Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:27 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lichořešnice
PříspěvekNapsal: sob říj 18, 2014 6:44 pm 
Offline

Registrován: čtv srp 15, 2013 6:18 pm
Příspěvky: 9
Při odšťavňování voněl celý byt štiplavou vůní L., ta šťáva je docela síla. Zkusila jsem 1 lžičku. Je to celkem projímadlo \":D\" . Tak pak napíšu, jak bude účinná v zimě při chřipkách. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lichořešnice
PříspěvekNapsal: ned lis 23, 2014 5:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Monika12 píše:
Při odšťavňování voněl celý byt štiplavou vůní L., ta šťáva je docela síla. Zkusila jsem 1 lžičku. Je to celkem projímadlo \":D\" . Tak pak napíšu, jak bude účinná v zimě při chřipkách. Děkuji.

Určitě dejte vědět, je to cenná zkušenost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Lichořeřišnice - odvar
PříspěvekNapsal: pon led 19, 2015 10:04 am 
Offline

Registrován: čtv pro 11, 2014 6:15 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den, má smysl pít odvar z lichořeřišnice, nebo ne? Má odvar vůbec nějaký léčebný/čistící efekt?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lichořeřišnice - odvar
PříspěvekNapsal: ned led 25, 2015 1:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Sametka píše:
Dobrý den, má smysl pít odvar z lichořeřišnice, nebo ne? Má odvar vůbec nějaký léčebný/čistící efekt?

Tak určitě ano, ale působení je mnohem slabší než při užívání rozdrcených semen.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lichořešnice
PříspěvekNapsal: stř dub 29, 2015 5:15 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 30, 2014 12:26 am
Příspěvky: 17
Jak je to s oxidací u lichořeřišnice? Podařilo se mi koupit již rozdrcená semena, tak by mne zajímalo, zda jsou v této formě stejně zbytečná jako například u semen ostropestřece.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lichořešnice
PříspěvekNapsal: ned kvě 24, 2015 9:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
sajťas píše:
Jak je to s oxidací u lichořeřišnice? Podařilo se mi koupit již rozdrcená semena, tak by mne zajímalo, zda jsou v této formě stejně zbytečná jako například u semen ostropestřece.

To ne, tam to není tak kritické i když určitě je lepší ji drtit vždy čerstvou, ale nadrcená určitě vydrží i několik měsíců.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lichořešnice
PříspěvekNapsal: stř čer 17, 2015 7:00 pm 
Offline

Registrován: čtv srp 15, 2013 6:18 pm
Příspěvky: 9
Dobrý den, tak šťáva z Lichořeřišnice (zmražená, v tvořítkách na led) byla super, na nemocech nevyzkoušeno, nic jsme nechytli. Teď už nám roste nová, dáváme do salátů i jen tak. Zmraženou kostku jsem dala napůl rozmrazit do trošku vody a vypít, byla to celkem síla, ale chřipka se nám vyhnula. Můžu jen doporučit. Hezký den, Monika.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lichořešnice
PříspěvekNapsal: stř čer 17, 2015 7:41 pm 
Offline

Registrován: čtv srp 15, 2013 6:18 pm
Příspěvky: 9
Ještě doporučim řeřichu, celoročně,vypěstovaná na vatě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lichořešnice
PříspěvekNapsal: ned črc 19, 2015 5:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Monika12 píše:
Dobrý den, tak šťáva z Lichořeřišnice (zmražená, v tvořítkách na led) byla super, na nemocech nevyzkoušeno, nic jsme nechytli. Teď už nám roste nová, dáváme do salátů i jen tak. Zmraženou kostku jsem dala napůl rozmrazit do trošku vody a vypít, byla to celkem síla, ale chřipka se nám vyhnula. Můžu jen doporučit. Hezký den, Monika.

Inspirativní zkušenost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lichořešnice
PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2016 8:40 pm 
Offline

Registrován: pát říj 02, 2015 1:24 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den pane Jardo, koupila jsem si od Vás lichořeřišnici, kvůli močovým cestám, beru 3x denně 1 lžičku. Problémy jsou již pryč a mám pocit, že mi bylinka řeší i některé další (plísně, bakteri, záněty....). Chtěla jsem se zeptat, jak dlouhodobě je možné ji brát. Teď jsem dojedla ten 70g pytlíček a chystám se objednat kilový.... mimochodem mi i extrémě chutná \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lichořešnice
PříspěvekNapsal: ned bře 13, 2016 12:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
kartika píše:
Dobrý den pane Jardo, koupila jsem si od Vás lichořeřišnici, kvůli močovým cestám, beru 3x denně 1 lžičku. Problémy jsou již pryč a mám pocit, že mi bylinka řeší i některé další (plísně, bakteri, záněty....). Chtěla jsem se zeptat, jak dlouhodobě je možné ji brát. Teď jsem dojedla ten 70g pytlíček a chystám se objednat kilový.... mimochodem mi i extrémě chutná \":-)\"

Dá se brát dlouhodobě, což je dokonce doporučováno, ideální efekt totiž nastává zhruba po měsíčním pravidelném užívání. Občas bych dal přestávku, ale jinak nevidím problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Lichořešnice - kašička
PříspěvekNapsal: ned zář 10, 2017 9:28 am 
Offline

Registrován: ned črc 16, 2017 6:17 pm
Příspěvky: 10
Ahoj, chtěl jsem se zeptat, zda je možné udělat z lichořeřišnice kašičku s olejem tak, jako třeba z ostropestřce. Nebo to je nutno pouze s vodou? Nemáte s tím někdo zkušenost?
S vodou mi to vůbec nechutná, ale zkusil jsem do toho jednou kápnout olej a bylo to lepší, jen nevím, zda tím třeba něco z účinků nezablokuji nebo neomezím.
Díky za zkušenosti.

_________________
dříve Johnnie, nyní Norman :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lichořešnice - kašička
PříspěvekNapsal: ned zář 10, 2017 10:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Tomáš 1 píše:
Ahoj, chtěl jsem se zeptat, zda je možné udělat z lichořeřišnice kašičku s olejem tak, jako třeba z ostropestřce. Nebo to je nutno pouze s vodou? Nemáte s tím někdo zkušenost?
S vodou mi to vůbec nechutná, ale zkusil jsem do toho jednou kápnout olej a bylo to lepší, jen nevím, zda tím třeba něco z účinků nezablokuji nebo neomezím.
Díky za zkušenosti.

Sice jsem to nikdy nezkoušel, ale lépe se uvolní účinné látky do lihu, tedy možná vyluhovat v lihu a následně přidat olej, což by asi nijak vadit nemělo. Ani netuším jak by to chutnalo, snad to bude dobré, prostě by vznikla taková emulze. Samotný olej předpokládám na lichořeřišnici nijak nepůsobí ani pozitivně ani negativně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lichořešnice
PříspěvekNapsal: pon led 29, 2018 11:25 am 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2016 10:41 am
Příspěvky: 6
Zdravím, používám Lichořeřišnici - tinkturu (kapky). Dá se nějak zbavit nebo potlačit lihové složky před požitím?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lichořešnice
PříspěvekNapsal: ned úno 18, 2018 11:08 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
visitor píše:
Zdravím, používám Lichořeřišnici - tinkturu (kapky). Dá se nějak zbavit nebo potlačit lihové složky před požitím?

To asi ne a podle mě je lepší užívat rozemleté semeno 3x denně kávovou lžičku a lze to i dlouhodobě.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz