Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:05 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Sójové výrobky
PříspěvekNapsal: pon srp 24, 2009 8:43 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Měl bych dotaz na Jardu jaký má pohled na sójové maso, tofu, tempeh anebo náhražku masa zvanou robi?
http://vegetarian.blog.cz/rubrika/alter ... ch-vyrobku
Zajímá mě jak během posilování přibrat trochu svalové hmoty díky přijmu kvalitních bílkovin respektive co nejkomplexnějšího spektra aminokyselin, ale přitom do sebe necpat sajrajty. Konzumní luštěniny jsou kyselinotvorné tak mě zajímá co sója? Profi kulturisté a sportovci často sójové maso používají jako hlavní zdroj proteinů...
Díky za info


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sójové výrobky
PříspěvekNapsal: pát srp 28, 2009 9:19 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Ahoj. Niekde som to tu uz riesil, skus pohladat moje prispevky. Zalezi, ci chces pribrat na taku normalnu svalnatu postavu, aby si nevyzeral pochudnuto, alebo chces vyzerat poriadne nabraty, nie nutne ako profesionalny kuluturisti, ale mat poriadne svalnatu postavu, objemnejsiu ako atleti a plavci. Pokial to prve, tak to nieje problem, zaradil by som viac orechovin, orechove mlieko, a pokial niesi striktny vegetarian, daval by som nieco ako gainer, dve cerstve surove vajicka rozmiesane s cesnakom, k tomu brokolica a hlavkovy salat, alebo mrkvova stava.
Ak chces skor tu postavu kulturistu, moj nazor je taky, ze na surovom sa to vybudovat neda... Dovod... je to pre telo neprirodzene, a zdrave telo by taku postavu nikdy nedosiahlo... na surovom sa bude telo takej postave branit, pretoze bude fungovat ako ma. Tie "nabuchane" postavy su proste proti prirode.
Dalej k prekyseleniu... samotne posilovanie vytvara prekyselenie. Tomu sa nevyhnes. I kulturisti ked naberaju, zacnu jest dost nezdravo, inak normalne si davaju zalezat na zdravej strave (v ich meritkach samozrejme). Naberacie obdobia ale vzdy trvaju kratko, mesiac alebo dva, za tu dobu sa sice prekyselis, ale naberes. Dalsi cas ostanes na udrziavacom treningu, kde odkyselis.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sójové výrobky
PříspěvekNapsal: sob srp 29, 2009 11:56 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Host píše:
Zajímá mě jak během posilování přibrat trochu svalové hmoty díky přijmu kvalitních bílkovin respektive co nejkomplexnějšího spektra aminokyselin, ale přitom do sebe necpat sajrajty. Konzumní luštěniny jsou kyselinotvorné tak mě zajímá co sója? Profi kulturisté a sportovci často sójové maso používají jako hlavní zdroj proteinů...
Díky za info

Aj u sóje platí, všetkého s mierou. Čím viac bude sója a nielen sója priemyselne upravovaná, tým, jej hodnota klesá. Ja som zobrala zo všetkých sójových priemyselne spracovaných výrobkov na milosť iba sójový syr tofu a to len prírodný a bio. Nič iné, žiadne tzv. jogurty, sojanézy a iné blbosti. Potom už len sóju ako takú varenú ako fazuľu aj to len občas a najviac ju jem v podobe živých klíčkov a výhonkov. Dávam pozor, aby surovina nebola geneticky modifikovaná sója.
Okrem tohto som stiahla do celku zopár info z múdrych knižiek na úvod, ostatné si jednoducho vygúgliš:
SOJA
- obsahuje cca 40 percent bielkovin podobneho zlozenia ake maju bielkoviny najkvalitnejsieho mäsa.
-Ma vysoky obsah vitaminov skupiny B,vitamin E,12-28 percent rastlinnych tukov/z toho je cca 60 percentny podiel nenasytenych mastnych kyselin,z ktorych je cca 1,7 percent lecitinu/.
-vsetky tieto latky chrania organizmus pred nasledkami zvysujucich sa neuropsychickych zatazi;pred srdcovo-cievnymi ochoreniami;pred arteriosklerozou....
-okrem toho soja obsahuje draslik,fosfor a horcik;
2x viac vapnika ako je v mlieku;2x viac zeleza ako je v hovädzej peceni a 6x viac zeleza ako je v spenate!!!
-vyznam ma aj podiel vlakniny/3-5,8percent/,tato dobre posobi na cinnost traviacej sustavy a chrani nas pred rakovinami hrubeho creva a pod.
-soja je zasadotvorna-cize neprekysluje organizmus
-znizuje hladinu zleho cholesterolu
-1 kg soje ma bilkovinovu hodnotu priblizne ako 2 kg mäsa alebo ako 2,5 kg syra alebo ako 55 kg vajec
-ma dieteticke vlastnosti,preto jej hovorime aj rastlinne mäso,rastlina buducnosti,antiskleroticka rastlina.....
-mnohi ju povazuju za najuplnejsiu a najvyzivnejsiu rastlinnu potravinu

môj nazor:
kdesi som číitala, že soja je nezdravá a umelo vytvorená a pod.-nesúhlasim s tým,
-pravdou je, že obsahuje aj hormóny, ktoré pri prílišnom konzumovaní soje možno môžu ovplyvnit trochu cyklus ženy, ale to je aj pri mrkve-skúste jesť tak kilo mrkvy denne asi týždeň a uvidite, ako sa cyklus omešká.....teda? -všetko s mierou:), že?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sójové výrobky
PříspěvekNapsal: ned srp 30, 2009 10:19 pm 
Offline

Registrován: pon srp 17, 2009 3:24 am
Příspěvky: 22
Bydliště: Jizni Kalifornie
Sybilla píše:
môj nazor:
kdesi som číitala, že soja je nezdravá a umelo vytvorená a pod.-nesúhlasim s tým,
-pravdou je, že obsahuje aj hormóny, ktoré pri prílišnom konzumovaní soje možno môžu ovplyvnit trochu cyklus ženy, ale to je aj pri mrkve-skúste jesť tak kilo mrkvy denne asi týždeň a uvidite, ako sa cyklus omešká.....teda? -všetko s mierou:), že?

Ja bych asi doporucil Hemp Protein (protein s konopi), je to plnohodnotny rostlinny protein (14gramu proteinu na davku). Takova davka proteinu uplne staci pro telo (po cviceni). Telo vice jak 20 gramu proteinu najednou nedokaze upotrebit a zbytecne se nadbytek proteinu uklada v ledvinach a pak muzou nastat urcite komplikace ledvin a nepomuze ani dostatecny denni pitny rezim, jak by se nekteri mohli domnivat. Ledviny proste nejsou staveny na takovy proteinovy napor (40-80gramu davky a nektere casopisy pro kulturisty zminuji i vyssi davky proteinu).
Kdyz uz mluvime o tech prirodnich proteinech, tak i protein z ryze je kvalitni (asi 80% proteinu na jednu davku). Zadna chemie.
Co se tyce proteinu ze soji, take nedoporucuji.Je vedecky dokazano, ze soja neni pro telo ta nejlepsi volba. (geneticky modifikovana) Vim, ze ti vsichni co pred 15 lety tvrdili, ze zrovna soja je to co by lide meli konzumovat abychom si udrzeli zdravou postavu, nyni tvrdi opak. Veda je proste veda.
Mam kamarada, je to vegetarian, jeho dieta se zkladala ze 60% protejnu a konzumoval ji hlavne ze soji. Po 8 letech skoncil u bylinkare s velkymi bolestmi a musel si procistit ledviny. Take jiz je prokazano, ze vic jak 1 davka sojoveho proteinu tydne napomaha k nabrani telesne vahy a ne k udrzeni zdrave vahy.

_________________
HAVE ANOTHER BEAUTIFUL DAY IN PARADISE


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sójové výrobky
PříspěvekNapsal: pon srp 31, 2009 10:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Měl bych dotaz na Jardu jaký má pohled na sójové maso, tofu, tempeh anebo náhražku masa zvanou robi?
http://vegetarian.blog.cz/rubrika/alter ... ch-vyrobku
Zajímá mě jak během posilování přibrat trochu svalové hmoty díky přijmu kvalitních bílkovin respektive co nejkomplexnějšího spektra aminokyselin, ale přitom do sebe necpat sajrajty. Konzumní luštěniny jsou kyselinotvorné tak mě zajímá co sója? Profi kulturisté a sportovci často sójové maso používají jako hlavní zdroj proteinů...
Díky za info

To co píše Xion i Sybilla je v podstatě správné a nejlépe problém předávkování bílkovinami vystihuje Thomas Forrest . Jakékoliv vetší dávky bílkovin, které jsou bohužel nutné k nabrání nepřiměřeně velké svalové hmoty, jsou nebezpečné a v konečném důsledku vždy ohrožují Vaše zdraví. Naopak například páter František Ferda léčil docela úspěšně mnoho druhů rakovin speciální bezbílkovinnou dietou, která tělo celkem snadno zregenerovala. Věnujte se spíše vyrýsování svaloviny, to působí mnohem přirozeněji a je to daleko zdravější, než taková nepřirozená nabouchanost docílená navíc s vysokým zdravotním rizikem. Jinak sója je asi nejméně vhodná ze všeho, co se zde již uvádí, to raději čerstvá syrová vajíčka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sójové výrobky
PříspěvekNapsal: úte zář 01, 2009 5:31 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
Jinak sója je asi nejméně vhodná ze všeho, co se zde již uvádí, to raději čerstvá syrová vajíčka.


Snažím se preferovat pouze čerstvou zeleninu/ovoce a protože jsem mléko, maso, cukr a bílé pečivo vypustil tak mě napadlo vyzkoušet sójové věci, které mi zatím přijdou pro nasycení ideální. Pokud ale existují rizika dlouhodobějšího používání tak to by mě zklamalo (nemám na mysli nějaký geneticky modifikovaný hnůj, ale produkty z prodejny zdravé výživy - teoreticky v biokvalitě). Přišlo mi to jako výborná alternativa místo masa...
Snažím se zabojovat s ekzémy a zatím jsem po cca 1 měsíci sletěl s váhou o cca 10kg ale olezený jsem pořád. Zřejmě to půjde po 30 letech zanášení pomalu ikdyž Šanka se zdá čistění pomohla. Teď by tomu mohlo pomoct i moře tak uvidím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sójové výrobky
PříspěvekNapsal: úte zář 01, 2009 8:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Snažím se preferovat pouze čerstvou zeleninu/ovoce a protože jsem mléko, maso, cukr a bílé pečivo vypustil tak mě napadlo vyzkoušet sójové věci, které mi zatím přijdou pro nasycení ideální. Pokud ale existují rizika dlouhodobějšího používání tak to by mě zklamalo (nemám na mysli nějaký geneticky modifikovaný hnůj, ale produkty z prodejny zdravé výživy - teoreticky v biokvalitě). Přišlo mi to jako výborná alternativa místo masa...
Snažím se zabojovat s ekzémy a zatím jsem po cca 1 měsíci sletěl s váhou o cca 10kg ale olezený jsem pořád. Zřejmě to půjde po 30 letech zanášení pomalu ikdyž Šanka se zdá čistění pomohla. Teď by tomu mohlo pomoct i moře tak uvidím.

Na jakékoliv kožní problémy a rozhozenou psychiku, je daleko nejlepší pravidelné čištění výfuku pomocí urinových klystýrů a nic lepšího, za poslední 4000 let, nikdo nevymyslel. Naopak jakákoliv zvýšená konzumace kyselinotvorných a hlenotvorných potravin tyto potíže rychle zhoršuje, což si můžete ověřit výzvovým testem, kdy se zcela bez omezení přežerete třeba sýrem a druhý den jste zaneřáděný na celém těle. Pak vyzkoušejte pár dní každé ráno důkladný dvojitý klystýr podle plukovníka Greensteina a budete mít pokožku jak mimino o nervech jako z ocele ani nemluvě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sójové výrobky
PříspěvekNapsal: čtv zář 03, 2009 1:34 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Čo toto tofu
http://www.biologika.sk/e-produkt-1672- ... vabne.html
nie je GMO a nie je to varené a nie je to ani obilovina.
Je to lepše ako varené sojové boby?
Ja osobne sa ovociu radšej vyhýbam, ale ked som začal priberat, tak by som sa nerád vrátil spat.
Konzumujem teraz čerstvú kukuricu(už nevarím), pohanku, skúsim amarant, kyslú kapustu, semená, samozrejme vela zeleniny.
Ovocie,ked tak kyslé jablká.

Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sójové výrobky
PříspěvekNapsal: čtv zář 03, 2009 7:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Čo toto tofu
http://www.biologika.sk/e-produkt-1672- ... vabne.html
nie je GMO a nie je to varené a nie je to ani obilovina.
Je to lepše ako varené sojové boby?
Ja osobne sa ovociu radšej vyhýbam, ale ked som začal priberat, tak by som sa nerád vrátil spat.
Konzumujem teraz čerstvú kukuricu(už nevarím), pohanku, skúsim amarant, kyslú kapustu, semená, samozrejme vela zeleniny.
Ovocie,ked tak kyslé jablká.

Dakujem

Občas se to asi jíst dá, ale že by šlo o něco ideálního, to tedy nikoliv, pořád je to mrtvý produkt, jinak by to do kelímku zavařit nešlo. Pokud chcete jíst luštěniny, tak si dejte klíčené mungo, hrášek, nebo čočku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sójové výrobky
PříspěvekNapsal: pát zář 04, 2009 2:39 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Ok, ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sójové výrobky
PříspěvekNapsal: ned pro 13, 2009 3:18 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
Jakékoliv vetší dávky bílkovin, které jsou bohužel nutné k nabrání nepřiměřeně velké svalové hmoty, jsou nebezpečné a v konečném důsledku vždy ohrožují Vaše zdraví...

Přehánět to nechci, vím, že i lidské mléko má jen 2% bílkovin a zbytek je tuk, ale mě neustále vrtá hlavou jak denně nahnat alespoň 1g bílkovin/kg tělesné váhy, které by mělo zaručit zachování té stávající svalové hmoty - teda pokud je tato teorie platná...
Nejsem si úplně jistý, které zdroje mi je dodají ? Přemýšlel jsem i nad řasami - třeba spirulina má ve 100g až 60g proteinu včetně všech esenciálních aminokyselin, ale to bych musel vyžrat půl pixle denně \":?\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sójové výrobky
PříspěvekNapsal: ned pro 13, 2009 3:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Přehánět to nechci, vím, že i lidské mléko má jen 2% bílkovin a zbytek je tuk, ale mě neustále vrtá hlavou jak denně nahnat alespoň 1g bílkovin/kg tělesné váhy, které by mělo zaručit zachování té stávající svalové hmoty - teda pokud je tato teorie platná...
Nejsem si úplně jistý, které zdroje mi je dodají ? Přemýšlel jsem i nad řasami - třeba spirulina má ve 100g až 60g proteinu včetně všech esenciálních aminokyselin, ale to bych musel vyžrat půl pixle denně \":?\"

Nechápu, co pořád řešíte i blbé suché brambory vám poskytnou dostatek bílkovin, trpět jejich nedostatkem je možné pouze v rozvojových zemích a i tam je to docela vzácné. Pokud si vezmete třeba 100 g slunečnicového semínka, dodáte cca 27 g bílkovin a cca 25 g bílkovin dodá stejné množství čočky. Jakékoliv větší množství bílkovin, likviduje bilanci vápníku v těle a mimo jiné choroby si úspěšně vybudujete osteoporózu. Navíc ta vaše denní dávka je již extrémně vysoká a na dostatečné fungování těla dospělého člověka stačí bohatě 20 g proteinů denně, mnohdy bude v pořádku dokonce množství ještě i třikrát menší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sójové výrobky
PříspěvekNapsal: ned pro 13, 2009 4:57 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
Navíc ta vaše denní dávka je již extrémně vysoká a na dostatečné fungování těla dospělého člověka stačí bohatě 20 g proteinů denně, mnohdy bude v pořádku dokonce množství ještě i třikrát menší.

O tom jsem četl, ale zajímalo mě to z hlediska případné možnosti budování nějakých nových svalů. V příručkách bodybuilderů jsou samozřejmě tyto čísla mnohonásobně vyšší a vedou k onomu přetěžování ledvin, překyselení atd. ale jen jsem měl obavy o dostatek proteinů včetně spektra amin. Nerad bych trpěl jejich nedostatkem. Zatím se na syrové stravě cítím OK, ale mám pocit že mi trochu prořídly vlasy tak jsem hledal co všechno mi může chybět. Samozřejmě je toho kopa co má na stav/růst vlasů vliv tak jsem začal od vitamínů, minerálů, řas až přes amina/proteiny. Pokud je potřeba proteinů i pro lidi co 4x/týdně sportují jako já relativně malá tak jen dobře. Denně ale pro doplnění esenciálních amin beru cca 8 tablet pangaminu, hrst goji, vločky Nori. Pak bych se asi měl zaměřit spíš na příjem olejů/zdravých tuků po kterých by tělo mělo růst...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sójové výrobky
PříspěvekNapsal: ned pro 13, 2009 5:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
O tom jsem četl, ale zajímalo mě to z hlediska případné možnosti budování nějakých nových svalů. V příručkách bodybuilderů jsou samozřejmě tyto čísla mnohonásobně vyšší a vedou k onomu přetěžování ledvin, překyselení atd. ale jen jsem měl obavy o dostatek proteinů včetně spektra amin. Nerad bych trpěl jejich nedostatkem. Zatím se na syrové stravě cítím OK, ale mám pocit že mi trochu prořídly vlasy tak jsem hledal co všechno mi může chybět. Samozřejmě je toho kopa co má na stav/růst vlasů vliv tak jsem začal od vitamínů, minerálů, řas až přes amina/proteiny. Pokud je potřeba proteinů i pro lidi co 4x/týdně sportují jako já relativně malá tak jen dobře. Denně ale pro doplnění esenciálních amin beru cca 8 tablet pangaminu, hrst goji, vločky Nori. Pak bych se asi měl zaměřit spíš na příjem olejů/zdravých tuků po kterých by tělo mělo růst...

Nedostatek bílkovin se v civilizovaných zemích nedá docílit jinak než úmyslně, daleko větší problém je permanentní přebytek. U vlasů jsou možné dva důvody, jeden je nedostatek minerálů a druhý přebytek testosteronu. To první srovnat jde a s tím druhým bych nebojoval, to ženy velice ocení.
Netuším, kolik vám je, ale tělo může růst cca do 18 let a to si myslím již budete mít šťastně za sebou, čili jakékoliv pokusy o růst těla jsou celkem zbytečné. Snažte se spíše o vyrýsování, na tom nic zdravotně závadného není a visuelně budete určitě ok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sójové výrobky
PříspěvekNapsal: ned led 31, 2010 1:44 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
pre "Host" : nepočúvaj rady "športových výživových poradcov", pokiaľ to nechceš dotiahnuť s kulturistikou na súťažné pódia, a pokiaľ ti záleží na svojom zdraví. Ja cvičím už okolo 30 mesiacov ( posilňovňa - celé telo ), používal som proteíny v prášku, gainer... A potom som si uvedomil ( po pokusoch ), že úplne stačí zjesť asi 2,5 hod pred tríningom napríklad jáhly ( pšeno ) či inú obilninu so zeleninou a k tomu takých 80 gramov ( v suchom stave vážené ) strukoviny + "mastivo" ( panenský olej, alebo maslo )... Potom ísť na tréning za ten čas čo som spomenul, a po tréningu asi 20-30 minút ( za čas, keď budeš robiť strečing a osprchuješ sa + oblečieš ) si dáš okolo 80 gramov semiačok ( slnenčicové, sézamové, lieskové oriešky... ) cestou domov, kde si dáš nejaké obilniny so zeleninou a oliv. olejom napríklad. Ja tak robím už rok, a skutočne vôbec nepotrebujem gainer ( nahradím ho maltodextrínom - zložený cukor z obilia...viem že to nie je ideálne, ale menej škodlivé a oveľa lacnejšie ako gainer ), a ani proteíny v prášku ( nahradím ich dobre uvarenou strukovinou kvalitne prežutou pred tréningom + kvalitne prežutými surovými semienkami po tréningu ). Toľko k tvojej otázke ohľadom bielkovín a posilňovania.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz