Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 4:17 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bobkový list
PříspěvekNapsal: pon srp 02, 2010 7:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
shine píše:
Další recept na vavřín je z "Ľudového liecitěľstva", na posilnění pankreasu a žlučníku: 1 bal. majoránky, 20 bobkových listů semlít na el. kávovém mlýnku, potom přidat malou lžičku (dala jsem čajovou) sušeného zázvoru a 8 lžic glukopuru (hroznového cukru). Zamíchat vše, dobře uzavřít ve skleničce a užívat 2x denně 1/2 kávové lžičky a zapít. Pomáhá i při narušeném trávení (mohu potvrdit, v podstatě funguje jako HCl, tj. že mě po požití přepadával hlad), užívat max. 3 týdny,pak asi 3 týdny pauzu.

To je zajímavý recept, já sám mám raději užívání prášku z bylin, než se vařit s čajem, ale vždy se to prostě takto aplikovat nedá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobkový list
PříspěvekNapsal: stř kvě 04, 2011 10:36 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 17, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 149
Děkuji, to zní velmi dobře! Hledal jsem nějaký přírodní prostředek bez tujonu na vybuzení trávení. Ovšem vzhledem k tomu že mám rozdováděné kvasinky se mi tam moc nelíbí ten cukr. Myslíte, že je to kvůli chuti, nebo to tam může dělat i něco jiného?

_________________
With Universal flow, Candida Albicans is leaving back home.:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobkový list
PříspěvekNapsal: stř kvě 04, 2011 12:07 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Bobkac je muj oblibeny davam ho pokud mozno do kazdeho masa co varim. Napr. moje utopenci musi byt v nalevu ktery je minimalne z 10 listu/0,5 l. To je pak traveni jedna radost! \":)\"

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobkový list
PříspěvekNapsal: stř kvě 04, 2011 9:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
AIM_FREEMAN píše:
Děkuji, to zní velmi dobře! Hledal jsem nějaký přírodní prostředek bez tujonu na vybuzení trávení. Ovšem vzhledem k tomu že mám rozdováděné kvasinky se mi tam moc nelíbí ten cukr. Myslíte, že je to kvůli chuti, nebo to tam může dělat i něco jiného?

Ta směs bude docela silná káva a cukr tam bude pouze kvůli chuti, čili ten klidně můžete vynechat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobkový list
PříspěvekNapsal: stř kvě 04, 2011 9:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Petr 2 píše:
Bobkac je muj oblibeny davam ho pokud mozno do kazdeho masa co varim. Napr. moje utopenci musi byt v nalevu ktery je minimalne z 10 listu/0,5 l. To je pak traveni jedna radost! \":)\"

No, zase bych to s ním nepřeháněl, také to není bylina na každý den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobkový list
PříspěvekNapsal: čtv kvě 05, 2011 2:03 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Jarda píše:
No, zase bych to s ním nepřeháněl, také to není bylina na každý den.

Kazdy den nerikam. Ale kdyz uz maso tak bodne.

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobkový list
PříspěvekNapsal: pát čer 03, 2011 4:26 pm 
Offline

Registrován: pát čer 03, 2011 4:22 pm
Příspěvky: 1
Citace:
Vždy večer, před dnem procedury, si připravíme odvar z 5 g bobkového listu, který vaříme 10 minut v 3 dcl vody. Potom necháme odvar luhovat přes noc v termosce, přecedíme a drobnými doušky upíjíme v průběhu 12 hodin tak, abychom poslední dávku vypili do 20,00hod.

Prakticky shodný recept mi byl doporučen jako účinný prostředek na dnu. Na druhou stranu je bobkový list uváděn mezi potravinami, které se při dně konzumovat nemají. Nějak nevím, co si tedy myslet...

Také se chci zeptat, zda mohu při dně jíst rozmixované kopřivy (dělám z nich polévku a "špenát").


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobkový list
PříspěvekNapsal: sob čer 04, 2011 7:55 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Jitka1 píše:
Prakticky shodný recept mi byl doporučen jako účinný prostředek na dnu. Na druhou stranu je bobkový list uváděn mezi potravinami, které se při dně konzumovat nemají. Nějak nevím, co si tedy myslet...

Také se chci zeptat, zda mohu při dně jíst rozmixované kopřivy (dělám z nich polévku a "špenát").

Dna je vlastně usazená kyselina močová v krystalické podobě, což není problém odstranit i obyčejnou okurkou, ale vše co popisujete je plně funkční, ovšem po aplikaci bobkáče budete mít asi trochu problémy, protože toho vezme mnoho najednou. Já bych se trošku předčistil a pak teprve šel do bobkového listu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobkový list
PříspěvekNapsal: úte led 03, 2012 10:38 pm 
Offline

Registrován: pon říj 25, 2010 2:33 am
Příspěvky: 55
Vsiml jsem si, ze to bude asi bobkovy list, ktery mi nedela moc dobre. Ted vim proc. Kdyz cistit, tak poradne.
Koukam, ze si budu muset obehnout kolecko - ocista jater a strev - doplneni mikroflory - dostatek vitaminu a mineralu.

Jde vlastne bobkovym listem urcit diagnozu? Obcas se mi blbe dycha, ale to bude nejspise vypuzovanim hlenu a pripadne herx reakci


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobkový list
PříspěvekNapsal: stř led 04, 2012 8:41 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Jirka 2 píše:
Vsiml jsem si, ze to bude asi bobkovy list, ktery mi nedela moc dobre. Ted vim proc. Kdyz cistit, tak poradne.
Koukam, ze si budu muset obehnout kolecko - ocista jater a strev - doplneni mikroflory - dostatek vitaminu a mineralu.

Jde vlastne bobkovym listem urcit diagnozu? Obcas se mi blbe dycha, ale to bude nejspise vypuzovanim hlenu a pripadne herx reakci

Bobkáč jako diagnostika, no s tím jsem se nesetkal, on je prostě excelentní čistič a žene bordel ze všech stran, čili na to musíte mít vylučovací orgány plně funkční, jinak je to trápení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobkový list
PříspěvekNapsal: stř bře 07, 2012 10:31 am 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 3:21 pm
Příspěvky: 36
Zdravím Jardo.Prosím mám dotaz dneska si dělám(už po několikáté)očistu s bobkovým listem.Napadlo mě,že bych si mohla večer udělat klystýr s vlastní urinou(což normálně praktikuji běžně)ale nyní si nejsem jistá jestli je to vhodné když piju ten bobkový list.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobkový list
PříspěvekNapsal: stř bře 07, 2012 7:01 pm 
Offline

Registrován: pon srp 01, 2011 9:10 pm
Příspěvky: 143
"Osobně doporučuji v průběhu celé očisty dodržovat vitariánskou stravu a pravidelně čistit střeva od vyloučených toxinů, čím více tím lépe."
píše Jarda na předcházející stránce... a urinou = super


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobkový list
PříspěvekNapsal: čtv bře 08, 2012 1:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
opice píše:
Zdravím Jardo.Prosím mám dotaz dneska si dělám(už po několikáté)očistu s bobkovým listem.Napadlo mě,že bych si mohla večer udělat klystýr s vlastní urinou(což normálně praktikuji běžně)ale nyní si nejsem jistá jestli je to vhodné když piju ten bobkový list.

Určitě bez problémů, tím ničemu uškodit nemůžete a jak správně uvádí člen fox, tak již jsem to zde psal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobkový list
PříspěvekNapsal: stř črc 11, 2012 8:02 pm 
Offline

Registrován: stř črc 11, 2012 7:53 pm
Příspěvky: 1
Netušil jsem, jaký má bobkový list vliv na organismus. Dávám si ho do jáhlové kaše pro ochucení. Kaši vařím 30 min. až hodinu. Nic neobvyklého nepozoruji. Je frekvence použití 1-2 x týdně nebezpečná?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobkový list
PříspěvekNapsal: stř črc 11, 2012 11:16 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
jirka56 píše:
Netušil jsem, jaký má bobkový list vliv na organismus. Dávám si ho do jáhlové kaše pro ochucení. Kaši vařím 30 min. až hodinu. Nic neobvyklého nepozoruji. Je frekvence použití 1-2 x týdně nebezpečná?

Pro ochucení si ho tam předpokládám nedáváš 5 gramů \":-)\"

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz