Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:20 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 460 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 31  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Akcni sleva+Tipy
PříspěvekNapsal: ned srp 15, 2010 10:17 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Děkuji za další tip...ono to vlastně vychází nastejno ...jestli dát 99kč za 250ml, nebo tady těch 79kč za 200ml...pak jde ještě o to poštovné !

Tady koukám se jedná nejspíš o velkoobchodní ceny(?) a Dopravné: je zdarma u objednávek od 800 Kč(platba předem) nebo od 1000kč při poslání na dobírku.
Další slevy co koukám na tu http://www.vitamina.cz jsou:
Sleva 3% u objednávek nad 5000 Kč, 5% u objednávek nad 10000 Kč

To nevyvracím, jenom, že to je bez slevy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: ned zář 05, 2010 9:53 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Mixuju nasucho a stejně se mi to zahřívá, tak to mixuju tak na 3x a mezitím nechám vychladnout.
Ale zajímalo by mě, kdo a proč určil ten poměr semene a oleje. Já si teď udělala z 200g semene a cca 60ml oleje a nějak nevidím důvod, proč tam dávat oleje víc.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: ned zář 05, 2010 10:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Mixuju nasucho a stejně se mi to zahřívá, tak to mixuju tak na 3x a mezitím nechám vychladnout.
Ale zajímalo by mě, kdo a proč určil ten poměr semene a oleje. Já si teď udělala z 200g semene a cca 60ml oleje a nějak nevidím důvod, proč tam dávat oleje víc.

Ten objem oleje není podstatný, ale zase se mě to zdá opravdu docela málo, vzniklá kašička musí mít vytlačený olej na svém povrchu a netuším, zda se vám to s tím menším objemem oleje povedlo. Pokud by se olej nevytlačil, tak může v té kaši zůstat vzduch, což může potom působit velice negativně a semínka vám žluknou. To pak zdravé rozhodně není a je otázkou, zda nejde o šetření na nesprávném místě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: pon zář 06, 2010 12:15 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
aha, by mě nenapadlo, že v mrazáku za tak krátkou dobu může něco žluknout. Nešetřím pouze na penězích, ale i na množství přijímaného tuku.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: pon zář 06, 2010 6:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
aha, by mě nenapadlo, že v mrazáku za tak krátkou dobu může něco žluknout. Nešetřím pouze na penězích, ale i na množství přijímaného tuku.

Rozdrcený ostropestřec bohužel velice snadno oxiduje a mimořádně rychle podléhá zkáze, žlukne a z výborného léku na játra se stává jejich likvidátorem. V mrazáku to probíhá samozřejmě pomaleji, ale moc bych na to nespoléhal a raději olej v dostatečném množství aplikoval. Proto také naprosto nedoporučuji užívání komerčních čajů, kde je toto semínko namleto a zcela jistě zkažené, protože oxidace probíhá po rozdrcení v řádu minut. Prostě je nutné po rozdrcení aplikovat okamžitě olej, případně líh a tím zamezit oxidaci, přičemž se současně vyloučí silymarin, který se do vody neuvolňuje, umí to pouze do oleje, nebo lihu, případně se extrahuje pomocí těkavých rozpouštědel u průmyslové výroby léčiv. Čaje jsou tedy z tohoto pohledu bezcenné a přesto jich hlupáci kupují ročně tuny, což je pouze vyhazování peněz a zbytečné likvidování jater.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: úte zář 21, 2010 7:17 pm 
Offline

Registrován: úte zář 21, 2010 3:36 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den,

škoda , že jsem nezabrousil na toto téma dříve. Již dva měsíce beru v tabletách ostropestřec sylimarin forte a potom také sylimarin 140 . CHci se zeptat jakou učinost mají tablety s porovnáním s kašičkou jak ji zde popisujete. Tablety beru po jídle jak píšou. Většinou mají jeste nejaký přídavek jako výtažek z hroznu nebo tzv. esencialní fosfolipidy. (rad bych vedel co to je). Jinak velice rád prejdu na tu kašičku.

dekuji za odpoved


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: úte zář 21, 2010 7:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jarda21111 píše:
Dobrý den,

škoda , že jsem nezabrousil na toto téma dříve. Již dva měsíce beru v tabletách ostropestřec sylimarin forte a potom také sylimarin 140 . CHci se zeptat jakou učinost mají tablety s porovnáním s kašičkou jak ji zde popisujete. Tablety beru po jídle jak píšou. Většinou mají jeste nejaký přídavek jako výtažek z hroznu nebo tzv. esencialní fosfolipidy. (rad bych vedel co to je). Jinak velice rád prejdu na tu kašičku.

dekuji za odpoved

Tak, co všechno vám moderní čarodějové s lidským zdravím cpou do těch tabletek, to opravdu netuším, ale tento tradiční postup je vyzkoušený po celé generace a funguje velice dobře. Aplikuje se tak dlouho, dokud si na ní nevytvoříte masivní odpor, to už ji tělo nepotřebuje a začne ji odmítat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: úte zář 21, 2010 10:09 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Jarda21111 píše:
Dobrý den,

škoda , že jsem nezabrousil na toto téma dříve. Již dva měsíce beru v tabletách ostropestřec sylimarin forte a potom také sylimarin 140 . CHci se zeptat jakou učinost mají tablety s porovnáním s kašičkou jak ji zde popisujete. Tablety beru po jídle jak píšou. Většinou mají jeste nejaký přídavek jako výtažek z hroznu nebo tzv. esencialní fosfolipidy. (rad bych vedel co to je). Jinak velice rád prejdu na tu kašičku.

dekuji za odpoved

Esenciální fosfolipidy by měly být to, co obsahuje zejména přípravek Essential forte -
"Přípravek Essentiale Forte N obsahuje tzv. esenciální (základní) fosfolipidy, které jsou součástí buněčných membrán. Při jaterních onemocněních, u kterých dochází k poruše metabolismu jaterní buňky jsou takto podané fosfolipidy přednostně využity jaterními buňkami a zabudovány do jejich buněčné membrány.

Essentiale Forte N podporuje následující děje:
- normalizaci narušených funkcí a enzymatických aktivit jaterní buňky;
- uvolnění energetických zásob v jaterní tkáni;
- urychlení a podpora regenerace jaterních buněk;
- úpravu rovnováhy krevních tuků;
- stabilizaci žluči."

Já ho teď možná vyzkouším, i po 400g ostropestřecových semínek mám stále zvýšené ALT. Myslím, že zrovna tohle není nic ci by člověku mohlo uškodit. Ačkoli asi ani to mi nejspíš nepomůže, protože příčinou toho mého ALT asi bude to, že mi ty játra pořád něco poškozuje/přetěžuje, jinak by se dávno opravily samy.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: úte zář 21, 2010 11:55 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
V tomto článku shrnují názor, který jsem si už před pár lety také sama vytvořila, a to že když chceme játra ochránit před toxiny, volíme ostropestřec, když je chceme regenerovat, volíme esenciální fosfolipidy.
Ovšem většina lidí asi sotva tuší, co se v jejich játrech děje a co zrovna játra potřebují (ono většinu lidí ani nenapadne o tom přemýšlet).
http://www.body-zone.cz/c-Essentiale-fo ... -jater--10

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: stř zář 22, 2010 8:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
V tomto článku shrnují názor, který jsem si už před pár lety také sama vytvořila, a to že když chceme játra ochránit před toxiny, volíme ostropestřec, když je chceme regenerovat, volíme esenciální fosfolipidy.
Ovšem většina lidí asi sotva tuší, co se v jejich játrech děje a co zrovna játra potřebují (ono většinu lidí ani nenapadne o tom přemýšlet).
http://www.body-zone.cz/c-Essentiale-fo ... -jater--10

Vždy je to o skladbě tuků a zátěži jater, nicméně ty lecitinové přípravky jsou bohužel v naprosté většině případů sojové a to se mě tedy zrovna vhodné nezdá. Vyzkoušejte jiné přírodní zdroje lecitinu a již například pouhé pití syrových čerstvých vajíček vám mnoho z uvedených problémů řeší mnohem lépe, než sojové extrakty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: sob lis 06, 2010 2:34 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Sice je drahé od DK(dědka kořenáře) OO-KH - Ostropestřecový olej (kaše) KH,
takže na tento jeho produkt nemám prašule...
Naštěstí jak pan Jarda tak i DK říkají že je možná domácí výroba ostropestřecové kašičky.... \":wink:\"

a DK analogicky říká:
Chcete-li si dělat stravitelnou variantu se semen ostropestřece, namelte porci kvůli prudké oxidaci olejů těsně před(...) snědením na tříštivém kávomlýnku asi půl až 1 lžíci semene a neprodleně ho snězte a zapijte.
Bez mlýnku to jde ve hmoždíři a je to nutno přesívat přes sítko. Čím jemnější, tím lépe.


http://www.dedekkorenar.cz/zbozi-a-prod ... h-p34.html

ale aspoň z diskuze sem hodim pár info k zamyšlení... :
(je tam vlákno OOKH týkající se ostropestřce, také jsou tam i jiné zajímavé příspěvky...)
http://www.dedekkorenar.cz/diskuze/tema/214.html

V ledničce vydrží nejméně 10 let, v běžné kuchyni nejméně 3 roky, když vám dojde olejová hladina OO, tak vydrží jen 2 dny - vhodné doplnit, jinak zoxidované je už nanic a spíše škodí!!.
(Doplníte-li jiným olejem než OO, tož rafinovaný max půl roku, panenský a za studena lisovaný 1-2 měsíce.)

OO-KH se bere obvykle nejméně 1xD ráno 1 lžíce nebo 2-3xD 1/2-1 lžíce s jídly. Proti parazitům jednorázovka 5 - 10 lžic, ale kdyby byl žlučník proti, tak je potřeba to řešit 12K 2 lžičky do 1 dcl vody. Dětem 1-3xD s jídly 1-3 lžičky.

Dědek kořenář 2010-05-11 09:05:37
Z emajlu:
Dobrý večer pane Nový,
mám jeden dotázek. Na internetu jsem našla článeček, že by smíchání rozemletých semen ostropestřce s ostropestřecovým olejem mělo být údajně stejně účinné jako Vaše kaše OO-KH. Viz zde: http://www.varimezdrave.cz/jarni-ocista-pro-nase-jatra
Autorka tam zmiňuje i Váš produkt.
Co si o to myslíte?
Děkuji mnohokrát
S pozdravem

Díky za typ.
Jmenuji se Nový a tak jdu na špici a někteří mě následují, někteří napodobují. Ve snaze ušetřit je pochopitelné experimentování obvyklé. Kdysi jsem podobný postup také dělal, jenomže to mělo moc vedlejších účinků. Dokonce i autorka zjistila, že jí to nakonec nedělá dobře a přestala svou směs užívat s tím, že si tělo řekne...
OO-KH lze užívat dlouhodobě v mnohem vyšších dávkách a tělo si řekne... ale že chce pořád!
))

Poznámky k diskuzi tamo:
Zpracování musí být vysokotepelné, aby se dávivé hořčiny přeměnily na cukry a alkaloidy rozložily. To je hlavní omezovač podávání větších dávek, protože jinak by vznikly pravděpodobně mírné intoxikace, kterým ovšem hořčiny zabrání akcelerací odporu(odpor ke kašičce).
Panenský olej(ostropestřecový) je vhodný pro bezprostřední konzumaci, při skladování ale rozvíjí tvorbu plísní a anaerobních mikrobů. To se většinou projevuje černým zákalkem jakoby obláčkem, který ale je vidět toliko v čirých olejích a světlých lahvích. Bohužel ne v bylinné drti.
Na zmínku, že by se neměl pít žádný alkohol, si myslím opak. Malé množství piva nebo našich koncentrátů detoxikaci akceleruje. Vždyť JK na játra má nejvíce alkoholu ze všech našich koncentrátů. Tím je zajištěn prostup aromatických uhlovodíků do žluče. Je toho nesmí být moc. A navíc alkohol je nejlepší antioxidant, proto doporučuji před CT, rentgenem a ozářkami si dát 1-2 lžíce JK do 0,5 l vody a polovinu vypít před ozářením proti přímému ozáření a druhou po proti sekundárnímu záření vlastních kostí. Když jsem to klientce kdysi měřil 6 hodin po rentgenu kostí, tak jsem musel gejgroměřidlo rychle vypnout, aby nezkolabovalo!
Na nezodpovězený dotaz, proč po jídle: Aby to nedráždilo zanesené stažené žlučovody a nevznikla žlučníková kolika.

Dědek kořenář 2010-02-19 16:09:00
Dědek kořenář 2010-02-17 11:28:17
(k INOVOVANÉ OO-KH: )
Máte pravdu. V první řadě nutno říci, že chuť jednotlivých šarží se obvykle mění. Rostliny jsou sbírány na různých místech a za různých klimatických, půdních a dalších podmínek.
U nové šarže jsem pozměnil zrnění záměnou rotačního násadového krájení semene ostropestřece (ostatní byliny zůstaly při stejném) s následným manuálním prosáváním (a zkrátil samovolnou oxidaci) na šrotovník s kontinuálním odběrem v dusíkovém prostředí, abych lépe standardizoval velikost zrna, minimalizoval prachový podíl a snížil nežádoucí polymeraci oleje, aby se zvýšila již tak velmi zajímavá detoxikace od střevních parazitů (http://zapper.revoluce-v-leceni-nemoci. ... na-blahova) a čištění sliznice střeva jako další využití pozitivna kaše. Při zpracování touto technologií došlo sice ke zmenšení největších zrn o 0,5 mm, ale výrazně se zvýšil jejich podíl v produktu, který se tím překvapivě jeví organolepticky jako plošně hrubější. Každopádně je z hlediska čištění střevní stěny od nánosů zbytků stravy, zde sajících parazitů (zvláště větších a jako prevenci tvorby prekancerozních polypů ze staré sliznice) a zdegenerované staré sliznice tato nová šarže lepší. Přesto v další šarži ještě udělám o další 0,5 mm jemnější drcení, aby příliš rychlý čistící proces některé prudčeji se čistící jedince nedráždil. Já osobně s tím problém nemám, ale já OO-KH jím asi 2 roky (a doufám, že ještě 50 let ještě budu...).
Kdyby s tím měl kdokoliv problém, berte kaše méně a berte ji současně s jídlem, aby se natráveninou její razantní účinek zjemnil.
PS: Každopádně chudinky breberky... - tak nevím, jestli to není týrání zvířat, když jim nedám řádně najíst a hrubým nástrojem (OO-KH) je vyháním z pastvy...?

Ještě mě napadlo, že když se výrazně snížila prachová část ostropestřece, v níž mnohem snadněji v horkém roztoku dochází k přeměně hořčin na cukry, tak sladkost kaše mizí a její jemnost pravidelnou strukturou také. Celkově ale výrazně zvětšený objem i když o něco menších zrn vede ke snížení jejich povrchu a tím k zachování většího podílu hořčin stimulujících játra k produkci žluči. Jinými slovy, je to víc hořké a méně sladké, tedy chutná to jinak, ale detoxikační výkon i čištění střeva je navýšeno.
Mlsní tedy mají smůlu. Poslední šarži mám na stole a denně se touto cpu ke své spokojenosti. Denně ji několikrát otvírám a nemám žluklého pocitu. Faktem ale je, že jsem postižen pracovním procesem a přesvědčen, že to je nejlepší, jak to jde. Nicméně další várku budu teda dělat o trochu jemněji... Ale ne o moc, protože na parazity by mělo být toto zrnění optimální...


Naposledy upravil muflon dne sob lis 06, 2010 8:43 pm, celkově upraveno 5

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Výběr z diskuse OO KH
PříspěvekNapsal: sob lis 06, 2010 6:05 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Výběr z diskuse OO KH(ohledně ostropestř.kaše)
Z poradny:
OO-KH opraví sliznici střeva a ona najednou může vstřebávat potravu v míře před tím obvykle nemožné.

...Maximum je dáno toliko poživatelností, ale efektivní by mělo být 3-4xD1/2-1 lžíce.

Dotaz:
Dobre den p.Dedek Korenar,
Chcel by som sa dotazat aka je ucinost vasich pripravkov na pecen, napr. OO-KH, kolko ucinych latok obsahuje konkretne mnozstvo (napr. 100ml) , ci to mate zmerane. Napr. ked uzivam standardtny liek Lagosa , tam je 150mg silymarin v jednej tablete.
Aby som pripadne vedel porovnat ucinost tychto lieciv medzi sebou.
dakujem

DK:
Ostropestřecové semeno obsahuje 1,5-3% silymarinu. Nicméně jeho oddělení od ostatních účinných složek produkt sice standardizuje, ale znehodnocuje. Mohu-li přirovnat: chcete-li uhasit žízeň a vyextrahujete si z piva čistou vodu k napití...
Porovnávat například obsah vlákniny aj. z OO-KH s vaším liekem je na nič, presneji, na oné...
A na oné... je OO-KH také mnohem lepší!

---------------
http://www.dedekkorenar.cz/diskuze/tema/214.html

Dědek kořenář 2010-02-17 23:51:13, odpověď na #1253
Poproste prosím příbuzného, aby se podíval, zda ve stolici druhý den po pozření parazity uvidí.
....mu vezměte i 12K až mu bude z toho těžko nebo ho chytne žlučník. Den před pokusem(s větší dávkou OO-KH proti parazitům, resp.roupům) by měl mít masáž páteře a od pokusu 6xD minutu na zadbalonu a 20 novpoklon.
Myslím, že by to svět ocenil, aby se mu taková informace dodala.

Dědek kořenář 2010-02-19 22:50:28, odpověď na #1283
Kalorické je to sice fest, jako rostlinný olej, ale minimálně polovinu hmotnosti olej nevydá, protože vám tím zamaže záchod.

ZZ:
Tak se hlásím z pokusu. Jen se z toho musím trochu vzpamatovat a přemýšlím, jak to říct. Postupně. Ráno jsem si dal 6 polévkových lžic kaše s čepicí a jedním celozrnným rohlíkem. Do půllitru teplé vody jsem si dal 2 čajové lžičky zeměžlučové směsi a tím to zapil. Nebylo mi pak ani lehko ani těžko, jen tak nějak divno. Na jídlo jsem neměl chuť a když jsem přišel z práce, tak jsem si dal talíř bramborové kaše a 2 volské oči. Na záchodě jsem byl normálně v práci. Pil jsem hlavně čaje dk zeměžlučový a ostropestřecový určitě celkem víc než litr. A na noc také trochu. Pohybových aktivit jsem moc neměl, jen jsem se donutil udělat ty novpoklony. Dneska ráno jsem si udělal vločky s lupínky a mysli s horkou vodou marmeládou a jogurtem k snídani. Asi za hodinu se ve mně cosi pohlo. Protože jsem to čekal, tak jsem se odebral na záchod. A potom jsem , no já nevím, jak se to řekne slušně. Voda v záchodě byla plná. Na ní plavala zelená průhledná malá pecka jako menší hrášek a kolem bylo zelené jakoby olej. Jak jsem to prohlížel, tak na kusu stolice nad vodou koukala asi centimetr bílá tlustá nit a kroutila se na strany. Záchod i zadek jsem musel umýt, protože ta krupice z kaše se matlala a nešla utřít.

Dědek kořenář 2010-02-21 01:37:30, odpověď na #1290
No to je síla!!!
Kupa h... (pro slušňáky ...noje) se povedla a asi počistila sliznice a co mohla.
Takže jste se zbavil asi nějakého žlučníkového kamene podobně jako se dělá popíjení olivového oleje. Naštěstí máte plastické žlučovody a bez spasmů asi díky té včerejší masáži a novpoklonám a 12K. Ta nit asi bude vyzrálá samička roupa nebo mláďátko škrkavky.
Každopádně si dejte nyní týden pokoj. Užívejte 5xD lžičku MO a zapít REK 2 lžičky do 2 dcl vody. Po jídlech JK 1 lžička na decku a před jídlem podle chuti 12K. Už jste si to omáknul. Ale potřebujeme zatáhnout žlučovody a odhojit, jestli se tam udělali nějaké prasklinky, tak aby se daly dokupy.
Zadbalon minutu 5xD a novpoklony také. MO mazejte i oblast žlučníku zevně. Za týden zase začněte užívat OO-KH, ale po lžíci asi 2xD.
Normálně se totiž žlučovody a žlučník čistí několik měsíců s OO-KH mnohem jemněji a postupněji.
Každopádně gratuluji. Ověřil jste, kdeže jse zhruba hranice. Svět na vás nezapomene. Teda pokud si všimne. My na vás nezapomeneme a držíme palce. Jedině díky takovým bláznům, jako jste vy, svět může trochu pokročit vpřed. Byrokrati spíš budou demokraticky vyšetřovat, jak jste si to mohl bez povolení Strany, PSVB, MNV a VZP dovolit.

Poznamenávám, že mě ten parazit dost překvapil, protože bych ho čekal na začátku, ale je to samý hemživý sval... a ten žlučový kámen asi nebyl sám, protože žluče tam plulo víc než je adekvátní jednomu kaménku, takže ostatní byly ve stolici uvězněny asi víc.
U těch větších kaménků je právě výhodné postupnější rozpouštění pomocí 12K, JK a OO-KH, aby se při vypuzování nenatrhly žlučovody. Asi jste bral OO-KH již déle a věděl jste do čeho jdete, jinak by to od vás byla docela ztřeštěnost a nerozvážnost. No, konec dobrý, všechno dobré.

DK
...postupně dávky zvyšovat třeba od 3-4 lžic, aby se žlučovody mohly na ten nápor lépe adaptovat. Paraziti možná odejdou už dřív. Teď jsem si ale uvědomil, že 12K parazity také trochu odpuzuje.
(proto možno zapíjet OOKH koncentrátem 12k(zeměžlučová směs) a doporučuje se ještě zapíjet JK-Ostropestřecovou směsí("čajový" koncentrát směsi bylin)

Salix 2010-02-21 22:55:51, odpověď na #1273
...on je podle mého u OO-KH takový zajímavý fenomén. Čím děle ji jím, tím více mi chutná. Stejně tak mi už začala "svým způsobem chutnat" 12K, což je učiněný nesmysl, nad kterým teď jistě kroutí hlavou i pan Nový . Vysvětluju si to tak, že tělo si pamatuje, po čem mu bylo dobře.

Dědek kořenář 2010-02-23 18:09:01, odpověď na #1350
Zdá se, že některá trávení (střeva) jsou již tak vytrénována, že jim nějaká OO-KH nic neříká. Asi by se protiparazitická a střevočistící jednorázová dávka měla počítat 1 lžíce na 10 kg hmotnosti. Velikost čepice pak podle žravosti a tréninku. (Tím nemyslím na hlavě, ale do hlavy...) (úředníci a byrokrati: nechte raději na hlavě!)
Díky za laskavé experimentování.

Jija 2010-02-23 23:55:09, odpověď na #1356
Ty brďo, 9 lžic a ještě k tomu s čepicí !!! Taky mě to mohlo napadnout, že při mém kachním žaludku a zažívání bude 6 lžic málo. Nicméně, když tak o tom přemýšlím, tak mi ten zdánlivě neekonomický káchnárazový systém očisty připadá skoro výhodnější, než kaši do sebe soukat po troškách.
Až mi otrne a začnu kaši zase návidět, zkusím těch 9 lžic.

banditka
...A ted me napada, ze v teto zkratce je opet jiste skryty dedkovo smysl pro humor.
OO je urcite toaleta a KH? Krasne h....o?

Jija 2010-02-24 18:57:55, odpověď na #1360
Jakožto experimentátor mající odpovědnost vůči lidstvu mám několik doplňujících poznámek. Střevo se 3. den po požití 6 lžic kaše chová jako střevo, neb mu teprve další den došlo, že se něco děje nebo má dít !? Prostě kaše působila ještě i další den. Z ostatních zajímavostí uvádím, že jsem za 1 den shodila 1 kg a 2 cm v pase. Cítím se nepatrně lépe. (Nemyslím cítím se, ale cítím se.)
Pro objektivitu uvádím, že jsem včera ukočírovala obvyklou večerní žravost,což asi taky není samo sebou.

jezisek
...Miluju guacamole a kaši přidávám k rozmačkanému avokádu a rajčátkům.
Kaše mě zbavila chuti na nezdravé uzeniny a další prasárničky, už neulítávám ani na másle.
K životu mi momentálně stačí kaše, avokádo, rajčata, víno a voda...

Revelacao 2010-02-25 10:11:15
Nevím, jestli to není sugesce, ale kdysi tady kdosi napsal, že když začal užívat OO-KH, hodně se psychicky uklidnil a už ho tak „leccos nevytáčí“....(OOKH obsahuje i chmel...!)
Klid se hodně zjevně projevil. Dny jakoby dostaly řád – vše přichází postupně kdy má.
Ale jestli je to sugesce (pro skeptiky ...) – pak díky za ni! ))
A díky také za bezproblémovou ranní tvořivost mého drahého těla v ryze soukromé malé místnosti. Souhlasím se slovy jedné z mých duchovních průvodkyň:
„Bohužel současné moderní WC už neumožňují Vašemu tělu, aby se pochlubilo svým výtvorem a Vy jste ho za to mohli pochválit. Je to velká škoda. Váš dík mu chybí...“
Moudrá paní.

Janinha 2010-02-26 11:51:59
Ráda bych se zeptala, zda je smysluplné brát zároveň ostropestřecovou směs/kaši a Flavobion. Tatínek má hodně zvýšené jaterní testy (GMT 4,75, ALT 1,01) a lékař předepsal Flavobion. Tatínek si chce určitě pořídit směs či kaši a neví, zda má v tom případě Flavobion vynechat.
Také by mne zajímalo, zda se směs a kaše užívají najednou nebo zda je vhodné vybrat jen jeden výrobek.

DK:
Klidně může Flavobion, JK i OO-KH. Flavobion je extrakt ostropestřece v acetonu a vysušen, takže není kompletní, ale ochuzen o látky v acetonu nerozpustné. To JK i kaše doplní.
Nezapomeńte kyslík = sifon 6.

Jiří 2010-03-16 08:27:41, odpověď na #1833
Já jím OO-KH pravidelně každé ráno jednu lžíci... Zcela se mi stabilizovala stolice, kdy jsem dřív trpěl zácpou a zaraženými větry. Z kožních pozorování mohu říci, že mi téměř zmizely stařecké fleky na hřbetech rukou.
Zkusil jsem si udělat dávku asi ze šesti hodně plných lžic a čekal, co to se mnou udělá. Pobolívalo mě asi půl dne na pravé straně asi, jak píše DK žlučovody. Druhý den jsem na záchodě udělal neskutečnou hromadu všeho, co jsem snad ani nemohl sníst. Záchod jsem zaplnil až hodně nad vodu, spláchnout to nešlo. Zvláštností bylo, že jsem se utřel a myslel, že už je konec a povstal, tak se znovu ozvala další porce. Tak jsem se utřel a končil 3x!!! Záchod byl úplně plný a pochopitelně nešel spláchnout. Takže jsem to musel kbelíkovat. Po tomto výkonu mě dost až hodně bolel konečník. Žádného parazita jsem nezahlédl. To až v televizi ve zprávách - a že bylo jich tam na záběru ze schůze sněmovny pěkně vypasených plno.

Jiří 2010-03-20 11:56:49, odpověď na #1835
Pokračování mého pokusu: Další den jsem na záchodě nebyl a další jsem také nepotřeboval. To jsem ale byl před tím opravdu dokonale vyprázdněn. Žádné vedlejší účinky jsem nepozoroval. Rozhodl jsem si čistit střeva od potenciáních parazitů Větší dávkou ostropestřecové kaše každé 2 až 3 týdny. Zkusím to doporučené s česnekem. Ta videa mě tedy dostala. Zvláště http://www.detoxikace-tela.cz/video/par ... -v-zaludku

DK:
Z mé korespondence:
Když za týden odlétáte na služební cestu do Afriky do konce dubna, potřebujete OO-KH, zvláště, když jste měla již malárii nejen k regeneraci jater a těla, ale i k omezení příchodu parazitů..
Skladovat to můžete klidně v normální africké domácí teplotě. Jen je potřeba, aby nad tím OO-KH plaval ostropestřecový olej OO.
Když jedete do Afriky, tak by to chtělo zrovna ty aktuální hrubější šarže, co máme skladem, které jsou na parazity efektivnější, protože promořenost tam je 99%ní a kaše vám dává alespoň nějakou šanci, aby se bestie nemohly uhnízdit. Takže doporučuji ke každému jídlu 1 lžíci OO-KH. Ten OO rezervní také nemusíte mít v lednici, je-li uzavřen.
Ještě potřebujete s sebou 12K pro potíže s nestravitelným jídlem a břichabolem a RK na komáří a vůbec kousance, oděrky, rejpance a do krku proti zánětu nosohltanu, bolesti zubu a průjmu. A na zkaženou vodu. Možná i TK na imunitu, MO na opruzeniny a RM na zchoulostivělou pleť.
1 lžíce je asi 10 ml, takže 370 ml OO-KH je na 37 lžic.
Sklo sklenic je těžké. Ta sklenice 1,5 l je perfektní (a naše balení je vysoce odolné) a obsahuje asi 150 lžic (možná i trochu víc), což vychází docela přesně a k tomu si vezměte jednu manipulační 370 ml, protože nejméně 1x za 10 dnů to chce udělat náraz třeba pěti lžic ráno nalačno jako dynamický prvek kúry.

Jija 2010-03-21 13:40:02, odpověď na #1407
Tak jsem tady, abych podala hlášení s cca měsíčním odstupem po pozření 9 vrchovatých lžic OO-KH (týden před tím jsem pozřela 5 lžic).
Rekapitulace:
1.nárazovka - 5 vrchovatých lžic
Nechuť k jídlu celý den - druhý den "příjemná" stolice, objem normální, zápach jiný, neobjeven
žádný viditelný parazit.
2.nárazovka - 9 vrchovatých lžic
Strašné!!! od 6. lžíce výše se stupňoval odpor ke kaši, u 8-9 lžíce jsem měla pocit, že sedím v
Číně v restauraci a jím živé chobotničky, odřený krk.
Druhý den NIC !
3.-4. den zaznamenány cizí vlivy na stolici, jiný zápach, objem normální, paraziti neobjeveni, zato se objevil odřený konečník.
Ale pozor !!!! V té době se ve mně cosi zlámalo a já-člověk závislý na jídle jsem z ničeho nic
zjistila, že celoživotní večerní a noční nezvladatelnou žravost najednou zvládám bez jakýchkoliv
větších problémů, takže jsem za ten měsíc zhubla o 5 kg, které jsem snaživě asi rok nabírala.
Jsou tady samozřejmě i jiné vlivy, které to zřejmě způsobily, nicméně se domnívám, že vyčiš-
tění organizmu kaší, taky hrálo svoji roli.
Odpor ke kaši stále i po měsíci trvá, nedokopu se ani k 1 lžíci po ránu.
Tož tak to bylo u mně.

DK:
9 lžic, to je teda rekord. Skoro se divím, že to žlučník vydržel v klidu. Ty asi nemáš žlučovody, ale žlučotunely...
Faktem ale je, že když je odřený konečník, je odřené a vydrátěnkované všechno. Takže do dalšího odčervování tam máš ve střevech mrtvo a starou sliznici i snánosy bordelu také pryč. Takže bys asi měla správně mládnout. 5 kg dole je neobyčejně inspirativních.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: pát lis 12, 2010 7:56 pm 
Offline

Registrován: pát čer 18, 2010 8:50 am
Příspěvky: 24
můžu jako těhotná ostopestřec mariánský? všude píšou, že ne, bylinkářka mi dnes řekla, že ano a děděk kořenář ho má taky v kůře pro těhotné. tak nevim. \":(\" co jiného tedy na podporu jater?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: pát lis 12, 2010 10:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
yucca píše:
můžu jako těhotná ostopestřec mariánský? všude píšou, že ne, bylinkářka mi dnes řekla, že ano a děděk kořenář ho má taky v kůře pro těhotné. tak nevim. \":(\" co jiného tedy na podporu jater?

Osobně se domnívám, že ano a neměl by nijak vadit, jinak fungují i pampelišky, ale nyní již je na ně docela pozdě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: stř pro 08, 2010 11:20 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2010 3:12 pm
Příspěvky: 134
Dnes som si konecne spravil ostropestrecovu kasicku, bol som si kupit ostropestrecovy olej, v mixeri som zmixoval asi 140g semen. Tie semena boli asi 5 minut len tak pomlete kym som nepomlel dalsiu varku a potom som to vsetko v pohari zalial tym olejom /1deci/. Este som potom pridal trosku oleja aby to bolo zaliate koli oxidacii. Je tento postup spravny ?
Inak som kukal aj na stranku dedka korenare a ten tam ma k tomu OO-KH :

Složení:
Slunečnicový olej, bylinný extrakt z ostropestřece, lopuchu, benediktu, libečku, puškvorce, fenyklu a chmele
tak ma napadlo ci by sa dana zmes z olejom nemohla obohatit o nejake veci co pouziva on \":)\" napr namlet k tomu aj
koren puskvorca alebo nejaky fenikel. Ak hej tak nemam predstavu kolko coho.

Zatial toto co som spravil je tak na par dni, je to aj pre mamu cize potom domelem daslie semena a dalsi olej a dalsiu varku potom spravim asi trosku masivnejsu a supnem do mrazaku.

_________________
We`re not in Wonderland anymore, Alice


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 460 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 31  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz