Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř kvě 01, 2024 4:31 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 174 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: úte dub 02, 2013 8:18 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Mimochodem, vitariáni tvrdí totéž, že můžou sníst ovoce kolik chtějí a nepřiberou - a jejich fotografie to obvykle dokazují.
Takže podle téhle logiky je vitaránství stejně zdravé a prospěšné jako paleo?

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: úte dub 02, 2013 9:46 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
Paleo strava je pravdepodobne nutrične najkvalitnejší druh ľudskej výživy. Nezaťažuje organizmus a poskytuje mu kompletnú škálu potrebných nutrientov - kvalitné bielkoviny, vyvážené mastné kyseliny a astronomické hodnoty vitamínov a minerálov.

...ale jenom pravděpodobně,protože už zítra to bude zase nějaká jiná strava ještě zdravější

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: úte dub 02, 2013 10:29 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Vševěd :
1. sacharidy znižujem na nejakých 30g ( + - 5g), nakoľko som bol STRAŠENÝ ketózou, ale hlbším štúdiom paleo stravy som pochopil, že sa NEMÁM ČOHO OBÁVAŤ, a že takto si ešte prospejem....
2. Celozrné je zdravšie ako "biele" LEN VTEDY, keď je VYKVASENÉ, a tak zbavené fytátov.... s tým sa zmier
3. to s tvojim meraním pH - strč si to niekam... Na meranie pH z moču NEVERÍM..... Nikto mi nenahovorí, že keď je pH moču ZÁSADITÉ, tak je to fajn........ to potom sa kyseliny močom nevylučujú, alea vylučujú sa ním zásady, ktoré sú pre náš organizmus potrebné.....TO JE AKOŽE VÝHRA ??? .... Mimochodom, keď popisuje Gennadij Malachov moč, tak píše niečo v tom zmysle (knihy osm požičal, neviem to teda opísať), že MOČ MÁ MIERNE KYSLÉ pH.............. PSIA MOČ A MOĆ MäSOŽRAVCOV je, milý Vševěd, KYSLÁ............. Myslíš, že sú lev, vlk, atď....PREKYSLENÍ ..... ???? ........NIE................. Chyba je TO, že čo sa týka pH moči, tak tí "experti" NEVEDIA, na základe akého mechanizmu sa tvorí MOČ (teda jej pH) U ČLOVEKA, ktorý konzumuje hlavne ŽIVOČÍŠNE POTRAVINY, veľa TUKU a MÁLO SACHARIDOV....
Mäsožravé zvieratá majú dobré zuby, LEPŚIE ako bylinožravé........ Mäsožravé zvieratá majú KYSLEJŠIU MOČ, ako bylinožravé...takže to pH moči, a jeho údajne "zdravé hodnoty" skúmané u ľudí, čo jedia hlavne sacharidy, je mi totálne UKRADNUTÉ, a aj ty sa nad tým skús zamyslieť...

4. chúďatá mäsožravce......AKO ZLE IM TRÁVI, keď sa im stačí najesť raz za čas............. A aké majú choroby, ci pána, artrózu ako slon........................ \":D\" ..........To, že ťa niečo dostatočne nasýti NEZNAMENÁ, že sa to ťažko trávi, tak zapni mozog......... Keby sa to ťažko trávilo, tak by som býval po jedle unavený, čo sa NEDEJE v asi 98% prípadoch u mňa (nakoľko nie vždy jem jedlo v super nálade, občas tomu predchádza zlá nálada v komunikácii doma...)

5. áno, pomýlil som si ťa s Jahamanom, sorry.

6. pozri na svalovinu vitariánov, a svalovinu vyznávačov paleo... Pozri na "ráznosť" vitariánov, a pozri na "ráznosť" paleojedlíkov...
Stačí mi prísť do komunity vitariánov (raz som tam bol), a cítim sa ako v Harym Poterovi (neberte si to osobne, vitariáni). A neslovičkár.... štíhly človek môže byť aj na jednom či dvoch jogurtoch denne...... Bude to zdravé ? NIE...

RaDu : nič nové už nebude (teda ak sa nebude považovať strava zložená s umelo vyrobených práškov zastupujúcich makro a mikronutrienty za "plnohodnotný výživový smer"...to potom asi umriem od smiechu...)... Neviem si predstaviť ďalšie kombinácie možností ohľadom kombinovania sacharidov, tukov a bielkovín + kombinovania živočíšnych a rastlinných zložiek.......... paleo tu totiž bolo VŽDY, len sme to nepoznali, to je VŠETKO....
Mimochodom, cvičím takmer 6 rokov (posilňovňa), a za posledné 2 roky som nabral 10kg svalovej hmoty na PALEO výžive (v podstate žiadna zmena tréningového systému), pričom za prvé takmer 4 roky som pribral LEN 8kg svaloviny.... To je ďalšia z dobrých vlastností paleo výživy.... svaly rastú lepšie... \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: úte dub 02, 2013 10:42 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
jahaman píše:
Stravoval jsem se podle Kwasniewskeho skoro tři roky. Neuvěřitelně mi zestárla pokožka. Strava dost zatemňuje mozek.
Nedoporučuju ani omylem (ale lekce to pro mě byla obrovská).
Jediné pozitivum bylo, že jsem zhubnul, váha se držela a vcelku málo jsem jedl, ale s fyzického hlediska i psychického je to cesta do pekel.

Jahaman, neviem, či sa tu ešte niekedy objavíš, ale mám vážne podozrenie, že si na spomínanej diéte NEBOL ,alebo bol, ale len krátko, a skončil si s ňou, lebo si sa nechal ovplyvniť názormi iných............. Ešte raz opakujem - fyzicky sa cítim super, psychicky sa cítim LEPŚIE ako spred dvoch a viac rokov, a - hoci stále je vo mne kus hnevu (na určité procesy v mojom živote), DEPRESIE KTORÝMI SOM TRPEL ÚPLNE Z-M-I-Z-L-I......... Tak, ako som zvykol plakať pár krát týždenne 2 a viac rokov dozadu, tak teraz plačem pár krát do roka......a to nie z depky, ale keď sa náhodou buchnem do slečny či žienky, s ktorou sme si dohodli len milenectvo (ale to už je minulosť, od januára už nechodím v starých šľapajách, čo si u seba vážim...ale netreba to tu rozoberať...), pričom ja v skutočnosti na niečo také ako milenectvo nie som vôbec stavaný... \":D\" \":D\" \":D\" \":D\" \":D\" \":D\" \":D\" \":D\"
Veľa sa smejem........ a hoci na seba vieme s mamou a sestrou "pekne" ponadávať, vieme spolu aj tak srandovať, ako vôbec nebýva zvykom vo väčšine rodín... (sestra sa vypytovala kamarátok, či je to aj u nich tak...).--- Jahaman...... o akom zatemnení mozgu to hovoríš ? Neviem, asi si riešil sacharidy vodkou, slivovicou, alebo rumom..... Keď si ich chcel riešiť alkoholom, mal si radšej pivom.... \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: stř dub 03, 2013 12:48 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
NOWOCAYN_2 píše:
Xion, si vedľa ako tá bedľa........................... \":D\" ......... Pozri na duchovných šamanov..... jedia mäso, jedia vývary............ Vedia privolávať dážď, vedia komunikovať s prírodou............ Asi to za nich podľa teba robí ich "duchovná smrť"........
Never všetkému, čo čítaš............ Sú to KLAMSTVÁ, je to len TEÓRIA vycucaná Z PRSTU............. Niekto si proste zmyslel, že zabíjať zvieratá pre mäso je ANTIDUCHOVNÉ, a tak zaj*bal takú koFotinu, že to škodí duchovnému rastu.......

Ja mám v prdeli "duchovný rast", ktorý sa CELÝ odohráva na úrovni MYSLENIA A PREDSTÁV.......... Ako aj tých "duchovných", čo majú strach komunkovať s cudzími ľuďmi naživo, a keď už komunikujú, tak s takým priblblím ksichtom, ktorý bežných ľudí hneď "vystraší"... Ale - to nie je chyba v tých bežných ľuďoch... ale v tej ULETENOSTI tých "duchovných, neuzemnených", ktorých prejav sa podobná na prejav farára "spievajúceho" modlitbu, len slová sú trochu iné, lebo nehovoria o Bohu "tam", ale o Bohu V SEBE.......

Pozrite na Motyčkovú (česká "duchovná)..... Pomaly mizne pred očami - ale nemyslím to, že by chudla, ale to, že proste..... z nej nesrší NIČ, čo by ma na nej priťahovalo, a to som typ, ktorému sa páčia prirodzené ženy, žiadne "maľovanky" a žiadne s mierami 90-60-90....
Don Chuan Matus ....... duchovný "vodca" Carlosa Castanedu, veľmi múdry človek, veľmi ŽIVÝ človek, veľmi PRAKTICKÝ človek, ŠAMAN......... Jedol bežne mäso.......keď chodili s Carlosom na prechádzky............ A doma určite jedol aj vývary...........
Takže si svoju teóriu o DUCHOVNO ZABÍJAJÚCOM MäSOVOM JEDLE strč niekam. A radšej sa zamysli, a neporovnávaj mäsové vývary s hotdogom, alebo hamburgerom z McDonaldu, ktoré určite nebudú duchovnu prospievať, lebo zaťažujú trávenie a sú plné odpadu.....................

Mäsový vývar obsahuje veľké množstvo ČCHI.................. Mäsový vývar je perfektný pre zoslabnutých jedincov, ktorý nemôžu jesť tuhú stravu............. A ty tu píš o tom, že je to jedlo, ktoré škodí jeho "duchovnu"... Nebolo by to CHORÉ, že jedlo, ktoré prospieva "nabratiu síl" škodí duchovnej časti človeka ?? ................
Jedne ovce sú na strane "hltačov "právd" z televíznych novín a týždenníkov", druhé ovce sú na stane "hltačov zákonov duchovných, ktoré zatracujú živočíšnu potravu - hlavne mäso - A TO V SKUTOČNOSTI LEN Z DôVODU MO-RÁL-NE-HO, pričom to, že je to údajne NEMORÁLNE je len ICH NÁÁÁÁÁÁŹOR........ \":roll:\" \":)\" .........A drvivá väčšina z nich ho proste len odkopírovala od nejakého svojho "učiteľa".....ktorý to odkopíroval od svojho............ Pričom (dôležité) - TO NIE JE PRAVDA, a to vedia všetky prírodné kmene..... Je to totiž len obyčajná MECHANICKÁ (!) VIERA, NEUVEDOMELÁ, ale len MECHANICKÁ A EMOCIONÁLNA.......
A tu - "duchovní" idú meniť potrebu ľudského organizmu........... A tak začnú jesť skromne......ryžu, mrkvu, bylinky..............nejaké to ovocie..........nejaký ten rastlinný olej.......aby boli "čistý", aby neboli "špinavý" od zlých energií zo zabíjania............
MäSO NEPREKYSĽUJE - je to MÝTUS. Prekysľuje mäso v kombinácii s ODPADOM, akým sú obilniny, či zemiaky.

Keby mäso a živočíšne produkty (vajíčka, maslo, masť...) prekysľovali organizmus, tak ja, čo ich vo veľkom jem 26 mesiacov, a k tomu, hoci sa denne smejem, usmievam, ale nie som spokojný so svojim životom, strádam lásku a dobrú prácu, by som už DÁVNO mal nejaký nový zubný kaz............lebo emócie nespokojnosti (tej, skrytej vnútri) v kombinácii s ÚDAJNE PREKYSĽUJÚCIM MäSOM, VAJÍČKAMI, ATĎ............ by mi ZAISTE spôsobili ZUBNÝ KAZ.............Ale - H*VNO.
Takže si veci ohľadom prekysľovania živočíšnych potravín strčte niekam, ľudia...... \":wink:\" ...Je to totiž naschvál prekrútený MÝTUS...... Ja o tom viem, a - NEMÁM PROBLÉM............. A - žijem duchovne. Keby som nežil, nevenoval by som sa tantre, jóge, cirkulačnému dýchaniu, nepozeral by som pekné filmy o láske a pekných činoch, atď, atp..............
Mäso akurát POMÁHA DOSTÁVAŤ AGRESIVITU VON............ono ju NEBUDUJE, ono ju pomáha DÁVAŤ VON. To že vzniká, to je už chyba niekde inde........... Tí, čo nejedia mäso, majú agresivitu potláčanú, ale VZNIKÁ V NICH... No to, že nejedia mäso spôsobuje, že ju proste zo seba nedávajú von, alebo dávajú, ale v malej miere - inak povedané, sú emocionálne utlmení (ak si myslíte že je to dobre, tak sa staňte zákazníkom firiem, ktoré vyrábajú antidepresíva, alebo iné utlmovacie lieky....)................
Skúste kŕmiť nejakého dlhoročného vegána či vegetariána (ktorý neje ani ryby) MäSOM................. Začne byť agresívny.......... A porovnajte pot jeho agresivitu s človekom, ktorý mäso konzumuje ROKY, a pravidelne. Kto bude agresívnejšíí ? Tri krát hádajte... Ten, kto mal v sebe agresivitu nahromadenú celé roky na vegánskej strave, lebo mäso mu ju nepomáhalo dostávať VON, hoci si ju do svojho vedomia (tela) UKLADAL............ Áno, ,mäso má aj také účinky........................DôLEŽITÉ, dokonca DUCHOVNÉ a NIE ANTIDUCHOVNÉ.

Ja knizky necitam, som odolny na manipulaciu zvonka. Vsetko mam realizovane cez svojho ducha. Preto to aj volam duchovno. Moj duch zacal rast odvtedy, co nejem maso.
Samanov, co jedia maso, mi za priklad nemusis davat. Praktikuju len energeticky materializmus, cize zahravaju sa s jemnohmotnymi energiami, aby ohurili inych divochov a mali nad nimi moc. To nieje ziadne duchovno. Su to carodejnici, nic viac.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Naposledy upravil Xion dne stř dub 03, 2013 12:59 am, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: stř dub 03, 2013 1:07 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Xion píše:

Ja knizky necitam, som odolny na manipulaciu zvonka. Vsetko mam realizovane cez svojho ducha. Preto to aj volam duchovno. Moj duch zacal rast odvtedy, co nejem maso. Vtedy to zacalo ist podstatne rychlo a zacal som stupat hore. Keby som jedol maso, nikdy sa nedostanem k takemu poznaniu, lebo by som nemal natolko ocistene duchovne energie, aby som mohol zacat vnimat urcite veci a pracovat s nimi.
Samanov, co jedia maso, mi nespominaj. Praktikuju len energeticky materializmus, cize zahravaju sa s jemnohmotnymi energiami, aby ohurili inych divochov a mali nad nimi moc. To nieje ziadne duchovno. Su to carodejnici, nic viac, a po smrti pojdu rovno do pekla, lebo kazdy, kto sa zahrava s magiou, a nema skutocne duchovno, privabi na seba astralnych parazitov, ktori mu nedaju pokoj ani po smrti. Pretoze, iba skutocna cista duchovna cesta prinasa skutocne poznanie, ktore ochrani cloveka pred bytostami tmy.
Za konzumaciu masu pojdes do pekla, co znamena dalsie zrodenie v pekle. Vacsina ludi zisti, ze boli oklamani na morku kosti az tesne pred smrtou, alebo v neskorsej faze zivota. Potom su uz ticho ako hrob, lebo ich vlastne ego ich nepusti priznat, ze sa mylili. To su tie rady od zatrpknutych starcov, co dostavas. Ked boli mladi, chceli si uzivat, potom to ulutovali.. lenze teraz ich nikto z tych, co si uzivaju, nechce pocuvat, tak si to nechavaju po seba. Ticho trpia v pekle, potom zomru a caka ich dalsie peklo. Ich dalsi zivot bude ovela strasnejsi. Ja to mam uz realizovane, a nehodlam sa vracat naspat do krutej prirody. Prave vdaka duchovnemu poznaniu som to pochopil, co sa tam deje. Stacilo mi sledovat hodiny krutosti prirody, odbrebenenej od manipulacneho sveta mysle cloveka, a uvidiet realitu...a pochopit ju. A k tomu som sa dostal tak, ze som maso prestal jest. Iba vdaka tomu, som mohol v prirode vnimat to, co som dovtedy nebol schopny pozorovat ani pochopit.

Takze... jeden z nas dvoch sa pletie, a po smrti zistime, kto to bol. Ten co sa plietol, skonci v pekle a bude sa musiet narodit este raz. Neviem preco, ale osobne si myslim, ze to bude ten, co zvierata zabija, a snazi sa ich utrpenie prehliadat. Tak to totiz citi moja dusa, a ta sa zatial nikdy nemylila. Vzdy sa mylila iba mysel.

Xion, sorry, ale .... \":D\" \":D\" \":D\" v prírode sa ako potrava (minimálne v našom podnebnom pásme) vyskytuje v prvom rade MäSO, ak sa nepasieš trávou.......... Choď do bežného lesa, a neuvidíš tam žiadne jablká, žiadnu mrkvičku, žiaden šalát...Nájdeš tam trochu lesných bobúľ, ktoré majú dokopy pár gramov cukru na 100g... A ty vyješ za týždeň bobule z celého lesa, resp. za nimi budeš putovať a putovať...a ostaným ostane HOVNO z bobúľ, ktoré si zjedol a vykakal......... Choď na bežnú lúku, a uvidíš tam kvietky, hlodavce všemožného druhu, a vtáky... a stromy s listami........... Áno, zajace, srnky a iné blinožravé živočíchy sa z toho NAJEDIA... A mäsožravé zvieratá sa zas najedia z bylinožravých a mäsožravých (tých menších hlavne) zvierat, vtáky z hmyzu a trošky tvrdých zŕn, hlodavce z hmyzu a nejakého toho kvietku.........Naokolo žiaden banánovník, žiadna jabloň, akurát tak nejaké bukvice, listy a trochu lesných plodov - AK ( \":!:\" \":!:\" \":!:\" \":!:\" \":!:\" ) je ich sezóna......... Čo budeš robiť, Xion ? Spáchaš samovraždu hladom, aby si nešiel do pekla za to, že si ulovíš zviera a zješ jeho mäso ??? Alebo zastonáš modlitbu typu "Bože, nezabijem žiadne zviera pre to jediné čo ma teraz uživí - mäso, NECHCEM ÍSŤ DO PEKLA ako vlk, líška a medveď.... Takže, idem sa zabiť.....ved je to len sprostý život, "tam hore" je aj tak lepšie, ja sa tu už nechcem narodiť, dobrý Bože.... a keď sa tu predsa len dostanem, tak sa tu dostanem, veď reinkarnácia existuje, tak ?... A čo na tom, že moja smrť naplní zrmutkom moju rodinu a blízkych...JA MäSO JESŤ NEBUDEM, a keď nemôžem nič iné, tak...volím SMRŤ. Je to lepšie ako peklo, ktoré ma jedením mäsa čaká..."

Mimochodom, Xion..... Mäso si v minulosti jedol........... Takže - čo to peklo ??? Prečo teda do neho nepôjdeš ? ... Či na to Boh zabudol, alebo si mu vymazal archív... ?

Je to tvoja cesta, nech sa páči........... No nič to nemení na tom, že si totálne "uletený" a chýba ti uzemnenie... a preto také "preduchovnené reči plné odsudzovania "pekelných šamanov", a spomínania pekla"............. Nie si ty len iná verzia kresťanského farára ? Lebo kážeš ako on, hoci nie až tak smiešne, trochu viac na úrovni, trochu iným smerom, ale o to žalostnejšie, lebo sa zároveň od neho určite silno dištancuješ, pričom spôsob máte dosť podobný......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: stř dub 03, 2013 8:16 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
NOWOCAYN_2 píše:
Vševěd :
1. sacharidy znižujem na nejakých 30g ( + - 5g), nakoľko som bol STRAŠENÝ ketózou, ale hlbším štúdiom paleo stravy som pochopil, že sa NEMÁM ČOHO OBÁVAŤ, a že takto si ešte prospejem....
2. Celozrné je zdravšie ako "biele" LEN VTEDY, keď je VYKVASENÉ, a tak zbavené fytátov.... s tým sa zmier
3. to s tvojim meraním pH - strč si to niekam... Na meranie pH z moču NEVERÍM..... Nikto mi nenahovorí, že keď je pH moču ZÁSADITÉ, tak je to fajn........ to potom sa kyseliny močom nevylučujú, alea vylučujú sa ním zásady, ktoré sú pre náš organizmus potrebné.....TO JE AKOŽE VÝHRA ??? .... Mimochodom, keď popisuje Gennadij Malachov moč, tak píše niečo v tom zmysle (knihy osm požičal, neviem to teda opísať), že MOČ MÁ MIERNE KYSLÉ pH.............. PSIA MOČ A MOĆ MäSOŽRAVCOV je, milý Vševěd, KYSLÁ............. Myslíš, že sú lev, vlk, atď....PREKYSLENÍ ..... ???? ........NIE................. Chyba je TO, že čo sa týka pH moči, tak tí "experti" NEVEDIA, na základe akého mechanizmu sa tvorí MOČ (teda jej pH) U ČLOVEKA, ktorý konzumuje hlavne ŽIVOČÍŠNE POTRAVINY, veľa TUKU a MÁLO SACHARIDOV....
Mäsožravé zvieratá majú dobré zuby, LEPŚIE ako bylinožravé........ Mäsožravé zvieratá majú KYSLEJŠIU MOČ, ako bylinožravé...takže to pH moči, a jeho údajne "zdravé hodnoty" skúmané u ľudí, čo jedia hlavne sacharidy, je mi totálne UKRADNUTÉ, a aj ty sa nad tým skús zamyslieť...

4. chúďatá mäsožravce......AKO ZLE IM TRÁVI, keď sa im stačí najesť raz za čas............. A aké majú choroby, ci pána, artrózu ako slon........................ \":D\" ..........To, že ťa niečo dostatočne nasýti NEZNAMENÁ, že sa to ťažko trávi, tak zapni mozog......... Keby sa to ťažko trávilo, tak by som býval po jedle unavený, čo sa NEDEJE v asi 98% prípadoch u mňa (nakoľko nie vždy jem jedlo v super nálade, občas tomu predchádza zlá nálada v komunikácii doma...)

5. áno, pomýlil som si ťa s Jahamanom, sorry.

6. pozri na svalovinu vitariánov, a svalovinu vyznávačov paleo... Pozri na "ráznosť" vitariánov, a pozri na "ráznosť" paleojedlíkov...
Stačí mi prísť do komunity vitariánov (raz som tam bol), a cítim sa ako v Harym Poterovi (neberte si to osobne, vitariáni). A neslovičkár.... štíhly človek môže byť aj na jednom či dvoch jogurtoch denne...... Bude to zdravé ? NIE...

RaDu : nič nové už nebude (teda ak sa nebude považovať strava zložená s umelo vyrobených práškov zastupujúcich makro a mikronutrienty za "plnohodnotný výživový smer"...to potom asi umriem od smiechu...)... Neviem si predstaviť ďalšie kombinácie možností ohľadom kombinovania sacharidov, tukov a bielkovín + kombinovania živočíšnych a rastlinných zložiek.......... paleo tu totiž bolo VŽDY, len sme to nepoznali, to je VŠETKO....
Mimochodom, cvičím takmer 6 rokov (posilňovňa), a za posledné 2 roky som nabral 10kg svalovej hmoty na PALEO výžive (v podstate žiadna zmena tréningového systému), pričom za prvé takmer 4 roky som pribral LEN 8kg svaloviny.... To je ďalšia z dobrých vlastností paleo výživy.... svaly rastú lepšie... \":-)\"

Já mám dost. Ty napíšeš, že maso nepřekyseluje, já napíšu, že překyseluje a ty napíšeš, že je ti to jedno, že ti překyselení nevadí. já napíšu, že se proteiny a bílkoviny tráví hůře než sacharidy a ty mi napíšeš,že
se netráví hůř, jenom dýl /není to totéž?. Vyznavači Paleo mají víc svalů a proto jsou zdravější. A Arnold má svalů nejvíc takže je nejzdravější.

Marku, ty jsi jednoduchý blb, který si něco přečte a věří tomu na sto procent a pak to fanaticky obhajuje. Bohužel, o nějaké logice nemůže být řeč. Z hovna bič neupleteš.
Když je v palici vymeteno, Nobelovu cenu za fyziku nečekej...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: stř dub 03, 2013 9:10 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Vševěd píše:

Já mám dost. Ty napíšeš, že maso nepřekyseluje, já napíšu, že překyseluje a ty napíšeš, že je ti to jedno, že ti překyselení nevadí. já napíšu, že se proteiny a bílkoviny tráví hůře než sacharidy a ty mi napíšeš,že
se netráví hůř, jenom dýl /není to totéž?. Vyznavači Paleo mají víc svalů a proto jsou zdravější. A Arnold má svalů nejvíc takže je nejzdravější.

Marku, ty jsi jednoduchý blb, který si něco přečte a věří tomu na sto procent a pak to fanaticky obhajuje. Bohužel, o nějaké logice nemůže být řeč. Z hovna bič neupleteš.
Když je v palici vymeteno, Nobelovu cenu za fyziku nečekej...

Netrep, Vševěd........ Písal som, že to že majú mäsožravé zvieratá (obdoba ľudí na paleodiéte, hlavne obdoba tých, ktorí sú konkrétnejšie na "nutričnej ketóze") majú KYSLÚ MOČ, že to NIE JE ZNAKOM PREKYSLENIA, inak by chúďatá trpeli chorobami, mali pokazené zuby, artrózu, zničené kosti. Nepísal som, že mäso prekysľuje.
Proteiny a bielkoviny sú to isté (takže si spravil preklep, asi si myslel tuky a bielkoviny)... Tuky a bielkoviny sa netrávia HORŠIE ako sacharidy, len sa trávia dlhšie. A VIEŠ PREČO ??? LEBO TO TAK MÁ BYŤ, ABY ČLOVEK NEBOL OTROKOM JEDLA, TY TRUBIROH... Človek totiž nie je plodožravec ani bylinožravec, že si bude každú chvíľu trhať plod zo stromu, alebo sa pásť trávou a listím....
To, že sacharidy nám strávi rýchlejšie, to je NA ŠKODU, ale so svojou logikou to asi NECHÁPEŠ...... Najrýchlejšie ti strávi ŠŤAVU (ovocnú, zeleninovú), a ešte rýchlejšie VODU........ Je preto zeleninová a ovocná šťava pre človeka TO NAJLEPŚIE ??? NIE....
VŠEVĚD, mal by si si uvedomiť jedno........mal by si ROZLIŠOVAŤ MEDZI USPOKOJENÍM HLADU spôsobeným konzumáciou tukov a bielkovín, pri ktorom TRÁVENIE ČLOVEKA VôBEC NEUNAVUJE, A NEBOLÍ HO BRUCHO ANI ŽALÚDOK, a medzi DLHÝM TRÁVENÍM S OSPALOSŤOU, ČI BOLESŤAMI............. To sú dve TOTÁLNE ODLIŠNÉ VECI............. Keby tuky a bielkoviny vytrávili tak rýchlo ako sacharidy, tak by to bolo NA HOVNO........
Takže, VŠEVĚD, tvoje "tráviť horšie" zaváňa tým, že sa vytvárajú tráveniu nejaké prekážky, že trávenie trpí, že to, čo sa "trávi dlhšie" (a podľa tvojej trochu priblblej logiky to automaticky znamená že horšie...), je pre organizmus HORŠIA VOĽBA, takže by človek mal ostať na sacharidoch a minime bielkovín a tukov (PODĽA TEBA - aspoň tak to znie)......
A ja ti poviem toto : ČO SA TRÁVI RÝCHLEJŠIE, TO JE PRE ČLOVEKA HORŠIE, a je to len doplnok jeho stravy (zelenina, ovocie)..............
Chceš jesť 5 krát denne málo výdatné jedlá, po ktorých si za chvíľu hladný, pretože ich nutričná hodnota (makronutrienty, mikronutrienty) ťa NEUSPOKOJÍ ???
Alebo chceš jesť 3 krát denne (alebo niekedy len 2, keď si sa nenaraňajkoval ráno, ale na obed, alebo keď proste nie si hladný...) výdatné jedlá, po ktorých nie si hladný ani za niekoľko hodín, a kľudne by si vydržal bez nejakého väčšieho "hladového" problému nejesť 12 hodín, keby si nemal príležitosť jesť ?
Je lepšie jesť 5 krát denne nevýdatné sacharidové jedlo, pri ktorého trávení nie si unavený (alebo SI unavený, lebo v tomto prípade na sacharidovej strave nie je pravidlom, že jedlo neunaví...) a strávi ho rýchlo, alebo je lepšie jesť 3 jedlá denne, pri ktorých trávení NIE SI UNAVENÝ (takže ich trávi DOBRE), ale trávenie trvá dlhšie (ABY SI NEMUSEL KAŽDÚ CHVÍĽU JESŤ, a tak sa jednoduchšie sústredil na iné veci).

Pozri na mäsožravé zvieratá, jedia OMNOHO MENEJ ČASTO ako plodožravé (keď sa už bavíme o sacharidoch, lebo tráva a listy, tam je aj kopu bielkovín - ale nevhodných pre človeka). Myslíš teda (svojou "logikou"), že im horšie trávi mäso, než plody ? \":D\" \":D\" \":D\" \":D\" \":D\" \":D\" Myslíš, že sú tak sprosté ako my ľudia, že si vyberú pre seba nevhodnú stravu ? ......


POMALÉ TRÁVENIE TUKOV A BIELKOVÍN (BEZ ÚNAVY PRI TOM, A BEZ BOLESTI PRI TRÁVENÍ) JE DAR ( \":!:\" \":!:\" \":!:\" \":!:\" ) ZA VHODNE ZVOLENÚ STRAVU, KTORÁ ČLOVEKA USPOKOJÍ NA DLHŠÍ ČAS, NEŽ NEVHODNE ZVOLENÁ STRAVA, lebo LOGICKY keď mám dostatok VHODNÝCH živín, nepotrebuje znova "za chvíľu" jesť...
Podľa tvoje logiky, Vševěd, by bol nejaký sýtený nealkoholický nápoj (cola, fanta, sprite...) lepší než ČISTÁ VODA, lebo po vypití pol litra čistej vody sme uspokojení z hľadiska zahnania smedu na podstatne dlhší čas, než po vypití pol litra sýteného nealkoholického nápoja...... Takže - podľa tvojej logiky - tým, že nepotrebujeme tak čast piť v prípade že pijeme čistú vodu, tak ju nám trávi HORŠIE, lebo po malinovke sme smädný častejšie, lebo nám ju "logicky" lepšie trávi.... \":roll:\"
Už si pochopil, ako chybne v tomto prípade uvažuješ ? Ak nie, prečítaj si môj príspevok ešte raz. Čau.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: stř dub 03, 2013 9:29 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
NOWOCAYN_2 píše:
Netrep, Vševěd........ Písal som, že to že majú mäsožravé zvieratá (obdoba ľudí na paleodiéte, hlavne obdoba tých, ktorí sú konkrétnejšie na "nutričnej ketóze") majú KYSLÚ MOČ, že to NIE JE ZNAKOM PREKYSLENIA, inak by chúďatá trpeli chorobami, mali pokazené zuby, artrózu, zničené kosti. Nepísal som, že mäso prekysľuje.
Proteiny a bielkoviny sú to isté (takže si spravil preklep, asi si myslel tuky a bielkoviny)... Tuky a bielkoviny sa netrávia HORŠIE ako sacharidy, len sa trávia dlhšie. A VIEŠ PREČO ??? LEBO TO TAK MÁ BYŤ, ABY ČLOVEK NEBOL OTROKOM JEDLA, TY TRUBIROH... Človek totiž nie je plodožravec ani bylinožravec, že si bude každú chvíľu trhať plod zo stromu, alebo sa pásť trávou a listím....
To, že sacharidy nám strávi rýchlejšie, to je NA ŠKODU, ale so svojou logikou to asi NECHÁPEŠ...... Najrýchlejšie ti strávi ŠŤAVU (ovocnú, zeleninovú), a ešte rýchlejšie VODU........ Je preto zeleninová a ovocná šťava pre človeka TO NAJLEPŚIE ??? NIE....
VŠEVĚD, mal by si si uvedomiť jedno........mal by si ROZLIŠOVAŤ MEDZI USPOKOJENÍM HLADU spôsobeným konzumáciou tukov a bielkovín, pri ktorom TRÁVENIE ČLOVEKA VôBEC NEUNAVUJE, A NEBOLÍ HO BRUCHO ANI ŽALÚDOK, a medzi DLHÝM TRÁVENÍM S OSPALOSŤOU, ČI BOLESŤAMI............. To sú dve TOTÁLNE ODLIŠNÉ VECI............. Keby tuky a bielkoviny vytrávili tak rýchlo ako sacharidy, tak by to bolo NA HOVNO........
Takže, VŠEVĚD, tvoje "tráviť horšie" zaváňa tým, že sa vytvárajú tráveniu nejaké prekážky, že trávenie trpí, že to, čo sa "trávi dlhšie" (a podľa tvojej trochu priblblej logiky to automaticky znamená že horšie...), je pre organizmus HORŠIA VOĽBA, takže by človek mal ostať na sacharidoch a minime bielkovín a tukov (PODĽA TEBA - aspoň tak to znie)......
A ja ti poviem toto : ČO SA TRÁVI RÝCHLEJŠIE, TO JE PRE ČLOVEKA HORŠIE, a je to len doplnok jeho stravy (zelenina, ovocie)..............
Chceš jesť 5 krát denne málo výdatné jedlá, po ktorých si za chvíľu hladný, pretože ich nutričná hodnota (makronutrienty, mikronutrienty) ťa NEUSPOKOJÍ ???
Alebo chceš jesť 3 krát denne (alebo niekedy len 2, keď si sa nenaraňajkoval ráno, ale na obed, alebo keď proste nie si hladný...) výdatné jedlá, po ktorých nie si hladný ani za niekoľko hodín, a kľudne by si vydržal bez nejakého väčšieho "hladového" problému nejesť 12 hodín, keby si nemal príležitosť jesť ?
Je lepšie jesť 5 krát denne nevýdatné sacharidové jedlo, pri ktorého trávení nie si unavený (alebo SI unavený, lebo v tomto prípade na sacharidovej strave nie je pravidlom, že jedlo neunaví...) a strávi ho rýchlo, alebo je lepšie jesť 3 jedlá denne, pri ktorých trávení NIE SI UNAVENÝ (takže ich trávi DOBRE), ale trávenie trvá dlhšie (ABY SI NEMUSEL KAŽDÚ CHVÍĽU JESŤ, a tak sa jednoduchšie sústredil na iné veci).

Pozri na mäsožravé zvieratá, jedia OMNOHO MENEJ ČASTO ako plodožravé (keď sa už bavíme o sacharidoch, lebo tráva a listy, tam je aj kopu bielkovín - ale nevhodných pre človeka). Myslíš teda (svojou "logikou"), že im horšie trávi mäso, než plody ? \":D\" \":D\" \":D\" \":D\" \":D\" \":D\" Myslíš, že sú tak sprosté ako my ľudia, že si vyberú pre seba nevhodnú stravu ? ......


POMALÉ TRÁVENIE TUKOV A BIELKOVÍN (BEZ ÚNAVY PRI TOM, A BEZ BOLESTI PRI TRÁVENÍ) JE DAR ( \":!:\" \":!:\" \":!:\" \":!:\" ) ZA VHODNE ZVOLENÚ STRAVU, KTORÁ ČLOVEKA USPOKOJÍ NA DLHŠÍ ČAS, NEŽ NEVHODNE ZVOLENÁ STRAVA, lebo LOGICKY keď mám dostatok VHODNÝCH živín, nepotrebuje znova "za chvíľu" jesť...
Podľa tvoje logiky, Vševěd, by bol nejaký sýtený nealkoholický nápoj (cola, fanta, sprite...) lepší než ČISTÁ VODA, lebo po vypití pol litra čistej vody sme uspokojení z hľadiska zahnania smedu na podstatne dlhší čas, než po vypití pol litra sýteného nealkoholického nápoja...... Takže - podľa tvojej logiky - tým, že nepotrebujeme tak čast piť v prípade že pijeme čistú vodu, tak ju nám trávi HORŠIE, lebo po malinovke sme smädný častejšie, lebo nám ju "logicky" lepšie trávi.... \":roll:\"
Už si pochopil, ako chybne v tomto prípade uvažuješ ? Ak nie, prečítaj si môj príspevok ešte raz. Čau.

sněz půl kila másla na posezení a potom sněz půl kila chleba. po čem ti bude těžko? a po čem se 99% lidí zesere? a zesere se někdo když sní půl kila chleba?
zvířata nejsou překyselené? a proč kurva náš pes žere trávu? chce být vegariánem?
prodloužené trávení je dar a žlučníkový záchvat je nejvyšší odměna pro debila jako jsi ty, neboj, jednou se ho dočkáš, stejně jako ses dočkal vysokého cholesterolu.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: stř dub 03, 2013 9:36 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Vidím že sa to tu hemží samozvanými odborníkmi ktorí dokazujú vyvrátené a poprú všetko dokázané. Z extrému do extrému.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: stř dub 03, 2013 11:05 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Deane píše:
Vidím že sa to tu hemží samozvanými odborníkmi ktorí dokazujú vyvrátené a poprú všetko dokázané. Z extrému do extrému.

ja tu zas vidím "odborníka", ktorý si myslí, že "zlatá stredná cesta" platí formou POČÍTANIA MNOŽSTVA........................ \":wink:\"
Keby to tak bolo, tak podľa teba by človek mal zjesť za deň rovnaké množstvo sacharidov a tukov (to sú "energetické palivá" pre organizmus), aby bola zachovaná "zlatá stredná cesta".
Podľa teba sú lev, vlk, medveď EXTRÉMISTI, lebo na sacharidy v podstate KAŠLÚ. A kravy považuj za ešte väčšie extrémistky, lebo žerú len trávu a inú "byľ".........
Nesmej sa, neplač............. ALE ANI NESPI, NEBUĎ SILNO BDELÝ........sú to extrémy predsa..............
Otázka EXTRÉMOV je oveľa zložitejšia, než si myslíš......
Extrémne je napríklad posilňovať telo 2 hodiny každý deň, orgazmovať príliš často, vkuse sa niečim napchávať............ To sú príklady. S týmto extrémizmom bude súhlasiť každý, že je to extrémizmus. A keď si niekto bude silou mocou obhajovať jeho každodennú ejakuláciu, to je už jeho sprostosť... \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: stř dub 03, 2013 11:20 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Vševěd píše:
sněz půl kila másla na posezení a potom sněz půl kila chleba. po čem ti bude těžko? a po čem se 99% lidí zesere? a zesere se někdo když sní půl kila chleba?
zvířata nejsou překyselené? a proč kurva náš pes žere trávu? chce být vegariánem?
prodloužené trávení je dar a žlučníkový záchvat je nejvyšší odměna pro debila jako jsi ty, neboj, jednou se ho dočkáš, stejně jako ses dočkal vysokého cholesterolu.

Cholesterol tu nespomínaj, nikto z nás ani nevie, čo je vysoký cholesterol a čo nízky - WHO netreba dôverovať. Dokonca LDL cholesterol je vo väčšine prípadoch PROSPEŠNÝ............. O CHLESTEROLE TOHO VIEME PRÍLIŠ MÁLO, a najhoršie sú na tom tí, čo sú naučení na bludy, ktoré sa učili o cholesterole na škole, a majú to zafixované v hlave.


Inak, preskakuje ti ???? ........
1. 500g masla ako jedno jedlo = 410g tuku (toľko tuku nezjem ani za jeden deň, jem totiž 350-400g tuku na deň)
2. 500g konzumného chleba ako jedno jedlo = 250g sacharidov

A z čoho by mi bolo horšie ? ŤAŽKO POVEDAŤ....... V oboch prípadoch sa jedná o PREŽIERANIE, a to nie je dobré nikdy.
V 500g masla je STO KRÁT VIAC ŽIVÍN (vitamíny, minerály), než v 500g chleba, to je druhá vec.

3. prečo váš pes žerie trávu ? LEBO JE TO JEHO DOPLNOK, TY TRUĽO..... ale koľko z nej prijíma sacharidov ? JEDEN GRAM ???
Navyše - čo dávaš žrať psovi ? LEN MäSO ??? POCHYBUJEM.....Určite mu dávaš žrať aj granule - kde je 80% obilnín........čo mu samozrejme ŠKODÍ.............lebo pes a obilie, to NEJDE DOKOPY.... Možno tú trávu žere PRÁVE PRETO, alebo jednoducho preto, že aj on si chce robiť očistu žalúdka..... Zvracia potom, keď zožerie trávu ? Keď hej, tak - čistí si žalúdok.

Žlčníkové záchvaty dostávajú ľudia, ktorý konzumujú MIX RôZNYCH TUKOV vo veľkom, a zároveň VEĽA SACHARIDOV........... to sa mňa netýka, tak.........drž klapačku.............. \":wink:\" ........ Človek si musí vybrať, akého "koňa" chce osedlať........... Dvoch nemôže (jedine ako malý dodatok, pár gramov, pár dekagramov), obe idú iným smerom............. Ja som si vybral koňa menom TUK.

Mimochodom, cholesterol v krvi je PROSPEŠNÝ, nie je problém S CHOLESTEROLOM, ale so zápalmi v žilách, kde sa cholesterol usádza. Zápaly sa ale netýkajú ľudí, ktorí konzumujú nasýtené tuky vo veľkom množstve. DAj si už pauzu, trepeš somariny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: stř dub 03, 2013 11:40 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
\":roll:\"

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: stř dub 03, 2013 11:56 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
NOWOCAYN_2 píše:
Xion, sorry, ale .... \":D\" \":D\" \":D\" v prírode sa ako potrava (minimálne v našom podnebnom pásme) vyskytuje v prvom rade MäSO, ak sa nepasieš trávou.......... Choď do bežného lesa, a neuvidíš tam žiadne jablká, žiadnu mrkvičku, žiaden šalát...Nájdeš tam trochu lesných bobúľ, ktoré majú dokopy pár gramov cukru na 100g... A ty vyješ za týždeň bobule z celého lesa, resp. za nimi budeš putovať a putovať...a ostaným ostane HOVNO z bobúľ, ktoré si zjedol a vykakal......... Choď na bežnú lúku, a uvidíš tam kvietky, hlodavce všemožného druhu, a vtáky... a stromy s listami........... Áno, zajace, srnky a iné blinožravé živočíchy sa z toho NAJEDIA... A mäsožravé zvieratá sa zas najedia z bylinožravých a mäsožravých (tých menších hlavne) zvierat, vtáky z hmyzu a trošky tvrdých zŕn, hlodavce z hmyzu a nejakého toho kvietku.........Naokolo žiaden banánovník, žiadna jabloň, akurát tak nejaké bukvice, listy a trochu lesných plodov - AK ( \":!:\" \":!:\" \":!:\" \":!:\" \":!:\" ) je ich sezóna......... Čo budeš robiť, Xion ? Spáchaš samovraždu hladom, aby si nešiel do pekla za to, že si ulovíš zviera a zješ jeho mäso ??? Alebo zastonáš modlitbu typu "Bože, nezabijem žiadne zviera pre to jediné čo ma teraz uživí - mäso, NECHCEM ÍSŤ DO PEKLA ako vlk, líška a medveď.... Takže, idem sa zabiť.....ved je to len sprostý život, "tam hore" je aj tak lepšie, ja sa tu už nechcem narodiť, dobrý Bože.... a keď sa tu predsa len dostanem, tak sa tu dostanem, veď reinkarnácia existuje, tak ?... A čo na tom, že moja smrť naplní zrmutkom moju rodinu a blízkych...JA MäSO JESŤ NEBUDEM, a keď nemôžem nič iné, tak...volím SMRŤ. Je to lepšie ako peklo, ktoré ma jedením mäsa čaká..."

Mimochodom, Xion..... Mäso si v minulosti jedol........... Takže - čo to peklo ??? Prečo teda do neho nepôjdeš ? ... Či na to Boh zabudol, alebo si mu vymazal archív... ?

Je to tvoja cesta, nech sa páči........... No nič to nemení na tom, že si totálne "uletený" a chýba ti uzemnenie... a preto také "preduchovnené reči plné odsudzovania "pekelných šamanov", a spomínania pekla"............. Nie si ty len iná verzia kresťanského farára ? Lebo kážeš ako on, hoci nie až tak smiešne, trochu viac na úrovni, trochu iným smerom, ale o to žalostnejšie, lebo sa zároveň od neho určite silno dištancuješ, pričom spôsob máte dosť podobný......

hmm,vidim ze si rychly, ze ani nestihnem zeditovat prispevok, v podstate som to preriedil, lebo je zbytocne ti pisat hlbsie suvislosti. Skusim este posledny krat, lebo ked to z tohto nepochopis, tak je ti zbytocne cokolvek dalsie pisat.
Pytas sa co robit. Nuz, poviem ti, co pravi duch. Duch pravi, ze zomries tak ci tak a po smrti ta necaka nejakych 70 rokov... to je v merani vesmiru ako milisekunda. Caka ta tam nieco ovela, ovela dlhsie.
Tym, ze zabijas zvierata, zijes v merani vesmiru o zlomok sekundy dlhsie, brodis sa v krvi a hrabes sa v ich vnutornostiach. Zmizne ti vsetko svetlo zo zivota, zijes ako zviera. A kvoli malemu okamihu, o ktory si zivot predlzis, po smrti nastane dlhy okamih, kde sa narodis v krutosti prirody, ved, ked sa programujes krutymi zverskymi negativnymi vibraciami prirody, hadaj co na seba pritiahnes po smrti.
Ten, co ide cestou duchovnou, vyberie si v pripade nutnosti rozvazne smrt. Nespacha samovrazdu, preco by to robil? Nieje jasnovidec a nevie, ci dalsi den nenajde sad jabloni, ktore ho uzivia celu dalsiu sezonu. Bojuje teda dokonca. Lebo duch, je najvacsi bojovnik. Ale pri tom boji nezijde zo svojej cesty, tak ako to neurobil ani Jezis. Jezis nam ukazal co robit, a ak je nutne, zomrie na krizi v utrpeni. Kym ostatni sa krcili ako zbabelci v dave, pozili si dlhsie, lenze potom sa narodili opat v pekle, zatial co Jezis lezi v chrame svetla a iba z vysky na nich hladi. Takze, ten co ide cestou ducha, zije v tomto krutom pekle o kratsi okamih, nez ten, co ide cestou krutosti prirody, ale po smrti ho caka dlhy okamih, plny svetla, narozdiel od toho druheho. Kto z nich dvoch bol rozumnejsi "investor a podnikatel", co sa tyka buducnosti, zistis az po smrti. Ked sa na teba bude z svetelneho chramu pozerat, ako si ako antilopa zrany zaziva, krutit nad tebou hlavou, a modlit sa za teba, aby to uz tvoja utryznena dusa konecne pochopila a nemusela trpiet uvaznena v tele, ako napriklad tato gazela http://www.youtube.com/watch?v=PcnH_TOqi3I
Samozrejme, cez internet tvojej dusi asi nic nevysvetlim, lebo to, co sa deje pri sedeni za pocitacom je, ze ako prve stratis kontakt s dusou, a skrze monitor sa priputas na vsetko iba myslou, tym tu ti mozem akurat tak poslat niekolko informacii do mozgu, ktore ale velmi pochybujes, ze prejdu cez filter a dostanu sa hlbsie k dusi. Na to treba zvycajne nieco viac, nez citat nejaky text. Takze, viac pre tvoju dusu a duchovny rast nez toto, nemozem urobit. Hmm, a to som uz investoval az prilis vela energie a casu na cloveka, ktory sa duchovnu smeje. Vidis, aj ja sa este mam co ucit na duchovnej ceste, lebo kto vi, ten nemluvi.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: stř dub 03, 2013 12:37 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
NOWOCAYN_2 píše:
ja tu zas vidím "odborníka", ktorý si myslí, že "zlatá stredná cesta" platí formou POČÍTANIA MNOŽSTVA........................ \":wink:\" .................

Vieš aj niečo iné ako mudrovať a urážať? Starí ľudia sa držali hesla "Všetkého mnoho škodí" a asi mali pravdu. Ja nepočítam žiadne množstvo. Len sa snažím obmedziť čo je nezdravé a pridať čo je zdravé.
Kedysi som mal takú sklerózu že ak som niečo opravoval a šiel som si do garáže povedzme pre račňu tak než som tam došiel ( garáž vo dvore) tak som zabudol čo som chcel a tak som si myslel že keď sa vrátim to zistím. No ja som si ani nespomenul doma čo som chcel robiť. Potom som z istých dôvodov niektoré veci prestal jesť, omedzil som bravčové aj hovädzie (cca 2-3 roky som ich nejedol) a prestal som jesť vajcia, do leča som si dal rozmačkané tofu, žiadna omeleta .... no nejaké som asi zjedol v zákuskoch - ale iba občas. No a teraz už s tou hosipou nemám problém. Neni to ako za mlada ale je to dobré. Tak čil mudruj.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 174 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 75 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz