Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:46 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sójové výrobky
PříspěvekNapsal: ned led 31, 2010 3:34 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
NOWOCAYN píše:
pre "Host" : nepočúvaj rady "športových výživových poradcov", pokiaľ to nechceš dotiahnuť s kulturistikou na súťažné pódia, a pokiaľ ti záleží na svojom zdraví. Ja cvičím už okolo 30 mesiacov ( posilňovňa - celé telo ), používal som proteíny v prášku, gainer... A potom som si uvedomil ( po pokusoch ), že úplne stačí zjesť asi 2,5 hod pred tríningom napríklad jáhly ( pšeno ) či inú obilninu so zeleninou a k tomu takých 80 gramov ( v suchom stave vážené ) strukoviny + "mastivo" ( panenský olej, alebo maslo )... Potom ísť na tréning za ten čas čo som spomenul, a po tréningu asi 20-30 minút ( za čas, keď budeš robiť strečing a osprchuješ sa + oblečieš ) si dáš okolo 80 gramov semiačok ( slnenčicové, sézamové, lieskové oriešky... ) cestou domov, kde si dáš nejaké obilniny so zeleninou a oliv. olejom napríklad. Ja tak robím už rok, a skutočne vôbec nepotrebujem gainer ( nahradím ho maltodextrínom - zložený cukor z obilia...viem že to nie je ideálne, ale menej škodlivé a oveľa lacnejšie ako gainer ), a ani proteíny v prášku ( nahradím ich dobre uvarenou strukovinou kvalitne prežutou pred tréningom + kvalitne prežutými surovými semienkami po tréningu ). Toľko k tvojej otázke ohľadom bielkovín a posilňovania.
Já chodím posilovat roky a začínal jsem na proteinech a kreatinu (gainery jsem nebral nikdy) asi jako každý, kdo chtěl vidět nějaké efekty z těžké lopoty. Můžu říct, že nadmíra proteinů mi brutálně zhoršovala stav ekzémů a jakmile jsem je na čas vynechal tak se situace vždy na čas uklidnila. Je mi jasné, že prodej elixírů je jeden velký business, ale teď jsem dost dlouho na uplně jiné stravě a žádné suplementy už měsíce neberu. Váha šla o cca 10kg dolů a proto mě zajímalo z čeho tělo před/po tréninku vyživit aby spíše rostlo než strádalo (nemám na mysli extrémní bodybuilding, ale figuru, která nevypadá jak z koncentráku). Princip bude ale asi spíš v zásobování těla zdravým tukem (avokádo, oleje...) než nadmírou aminokyselin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sójové výrobky
PříspěvekNapsal: ned led 31, 2010 6:20 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Skúšal si detoxikácie ? Napríkad "derivačný kúpeľ", klystíry s urinou.... lebo môže byť, že máš zanesené hrubé črevo, a preto nevieš pribrať z tejto stravy ( resp. bez doplnkov akými sú proteíny v prášku a kreatín ). Skús nalačno piť stredný prúd svojho moču, môže to zmeniť veľa vecí, aj čo sa váhy týka. Ale nezaručujem ti to.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sójové výrobky
PříspěvekNapsal: pon úno 01, 2010 8:01 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Mne sa zase zda po posilovani vhodnejsie zjest 1-2 banany. Alebo vypit orechove mlieko. A az po nejakej hodine zjest kalorickejsie jedlo, ktore sa travi dlhsie. Pred posilovanim sa mi zda zase vhodnejsie zjest ovocny salat so sirnou patlaninou. Je to len moja teoria, este to budem musiet otestovat.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sójové výrobky
PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2010 11:41 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Xion : Ovocný šalát so sírnou patlaninou ( či ako sa to volá, neviem o tom nič, naštudujem ) ti nedodá toľko energie, aby si spolu s rozcvičkou, cvičením a strečingom odcvičil 125 minút ( rozcvička 10 min., cvičenie 95 min, strečing 20 min - tak je to u mňa, tri krát týždenne chodím cvičiť celé telo ). Z toho proste nebudeš rásť, ale len rysovať ( ale čo ? ). Som presvedčený o tom, že keď niekto posilňuje, musí to byť na pohľad známe každému. Ak to nebude platiť u teba ( teraz začínaš cvičiť ? Do leta máš času dosť, takže pohoda ), tak budeš vedieť, že robíš niečo zle, keď to iní nevidia.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sójové výrobky
PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2010 9:45 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
NOWOCAYN píše:
Xion : Ovocný šalát so sírnou patlaninou ( či ako sa to volá, neviem o tom nič, naštudujem ) ti nedodá toľko energie, aby si spolu s rozcvičkou, cvičením a strečingom odcvičil 125 minút ( rozcvička 10 min., cvičenie 95 min, strečing 20 min - tak je to u mňa, tri krát týždenne chodím cvičiť celé telo ). Z toho proste nebudeš rásť, ale len rysovať ( ale čo ? ). Som presvedčený o tom, že keď niekto posilňuje, musí to byť na pohľad známe každému. Ak to nebude platiť u teba ( teraz začínaš cvičiť ? Do leta máš času dosť, takže pohoda ), tak budeš vedieť, že robíš niečo zle, keď to iní nevidia.

Kedysi som posiloval pomerne vela, ale nic na mna nefungovalo. Pretoze som mal traviace problemy, pokazeny metabolizmus tukov, parazitov, prekyselene telo, zanesene creva, a do toho som sa riadil radami od beznych ludi co chodia do posilovne a niekolkych "odbornikov na vyzivu a posilovanie". Bolo to kvantum tvarohu, dost vela masa, vajicka, a gainer. Pochopitelne som si ublizil, a poskodil si zdravie este viac.
Teraz som vo fazi davani dokopy metabolizmu. Najprv treba motor dobre vycistit, vyladit, az potom ho rozbehnut na plny vykon, to hovorim. Neviem odhadnut, kolko to bude trvat, ale je mozne, ze zacnem uz toto leto, ked nie, tak proste ked sa budem citit na to zacat. Posilovanie totiz nieje ako ine druhy fyzickej aktivity, zatazuje to organizmus a prekyseluje.

Co sa tyka mojej teorie, sirna patlanina s ovocnym salatom mi da tolko energie ako nic ine, cca na 3 hodiny. Pribera sa nie ked cvicis, ale ked oddychujes, a vtedy treba jest zvysene mnozstvo bielkovin a tukov... nie pocas treningu. Pocas treningu a tesne po, si myslim, ze treba sacharidy a tie z obilovin sa mi nezdaju vhodne za ziadnych okolnosti (navyse zle skombinovane so strukovinou, kedy sa predlzuje travenie).
Co sa tyka sposobu cvicenia a priberania, moj plan je stiedat obdobia naberania a rysovania. Naberacie obdobie je kratke a intenzivne, kedy sa je vela, a cvici sa menej, ale tazsich cvikov na vacsie partie. Makat hodinu a pol v posilovni v tomto obdobi sa mi zda plytvanie energiou. Naopak, v rysovani sa zhodi tuk a vyniknu svaly, vtedy treba makat viac a dlhsie, no i tak si myslim, ze ovocie by to zvladlo utiahnut.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sójové výrobky
PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2010 11:19 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Xion : Založíme tú tému "Zdravé posilňovanie & Zdravá strava" ? \":-)\" Zajtra založím, alebo môžeš ty, ak ma predstihneš. Mám v tom bohaté vedomosti, zaoberám sa tým neustále už 2,5 roka, a veľkou inšpiráciou mi je kontroverzný tréner Chad Waterbury, ktorého cvičebné programy dávajú ( na rozdiel od väčšiny ostatných cvič. programov ostatných trénerov ) asi takú logiku, akú dáva toto fórum ohľadom stravy a zdravia na rozdiel od "komerčného postoja" ku stravovaniu, ktorý propaguje mliečne výrobky, mäso, atď...

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sójové výrobky
PříspěvekNapsal: stř úno 03, 2010 12:04 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Myslim, ze ta tema je niekde zalozena, tak pohladaj. \":-)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sójové výrobky
PříspěvekNapsal: pon bře 29, 2010 6:43 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Narazil jsem na sójové vločky, které se dají konzumovat i surové (po 5h namáčení) tak mě zajímá jestli je to použitelné?
Ptal jsem se u výrobce jestli to není už předem tepelně opracované, jak bývá "dobrým" zvykem. Odpověděli, že kvůli vyloučení aflatoxinů se sója napařuje po dobu cca 30 minut při teplotě 40-50°C čímž dochází k přeměně škrobů na cukry. Ta teplotní hranice je limit životnosti enzymů takže mi přijde ještě jakštakš, ale že by to mělo tak blahodárný vliv na rozklad nežádoucích škrobů...?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sójové výrobky
PříspěvekNapsal: pon bře 29, 2010 7:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Narazil jsem na sójové vločky, které se dají konzumovat i surové (po 5h namáčení) tak mě zajímá jestli je to použitelné?
Ptal jsem se u výrobce jestli to není už předem tepelně opracované, jak bývá "dobrým" zvykem. Odpověděli, že kvůli vyloučení aflatoxinů se sója napařuje po dobu cca 30 minut při teplotě 40-50°C čímž dochází k přeměně škrobů na cukry. Ta teplotní hranice je limit životnosti enzymů takže mi přijde ještě jakštakš, ale že by to mělo tak blahodárný vliv na rozklad nežádoucích škrobů...?

Nenechte se nachytat na takovou kravinu jako je modifikovaná sója, je to velice nebezpečná potravina a její konzumaci rozhodně doporučit nelze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sójové výrobky
PříspěvekNapsal: ned kvě 23, 2010 7:09 am 
Offline

Registrován: úte kvě 18, 2010 4:20 am
Příspěvky: 22
Jarda píše:
Jinak sója je asi nejméně vhodná ze všeho, co se zde již uvádí...

A co takhle natto? Jedná se o fermentované sójové boby. Vzhledem k té fermentaci by mi natto přišlo vhodné k občasné konzumaci. Je tedy pravda, že ne všichni ho kvůli typickému zápachu snesou sníst \":wink:\".
http://dadala.hyperlinx.cz/soja/sojr0005.html
http://www.gaia21.net/natto/natto.htm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sójové výrobky
PříspěvekNapsal: ned kvě 23, 2010 8:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
kafuka píše:
A co takhle natto? Jedná se o fermentované sójové boby. Vzhledem k té fermentaci by mi natto přišlo vhodné k občasné konzumaci. Je tedy pravda, že ne všichni ho kvůli typickému zápachu snesou sníst \":wink:\".
http://dadala.hyperlinx.cz/soja/sojr0005.html
http://www.gaia21.net/natto/natto.htm

Sója je obecně velice problematická potravina a rozumný člověk se jí pokud možno vyhne v jakékoliv podobě. To platí i pro kvašené varianty, které jsou třeba u makrobiotiků častým zdrojem kvasinkových onemocnění.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sójové výrobky
PříspěvekNapsal: ned kvě 23, 2010 9:31 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Súhlasím s pánom Jardou, že ani fermentované sójové výrobky nie sú ideálne... možno tak omáčka - tá áno. Ale načo platiť nekresťanské peniaze za Tempeh či Natto a podobné veci ? Nedáva to zmysel... keď si vyrátaš na koľko korún ťa víde 20g bielkovín z toho produktu, tak sa ti zatočí hlava....

Inak, nesúhlasím s tým, že ľudské telo vie prijať len 20g proteínov na jednu dávku, a zbytok bude "špiniť" organizmus.... To je tiež záležitosť metabolického typu, typu ANS, atď... Ako je to potom u takých eskimákov ? Tí zjedia možno 2kg mäsa na osobu za deň ( aj viac ), a tam musí byť minimálne 300g bielkovín. A akí sú zdraví... Takže by som to takto nezovšeobecňoval. Nevravím, že máme jesť 300g bielkovín denne. Vravím len, že niekto znesie 40g bielkovín na deň, niekto 200. U niekoho je najzúžitkovanejšia časť potravín sacharidová zložka, u iného bielkovinná ( a u každého z nich je aj určité zastúpenie tuku, u bielkovinného typu samozrejme niekoľkonásobne vyššie ako u sacharidového ). Tak, ako by eskimák neprežil na zelenine a ovocí, tak by nejaký domorodý austrálčan neprežil na tom, z čoho sa teší zdravie eskimáka.
Súhlasím s plno vecami na tejto stránke, ale "univerzálny" stravovací priníp ( čo sa týka pomeru sacharidov, bielkovín a tukov ), ktorý by mal platiť pre všetky osoby zo Slovenska a Čiech ( s malými rozdielmi ), hoci aj napr. pre mužov rovnakého veku s podobným zamestnaním a šport. činnosťou ( a to už je riadne skonkretizovanie ), mi pripadá "nedomyslený". Veď už aj Hippokrates vravel niečo také - "Čo je pre jedného liekom, na druhého nepôsobí a pre tretieho je jedom". Nájdite mi niekto srnca malého a zavalitého ( takej postavy - od narodenia, lebo je taký typ ), druhého vysokého a štíhleho, tretieho "priemerného" - niečo medzi nimi. A to narážam len na konštitučný typ. U zvierat to proste tak nie je, preto môže jeden druh ( aj tak len ten, ktorý žije v jednej oblasti - lebo rôzne rastliny rastú len v určitých oblastiach ) konzumovať to isté v dosť podobných množstvách a nutričných hodnôt ( makroživiny - sacharidy, bielkoviny, tuky ).
Preto nikdy nebudem súhlasiť s predpisom, koľko vajec týždenne sa môže zjesť, koľko orieškov je už veľa, či je vhodné jesť mäso a ak áno, tak koľko, koľko krát sa má denne jesť...atď.
Inak je to super stránka, s veľmi ochotným administrátorom Jardom, ktorý mi ako jediný zodpovedá na moje otázky ( žiadne iné osobnosti z podobnej "brandže" to nerobia - možno aj preto, lebo nemajú tak dômyselne urobenú stránku s témami ). Dozvedel som sa tu toľko vecí ( aj o očistách, atď... ), že som za to vďačný. Ale stále si trvám "na svojom" ( čo som nevymyslel ja ), že Hippokrates mal pravdu nie len v tom výroku, ktorý je v ľavom hornom rohu na úvode tejto stránky, ale aj s tým druhým výrokom, ktorý som spomenul v tomto príspevku ja.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sójové výrobky
PříspěvekNapsal: ned kvě 23, 2010 9:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
Súhlasím s pánom Jardou, že ani fermentované sójové výrobky nie sú ideálne... možno tak omáčka - tá áno. Ale načo platiť nekresťanské peniaze za Tempeh či Natto a podobné veci ? Nedáva to zmysel... keď si vyrátaš na koľko korún ťa víde 20g bielkovín z toho produktu, tak sa ti zatočí hlava....

Inak, nesúhlasím s tým, že ľudské telo vie prijať len 20g proteínov na jednu dávku, a zbytok bude "špiniť" organizmus.... To je tiež záležitosť metabolického typu, typu ANS, atď... Ako je to potom u takých eskimákov ? Tí zjedia možno 2kg mäsa na osobu za deň ( aj viac ), a tam musí byť minimálne 300g bielkovín. A akí sú zdraví... Takže by som to takto nezovšeobecňoval. Nevravím, že máme jesť 300g bielkovín denne. Vravím len, že niekto znesie 40g bielkovín na deň, niekto 200. U niekoho je najzúžitkovanejšia časť potravín sacharidová zložka, u iného bielkovinná ( a u každého z nich je aj určité zastúpenie tuku, u bielkovinného typu samozrejme niekoľkonásobne vyššie ako u sacharidového ). Tak, ako by eskimák neprežil na zelenine a ovocí, tak by nejaký domorodý austrálčan neprežil na tom, z čoho sa teší zdravie eskimáka.
Súhlasím s plno vecami na tejto stránke, ale "univerzálny" stravovací priníp ( čo sa týka pomeru sacharidov, bielkovín a tukov ), ktorý by mal platiť pre všetky osoby zo Slovenska a Čiech ( s malými rozdielmi ), hoci aj napr. pre mužov rovnakého veku s podobným zamestnaním a šport. činnosťou ( a to už je riadne skonkretizovanie ), mi pripadá "nedomyslený". Veď už aj Hippokrates vravel niečo také - "Čo je pre jedného liekom, na druhého nepôsobí a pre tretieho je jedom". Nájdite mi niekto srnca malého a zavalitého ( takej postavy - od narodenia, lebo je taký typ ), druhého vysokého a štíhleho, tretieho "priemerného" - niečo medzi nimi. A to narážam len na konštitučný typ. U zvierat to proste tak nie je, preto môže jeden druh ( aj tak len ten, ktorý žije v jednej oblasti - lebo rôzne rastliny rastú len v určitých oblastiach ) konzumovať to isté v dosť podobných množstvách a nutričných hodnôt ( makroživiny - sacharidy, bielkoviny, tuky ).
Preto nikdy nebudem súhlasiť s predpisom, koľko vajec týždenne sa môže zjesť, koľko orieškov je už veľa, či je vhodné jesť mäso a ak áno, tak koľko, koľko krát sa má denne jesť...atď.
Inak je to super stránka, s veľmi ochotným administrátorom Jardom, ktorý mi ako jediný zodpovedá na moje otázky ( žiadne iné osobnosti z podobnej "brandže" to nerobia - možno aj preto, lebo nemajú tak dômyselne urobenú stránku s témami ). Dozvedel som sa tu toľko vecí ( aj o očistách, atď... ), že som za to vďačný. Ale stále si trvám "na svojom" ( čo som nevymyslel ja ), že Hippokrates mal pravdu nie len v tom výroku, ktorý je v ľavom hornom rohu na úvode tejto stránky, ale aj s tým druhým výrokom, ktorý som spomenul v tomto príspevku ja.

Hippokratés byl veliký člověk s neuvěřitelnou všímavostí a velice dobrou logikou, což je vlastně jediné, co se tady snažím do lidí dostat. Nic jiného stejně nefunguje, než ta logika, která každému umožní použít to pravé právě pro něho a být trvale zdravý. Jinak se nikdo, podle ničeho, stejně uzdravit nedokáže, protože pokud nemyslí, tak prostě má smůlu. Prakticky neexistuje postup, který se dá slepě okopírovat, tak aby fungoval na každého.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sójové výrobky
PříspěvekNapsal: čtv říj 28, 2010 6:00 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 09, 2010 6:44 pm
Příspěvky: 33
Bydliště: Praha
Já bych jen podotkla,že Robi maso není ze sóji,ale pšeničný lepek.Podle mého názoru tak zanáší střeva víc než cokoli jiného,není tedy vůbec zdravé,jak si mnoho lidí myslí.Další zrůdnost,co se dá koupit v prodejnách zdravých výživ je tzv.Šmakoun(vaječný bílek).Bílek není prý vůbec lehce stravitelný,jak se nám obecně tvrdí.Poznala jsem to i na sobě-kdysi jsem ho jedla,pak jsem měla žaludek jak kámen,hrůza.Stejně tak,pokud sním víc vajec najednou(jenže vajíčka miluju,ty si neodpustím).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sójové výrobky
PříspěvekNapsal: čtv říj 28, 2010 8:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
surikata píše:
Já bych jen podotkla,že Robi maso není ze sóji,ale pšeničný lepek.Podle mého názoru tak zanáší střeva víc než cokoli jiného,není tedy vůbec zdravé,jak si mnoho lidí myslí.Další zrůdnost,co se dá koupit v prodejnách zdravých výživ je tzv.Šmakoun(vaječný bílek).Bílek není prý vůbec lehce stravitelný,jak se nám obecně tvrdí.Poznala jsem to i na sobě-kdysi jsem ho jedla,pak jsem měla žaludek jak kámen,hrůza.Stejně tak,pokud sním víc vajec najednou(jenže vajíčka miluju,ty si neodpustím).

Že do nás perou odpadní sajrajt, je celkem jisté a je každého volbou, zda na to přistoupí. Měl jsem dokonce pacienta s rakovinou, který se docela dost zlepšil po nějaké době na králičí stravě a pak po návštěvě lékaře dospěl k velice chytrému rozhodnutí, že musí mít dostatek bílkovin a ideální zdroj, podle toho lékaře, byl právě Šmakoun. Jak to dopadlo nemusím snad ani popisovat, ale bylo to jeho svéprávné rozhodnutí, ovšem ten lékař by si pochvalu asi nezasloužil.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz