Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte kvě 21, 2024 6:10 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kuchynska sul
PříspěvekNapsal: čtv dub 11, 2013 3:24 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Kachně píše:
K odvodnění dochází při všech dietách. Možná ne u vysokosacharidových diet, ale takovou hloupou dietu by nikdo nedržel. Pokud je dieta do nějakých 200g cukru denně, tak určitě. Možná se tělo odvodňuje už kvůli nízkému příjmu kalorií nebo menšímu příjmu soli.
Říká se že při dietách se ztrácejí svaly, ale to myslím že je mýtus, prostě tělo ztrácí vodu a množství svalů se počítá podle množství vody.

Možná by nedošlo k odvodnění pokud by člověk držel dietu která by mu pokryla 100% běžného denního výdeje (takže by vlastně žádnou nedržel) a hubnul tím že by hodně sportoval.

No Kachně ty seš expert \":lol:\" Naopak, neexistuje dieta, při které by se svaly neztrácely. Pokud myslíme dietou kaloricky deficitní stravu. Vysokosacharidová dieta je hloupá? Potom je většina
vegetariánů, veganů, vitariánů, makrobiotiků a bůhvíčeho ještě pěkně pitomá.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kuchynska sul
PříspěvekNapsal: čtv dub 11, 2013 4:19 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Vševěd píše:
No Kachně ty seš expert \":lol:\" Naopak, neexistuje dieta, při které by se svaly neztrácely. Pokud myslíme dietou kaloricky deficitní stravu. Vysokosacharidová dieta je hloupá? Potom je většina
vegetariánů, veganů, vitariánů, makrobiotiků a bůhvíčeho ještě pěkně pitomá.

No že jsou vegani, atd... pitomí, to nechám na nich...... \":D\"
Ale myslel jsem dietu na hubnutí, ne dietu jako stravu. A vysoký cukr v krvi, vysoký inzulín prostě zabraňuje hubnutí, proto ti žádnej rozumnej výživovej poradce nesestaví dietu kde bys bral třeba 400g sacharidů denně.
A jistě, při dietě se mohou ztrácet i svaly, ale jak to poznáš ? Podle objemů ne, ty se zmenší úbytkem glykogenu a vody, podle síly taky ne, sníží se že jíš míň kalorií. A nějaký bodystat směří množství vody v těle a podle tabulky dosadí kolik máš svalů, což je taky špatně. Zkus se hodně cpát cukrem a hodně solit, otečeš a bodystat ti ukáže že máš o pár kilo svalů víc.

To je jako vzpěrači vs. kulturisti. Kulturisti maj objem svalů mnohem větší, ale zvednou třeba stejně. Protože maj ve svalech mnohem víc glykogenu a vody, trénujou na objem. Svaly se skládají asi z 2/3 z vody.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kuchynska sul
PříspěvekNapsal: čtv dub 11, 2013 5:52 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Kachně píše:
No že jsou vegani, atd... pitomí, to nechám na nich...... \":D\"
Ale myslel jsem dietu na hubnutí, ne dietu jako stravu. A vysoký cukr v krvi, vysoký inzulín prostě zabraňuje hubnutí, proto ti žádnej rozumnej výživovej poradce nesestaví dietu kde bys bral třeba 400g sacharidů denně.
A jistě, při dietě se mohou ztrácet i svaly, ale jak to poznáš ? Podle objemů ne, ty se zmenší úbytkem glykogenu a vody, podle síly taky ne, sníží se že jíš míň kalorií. A nějaký bodystat směří množství vody v těle a podle tabulky dosadí kolik máš svalů, což je taky špatně. Zkus se hodně cpát cukrem a hodně solit, otečeš a bodystat ti ukáže že máš o pár kilo svalů víc.

To je jako vzpěrači vs. kulturisti. Kulturisti maj objem svalů mnohem větší, ale zvednou třeba stejně. Protože maj ve svalech mnohem víc glykogenu a vody, trénujou na objem. Svaly se skládají asi z 2/3 z vody.

Samé perly. Vysokosacharidová dieta funguje stejně jako každá jiná, jen se mně osobně hůř držela. Pokud jsi v kalorickém deficitu tak hubneš. Mně osobně a spoustě lidem víc vyhovují
nízkosacharidové diety, ale zase znám lidi, co bez sacharidů vůbec nefungujou a prostě je potřebujou.
Svalové objemy a síla samozřejmě v dietě ubývají. Podle síly se totiž pozná, "kolik máš svalů". Když na počátku diety jsi schopen třeba vytlačit na bench 150 kg tak si buď jistý, že na
konci to bude aspoň o deset kilo míň. A to dokonce i s chemickou podporou.
A kulturisti vs vzpěrači - oni trénujou úplně jinak a úplně jiný sport, to je jako srovnávat běh na lyžích s během přes překážky...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kuchynska sul
PříspěvekNapsal: čtv dub 11, 2013 7:16 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
[quote="Vševěd":3fo7q8cx]Když tak mně pouč, u kterých diet ještě dochází k odvodnění a nemá to vztah ke glykogenu.[/quote:3fo7q8cx]
Psal jsem že u různých diet k tomu dochází a pak že to je třeba kvůli glykogenu. Pokud chceš příklad bez glykogenu, tak možná fruitariánská 811, kdy se jí klidně 4000 kcal denně v cukrech, takže glykogen asi moc neubývá, ale k odvodnění dojde velkému poměru K/Na, což vytlačí z těla mimobuněčnou tekutinu.
[quote="Vševěd":3fo7q8cx]Ad vyzkoušené - není mi moc jasné, jak vegetarián, či vegan či vitarián nebo co vlastně jsi, který sní jednou za den hrst pohanky a trochu mandlí...[/quote:3fo7q8cx]
Já rád se stravou experimentuju, nejsem dlouhodobě žádnej ...ián. Zrovna ta pohanka s mandlema co tady popisuješ je v mém případě nízkosacharidová strava, protože sním určitě do 1g sacharidů na kg váhy \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kuchynska sul
PříspěvekNapsal: čtv dub 11, 2013 7:41 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
[quote="ravima":7fzfu9qp]Psal jsem že u různých diet k tomu dochází a pak že to je třeba kvůli glykogenu. Pokud chceš příklad bez glykogenu, tak možná fruitariánská 811, kdy se jí klidně 4000 kcal denně v cukrech, takže glykogen asi moc neubývá, ale k odvodnění dojde velkému poměru K/Na, což vytlačí z těla mimobuněčnou tekutinu.
Já rád se stravou experimentuju, nejsem dlouhodobě žádnej ...ián. Zrovna ta pohanka s mandlema co tady popisuješ je v mém případě nízkosacharidová strava, protože sním určitě do 1g sacharidů na kg váhy \</div

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kuchynska sul
PříspěvekNapsal: čtv dub 11, 2013 8:18 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Vševěde, já mám váhu s měřením tuku, vody a svalů a protože držím neúspěšně různý diety(i půsty - nejdýl 9 dní), tak vím že to ukazuje míň svalů třeba i o 3 kila(podle mě kvlůli vodě) a po nacpání se po půstu nebo dietě mi to za několik dnů ukáže stejně tuku i svalů jako před půstem(dietou). Je jedno jestli je to jojo efekt u svalů nebo ztrácíš vodu, ale krátce po ukončení máš zase svaly zpět.
Pokud nejsi kulturista nebo vrcholový sportovec, tam je samozřejmě riziko vše. Ale zase tím překonávaj období stagnace.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kuchynska sul
PříspěvekNapsal: čtv dub 11, 2013 8:37 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Kachně píše:
Vševěde, já mám váhu s měřením tuku, vody a svalů a protože držím neúspěšně různý diety(i půsty - nejdýl 9 dní), tak vím že to ukazuje míň svalů třeba i o 3 kila(podle mě kvlůli vodě) a po nacpání se po půstu nebo dietě mi to za několik dnů ukáže stejně tuku i svalů jako před půstem(dietou). Je jedno jestli je to jojo efekt u svalů nebo ztrácíš vodu, ale krátce po ukončení máš zase svaly zpět.
Pokud nejsi kulturista nebo vrcholový sportovec, tam je samozřejmě riziko vše. Ale zase tím překonávaj období stagnace.

prosím tě,inbody, což je zařízení, které dokáže rozlišit svaly, tuk a vodu stojí cca 150 tisíc. ty ses měřil na váze za tři litry, která je pro tyto účely přesná asi jako skládací metr na měření tloušťky vlasu.
jestli jsi z většího města, zajdi si a budeš překvapen, jak ta tvoje váha kecá.
jestli chceš zhubnout, doporučuju ketogenní dietu. klidně ti s tím můžu pomoct, jestli máš zájem, napiš mi do mailu, domluvíme se. zhubnout někoho mně baví, je to víceméně moje profese:-)

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kuchynska sul
PříspěvekNapsal: pát dub 12, 2013 7:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
gorol píše:
no tak hlavne ze sem se dozvedel cim muzu nahradit kuchynskou sul no \":D\"

No, tak na závěr sice zajímavé, ale málo věcné diskuze, běžně se dá solit himálajskou solí smíchanou s chloridem draselným v poměru 6:4.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kuchynska sul
PříspěvekNapsal: pát dub 12, 2013 9:43 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Vševěd píše:
No Kachně ty seš expert \":lol:\" Naopak, neexistuje dieta, při které by se svaly neztrácely. Pokud myslíme dietou kaloricky deficitní stravu. Vysokosacharidová dieta je hloupá? Potom je většina
vegetariánů, veganů, vitariánů, makrobiotiků a bůhvíčeho ještě pěkně pitomá.

Vegetariáni, vegáni, vitariáni, makrobiotici.... NALETELI TOMU (ako drvivá väčšina ľudí), že tuky (a hlavne nasýtené) sú zlé............ a práve to JE PROBLÉM, ktorý majú spoločný...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kuchynska sul
PříspěvekNapsal: pát dub 12, 2013 2:41 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Jarda píše:
No, tak na závěr sice zajímavé, ale málo věcné diskuze, běžně se dá solit himálajskou solí smíchanou s chloridem draselným v poměru 6:4.

psal jsem hned ze začátku, že je možné používat draselnou sůl (KCl). A ten poměr asi není tak důležitý, čím víc jí tam bude (té himalájské)
tím víc to bude chutnat jako normální sůl...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kuchynska sul
PříspěvekNapsal: pát dub 12, 2013 9:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Vševěd píše:
psal jsem hned ze začátku, že je možné používat draselnou sůl (KCl). A ten poměr asi není tak důležitý, čím víc jí tam bude (té himalájské)
tím víc to bude chutnat jako normální sůl...

To je pravda, ale pokud bude člověk používat pouze chlorid draselný, tak za určitých podmínek nemusí jít o zrovna bezpečné konání i když určitě takto používat jde.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz