Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:02 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Meloun - Melon
PříspěvekNapsal: pát srp 05, 2011 7:04 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Nevíte jak v obchodě poznat zralost melounu? Mám ráda ty méně zralé, nepřelazené. Vybrala jsem dnes v obchodě podle klepání nejméně dutě znějící meloun a přesto je přezrálý, dužnina je tmavá a hodně sladká. Ale je pravda, že není vyschlý, takže proto nezněl dutě.

Tak to vás zklamu a asi to neumí nikdo, jinak by se nepožívalo tuším Arabské úsloví „Do žen a do melounů nevidíš“.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meloun - Melon
PříspěvekNapsal: pon srp 29, 2011 3:37 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 26, 2011 11:26 am
Příspěvky: 150
Bydliště: Košice
Jarda píše:
Kometa píše:
Nevíte jak v obchodě poznat zralost melounu? Mám ráda ty méně zralé, nepřelazené. Vybrala jsem dnes v obchodě podle klepání nejméně dutě znějící meloun a přesto je přezrálý, dužnina je tmavá a hodně sladká. Ale je pravda, že není vyschlý, takže proto nezněl dutě.

Tak to vás zklamu a asi to neumí nikdo, jinak by se nepožívalo tuším Arabské úsloví „Do žen a do melounů nevidíš“.

to ze melon zvoni po klepani znaci ze je zrely, avsak neznamena ze nie je stary, prezreli. Doporucujem inu skusku: mate predsa nechty. Ked je melon prezrely tak je obal mekky to zistite tlakom palcom pravej ruky, alebo nechtom. Tot vsjo.

_________________
PRED NAKUPEM V OBCHODNYCH RETAZCOCH SI POZRI STRANKU: http://www.potravinynapranyri.cz/
Výrobca vakcín Merck (MSD) v 2. polroku 2009 zaplatil lekárom najmenej 18,8 milióna dolárov:
http://bit.ly/OuRIXq


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meloun - Melon
PříspěvekNapsal: pon zář 05, 2011 2:11 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 28, 2011 11:59 am
Příspěvky: 32
Dobrý den pane Zajíček chtěl bych se zeptat: Dělám si občas ted melounovou stavu podle vasich doporuceni a musim rict, ze opravdu skvela..moc mi chutna. Mam ale obcas problem. Nekdy po vypiti treba 0,5-0,7 L melounove stavy me zacnou bolet zada po stranach vzadu v bederni oblasti. Logicky asi v oblasti ledvin. Znaci to ze mam asi ledviny v nedobrem a stavu a ta bolest je cistici proces?

Dekuji moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meloun - Melon
PříspěvekNapsal: úte zář 06, 2011 9:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
HAKmet píše:
Dobrý den pane Zajíček chtěl bych se zeptat: Dělám si občas ted melounovou stavu podle vasich doporuceni a musim rict, ze opravdu skvela..moc mi chutna. Mam ale obcas problem. Nekdy po vypiti treba 0,5-0,7 L melounove stavy me zacnou bolet zada po stranach vzadu v bederni oblasti. Logicky asi v oblasti ledvin. Znaci to ze mam asi ledviny v nedobrem a stavu a ta bolest je cistici proces?

Dekuji moc

Pravděpodobně jde spíše o přebytek draslíku a nedostatek sodíku. Vyzkoušejte si tu šťávu osolit a uvidíte, zda se to odstraní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meloun - Melon
PříspěvekNapsal: sob kvě 19, 2012 9:49 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 19, 2012 9:29 pm
Příspěvky: 2
Dobrý večer pane Jardo,
líbí se mi váš životní styl a rady, které dáváte do života ostatním lidem. Částečně jsem najela dle vašich informací na webu na nový jídelníček. Dělám si hlavně ovocné snídaně a piji zelninové šťávy, postupně vyřazuji výrobky z bílé mouky. Dneska jsem si koupila půlku MELOUNU. Meloun jsem nesnědla ani celý a asi po hodině se mi udělalo tak špatně od žaludku, že jsem se na několikrát pozvracela. Je pravda, že jsem užila výrobek z lékárny SMECTA, protože ten mi vždy pomůže, když je mi opravdu zle od žaludku a na zvracení. Asi to urychlí ten proces a tím, že se pozvracím, tak se tělu uleví. Nevím, jak to přesně funguje. Chci se zeptat na ten meloun, jestli mohl případně způsobit moji nevolnost, protože tak nějak vnitřně cítím, že ten meloun je asi toho příčinou \":lol:\"
Ještě před melounem jsem měla malou zmrzlinu, je možné, že se mi udělalo zle z této kombinace? jde mi o to, vyvarovat se nevhodné kombinaci jídel apod.
Díky za Vaši odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meloun - Melon
PříspěvekNapsal: úte kvě 29, 2012 11:10 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
zuzana123 píše:
Dobrý večer pane Jardo,
líbí se mi váš životní styl a rady, které dáváte do života ostatním lidem. Částečně jsem najela dle vašich informací na webu na nový jídelníček. Dělám si hlavně ovocné snídaně a piji zelninové šťávy, postupně vyřazuji výrobky z bílé mouky. Dneska jsem si koupila půlku MELOUNU. Meloun jsem nesnědla ani celý a asi po hodině se mi udělalo tak špatně od žaludku, že jsem se na několikrát pozvracela. Je pravda, že jsem užila výrobek z lékárny SMECTA, protože ten mi vždy pomůže, když je mi opravdu zle od žaludku a na zvracení. Asi to urychlí ten proces a tím, že se pozvracím, tak se tělu uleví. Nevím, jak to přesně funguje. Chci se zeptat na ten meloun, jestli mohl případně způsobit moji nevolnost, protože tak nějak vnitřně cítím, že ten meloun je asi toho příčinou \":lol:\"
Ještě před melounem jsem měla malou zmrzlinu, je možné, že se mi udělalo zle z této kombinace? jde mi o to, vyvarovat se nevhodné kombinaci jídel apod.
Díky za Vaši odpověď.

Melounu jí moje paní několik kilo denně a nikdy ji šoufl nebylo, ani já jsem nic podobného sám nezažil, kromě jedné velice rychlé střevní příhody po přežrání obrovským množstvím melounu v Chorvatsku, kdy jsem tedy opravdu dobíhal z posledních sil, čili si myslím, že v kombinaci s tou zmrzlinou jste perfektně nakvasila a pak není divu, že to jde vrchem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meloun - Melon
PříspěvekNapsal: stř kvě 30, 2012 5:18 pm 
Offline

Registrován: stř bře 14, 2012 9:31 pm
Příspěvky: 52
Bydliště: P4 Dvorce
Mam trochu problem s melounem a pH, dneska jsem snedl asi kilo melounu s tim, ze mi zvedne pH ale stal se presny opak, pH slo pekne dolu asi o 4 desetiny.
Nevite cim to muze byt?
Diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meloun - Melon
PříspěvekNapsal: stř kvě 30, 2012 5:23 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
doubleingram píše:
Mam trochu problem s melounem a pH, dneska jsem snedl asi kilo melounu s tim, ze mi zvedne pH ale stal se presny opak, pH slo pekne dolu asi o 4 desetiny.
Nevite cim to muze byt?
Diky

Vylučování usazenin? Přečti si knihu Pryč s kyselostí od Kurt Tepperweina.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meloun - Melon
PříspěvekNapsal: stř kvě 30, 2012 8:25 pm 
Offline

Registrován: stř bře 14, 2012 9:31 pm
Příspěvky: 52
Bydliště: P4 Dvorce
Xeelee píše:
Vylučování usazenin? Přečti si knihu Pryč s kyselostí od Kurt Tepperweina.

Ahoj a diky \":)\"
uz to stahuju tak uvidime, no zitra me ceka dalsi kus melounu tak uvidime, ale je mi to fakt divny, Jarda by asi rekl, ze pokud je reakce jina nez predpokladana, tak pravd. kvasinky...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meloun - Melon
PříspěvekNapsal: čtv kvě 31, 2012 8:31 am 
Offline

Registrován: sob kvě 19, 2012 9:29 pm
Příspěvky: 2
Já si myslím, že ten meloun je fakt velká síla, má silné detoxikační účinky. Mě se stalo, že jsem se po melounu i pozvracela, a to jsem měla jen dva nebo tři malé půlměsíčky. Po této "dramatické očistě" jsem se cítila vnitřně opravdu jako jiný člověk. Uvědomila jsem si, že jsem dlouhodobě ve stresu, dokázala jsem si na chvíli užívat krás života, cítila jsem vnitřní radost, pohodu....tato eufórie mi však trvala jen asi pár minut, ale za ten pocit klidu a míru, který jsem v chvíli prožila to stálo. Myslím, že moje tělo vyloučilo nános "bahna" ze žaludku a tělo mohlo vnímat pozitivní vibrace z okolí a vesmíru. Nevím proč, ale život si někdy vykládám i po duchovní stránce, než jen z pohledu rácia. Zrovna snídám zdravou snídani-ořechy, ovoce (čerstvé i sušené), trocha slunečnicového oleje, skořice...a moc mi to chutná. Kupodivu se každý večer těším na tuto snídani. Tak ahojte, musím jít, malá dcerunka se mi vzbudila


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meloun - Melon
PříspěvekNapsal: čtv čer 07, 2012 11:36 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
doubleingram píše:
Ahoj a diky \":)\"
uz to stahuju tak uvidime, no zitra me ceka dalsi kus melounu tak uvidime, ale je mi to fakt divny, Jarda by asi rekl, ze pokud je reakce jina nez predpokladana, tak pravd. kvasinky...

Ano, viděl bych to spíše takto.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meloun - Melon
PříspěvekNapsal: čtv čer 07, 2012 11:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
zuzana123 píše:
Já si myslím, že ten meloun je fakt velká síla, má silné detoxikační účinky. Mě se stalo, že jsem se po melounu i pozvracela, a to jsem měla jen dva nebo tři malé půlměsíčky. Po této "dramatické očistě" jsem se cítila vnitřně opravdu jako jiný člověk. Uvědomila jsem si, že jsem dlouhodobě ve stresu, dokázala jsem si na chvíli užívat krás života, cítila jsem vnitřní radost, pohodu....tato eufórie mi však trvala jen asi pár minut, ale za ten pocit klidu a míru, který jsem v chvíli prožila to stálo. Myslím, že moje tělo vyloučilo nános "bahna" ze žaludku a tělo mohlo vnímat pozitivní vibrace z okolí a vesmíru. Nevím proč, ale život si někdy vykládám i po duchovní stránce, než jen z pohledu rácia. Zrovna snídám zdravou snídani-ořechy, ovoce (čerstvé i sušené), trocha slunečnicového oleje, skořice...a moc mi to chutná. Kupodivu se každý večer těším na tuto snídani. Tak ahojte, musím jít, malá dcerunka se mi vzbudila

Ano, meloun je superčistič a je škoda, že má dost sacharidů, nicméně skoro stejně makají i okurky, tak není problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meloun - Melon
PříspěvekNapsal: stř čer 27, 2012 3:14 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 23, 2012 10:47 pm
Příspěvky: 14
Dobrý deň ,
dnes som vypil cca 0.8 dl až 1 liter melónovej šťavy včetne zelenej šupky ,
pH mi to nezdvihlo , ale zato moč som mal zafarbený parádne do červena
/ ako malinová limonáda / .
Nemáte niekdo podobnú skúsenosť a čo to signalizuje ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meloun - Melon
PříspěvekNapsal: stř čer 27, 2012 3:18 pm 
Offline

Registrován: stř bře 14, 2012 9:31 pm
Příspěvky: 52
Bydliště: P4 Dvorce
vandecht píše:
Dobrý deň ,
dnes som vypil cca 0.8 dl až 1 liter melónovej šťavy včetne zelenej šupky ,
pH mi to nezdvihlo , ale zato moč som mal zafarbený parádne do červena
/ ako malinová limonáda / .
Nemáte niekdo podobnú skúsenosť a čo to signalizuje ?

Me prijde, ze mi pH tak ymoc nezveda, spis naopak tak nevim ale nemam to 100% vypozorovane, ta barva, rek bych ledviny ale ja nemel ani po asi 2,5 litrech stavy a asi kilu melounu zabarvenou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meloun - Melon
PříspěvekNapsal: pon črc 02, 2012 6:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
vandecht píše:
Dobrý deň ,
dnes som vypil cca 0.8 dl až 1 liter melónovej šťavy včetne zelenej šupky ,
pH mi to nezdvihlo , ale zato moč som mal zafarbený parádne do červena
/ ako malinová limonáda / .
Nemáte niekdo podobnú skúsenosť a čo to signalizuje ?

Divná zkušenost, pH se nutně po prvním dnu zvednout nemusí, zvláště pokud je člověk silně a dlouhodobě překyselený, nicméně moč by určitě barevná být neměla, to budete mít nějaký problém v ledvinách.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz