DLHOVEKÝCH BULHAROV (vďaka jogurtu z nepasterizovaného mlieka), VÝBORNÉHO zdravotného stavu starých pastierov (ktorí nekonzumovali buchtu a iné sračky), super zdravotného stavu MASAJOV, a mongolov (ktorí sa živia prírodnými potravinami) ??? ... Veríš bludom. Zlé je len mlieko pochádzajúce z kráv ktoré konzumujú obilie miesto trávy, a keď je to mlieko UHT tepelne upravené, či pasterizované (bez dodatočného zkefírovania či zjogurtovania).... Takže nerozdávaj "rozumy", keď vieš o tom makový prd.
Ešte mi tu odporuč mak ako hlavnú zložku vápniku, a budem sa smiať a "vztekat" zároveň...
Navyše, ten doktor nevyzerá teda nič moc............ Asi mi chýba kefír... \":D\" Gágor (hoci nie veľký, lebo nie je obézny), pupek... okuliare... Je ďalekozraký, lebo čerpá len z nejakých kníh o Bohu, a tie číta z blízka... \":D\"

Skopírujem koment jedného človeka, ktorý uverejnil pod tebou spomenuté video o mlieku :
"V tom videu je žiaľ kopa nepresností, skreslení a porovnávania neporovnateľných vecí. Treba si však uvedomiť i to, že väčšina výskumov je z USA a tam mliečne farmárstvo funguje úplne inak ako v Európe. Autor hovorí o konvenčne získavanom mlieku, nie o mlieku z extenzívnych chovov v Európe a kopa iných vecí v tom videu sa dá spochybniť. Celé generácie Európanov žila na mlieku a choroby začali narastať až v posledných desaťročiach, čo i on ukázal na grafoch. Asi to teda mliekom nebude, skôr chemizáciou... A porovnávať Aziatov a Afričanov s Európanmi je nezmysel, máme iný metabolizmus. Čo tiež autor sám ukázal vo videu, ale nechce to rešpektovať. Konvenčné mlieko je hnus. V tom má pravdu. Ale nemôže porovnávať neporovnateľné. A čo stres, chémia a podobne. Je lepšie dať si liter mlieka od susedovej kravy pasúcej sa na čistej lúke a mrkvu z konvenčného poľnohospodárstva... Okrem toho, autor stále spomína intoleranciu v celej Ázii. A čo tak Stredná Ázia, napr. Kirgizsko, kde je najnižší počet civilizačných chorôb a takmer vôbec nepoznajú onkologické a srdcové choroby... A žijú len na mlieku a mäsu..."

Lenže dokiaľ sa JINDRA bude riadiť "samouvrhnutým prikázaním" typu "Čo nerobí zviera ale človek áno, to musí byť pre človeka zo zásady škodlivé", tak bude obeťou KLAMSTVA. \":)\"

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110 ... 122  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz