Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:43 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 861 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pát dub 29, 2016 7:53 am 
Offline

Registrován: úte bře 29, 2016 4:00 pm
Příspěvky: 16
Dorazil mi 1l lněného oleje od Agro, lisování proběhlo cca 18., do kdy je potřeba část toho oleje zamrazit, aby se mi nezkazil? A můžete mi poradit jak ho mrazíte? Hlavně tedy v čem, nemám s tím zatím žádné praktické zkušenosti.

Jestli to tu je již někde napsáno, tak se omlouvám, ale nepodařilo se mi vyhledat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pát dub 29, 2016 8:51 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv srp 25, 2011 2:08 pm
Příspěvky: 46
Bydliště: Ostrava
ZanyK píše:
Dorazil mi 1l lněného oleje od Agro, lisování proběhlo cca 18., do kdy je potřeba část toho oleje zamrazit, aby se mi nezkazil? A můžete mi poradit jak ho mrazíte? Hlavně tedy v čem, nemám s tím zatím žádné praktické zkušenosti.

Jestli to tu je již někde napsáno, tak se omlouvám, ale nepodařilo se mi vyhledat.

Zamrazit ihned. Rozlít nejlépe do 0,2 l PETek. Můžete zmrazit i v malých skleničkách (např. od jogurtů, přesnídávek). Sklo nepraskne, olej se zmražením nerozpíná jako voda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: ned kvě 29, 2016 11:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ZanyK píše:
Dorazil mi 1l lněného oleje od Agro, lisování proběhlo cca 18., do kdy je potřeba část toho oleje zamrazit, aby se mi nezkazil? A můžete mi poradit jak ho mrazíte? Hlavně tedy v čem, nemám s tím zatím žádné praktické zkušenosti.

Jestli to tu je již někde napsáno, tak se omlouvám, ale nepodařilo se mi vyhledat.

Správně vám odpovídá členka Damila, zmrazit ihned po doručení, na nic nečekat, každé hodina v teple je zbytečná a na kvalitě nepřidá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: stř čer 08, 2016 5:15 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 06, 2012 1:25 pm
Příspěvky: 12
Jarda píše:
dagal píše:
Může mi někdo doporučit ověřeného dodavatele kvalitního lněného oleje? Zkušenosti jsou různé,proto se ptám.Mám to pro dceru kamarádky léčicí se na opakovanou rakovinu prsu.

Pokud jde o ten dotaz na olej nedovedu jednoznačně odpovědět, každý je spokojen s nějaký svým dodavatelem, ale upozorním vás na dvě podstatné faktory spouštějící rakovinu prsu. Jde o vysoký estradiol a vysoké železo, nebo ferritin. Oboje je možné laboratorně snadno ověřit, což jsem zde mnohokrát psal a dle výsledků odstranit spouštěč, což je mnohem efektivnější než odstraňovat důsledky.

Po delší době opět pročítám.Bohužel,dcera kamarádky zemřela.ale děkuji za zajímavé info.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: sob čer 25, 2016 8:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
dagal píše:
Po delší době opět pročítám.Bohužel,dcera kamarádky zemřela.ale děkuji za zajímavé info.

Ono bohužel hodně záleží jak to daný člověk pojme a zda se k problému staví čelem a chce ho řešit, nebo pouze čeká jak to někdo udělá za něj, což moc nefunguje, ale současný systém je tak nastaven a myšlení lidí to bere jako normální stav. Vždy může pro sebe nejvíce udělat člověk sám, nikdo jiný pro něj více udělat nemůže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: ned čer 26, 2016 5:06 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1952
Od určité fáze si duše přeje vyskočit z těla a je potřeba pracovat i na podvědomé úrovni. Spouštěčem onemocnění mohou být negativní emoce a nedostatek spánku skrze hormonální změny a ovlivnění imunitního systému.

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: ned čer 26, 2016 9:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Alopat píše:
Od určité fáze si duše přeje vyskočit z těla a je potřeba pracovat i na podvědomé úrovni. Spouštěčem onemocnění mohou být negativní emoce a nedostatek spánku skrze hormonální změny a ovlivnění imunitního systému.

Tak jistě, duše je nadřazena hmotě a pokud trpí duše, jde o daleko větší problém než když trpí tělo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: ned čer 26, 2016 11:14 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1952
Otázka je jak to podvědomé směřování zvrátit žádoucím směrem. Přestavuji si, že tak působí prokletí nebo uhranutí, na stejném principu vložení trojského koně do hlavy. Nakonec známe příklad z historie, Koziny a Lamingera, kterému se pronesené slovo do roka a do dne skutečně zažralo. Stejně tak si vlastní hloupou myšlenkou může uškodit i nespokojený člověk a imunitní systém splní příkaz, až nakonec v pokročilé fázi rakoviny jeho duše touží vyskočit z těla, přestože navenek dělá vše pro svoji záchranu. Probírala se tady Sakulova metoda EFT, léčebné kódy, plánování budoucnosti či reálná životní změna, napadá mě hypnóza a podprahová nahrávka. Věřící odříkávají modlitbu nebo nějaký druh autosugesce.

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: sob črc 02, 2016 11:52 pm 
Offline

Registrován: sob črc 02, 2016 11:49 pm
Příspěvky: 3
A čo tak kokosový olej? http://www.najtelo.com/product-category/kokosovy-olej/ Môj osobný názor je ten, že niet nad kokosový olej, nech už sa deje čo sa deje. Kokosový olej používam na varenie, ako masku na vlasy, namiesto peny na holenie, občas si dám len tak lyžičku oleja alebo dokonca aj na umývanie zubov. Uplne na všetko azda nie je ani nič na čo by sa používať nedala a nepomohol by. \":)\" Verte mi, v tomto rozhodne, mám to vyskúšané \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: sob srp 20, 2016 12:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Alopat píše:
Otázka je jak to podvědomé směřování zvrátit žádoucím směrem. Přestavuji si, že tak působí prokletí nebo uhranutí, na stejném principu vložení trojského koně do hlavy. Nakonec známe příklad z historie, Koziny a Lamingera, kterému se pronesené slovo do roka a do dne skutečně zažralo. Stejně tak si vlastní hloupou myšlenkou může uškodit i nespokojený člověk a imunitní systém splní příkaz, až nakonec v pokročilé fázi rakoviny jeho duše touží vyskočit z těla, přestože navenek dělá vše pro svoji záchranu. Probírala se tady Sakulova metoda EFT, léčebné kódy, plánování budoucnosti či reálná životní změna, napadá mě hypnóza a podprahová nahrávka. Věřící odříkávají modlitbu nebo nějaký druh autosugesce.

Tak jistě, mnohdy stačí kontakt s vyhlášeným lékařem, nebo léčitelem a člověk prostě uvěří že se uzdraví a opravdu se uzdraví. Bohužel naprostá většina lékařů toto umění neovládá, spíše dovedou nemocného dorazit svou arogancí a vysloveným tvrzením o době dožití, čímž své pacienty programují na smrt v určitém termínu, což je nehorázná blbost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: sob srp 20, 2016 12:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
didi1232 píše:
A čo tak kokosový olej? http://www.najtelo.com/product-category/kokosovy-olej/ Môj osobný názor je ten, že niet nad kokosový olej, nech už sa deje čo sa deje. Kokosový olej používam na varenie, ako masku na vlasy, namiesto peny na holenie, občas si dám len tak lyžičku oleja alebo dokonca aj na umývanie zubov. Uplne na všetko azda nie je ani nič na čo by sa používať nedala a nepomohol by. \":)\" Verte mi, v tomto rozhodne, mám to vyskúšané \":)\"

Tak jistě, ale nechápu proč toto píšete do vlákna o lněném oleji, že by tak trochu reklama.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: sob lis 26, 2016 1:19 am 
Offline

Registrován: sob lis 26, 2016 12:58 am
Příspěvky: 4
Dobrý den,

1. děkuji všem za informace zde sespsané-člověk se zde dozví spoustu užtečných informací
2. přispěji tedy i já se svou troškou do mlýna...vzhledem k tomu, že nevěřím nikomu a ničemu - olej si lisuji doma - a barva čerstvě lisovaného oleje (aspoň jak já to umím) je tmavě žlutá s trochou hnědého zákalu s typickou vůní a s typickou oříškovou chutí s trošičkou hořké příchuti v pozadí ( ale nic výrazně hořkého ). Chuť oleje je dosti závislá od použitého semínka.
Já používám lněné semínko pouze z DM drogerie (500 g, dle obalu baleno v Německu / Rakousku). Pokud je na obalu země původu Indie - olej mi vždy chutnal a voněl pěkně. Poku na obalu byla země původu semínek jiná - tak olej měl jinou ( podivnou ) vůni a chuť.
Zkoušel jsem i zlatý len - ale chuť nic moc nevýrazná.
Olej si míchám s acidofilním mlíkem a ta chuť výsledného produktu je prostě...mňamka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: sob lis 26, 2016 2:40 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Lukáš 2 píše:
e tmavě žlutá s trochou hnědého zákalu s typickou vůní a s typickou oříškovou chutí s trošičkou hořké příchuti v pozadí ( ale nic výrazně hořkého ). .

Lněný olej by neměl mít ani náznak hořké chutí, protože ta vzniká oxidací. Při jaké teplotě lněný olej lisujete?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: sob lis 26, 2016 6:57 pm 
Offline

Registrován: sob lis 26, 2016 12:58 am
Příspěvky: 4
Jaká teplota to je přesně nevím. Ale při lisování ochutnávám odkapávající olej a je to cca teplota lidského těla - takže asi do 40 stupňů celsia. Jinak je spíš otázka, zda ta doba - od začátku lisování po smíchání s mlékem - je asi 5 minut - tak snad po tu dobu nezačne olej oxidovat a kazit se. ( snažím se to eliminovat tím: 1. lisuju ve tmě, 2. olej kape to lahvičky s kostkou ledu - "tak snad to chlazení" zpomaluje začátek procesu oxidace ).
Ještě mně napadá: A co ostatní oleje ( omega 6 mastné kyseliny ) - není vhodné i je konzumovat stejným způsobem stabilizace bílkovinou jako omega 3 MK? Nevíte někdo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: ned led 08, 2017 1:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Lukáš 2 píše:
Dobrý den,

1. děkuji všem za informace zde sespsané-člověk se zde dozví spoustu užtečných informací
2. přispěji tedy i já se svou troškou do mlýna...vzhledem k tomu, že nevěřím nikomu a ničemu - olej si lisuji doma - a barva čerstvě lisovaného oleje (aspoň jak já to umím) je tmavě žlutá s trochou hnědého zákalu s typickou vůní a s typickou oříškovou chutí s trošičkou hořké příchuti v pozadí ( ale nic výrazně hořkého ). Chuť oleje je dosti závislá od použitého semínka.
Já používám lněné semínko pouze z DM drogerie (500 g, dle obalu baleno v Německu / Rakousku). Pokud je na obalu země původu Indie - olej mi vždy chutnal a voněl pěkně. Poku na obalu byla země původu semínek jiná - tak olej měl jinou ( podivnou ) vůni a chuť.
Zkoušel jsem i zlatý len - ale chuť nic moc nevýrazná.
Olej si míchám s acidofilním mlíkem a ta chuť výsledného produktu je prostě...mňamka.

Lněné semínko se může zásadně lišit v poměrech omega mastných kyselin, tedy je pak otázkou co vlastně vůbec lisujete, takto můžete konzumovat sice chutný olej, ale plný omega 6 mastných kyselin, což asi není cílem. Existují odrůdy které mají pouze 2% omega 3 mastných kyselin a také odrůdy které mají 53% omega 3 mastných kyselin, což je docela podstatný rozdíl.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 861 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz