Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:00 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 208 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: stř dub 08, 2015 10:57 am 
Offline

Registrován: stř pro 05, 2012 5:27 pm
Příspěvky: 22
Jen zde koupíte : http://www.sova-eshop.cz/produkt/ultraz ... erky-5763/ v této nízké ceně na 30 min bez přepínání.

Přístroj má 18 různých voleb: 90sec, 120sec, 150sec, 180sec,
210sec, 240sec, 270sec, 300sec, 330sec, 360sec, 540sec, 720sec, 900sec, 18min, 21min,24min, 27 min, 30 min.

Mám jí a liposomy vytvářím bez problémů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: sob dub 11, 2015 9:41 pm 
Offline

Registrován: úte lis 12, 2013 10:13 pm
Příspěvky: 122
Jarda píše:
Proč stále zkoušíte něco inovovat, když si nepřečtete ani základní návod. Jak vám píše správně člen gorol, po třech dnech se zase začne vazba rozpadat, tak jak to chcete uchovat déle.

Já to zas tak neprožívám, ať se rozpadají. 7 g C je podle stejně dost i bez liposomů. Případně bych to mohla po třech dnech znovu "převařit" v čističce, kdyby se mi chtělo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: ned dub 12, 2015 10:07 pm 
Offline

Registrován: pát bře 13, 2015 8:25 pm
Příspěvky: 13
Jarda píše:
Tak je otázka zda jste nad tím nějak vyzrál, stejný problém jsem na počátku řešil mnoho dní, než mě někdo, kdo se v tom opravdu vyznal sdělil, že podstatný není ani tak celkový výkon, jako nejvyšší možný výkon přepočtený na využitelný objem. Pokud použijete tento logický fakt, máte vlastně na stejný objem méně výkonu, tedy asi za ty prachy nic moc. Další důležité info je, že není dobré ve velké čističce pracovat s malým množstvím tekutiny, to generátoru zásadně neprospívá a vše rychle odchází. Podotýkám, že to není z mojí hlavy, ale přímo od výrobců těchto přístrojů, kde jsem chtěl za jakkoliv nesmyslné peníze vyrobit super stroj, což bohužel technicky není možné.

Děkuji zde za Jardovu reakci na můj vstupní příspěvek.
Opravdu, celkový akustický výkon ultrazvukového generátoru nemusí vypovídat nic o jeho "efektivní" výkonnosti pro tvorbu liposomů. V tom má Jarda pravdu.
Ale, pro mnohonásobném přečtení okolostojících příspěvků si i nadále dovolit tvrdit, že zde diskutující, nemají v problematice ultrazvukového "míchání" jasno. Viz ty různé úvahové pokusy o liposomaci mixérem, atp.
Rád se k tomuto tématu zde vrátím v některém budoucím příspěvku.
Pro pořádek uvádím, že jsem svou "ultrazvukovou čističku" dodnes nevyzkoušel naostro, byv zviklán informacemi o pouhé někokadenní životnosti vytvořených liposomů...
Myslím, že toto diskusní vlákno má velkou budoucnost, musíme si toho hodně vysvětlit, hodně pochopit a hodně odzkoušet.
Váš Děda Ladin


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: ned dub 12, 2015 10:30 pm 
Offline

Registrován: pát bře 13, 2015 8:25 pm
Příspěvky: 13
martina72 píše:
antibush1 píše:
Zdravím všechny a měl bych otázku:
používám Céčko ve formě askorbátu sodného. Chci používat i askorbát vápenatý a draselný. Koupil jsem tedy hydrogenuhličitan draselný, ale neměli hydrogenuhličitan vápenatý, tak jsem koupil UHLIČITAN VÁPENATÝ. Po smíchání UHLIČITANU VÁPENATÉHO s kyselinou askorbovou ta směs je taková jakoby nerozpuštěná.
Tak se ptám: je rozdíl - uhličitan a hydrogenuhličitan?
Udělal jsem tu směs špatně?

Víte, uhličitan vápenatý je ve vodě prakticky nerozpustný. Pálením se z něj vyrábí nehašené vápno (oxid vápenatý), působením kysličníhu uhličitého a vody pak onen hydogenuhličitan vápenatý, který reaktivní je a zpětně degraduje zase na uhličitan vápenatý a vodu a oxid uhličitý. Tedy si kupte opravdu hydrogenuhličitan. Z toho koupeného si vypalte vápno a po vyhašení (nutný proces) si tím třeba s přídavkem jemného písku si něco přeštukujte (nechte si to na opravy zdí před malováním).

Milý [antibush1]i,
[Martina72]u neber vážně. Je to holka v obraze, ale má poněkud perfidní smysl pro humor, který, bohužel, použila právě na tvůj příspěvek.
Já naopak oceňuji, že se snažíš o askorbát komplexní, tělu přijatelnější, než jen ten stroze sodný. Velmi přínosná myšlenka, z tvé strany.
Onen rozdíl mezi uhličitanem a hydrouhličitanem není zas tak zásadní. Nemám to odzkoušené, ale zkus dát mírný přebytek kyseliny askorbové na ten uhličitan. Musí to fungovat.
Děda Ladin


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: pát dub 24, 2015 10:57 pm 
Offline

Registrován: pát bře 13, 2015 8:25 pm
Příspěvky: 13
Jarda píše:
antibush1 píše:
Zdravím všechny a měl bych otázku:
používám Céčko ve formě askorbátu sodného. Chci používat i askorbát vápenatý a draselný. Koupil jsem tedy hydrogenuhličitan draselný, ale neměli hydrogenuhličitan vápenatý, tak jsem koupil UHLIČITAN VÁPENATÝ. Po smíchání UHLIČITANU VÁPENATÉHO s kyselinou askorbovou ta směs je taková jakoby nerozpuštěná.
Tak se ptám: je rozdíl - uhličitan a hydrogenuhličitan?
Udělal jsem tu směs špatně?

To je k ničemu, tam reakce vůbec probíhat nebude. Uhličitan a hydrogenuhličitan to je jako hodinky a holinky, oboje se sice natahuje, ale jiná podobnost tam není.

Milý [antibush1]i,
Zde si dovolím s Jardou nesouhlasit. Dnes už mohu říct: mám to odzkoušené: Onen rozdíl mezi uhličitanem a hydrouhličitanem není opravdu zas tak zásadní. Zkus dát mírný přebytek kyseliny askorbové na ten uhličitan a přihřej to, a míchej. Funguje to, askorban vápenatý vznikne, když je roztok čirý (pravý, ne suspenze).
Tolik Děda Ladin
Liposomům ZDAR!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: sob dub 25, 2015 12:14 am 
Offline

Registrován: pát bře 13, 2015 8:25 pm
Příspěvky: 13
Tolar píše:
Konecne trochu kvalitni slova..Mohu se zeptat jaky typ ultra.generatoru mate?Docela dlouho koukam po 120w..napadla me VGT-1730T 3l 120W..Trochu ale litam v tech kHz.Hraje tam taky velkou roli kHz co se tyka kvality lipo?Chtelo by to i poradnej mikroskop \":D\" diky mejte se Tolar

Ahoj TOLARe,
můj typ ultrazvukového generátoru je CE-72000A - výrobce neznám.
S těmi kHz se to má asi tak, že pokud se frekvence pohybuje kolem oněch 42kHz, je to v pořádku. Vyšší kHz jsou řádově dražší (pokud jsou), pod 18kHz to není ultrazvuk. A čím vyšší kHz a W, tím vyšší výkon generátoru.
Ve svém dalším příspěvku jsem bezděky napadl výkon Jardovy "čističky" - UZ-generátoru, že je nevýkonná. Myslel jsem tím, že Jarda vyrobí na té své AEG 600ml roztoku liposomů na jedno sezení, já 700 až 2100ml. V jaké kvalitě? To posoudíme v budoucnu, doufám, že i s tvým přispěním (viz tvá zmínka o "pořádném mikroskopu").
Ale základní srovnání je následující:
Jarda vyrobí na svém generárotu 600ml liposomů.
50W / 600ml = 0,0833 W/ml - Jardova vložená energie "míchání" na 1 ml liposomů
Já vyrobím na svém generátoru min. 700ml liposomů
120 / 700ml = 0,1714 W/ml - Má vložená energie "míchání" na 1 ml liposomů
Tak který generátor je výkonnější?
Pokud se ukáže, že delší "liposomací" dosáhnu já stejné kvality liposomů jako Jarda, pak výkon mého generátoru se rázem zvedne oproti Jardovu o 2100/600 = o 350%. Prosím přepočti.
A o to mi jde. Ne vyrobit zásobu liposomů pro dva lidi na pět dní, ale vyrobit liposomy pro celou rodinu, popř. pro onen pár na delší dobu. Samozřejmě po zakonzervování.
Takže, asi tak.
Děda Ladin
[728 704 395]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: sob dub 25, 2015 12:26 am 
Offline

Registrován: pát bře 13, 2015 8:25 pm
Příspěvky: 13
Ta otázka mne trápí už delší dobu a řešení nakousnul Tolar. Jak poznáme, že ty naše liposomy jsou ty nejliposomovatější?
Prý mikroskop.
Dobře, jak tady vypadají?
Nebo - jak mají vypadat?
Poraďte mi, příslušnou techniku mám k dispozici, výstupy rád vrátím ke všeobecnému použití.
Váš Děda Ladin


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: ned dub 26, 2015 9:46 pm 
Offline

Registrován: pát bře 13, 2015 8:25 pm
Příspěvky: 13
antibush1 píše:
Zdravím všechny a měl bych otázku:
používám Céčko ve formě askorbátu sodného. Chci používat i askorbát vápenatý a draselný. Koupil jsem tedy hydrogenuhličitan draselný, ale neměli hydrogenuhličitan vápenatý, tak jsem koupil UHLIČITAN VÁPENATÝ. Po smíchání UHLIČITANU VÁPENATÉHO s kyselinou askorbovou ta směs je taková jakoby nerozpuštěná.
Tak se ptám: je rozdíl - uhličitan a hydrogenuhličitan?
Udělal jsem tu směs špatně?

S tím UHLIČITANem VÁPENATým to není tak jednoduché, ale o zásadní komplikaci se nejedná. Uhličitan a hydrogenuhličitan, to jsou dvě různorodé látky. Přesto, obě jsou pro náš účel použitelné.
Použij na potřebné množství uhličitanu mírný přebytek kyseliny askorbové a suspensní směs dohřej na 60-80st.C. Uvidíš, že se změní ze suspense na pravý (čirý) roztok, a máš vystaráno. Reakce proběhla.
Získal jsi askorbát vápenatý.
Jen nevím, k čemu ti bude. Napiš na fórum, ať se poučíme. A s tím askorbátem draselným zacházej úplně opatrně - to už jsi v oblasti myokardu a myslím si, že tvá ztráta by byla citelná jak zde v diskusi, tak i v občanském životě České republiky.
Zdraví Děda Ladin
[728704395]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: stř kvě 06, 2015 2:31 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 24, 2011 1:31 am
Příspěvky: 113
Děda Ladin píše:
Ta otázka mne trápí už delší dobu a řešení nakousnul Tolar. Jak poznáme, že ty naše liposomy jsou ty nejliposomovatější?
Prý mikroskop.
Dobře, jak tady vypadají?
Nebo - jak mají vypadat?
Poraďte mi, příslušnou techniku mám k dispozici, výstupy rád vrátím ke všeobecnému použití.
Váš Děda Ladin

jsme na tom stejne dědo-)

myslim ze mikroskop je potreba.Melo by jit o velmi malé kulovité útvary o průměru od 20 do 5000 nanometrů, což jsou útvary výrazně menší než útvary v obvyklých emulzích..Myslim,ze fota a ruzne infa jak vypadaj konkretne by dohledat slo.Mozna by slo i kontaktovat laboratore a pozadat je o nejake informace.Dale by se dali liposomy koupit profi treba od Livonu a zkoumat pod mikroskopacem co je tam videt..Ja verim,ze Jarda to ma prokoumany nicmene mam brouku v hlave docela dost...treba

napriklad- napisu to tak jak ctu:

suroviny Na výrobu lipozómů se díky svým vlastnostem hodí 4 skupiny látek: a) fosfolipidy (mylně označované jednotným názvem lecitiny, získávány ze sóji či z vajec)

chapete to tak jako ze timto se vysvetluje ze vlastne fosfolipid tedy neni lecitin?

no a pak vyroba-

vysokotlaká homogenizace (podobná jako při homogenizaci kravského mléka)


jestli je to tak jak jsem opsal,tak to prece nemuzeme obejit Ultrazvukovým generátorem..
ale asi se jen priblizit...Nechci to ale cele nejak zpochybnovat,to vubec ne..Jen se snazim najit nejake informace...Ten brouk v hlave je ten ze oni to vychytavaj v laboratorich a my tady jedem podomacku s pristrojem za par kacek a mame to taky.Jarda ale napsal ze to pod mikroskopem sledoval a nasel je,tak snad to je cele v poradku-)

pak by me zajimala jeste jedna vec.Vime o te vyhode prostoupeni ucinne latky.Ja se chytnu toho slova prostoupeni..ano je to zadouci.Ale je to cele prozkoumano v jinem smeru?Kdyz nepouzivame liposomy a normalne fungujeme tak by se dalo rict,ze je i vyhoda v neprostupovani..Chapu to tedy tak ze je ta nepropustnost i k uzitku ze se do tela nedostanou treba nezadouci latky.Jinymi slovy priroda to ma vychytany.Ta nepropustnost je pro nas v zivote taky dulezita. A ted.Vime 100pro ze na zaklade pouzivani liposomu se vlastne zaroven i nenarusuje funkce te nepropustnosti organismu z dlouhodobeho pohledu uzivani liposomu? Ale treba nad tim jen zbytecne moc premyslim...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: ned kvě 24, 2015 10:17 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Tolar píše:
Jardo myslite,ze jde do liposomu zabalit i kyselina hyaluronová?Jestli ano jake mnozstvi teto latky?

Podle všeho asi ano, ale myslím, že je to zbytečné, ta se vstřebává velice dobře a není k tomu důvod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: ned kvě 24, 2015 10:19 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
vero píše:
Já to zas tak neprožívám, ať se rozpadají. 7 g C je podle stejně dost i bez liposomů. Případně bych to mohla po třech dnech znovu "převařit" v čističce, kdyby se mi chtělo.

Ty látky v roztoku nemají pochopitelně ani nekonečnou životnost, tedy i tak to nevidím jako dobrý nápad.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: ned kvě 24, 2015 10:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Děda Ladin píše:
Ahoj TOLARe,
můj typ ultrazvukového generátoru je CE-72000A - výrobce neznám.
S těmi kHz se to má asi tak, že pokud se frekvence pohybuje kolem oněch 42kHz, je to v pořádku. Vyšší kHz jsou řádově dražší (pokud jsou), pod 18kHz to není ultrazvuk. A čím vyšší kHz a W, tím vyšší výkon generátoru.
Ve svém dalším příspěvku jsem bezděky napadl výkon Jardovy "čističky" - UZ-generátoru, že je nevýkonná. Myslel jsem tím, že Jarda vyrobí na té své AEG 600ml roztoku liposomů na jedno sezení, já 700 až 2100ml. V jaké kvalitě? To posoudíme v budoucnu, doufám, že i s tvým přispěním (viz tvá zmínka o "pořádném mikroskopu").
Ale základní srovnání je následující:
Jarda vyrobí na svém generárotu 600ml liposomů.
50W / 600ml = 0,0833 W/ml - Jardova vložená energie "míchání" na 1 ml liposomů
Já vyrobím na svém generátoru min. 700ml liposomů
120 / 700ml = 0,1714 W/ml - Má vložená energie "míchání" na 1 ml liposomů
Tak který generátor je výkonnější?
Pokud se ukáže, že delší "liposomací" dosáhnu já stejné kvality liposomů jako Jarda, pak výkon mého generátoru se rázem zvedne oproti Jardovu o 2100/600 = o 350%. Prosím přepočti.
A o to mi jde. Ne vyrobit zásobu liposomů pro dva lidi na pět dní, ale vyrobit liposomy pro celou rodinu, popř. pro onen pár na delší dobu. Samozřejmě po zakonzervování.
Takže, asi tak.
Děda Ladin
[728 704 395]

To máte sice hezkou teorii, ale praxe vám ukáže, že to tak není. Pokud vaříte v silné čističce malé množství látky, přístroj se poměrně rychle zničí, což asi není cílem. Vždy je potřeba se bavit nikoliv o celkovém výkonu, ale výkonu na nějakou jednotku obsahu čističky, zpravidla se uvádí na litr a to vám pak vychází bohužel jinak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: ned kvě 24, 2015 10:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Děda Ladin píše:
Ta otázka mne trápí už delší dobu a řešení nakousnul Tolar. Jak poznáme, že ty naše liposomy jsou ty nejliposomovatější?
Prý mikroskop.
Dobře, jak tady vypadají?
Nebo - jak mají vypadat?
Poraďte mi, příslušnou techniku mám k dispozici, výstupy rád vrátím ke všeobecnému použití.
Váš Děda Ladin

Pod mikroskopem je vidět malé kuličky, čím menší a hustší tím lépe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: ned kvě 24, 2015 10:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Děda Ladin píše:
Milý [antibush1]i,
Zde si dovolím s Jardou nesouhlasit. Dnes už mohu říct: mám to odzkoušené: Onen rozdíl mezi uhličitanem a hydrouhličitanem není opravdu zas tak zásadní. Zkus dát mírný přebytek kyseliny askorbové na ten uhličitan a přihřej to, a míchej. Funguje to, askorban vápenatý vznikne, když je roztok čirý (pravý, ne suspenze).
Tolik Děda Ladin
Liposomům ZDAR!

Původní dotaz zněl takto:
antibush1 píše:
Zdravím všechny a měl bych otázku:
používám Céčko ve formě askorbátu sodného. Chci používat i askorbát vápenatý a draselný. Koupil jsem tedy hydrogenuhličitan draselný, ale neměli hydrogenuhličitan vápenatý, tak jsem koupil UHLIČITAN VÁPENATÝ. Po smíchání UHLIČITANU VÁPENATÉHO s kyselinou askorbovou ta směs je taková jakoby nerozpuštěná.
Tak se ptám: je rozdíl - uhličitan a hydrogenuhličitan?
Udělal jsem tu směs špatně?

Tedy odpověď že pouhým smícháním se k cíli nedostane, snad celkem sedí. Pokud s tím bude hodně blbnout, tak asi nějak uspěje, ovšem hrát si doma na chemika, to asi není cílem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: stř kvě 27, 2015 6:58 pm 
Offline

Registrován: úte čer 18, 2013 9:11 am
Příspěvky: 23
Dobrý den, prosím Vás, rád bych zabalil kurkumin místo kys. askorbové. Je to dobrý nápad? Kolik gramů kurkuminu by to mělo být na kolik lecitinu? Jedlá soda také? Vyrábíme teď liposomální Cčko podle Jardova návodu (video). Děkuji

_________________
"stáváme se tím, na co myslíme"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 208 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz