Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:06 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 93 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: pon led 17, 2022 6:53 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Diky za odpoveď pefi, je to tak ako hovoríš tež mi to došlo že ten B1 a B2 su extremne vysoké dávky, spravil som chybu, dnes už druhý den nič nedávam, psychika je určite lepšie na tom, tie problémy v hlave nejak furt pocitujem ale príde mi to aspoň trochu miernejšie.

Teraz si dam týždeň pauzu od týchto veci a začnem s B12 alebo B9 mam 1,5mg čistej formy methylcobalaminu a 0,4mg methyl folátu tiež ako samostatný vitamín. Ja som ten B komplex chcel odtestovať lebo som mal pocit že mi zlepšuje zápchu ale nepotvrdilo sa to moc.

Uvažujem ako začať s tou B6, mam aj samostatnú 100mg ale len pyridoxín, chcem to aj so zinkom skúsiť na tu pyrolovu chorobu alebo ako sa to nazýva, príde mi že sa dá najlahšie vyselektovať z tých biotypov, no tých 100mg mi príde veľa dal by som si najradšej tak 5mg lenže to sa mi nepodarí rozdelit tu tabletku na cca 20 časti jedine rozomliet no.

ešte k predošlej odpovedi,

"Co se týče B2, tak si myslíám, že obyčejný riboflavin bde O.K." - Dobre v poriadku, plánoval som kupit si 100mg ale radšej kupim nejaku 2mg verziu, menej je niekedy viac.

Mimo ine som videl že vraj B1 je antagonista B2 a dokonca aj B12 takže je možné že som si vyplavil B12

"MMA má smysl hlavně pokud se zdá býti B12 i folát v normě a součnasně má člověk příznaky deficitu B12." - Ono klasické príznaky deficitu ako mravenčenie v rukach a podobne fakt nemám, ale na druhej strane mi to velmi pomohlo s močením, a nemyslím si že je to zásluha methylových skupín pretože som si dával aj trimethylglycín 3 gramy čo je cca 300 násobok viac a ak rátam že trimethylglycín ma 3 methylove skupiny čo može darovať tak je to ako 900 násobok dávky B12 v methyl forme. Psychiku som moc necítil aspon nie nejak výrazne čo ak by som bol overmethylator tak by som určite poznal alebo?

"Overmethylátor by se měl cítít lépe po dodání správného množství niacinu (jenomže to správné množství se blbě odhaduje)" - je to fakt dávno čo som testoval dávku 500mg a cítil som sa po nom psychicky horšie ale či sa da automaticky predpokladať undermethylačný stav tak to netuším. Skôr by som už asi nerobil unáhlená závery lebo sa ešte doriadim viac ako som bol

"Ani zinek ani B12 bych do sebe nepral víc, než 5 dní v jednom týdnu, aby mělo tělo dva dny v týdnu pokoj" asi suhlasím, dokonca vraj zinok tak trochu zamedzuje alebo sútaži o vstrebanie so železom.

"Po dvou týdnech doplňování B12 a zinku zkust k B12 přidávat i různé formy folátu a zjistit po které formě se cítíš nejlépe. Z toho co jsem četl, tak je možné být deficitní na folát a mít po dodání folátu depky, ale to by mohlo souviset se současným deficitem B12, B6 nebo zinku. Proto doporučuji doplnit napřed B12 a až pak experimentovat s folátem." Dobre ďakujem, myslím že takto začnem teda.

!Undermethylátor se může po folátu, který není "methyl", cítit opravdu hodně mizerně" to je dost zaujímavé, kedže folát sa doplnuje v tak zanedbatelných množstvách oproti napr. niacínu ktorí ide radovo v 10 až 100 nasobok vyšších dávkach. TO je tak efektívny alebo čo je za tým? Pretože normalne logika hovorí že by to nemalo robiť až taký rozdiel vzhladom k množstvu, len ma to zaujíma ale určite vám verím.

ďakujem ešte raz za pomoc, inakšie našiel som jedno video , je to anglicky ale to predpokladám nebude robiť problém - https://youtu.be/9dB7SwbnGbY?t=580 Osobne si myslim že stojí za pozretie celé ale je tam nastavený čas na to čo je asi najzaujimavejšie a to že B2 dokáže nejak obísť chybné gény (polymorfizmus) hlavne MTHFR a pri suplementáci čisto B2 dokázali znížit hladinu homocysteinu bez toho aby suplementovali folát alebo b12, je to dosť zaujimavé, ten doktor hovorí že tieto geneticke "mutácie" by sme nemali považovať ako za niečo abnormálne ale skôr normálne pretože sa to vyskytuje u tak velkej časti populacie. Dáva to celkom zmysel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: úte led 18, 2022 2:01 am 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Tak dnes večer som si dal B12 methyl 1,5mg a po nom psychicky viac menej ok ale uplne som sa cítil zmetený, neschopny sústrediť, mam pocit že sa mi zvýšil aj tep... ale bol som dezorientovaný ... no divný pocit.. čim to môže byť ??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: úte led 18, 2022 12:39 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Může to být i tím, že methyl-cobaslamin dodá i "methyl", kterého máš jako overmethylátor nadbytek, takže by pro tebe byla lepší jiná forma (hydroxocobalamin nebo nejběžnější cyanocobalamin). Ideální by samozřejmě bylo vědět jak si stojíš s množstvím B12 v oběhu.

Pokud totiž náhodou máš deficit B12 a najednou tělu B12 dodáš, tak nějaký dosud pozastavený nebo zpomalený biochemický řetězec začne naplno pracovat a to taky může dělat divné stavy.

Výhodou methyl B12 je, že s tím tělo určitě umí pracovat. Nevýhodou je, že tělo overmethylátora dostane velmi malé množství "methyl" skupin, což už tak výkonnou methylacíi trochu podpoří.
Dodání folátu v methyl formě znamená dodání podstatně většího množství "methyl" skupin než jaké přijmeš v methyl-B12, proto si overmethylátor má dávát pozor pokdu zkusí konzumaci methyl-folátu.

Taky můžeš zkusit rozmíchat 500 mg niacinu v jogurtu a jogurtu sníst pouze část, čímž do sebe dostaneš mnohem menší množství niacinu a ten by přebytečné methyl skupiny měl spotřebovat - takže bys mohl zkusit methyl-B12 konzumoval spolu s niacinem v podobě lžičky jogurtu.

Další co můžeš zkusit je nebrat methyl B12 večer, ale ráno, protože methyl B12 může dodávat energii, ale večer se potřebuješ spíš zklidnit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: čtv led 20, 2022 11:10 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Zdravím, tak asi som prišiel na niečo dosť zaujímavé a to že velmi pravdepodobne všetky tie problémy s hlavou a srdcom asi spôsobil žalúdok, ide o to že mám fakt pocit že sa mi suplementácia Bčiek extrémne zvýšila kyselinu v žaludku (ja som ju mal dlhodobo fakt uplne na minime) a zaroven mám aj zápal žalúdku, už v minulosti som pozoroval spojitosť medzi kyselinou v žaludku (prípadne potravinami ktoré pôsobia kyslo na žaludok) a následnej mozgovej hmle ktoru mi to spôsobovalo. Tento krát sa zrejme ta kyselina zvyšila tak extrémne že mi to spôsobovalo dezorientaciu, nemožem sa sustredit na nič a podobne.. a zároven som cítíl aj hlavu a srdce. Viem je to asi dívné ale mne to dáva zmysel ale aj tak sa spýtam, je to možné že by mi vitamíny B takto zvyšili produkciu kyseliny ?? Je to fakt sila, dokonca mam pocit že depresie alebo uzkosti mi spôsobuje práve ten žalúdok čo je divné.... nechápem čo robiť, nemožem suplementovat Bčka ktoré mi pomáhajú (aspon väčšina alebo teda minimalne B12) lebo si zničím oslabený žalúdok ktorý sa nevie dať dokopy :/ užíval som aj antacidá ale to nema fakt moc efekt, pretože akonáhle nemám vobec HCL v žaludku tak mam následne problém aj so žlčou ktorá spôsobuje len další zápal.... celé divné celé zle mam pocit...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: pát led 21, 2022 7:25 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Tak konečne prišla meď aj zinok a zaroven aj test na histamín.

Meď vypadá byť celkom hraničná, pred 2 rokmi som ju mal nižšie na 9.31 teraz je na 12.xx čo je asi zlepšenie, no nechápem ten nízky ceruloplasmín, na druhej strane zinok je docela slušne na tom čo som prekvapený kedže ho nesuplementujem ani nič... popravde si myslím že sa môže furt jednať o toxicitu medi len je to tažšie asi dokázať. Neviem čo robiť či proste suplementovať zinok a o par mesiacov zajst na kontrolné testy alebo čo, nedáva mi to zmysel že by som mal mať málo medi. Stravu som mal vždy bohatu alebo dostatočnu na meď, ako písal aj yuro, meď je skoro všade a ak sa človek aj snaží mať meď nízko tak zistí že je to celkom tažké, zatiaľ čo zinok je fakt nedostačujúci v strave. Objednal som aj chrom už , molybden neviem zohnať len tak z lekárne, selén mám aj zinok, asi začnem keď sa trošku žaludok da dokopy pomaly suplementovať zinkom , selenom , chromom a budem sa snažit meď držať nízko v strave.. dáva mi to viac zmysel.

Ta diaminooxidáza je hraničná, no stejnak mi to príde velmi málo, neviem síce kolko mávaju zdravý ludia ale proste mi to príde málo ,samozrejme sa musím vyhýbat histamínu...


Přílohy:
vysledkykrvi3.png
vysledkykrvi3.png [ 35.36 KiB | Zobrazeno 9822 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: pát led 21, 2022 10:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="Menma21":1nj60alp]Tak konečne prišla meď aj zinok a zaroven aj test na histamín.

Meď vypadá byť celkom hraničná, pred 2 rokmi som ju mal nižšie na 9.31 teraz je na 12.xx čo je asi zlepšenie, no nechápem ten nízky ceruloplasmín, na druhej strane zinok je docela slušne na tom čo som prekvapený kedže ho nesuplementujem ani nič... popravde si myslím že sa môže furt jednať o toxicitu medi len je to tažšie asi dokázať. Neviem čo robiť či proste suplementovať zinok a o par mesiacov zajst na kontrolné testy alebo čo, nedáva mi to zmysel že by som mal mať málo medi. Stravu som mal vždy bohatu alebo dostatočnu na meď, ako písal aj yuro, meď je skoro všade a ak sa človek aj snaží mať meď nízko tak zistí že je to celkom tažké, zatiaľ čo zinok je fakt nedostačujúci v strave. Objednal som aj chrom už , molybden neviem zohnať len tak z lekárne, selén mám aj zinok, asi začnem keď sa trošku žaludok da dokopy pomaly suplementovať zinkom , selenom , chromom a budem sa snažit meď držať nízko v strave.. dáva mi to viac zmysel.

Ta diaminooxidáza je hraničná, no stejnak mi to príde velmi málo, neviem síce kolko mávaju zdravý ludia ale proste mi to príde málo ,samozrejme sa musím vyhýbat histamínu...[/quote:1nj60alp]
Tak pokud to vezmu výpočtem volné mědi pak máte volnou měď 4,75 a dobrá je od 0 do 1,6 tedy jste hrubě mimo reference z čehož bych odhadoval stav jako otravu mědí. Snižovat ve vašem případě měď je nesmysl tedy musíte zvednout ceruloplazmin. Základ je srovnaný hořčík, retinol vitamíny B2 a B7 a pár dalších položek tedy to je vhodné si nastudovat a také pochopit že ve stresu se ceruloplazmin zvednout prakticky nedá, čili základem je psychický, fyzický a fyziologický klid, prostě se musíte hodit do parasympatiku. Pak je dobré vzít v potaz že ceruloplazmin produkují

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: stř led 26, 2022 11:26 am 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Dal byste sem prosím vzorec na výpočet volné mědi vč použitých jednotek na vstupu a výstupu?
Třeba na příkladu údajů od uživatele Menma21:
serum měď: 12.30 umol/l (norma: 11.0 - 22.0)
serum ceruloplasmin 0.16 g/l (norma: 0.20 - 0.60)

Internet je sice plný vzorců v anglosasských jednotkách, ale převody mezi ugramy a umoly nejsou úplně triviální.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: stř led 26, 2022 2:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
pefi píše:
Dal byste sem prosím vzorec na výpočet volné mědi vč použitých jednotek na vstupu a výstupu?
Třeba na příkladu údajů od uživatele Menma21:
serum měď: 12.30 umol/l (norma: 11.0 - 22.0)
serum ceruloplasmin 0.16 g/l (norma: 0.20 - 0.60)

Internet je sice plný vzorců v anglosasských jednotkách, ale převody mezi ugramy a umoly nejsou úplně triviální.

Tak mají to opravdu dost zmatečné, ono vůbec není jednoduché se v tom chaosu vyznat a rozhodně něco takového nelze považovat za zrovna exaktní postupy. V místních laborkách se celkem běžně pracuje s koeficientem 47,2 kterým se vynásobí hodnota ceruloplazminu a výsledek se odečte od hladiny mědi. Tedy v tomto případě 12,3 - (0,16*47,2) = 4,748. Netvrdím že to je jediný možný postup, nakonec i v interpretaci výsledků se laborka od laborky liší a mnohdy docela dost, stejně jako udávané hodnoty referenčních rozpětí které lítají jako veverka v bubnu. I z tohoto důvodu já doporučuji klientům nechat se dělat vyšetření vždy u stejné laboratoře a pak ty výsledky porovnávat což je asi nejpřesnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: čtv led 27, 2022 2:35 am 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
ďakujem pekne za odpovede, dnes som bol s výsledkami za obvodnou... po 15 minutovom rozhovore ma nakoniec poslala na hematologiu na ktoru mam čakať až do marca... do tej doby ma može aj šlak trafiť... zase mesiac čakať na nejaké výsledky čo nemaju pre mna až tak vypovednú hodnotu... asi 5x som jej zdôraznoval pečeň... hovoril že ma bolieva žlčník (prípadne pečeň) že mávam zápchy, žltú stolicu, žlčový reflux... povedala že mimo bilirubínu mam ostatne pečenové testy OK... čiže mám smolu.

Histamín som jej povedal že mam hraničný a nič \":D\" ja jej to nedávam za vinu, to je proste bežný prístup doktorov.... pokial to neni fakt že už na odvoz sanitkou tak sa vyšetrenia robiť nebudú... nech ta aj klepne do tej doby...

ohľadom medi, ten horčík suplementujem dokonca mam pocit že mi robí psychicky horšie... fakt tomu nerozumiem... popravde mi to príde že ho ani nechcem suplementovať. Skôr mam problem so sodíkom, ten mi ide na chuť stále ale potom mi treba aj zvyšovať draslík.

S retinolom by som ja problem mať nemal, ja si doprajem mäso prípadne aj pečienky, priznám že som to nejaku dobu nejedol ale bývala doba ked som ich jedol dosť, naopak si myslím že skôr vit. D bude u mna deficitný.

Tie Bčka sa bojím suplementovať, som asi jediný človek na planéte ale zároveň mi robia vitaminy B dobre a aj zle... napríklad B12 mi zlepšuje (velmi výrazne) problem s močením... ale na druhej strane je velmi velmi tažka na môj žaludok a cítim po nej vyšší tep, viac ma bolí žaludok, cítim sa zmetený a je mi tažko od žalúdku... ale proste robí mi dobre... Včera som si napr. dal 10 mg B1 a 10mg B2 a takisto, bolo mi tažšie na žalúdok, cítil som aj v hlave "bolesti" alebo skôr nejaké neprijemné "tiky" ako keby cievky a musel som si masírovať hlavu... zvláštne že len na lavej strane hlavy... dal som si relatívne bezpečnu dávku a aj tak sa mi deju tieto veci.... netuším či to nejak suvisí s kyselinou v žaludku, lebo na antacidách v novembri som suplementoval B komplex každý druhý deň asi 2 týždne a necítil som sa zle... Ostatné vitamíny B som zatial neskúsil od incidentu s B komplexom... chcem skúsit ešte B9 a B6, zatial mam pocit že B12 robí najviac problémov aj najviac pomáha.. paradoxne psychicky niesom nejak zle na tom ako ked som suplementoval ten B komplex... to bolo šialené celkom, take depresivne nálady som dlho nemal.

Som uplne nahnevaný lebo konečne prídem na niečo čo funguje a proste ako naschval mi to robí problémy ktoré su dosť rizikové.. tie "tiky" cievok v hlave alebo ako to popísat su vážne neprijemné. Neviem ako sa pohnuť dalej ked nemožem suplementovat a doktorka ma moje problémy viac menej na háku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: pát led 28, 2022 12:14 am 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Za jak dlouho pokonzumaci těch B vitamínů se projeví zhoršený žaludek? Já jen jestli to je od žaludku, nebo spíš od střev?
V obecné rovině - B vitamíny by vám měla vyrábět vaše střevní mikroflóra.

Toho B12 si zkuste sehnat menší dávku. Pokud máte methyl-B12, ty jsou často určené pro rozpuštění v puse, takže to lze zkusit cumlat postupně - prostě jakoliv dosáhnotu toho, aby naráz přijatá dávka byla menší.



Stejně tak B1 a B2 - proč neskusit mnohem menší množství?

Dá se použít i něco takovéhoto:
https://vegmart.cz/tekuty-b-complex-kapky-100-ml

Jsou to kapky, takže není problém si za den vzít třeba jenom 1 až 5 kapek, namísto "doporučených" 25 kapek, takže do sebe dostanete velmi umírněné množství různých B vitamínů a třeba najdete takové množství, po kterém se budete cítit lépe, případně můžete začít od jedné kapky za den a pomalu s denní dávkou stoupat.
Když to zkombinujete s podporou střevní mikroflóry, tak by to po čase mohlo začít fungovat.
----

Tohle by mohlo být ještě lepší:
https://www.drmax.cz/ekolifenatura-lipo ... plex-150ml

Liposomální forma, částečně se vstřebává pod jazykem, takže by se dal obejít problematický žaludek.
Jejich B12 je prý chuťově vydařená.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: pát led 28, 2022 4:35 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Zdravím a vďaka za odpoveď.

Po B12 prakticky do 10 minut cítim zmatenosť, neschopnosť sústrediť sa, tažobu od žalúdku, zvýšený srdečný tep, je to velmi divné ešte v decembri som si dal asi 4 dni po sebe 1,5mg methyl B12 a prakticky nič zvláštne som nevnímal, naopak sa mi behom pár dni upravilo močenie na nejakú dobu, samozrejme keď som prestal brat B12 tak sa pomaly močenie zase zhoršilo do tej hladiny v ktorej to je celé roky... (cca 10 rokov) Logicky by sa dalo predpokladať že B12 mi nejak pomáha s tým močením a celé tie roky som ju mal velmi nízko, lenže pozeral som v karte a behom tých 10 rokov mi bol vyšetrovaný vitamín B12 viac krát a vždy bol v strede referenčneho rozashu od 450-550 cca... Takže fakt netuším prečo mi pomáha B12 keď je vlastne cele roky v norme, ak aj není tak proste keď v norme bola močenie už bolo zhoršené a B12 bola v dobrom rozsahu. Celkom nechápem mechanizmus ktorým ten vitamín pomáha, snažil som sa aj nájsť na internete o tomto niečo, bohužial márne... všade same članky a tom ake je to užasné a že je to hlavne v živočíšnej strave... nič užitočné. Napadá mi len to že možno má telo problem s konverziou vitamínu B12 do aktívnej formy a preto som mal v krvi hladinu síce v poriadku ale aktívnej formy som mal deficit je to možné?? Zrejme ide o genetiku potom... ak je to tak tak nízka B12 skôr spôsobuje problém s konverziou homocysteinu a syntéze bielkovín ako v methylačnom cykle (myslím over/under methylator) Z nízkej aktívnej B12 sa neda vyčítat funckia methylacie ? Ešte dodám k otázke, určite je to žalúdok, čreva prakticky necítim, proste ma boli žaludok, je mi tažko po tom vitamíne aj keď pomáha...

B1 a B2 mi robia problém hlavne na tie divné pocity v hlave a necítil som sa teda prijemne keď sa to zhoršilo. Skúsim proste suplementovat menej alebo vobec.

Toto bude trošku viac osobné, ale vzhladom k methylacii možno relevantné, walsh píše o under methylatorovy ako high libido, toto na mna sedí velmi presne... napriek únávam čo mávam mam až nepochopitelne dobré libido, čo väčšina depresívnych ludí alebo s psychickými problémami ma naopak... až mi to vadí popravde.... čo chcem povedať že, či toto môže súvisieť s histamínom?? Neni to pravidlo, ale často sa mi stane že po histaminovom jedle sa moje libido (alebo skôr tužba ) zvýši fakt úplne.. som celý taký napatý,mam vyšší tlak.. neviem to dobre popísať... dnes som si dal banány a okamžite som cítil zvýšenie... až neprirodzené mi to príde... čítam že vraj nízky serotonín toto môže spôsobovať... (čo sedí na undermethylatora rovnako ako vysoké libido) ale zase na druhej strane čítam že banány maju tryptofan ktorý sa konverzuje na serotonín... fakt neviem čo robiť, som totálne rozhodený a neviem pochopiť tieto biochemické procesy a ich odozvu na jedlo/ vitamíny atď....

Mimo iné dnes je druhý den čo si dávam 0,8 mg Methyl Folátu , zatial nepozorujem depresie,(ani neni nejak tažký na žaludok čo je fajn) viem že zlepšuje methylaciu ale zároven zhoršuje/znižuje hladinu neurotransmiterov v tele.. takže pre undermethylatora asi nič moc... neviem prečo ale keď som si dával B complex som mal fakt silné depky a myslel som že to bolo vdaka folátu, ktorý tam bol v 0,4 mg dávke... B1 a B2 mi tie depky asi nespôsobuje, respektivne ani neviem či walsh alebo hocikto iný píše že by to bolo nejake bežné. Bolo tam ešte 50mg niacinu vo forme niacinamidu aj niacinu... v minulosti som si dával 500 mg a buď som mal velmi mierne zhoršenie psychiky alebo vôbec žiadne.. (500 mg vo forme niacinu ) Je niacinamid nejaka učinnejšia narozdiel od niacinu? ak to nebude ani niacinom ostáva fakt len B1 B2 alebo B6 ale to mi pride dost zvláštne..

Ten B complex vypadá dosť rozumne , dakujem za odporučanie.

Tú B1 a B2 idem dat na štvrtiny a budem si davat tak 2,5 mg raz za par dní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: pát led 28, 2022 5:45 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
"vitamín B12 viac krát a vždy bol v strede referenčneho rozashu od 450-550 cca"

Pak je skutečně otázka, zda u vás správně funguje konverze na aktivní formy vitamínu B12, což lze poznat např z hladiny HCY a MMA - pokud je i toto v normě, tak v B12 problém není. Undermethylátor může mít normální nebo i příliš vysokou hodnotu B12 a současně mít příznaky deficitu B12 právě kvůli nedostupnosti aktivní formy. Dá se vyšetřit i aktivní forma B12, ale kyselina MMA je prý lepší indikátor dostupnosti B12.

Tělu denně stačí pár mikrogramů B12, ale zásoby v játrech se doplňují několik měsíců. Jsou nízké například pokud jste absolvoval narkózu.

Niacinamid a niacin jsou sice hodně podobné, ale vstupují do biochemického cyklu každý někde o kus jinde a ve výsledku se jejich účinek může opravdu hodně lišit.

Methylfolát by undermethylátorovi měl ze všech folátů škodit asi nejméně. Pokud v b-kompelxu nebyl methylfolát, ale nějaká jiná forma B9, tak s vámi mohla cloumat ona. Každý folát spotřebovává methyl-skupiny, ale methylfolát méně, než jiné formy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: pát dub 29, 2022 1:00 am 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Dobrý deň, trochu update informácii ale stále by som povedal že som nespravil za 3 mesiace žiadny pokrok naopak som celý z tohoto viac zmätený.

V prvom rade, bol som na hematologii a zistili mi velmi nízke hladiny vitamínu D, samozrejme som si objednal 10 000 IU a aj doktorka mi dala recept na nejaky liek a povedala že potrebujem 50 tisic jednotiek za týžden do seba dať a aj cez leto. Tunak nastáva zase klasický paradox môjho tela, nemožem suplementovať vitamín D lebo ma začnu po nom extrémne bolieť kosti, hlavne sánka a stehenne kosti a bedrá nedá sa to ani vydržať. Takže bohužial, napriek tomu že viem že mam deficit nespravím s tým nič.

Dalšia vec je - zistili mi autoimunitné ochorenie - názov nepoznám ale moje telo útočí na biele krvinky a preto ich mám tak málo v krvných výsledkoch, mam chodit len na pozorovanie každého pol roka , neviem či existuje nejaká liečba. Myšlienka že by mi mali transplantovat kostnu dreň a podobne mi neni prijemná a neznie mi to ako liečba. Jedine čo viem vdaka tomuto vyvodiť je že moje črevo asi nebude v najlepšiom stave kedže črevo a autoimunita uzko súvisia.

Pokusy s vitamínmi B skupiny.... toto je čistá šaškáreň.... raz reagujem na daný vitamín dobre inokedy zle... raz mi na niečo pomáha a inokedy nie... nedokážem z tohoto logicky nič vyvodiť. Príklad - B12 v Januári som tu písal ako mi to parádne pomáha na problém s močením ktorý mam už 10 rokov. Tak teraz si dávam niekolko týždnov B12 a nič. Vôbec nepomáha, tá ista forma, to isté množstvo. Další paradox ohľadom B12 - V januári mi tento vitamín velmi robil zle na žalúdok, dnes je to jeden z mála B vitamínov ktorý moje telo ako tak toleruje a nerobí mi až také problémy.... (preto som schopny ho teraz suplementovať)

Dalšie vitamíny - Niacin. Skúsil som obe formy. Niacín aj Niacínamid. Z oboch viem vyvodiť asi to že oba mi nerobia vôbec dobre a jeden robí viac zle ako druhý. Oba ma vedia poriadne psychicky "odpáliť" Normálne ako keby som emočne vyhorel jak keby som prišiel o všetok dopamín, serotonin atd... niesom proste schopný radovať sa len cítim aku si depresiu ale niesom schopny ani vyroniť slzu. Ako stroj. Najlepšie je proste napísat že mi to "odpáli" obvody a som na nejakých par hodín mimo. Niacín v tomto vypadá byt ako ten lepší. Pretože množstvo pri ktorom sa cítim psychicky horšie je väčšie a zároveň mi pride lahši na žaludok. Niacinamid... to je teda niečo... už pri desiatkach miligramoch ma odpálilo, na druhý den po cca 50 miligramoch bolesti žaludka a zase sa mi objavili tie moje debilne divné problémy v hlave, je to ako keby v cievach pri spánku na lavej strane. Na lavej strane čela nejaká žilka ... na dotyk velmi citlíva a boľavá.. mam tendenciu si to začať masírovať a na dotyk je aj spánok celý aký si boľavý, na vrchu hlavy je jedno miesto kde ked si trošku zatlačím tak je to ako keby modrina a boli to (zase na lavej strane hlavy na vrchu cca v strede ) V zadu na zátylku zase na lavej strane, tak isto aká si žilka ktorú si prote musím nejak masírovať... až sa bojím mrtvice... Keby to spôsoboval len niacín tak som v poriadku. Bohužial to spôsobuje asi väčšina vitamínov B a netuším od čoho to ide.
Moja teoria je že niektoré vitamíny (asi pravdepodobne B6 a možno B2) mi zlepšuju trávenie ktoré nefunguje roky, následne kyselina poškodí nejak žaludok a potom sa objavujú tieto divne problémy v hlave. Bohužial neviem vysvetlit prepojenie žaludku a hlavy ale už v minulosti som pozoroval vela krát spojenie žaludka a mozgovej hmly, najma ked som suplementoval kyselinu alebo si dal priliš kyslé či slané jedlo tak sa objavila hmla. Bojím sa že dobre trávenie ani nedosiahnem pretože pre dobre trávenie potrebujem vitamíny a aby som si ich mohol dat potrebujem dobrý žaludok ktorý znesie kyselinu. Tuto teoriu potvrdzuje fakt že v novembri ked som suplementoval B complex a užíval popri tom antacida tak tie problémy v hlave nenastali. Ale na druhej strane musím povedať to že ma bolieval dosť silno žaludok hlavne ked som nič nejedol a bolo to ako keby celý orgán bolel, celý lavý bok pod rebrom bola vyžarujúca bolesť nie moc silná ale ani slabá. Bolo to vyrazné ako keby ste si dali niečo pálivé ale pailo vas to v žaludku v tej konkrétnej oblasti. Teoriu trochu vyvracia fakt že B12 mi posledne týždne s tou hlavou aspon pocitovo pomáha aj keď v januári bol ten vitamín tažký na žaludok. Je to samozrejme totálna špekulácia ale čo viac mám... je tažké hladať takéto iformácie na internete v spojitosti žaludka a hlavy. Už som sa pokúšal najst spojenie žaludok a mozgová hmla ale vždy som našiel len anglicky članok ktorý začal hovorit o syndrome priepustneho čreva (leaky gut) a suvisom čreva s mozgovou hmlou. Ale ja dam ruku do ohna za to že u mna je AJ žaludkom ak nie IBA žalúdkom spôsobené. Po 21 dnovom pôste som mozgovu hmlu nemal nikolko mesiacov...

Dalšie vitamíny čo som skúsil - B6 cca od 20 do 60mg za deň , maximalne par dni po sebe, pozorovanie - navracaju sa mi bolesti krku, objavujú sa vyrážky na hlave ktoré svrbia, mam pocit že pečen a žlčník funguju horšie, bolesti žaludka, mam pocit že mi lepšie trávi potravu. Na druhý den sa začali objavovat tie problémy s hlavou.... takže som vysadil B6. Zlepšilo mi to trochu zápchu a pamatam si sny po nej. Psychicky by som povedal že som sa možno citil kusok lepšie. Nič extra vyrazné. Rád by som pokračoval v suplementovaní a pozoroval dlhodobejši učinok bohužial bojím sa vedlajších efektov hlavne hlavy že skončím zle... eštd dodám že po tomto vitamíne som velmi unavený hlavne na další deň mávam menej energie a nevládzem... možno to potvrdzuje tu teoriu o zničenom žalúdku kyselinou - telo je unavené kvoli poškodeniu.

B2 - na začiatku som tento vitamín mal velmi rád, zdalo sa že mi pomáha takmer na všetko, mal som väčšiu chut na jedlo, prestával ma bolievať krk (suvis so žlčou v žaludku) lepšie fungoval žlčník aj pečen- zvykne ma bolievat pečen nad ránom ked spím a hlavne keď ležím na bruchu, po tomto vitamíne bola bolest miernejšia a pri väčšiom množstve takmer nulová. Zlepšili sa zápchy, zlepšilo sa trávenie, psychicky som sa občas cítil fakt dobre, teda nehovorím že perfektne ale aspon som sa občas z chutí zasmial aj keď som v ten istý den bol tak isto aj smutný a aj trochu v depkách ale bolo to lepšie. Problém je že mi spôsobuje tie problémy v hlave ej ked nie take vyrazné ako B3 alebo B6... další problem je že ako som pokračoval a dával si väčšie dávky aby som sa cítil lepšie tak som mal pocit že učínok sa vytráca... začal ma zase bolievat krk, trávenie sa zhoršilo, objavovali sa zápchy a podobne... Ked som si dával väčšie množstvo tak ma aj viac hnevali aj tie problémy v hlave a zaroven som nejaky viac podráždený po tomto vitamíne... Myslím si že tento vitamín je pre moje telo užitočný keby nerobil problémy s hlavou tak ho berem asi furt ... ale vesmír asi nechce aby som sa cítil lepšie bral som od 10mg do 100 za deň.

B1 - Len hypoteticky mam teoriu že zlepšuje bolesti v žaludku, a že trochu pomáha so spaním, po tomto vitamíne som dost unavený a takisto spôsobuje tie debilne problémy s hlavou po ktorých mam pocit že idem mat mrtvicu. Možno trošku zlepšuje trávenie. bral som od 2,5 mg do 50 za deň

B7 - s týmto vitamínom mam velmi divné skusenosti, užíval som 1000ug a po par dnoch silne bolesti hrudniku v oblasti srdca. Nič čo by tento vitamín nejak zlepšoval som nezaznamenal naopak mam pocit že to nejak divne ovplyvnilo moju sexualitu na krátku dobu... fakt velmi divné... človek si začne klásť otázky že či máme vobec nad niečim kontrolu alebo je všetko len chemia v tele a čím lepšia = tým lepšie na tom sme mentálne, psychicky, sexualne atd... v skratke máme slobodnu vôlu?? Všetko to je ako si podriadene biologickým imperatívom, napríklad potreba sexu... máme to v sebe zabudované aby druh prežil.. je to jeden zo základných prejavov, ale nemáme nad tým kontrolu, proste na to musime mysliet a eventualne sme mame na to chuť... čo keby to nechcem? Nemožem to len tak vypnúť ako vypínač od elektriky, mojemu telu je jedno čo si myslím o tomto, proste plni to k čomu je naprogramované... zvláštne ... No proste tento vitamín spolu s B3 je u mna na zozname NIE

B9 - dal som si asi 2mg len 1x na test čo to urobí, v ten den sa prejavili moje intolerancie na jedla a ako keby sa moja tolerancia na tieto látky velmi zhoršila. Hned ma začala boliet hlava a podobne. V noci som vôbec nemohol spať. Čistá insomnia. Na druhej strane možno mi to trochu pomohlo s mozgovou hmlou. Nemam potrebu to suplementovať aj ked sa u mna nachádza hladina kyseliny listovej skor pri spodnej hranici.

Toto su moje skusenosti za 3 mesiace. Dal som si spraviť genetické testy na rôzne mutácie ako MTHFR a podobne... keď to bude ozvem sa zase. V máji plánujem znova ist spravit homocystein, som zvedavý či po suplementovani B12 a B2 aspon trochu klesol ak nie tak zrejme mi proste treba B6 aj napriek tomu že mi robí zle. Dam si odtestovat aj aktívny B12 z krvi, existuje aj nejaky test na vitamín B6 alebo ine vitamíny??? Tam kde sa chodím testovat bohužial maju v ponuke len B9 a B12 (celkový aj aktívny) Celkový mi vyšiel od hematologičky v podstate idealne... Aktívny nerobila. methyl malonovu kyselinu tam tiež v ponuke nemajú čo je škoda.

Pripadám si ako mimožemštan... moje telo neplní základne funkcie a som mladý človek. Som uplne frustrovaný a vôbec nerozumiem prečo sa mi to deje. Mám problémy s močením od 16 rokov, podobné problémom so zväčšenou prostatou. Od 19 rokov mávam zápchy, posledne 2 roky uplne silné , niekedy pomôže len klystír inak ani 4+ dni sa nemožem vyprázdniť a ak áno tak sedím na záchode polhodinu a dobre že mi nejdu prasknut cievky. Dalšia základna funkcia - trávenie. Totálne mizerné, absolutne mi nič nedokáže telo stráviť, každé jedlo mi sedí v žalúdku hodiny, a to neužívam ani antacidá ani nič podobné, nedokážem si vychutnať jedlo. Keď vidím iných ludí jak do seba natlačia 2 velké jedla a potom to zapíju velkým množstvom vody a za 2-3 hodiny su zase hladný tak im uplne zo srdca závidím... ja keď si dám väčšie jedlo tak si možem ist rovno lahnuť spať pretože budem pravdepodobne dosť unavený... ak sa napijem tak 3-5 hodin po jedle tak rozhodím cele trávenie , začnu ma boliet uši, žaludok je plný vody a nič sa nedeje len to tam stojí... po 8 hodinách začnem byt možno zase kusok hladný... predstava že zjem väčšie množstvo mäsa a strávim to je ako sci fi... nemožné... Jediný spôsob ako do seba dostanem nejake bielkoviny sú vajcia a to nehovorím o problémom s pečenou a žlčníkom ktorý není schopny tráviť tuky... A to mám len 25 rokov... dalšie problémy.... depresie, melancholie, agresie a podráždenosť (hlavne po tučnom jedle) problémy so spaním, pomale hojenie rán (velmi pomale dokonca mi ostáva červená škvrna mesiace po zahojení ) Ked mám nejakú väčšiu fyzicku aktivitu (čo je malokedy lebo som chronicky unavený) tak ani nemam svalovicu lebo proste telo nedokáže regenerovat poriadne... namiesto toho mam bolest svalov ale inu ako modrina alebo čo a až za 2-3 dni sa objavi možno svalovica... Fakt nechápem prečo ako mladý človek moje telo je tak rozhodené a neschopné plniť základne funkcie. Ja nedokážem mysliet za to telo, to by mala byt prirodzena inteligencia tela ale moje telo zjavne nedokáže robit tieto veci... proste tomu nerozumiem, som mladý a žijem v bolesti, psychickej, fyzickej... moje mentálne zdravie je na dne (komu by po rokoch týchto problémoch neharabalo ? ) Môj socialny život je nulový, tieto problémy ma pripravili o najlepšiu čast života, a pripravuju už ma aj o dospelosť, niesom schopny plniť si svoje životné ciele a len vidím ako ostatní su na míle predomnou v každej životnej oblasti... napriek všetkej snahe čo som spravil pre to zdravie som na tom totálne nanič. TO len take zhrnutie mojho života... dakedy už aj ta samovražda znie ako riešenie.

Uvítam každý nápad, teoriu ohladom problémov s hlavou, prípadne možno aký test si dat spraviť alebo niečo podobné.. Hocičo čo môže aspon trošku pomôcť. Neviem čo viac pre seba mám robiť. Neviem sa pohnúť a mrzí ma že vidím svoje telo v takom stave a mrzí ma že sa kvoli tomu tak cítim. Spravil by som preň všetko bohužial neviem čo je ta správna vec ktorá mi konečne pomôže. ďakujem za každu pomoc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: úte kvě 03, 2022 2:14 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Skrze plynnou signální molekulu H2S se opět dostáváme k methylaci, stravě a mikrobiomu. Za zdroje síry lze považovat česnek, MSM, NAC a thiosíran (reaguje s halogeny). Síra spolu s křemíkem, hořčíkem, draslíkem a halogeny patří mezi často opomíjené klíčové prvky.

The Hydrogen Sulfide-Vitamin B12-Folic Acid Axis: An Intriguing Issue in Chronic Kidney Disease. A Comment on Toohey JI: “Possible Involvement of Hydrosulfide in B12-Dependent Methyl Group Transfer”. Molecules 2017, 22, 582, pii: E582
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6152384/
Aspirin downregulates homocysteine formation in stimulated human peripheral blood mononuclear cells
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16101822/
Methylation reactions, the redox balance and atherothrombosis: the search for a link with hydrogen sulfide https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25973588/
Homocysteine and psoriasis
https://portlandpress.com/bioscirep/article/39/11/BSR20190867/220983/Homocysteine-and-psoriasis
Hydrogen sulfide toxicity in the gut environment: Meta-analysis of sulfate-reducing and lactic acid bacteria in inflammatory processes
https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2090123220300527
Green tea polyphenolic antioxidants oxidize hydrogen sulfide to thiosulfate and polysulfides: A possible new mechanism underpinning their biological action
https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2213231720309368

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: čtv kvě 05, 2022 8:33 am 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Prosím Vás, ten železný panel je všechno tohle? Je nutné udělat všechny tyhle testy pro zjištění jak je to s tím železem v organismu? Doktor mě zabije \":-D\"

železo v séru
vazebná kapacita
transferin
saturace transferinu
ferritin


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 93 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz