Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 7:57 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 474 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 32  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: sob zář 19, 2009 1:17 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Ja by som poopravil... nestlstne urcite, iba ak sa mu nezruti travenie. Ak sa mu zruti, moze jest kolko chce aj takych veci, a nepriberie ani kilogram. \":-)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: sob zář 19, 2009 8:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Ja by som poopravil... nestlstne urcite, iba ak sa mu nezruti travenie. Ak sa mu zruti, moze jest kolko chce aj takych veci, a nepriberie ani kilogram. \":-)\"

To je pravda, je mnoho lidí, kteří jsou tak překyseleni, že trvale hubnou i přes obrovské dávky vysokokalorického jídla. V jejich případě je asi jediným východiskem totální hladovka, která má šanci uvést tělo zpět do rovnováhy. Na tuto skutečnost jsem člena Mat upozorňoval již několikrát, ale on si stále trvá na svém, čili s tím nic nezmůžu, rozhodovat o sobě musí sám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: sob zář 19, 2009 8:40 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
To je pravda. To bol posledný krát čo som tam bol. Ja som mu povedal, že som pribral a to svalovú hmotu a ani gram tuku a on tvrdil, že to je nič, vraj by som mal pribrat min 7kg za týžden. Inak on sám rozhodne nie je príkladom racio výživy, nakolko je značne a zdoraznujem značne korpulentný. Mimochodom íst ku nemu vobec nebol moj nápad, ale aspon som mal pokoj od niektorých ludí... Priberat sádlo skutočne netúžim.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: stř zář 23, 2009 7:29 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Ked vypijem ráno sezemové mlieko zo cca 80g sezamu a počas dna si dám este 100g kokosu sušeného rozdeleného do šalátu je to ok alebo mám vynechat tým pádom to ranajšie mlieko aůebo kokos do šalátu?
Ako sa dá využit kokosové mlieko a potom ten čerstvý kokosový orech?
Dá sa z toho pripravit nejaké jedlo?

Mandle treba kupovat vždy s tou hnedou šupou a tak ich namočit a následne rozmixovat?
Kolko treba na to mandlové mlieko tiež ako sezam 80-100g?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: stř zář 23, 2009 11:21 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Ked vypijem ráno sezemové mlieko zo cca 80g sezamu a počas dna si dám este 100g kokosu sušeného rozdeleného do šalátu je to ok alebo mám vynechat tým pádom to ranajšie mlieko aůebo kokos do šalátu?
Ako sa dá využit kokosové mlieko a potom ten čerstvý kokosový orech?
Dá sa z toho pripravit nejaké jedlo?

Mandle treba kupovat vždy s tou hnedou šupou a tak ich namočit a následne rozmixovat?
Kolko treba na to mandlové mlieko tiež ako sezam 80-100g?
Ďakujem

Za celý den je vhodné sníst tak 100 g maximálně 150 g ořechů, nebo olejnatých semen a způsob jejich úpravy na to nemá žádný vliv, týká se to i mandlí. Mandle já používám zásadně s to hnědou slupkou, tam je hořčík a do toho mléka dávám těch semínek, na jednu osobu, tak tři až čtyři polévkové lžíce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: stř zář 30, 2009 7:47 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
AK som správne pochopip, tak v mandliach je maximalizovaný horčík a v sezame vápnik.
Alebo je to narovnako?
Mám na mysli, že ked si dám mandle a vynechám sezam, či mi nebude chýbat niečo z toho sezemau a opačne.
V jeden den si dávam bud mandle alebo sezam alebo tekvicu.
Je možné to ev. zmiešat sezam s mandlami?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: stř zář 30, 2009 8:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
AK som správne pochopip, tak v mandliach je maximalizovaný horčík a v sezame vápnik.
Alebo je to narovnako?
Mám na mysli, že ked si dám mandle a vynechám sezam, či mi nebude chýbat niečo z toho sezemau a opačne.
V jeden den si dávam bud mandle alebo sezam alebo tekvicu.
Je možné to ev. zmiešat sezam s mandlami?
Ďakujem

V obojím je oboje, akorát jde o trochu jiný poměr a jinou využitelnost. Na internetu se běžně vyskytují různé srovnávací tabulky jednotlivých hodnot, ale nesmí Vás překvapit, jak značně se různí. Ona totiž příroda neuznává žádné standardní balení, jako v obchodě s chemicko potravinářskými produkty, kde se to, co tam chybí, prostě dodá uměle. Zase to nijak člověku neškodí a případné předávkování není zase tak velký problém. Míchat se dá prakticky vše jak ořechy, tak semena.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: čtv říj 01, 2009 7:48 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Dakujem.
Este ma zaujala jedna vec. ¨v knihe od Walkera sa píše, že semená a orechy sa nesmú zahriat vraením, pražením atd.
Všimol som si, že ked ich mixujem tak sa vplyvom toho trenia v mixeri dost zahrejú. Nevadí to? Neovplyvnuje sa tým ich využitelnost apod? Na druhej strane sú perfektne rozmixované.
Može sa sušený strúh. kokos tiež namočit a potom rozmixovat a vypit formou mlieka alebo stačí len pridat ho do šalátu taký aký je?
Kešu orechy je možné tiež spracovat na mlieko a vypit?
Vraj kesšu orechy ani nie sú, tak neviem.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: čtv říj 01, 2009 4:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Dakujem.
Este ma zaujala jedna vec. ¨v knihe od Walkera sa píše, že semená a orechy sa nesmú zahriat vraením, pražením atd.
Všimol som si, že ked ich mixujem tak sa vplyvom toho trenia v mixeri dost zahrejú. Nevadí to? Neovplyvnuje sa tým ich využitelnost apod? Na druhej strane sú perfektne rozmixované.
Može sa sušený strúh. kokos tiež namočit a potom rozmixovat a vypit formou mlieka alebo stačí len pridat ho do šalátu taký aký je?
Kešu orechy je možné tiež spracovat na mlieko a vypit?
Vraj kesšu orechy ani nie sú, tak neviem.
Ďakujem

To je pravda, pak jsou velice škodlivé. Vadí teplota nad 45 °C, ale pochybuji, že by jste ji při mixování docílil. Kokos můžete jak namočit a rozmixovat, tak používat tak jak je, já z něho vyrábím i máslo a to je velice dobré i zdravé.
Kešu ořechy, pokud koupíte nepražené, tak tam problém asi nebude a zpracovat jdou stejně jako jakékoliv jiné ořechy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pát říj 02, 2009 2:37 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jarda píše:
Kešu ořechy, pokud koupíte nepražené, tak tam problém asi nebude a zpracovat jdou stejně jako jakékoliv jiné ořechy.
U kešu ořechů mne mrzí, že je problém sehnat je v opravdu surovém stavu. Kešu ořechy se totiž zpravidla ošetřují ve vodní páře, čímž se odstraňuje slupka a vnější blána. Vodní pára má něco pod 100 °C. Pára neproniká hluboko do ořechu, ale už ty oříšky prostě nejsou 100% v surovém stavu. Garance "čistých" kešu ořechů je skutečnou raritou (ale sehnat se dají, to jo). No ale pořád je to pohoda ve srovnání s pražením - to je teprv "palba", tfuuuj.
(uvedené údaje mám ověřené přímo od výrobce)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pon říj 05, 2009 7:30 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte čer 09, 2009 9:28 am
Příspěvky: 68
Bydliště: Psáře
Jindra píše:
Jarda píše:
Kešu ořechy, pokud koupíte nepražené, tak tam problém asi nebude a zpracovat jdou stejně jako jakékoliv jiné ořechy.
U kešu ořechů mne mrzí, že je problém sehnat je v opravdu surovém stavu. Kešu ořechy se totiž zpravidla ošetřují ve vodní páře, čímž se odstraňuje slupka a vnější blána. Vodní pára má něco pod 100 °C. Pára neproniká hluboko do ořechu, ale už ty oříšky prostě nejsou 100% v surovém stavu. Garance "čistých" kešu ořechů je skutečnou raritou (ale sehnat se dají, to jo). No ale pořád je to pohoda ve srovnání s pražením - to je teprv "palba", tfuuuj.
(uvedené údaje mám ověřené přímo od výrobce)

Dobrý večer, Jinro, nemůžeš mi dát prosím tip, kde se dají sehnat 100% surové kešu? Díky, Pavel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: čtv říj 08, 2009 2:12 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte čer 09, 2009 9:28 am
Příspěvky: 68
Bydliště: Psáře
psal jsem dovozci ořechů "Diana" a odpověděl mi, že o loupání kešu párou nic neví, že jsou loupány mechanicky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: úte pro 29, 2009 9:47 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Da sa nejak poznat, ked je paraorech pokazeny? Ja kupujem paraorechy z TESCA, maju ich tam v sackoch po 200 gramov. Tak ma napadlo, ze vobec neviem, kedy su zbierane. Nerad by som si v dobrej snahe doplnit selen poskodzoval pecen. \":-)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: úte pro 29, 2009 10:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Da sa nejak poznat, ked je paraorech pokazeny? Ja kupujem paraorechy z TESCA, maju ich tam v sackoch po 200 gramov. Tak ma napadlo, ze vobec neviem, kedy su zbierane. Nerad by som si v dobrej snahe doplnit selen poskodzoval pecen. \":-)\"

Paraořechy docela snadno žluknou, pak jsou dost nechutné a hořké. Většinou se vyplatí kupovat je častěji, sledovat datum spotřeby a doma jich moc neskladovat, ale v lednici, či v mrazáku vydrží opravdu dlouho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: stř pro 30, 2009 11:00 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Xion píše:
Da sa nejak poznat, ked je paraorech pokazeny? Ja kupujem paraorechy z TESCA, maju ich tam v sackoch po 200 gramov. Tak ma napadlo, ze vobec neviem, kedy su zbierane. Nerad by som si v dobrej snahe doplnit selen poskodzoval pecen. \":-)\"

Orechy,semena, z Tesca zásadne "nebrat".
Absolútny podradný,šmejd.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 474 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 32  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz