Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:49 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 861 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 58  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: sob zář 19, 2015 12:20 am 
Offline

Registrován: úte říj 21, 2014 9:50 am
Příspěvky: 15
Tak ja zase chutnam ten lneny olej a je trosku nahorkly , ale ja necitim chut po oriskach ale spis jako rybi tuk, tak je to taky spravne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: sob zář 19, 2015 10:29 am 
Offline

Registrován: úte říj 21, 2014 9:50 am
Příspěvky: 15
Jarda píše:
Pokud je olej hořký, tak jednoznačně neužívat a vrátit. Na barvě opravdu nezáleží, tím se zabývat nemusíte, podstatná je pouze chuť a vůně.

Tak ja uz nevim cim vice ctu tak jsem z toho zmatena nekde ve predu se psalo ze muze byt olej nahorkly ted uz nesmi byt horky ja opravdu ted nevim zda olej pouzivat nebo ne jak uz jsem psala ja mam olej s nahorklou chuti a spise ho citim jako po rybe nez po oriskach tak co mam delat prosim ja uz nevim pit ci nepit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: ned zář 20, 2015 11:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Roryna píše:
Tak ja uz nevim cim vice ctu tak jsem z toho zmatena nekde ve predu se psalo ze muze byt olej nahorkly ted uz nesmi byt horky ja opravdu ted nevim zda olej pouzivat nebo ne jak uz jsem psala ja mam olej s nahorklou chuti a spise ho citim jako po rybe nez po oriskach tak co mam delat prosim ja uz nevim pit ci nepit?

Nahořklý je skoro vždy, to je přirozená vlastnost semínek, ale hořký být nesmí, ovšem ta chuť hořkého oleje je hnusná, to by jste poznala. Pokud není chuť nijak agresivně hnusná tak bude vše v pořádku


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: úte zář 22, 2015 7:59 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Parmová píše:
Lněný olej je jako zdroj omega3 riskantní, protože velmi rychle oxiduje

pouze v případě nevhodné manipulace

to už jsme tu probírali ikskrát a řešíme to snadno po vzoru Jardy - skladujeme v mrazáku, tam je olej krásně stabilní
supr je, že po vyjmutí z mrazáku je olej tekutý během malé chvilky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pon říj 12, 2015 9:05 pm 
Offline

Registrován: stř bře 14, 2012 9:31 pm
Příspěvky: 52
Bydliště: P4 Dvorce
Objednával si někdo olej teď na konci září 2015 z Agro el? Mě přišlo 5l balení, které je ale oproti předchozím dodávkám poměrně hořký, což jsem nikdy předtím neměl. Dřívem bez hořkosti a oříšková chuť, teď hořký a oříšky minimálně. Hořká pachuť je docela dlouho spolknutí na patře. Mám docela obavy, aby nebyl žluklý. Máte stejnou zkušenost s touto dodávkou? Je to "normální"?
Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: úte říj 13, 2015 1:11 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
doubleingram píše:
Objednával si někdo olej teď na konci září 2015 z Agro el? Mě přišlo 5l balení, které je ale oproti předchozím dodávkám poměrně hořký, což jsem nikdy předtím neměl. Dřívem bez hořkosti a oříšková chuť, teď hořký a oříšky minimálně. Hořká pachuť je docela dlouho spolknutí na patře. Mám docela obavy, aby nebyl žluklý. Máte stejnou zkušenost s touto dodávkou? Je to "normální"?
Díky

Ja z agro zo skusenosti neobjednavam. Vyskusal som dva krat po 5l ale moj nazor je, aky lacny taky vzacny, proste to nieje chutny olej.
Mal som moznost vyskusat lanovy olej v Irsku, tam som si ho chodieval kupovat do predajne z chladnicky. Cena sice
dost mastna ale tak chut bola perfektna, ani naznak horkosti alebo rybaciny. Teraz obcas odbehnem kupit aj do
susedneho Polska, v lekarni v chladnicke predavaju, cena dobra ale tiez mam pocit ze to nieje take prave orechove.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: úte říj 13, 2015 11:24 pm 
Offline

Registrován: pon pro 26, 2011 12:15 am
Příspěvky: 124
Bydliště: Košice
doubleingram píše:
Objednával si někdo olej teď na konci září 2015 z Agro el? Mě přišlo 5l balení, které je ale oproti předchozím dodávkám poměrně hořký, což jsem nikdy předtím neměl. Dřívem bez hořkosti a oříšková chuť, teď hořký a oříšky minimálně. Hořká pachuť je docela dlouho spolknutí na patře. Mám docela obavy, aby nebyl žluklý. Máte stejnou zkušenost s touto dodávkou? Je to "normální"?
Díky

ahoj, ja objednavam z Agro el pravidelne uz skoro 4 roky a vzdy bol vyborny. Ale teraz na konci septembra mi prisla dodavka lanoveho oleja a bola som velmi sklamana, chut oleja bola velmi horka az stiplava. Patlanica, ktoru si robim roky bola doslova hnusna. Olej som reklamovala. Asi posledna varka semienok bola vadna - myslim si. Pretoze doteraz som mala len dobru skusenost s Agro el.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: stř říj 14, 2015 9:53 am 
Offline

Registrován: stř bře 14, 2012 9:31 pm
Příspěvky: 52
Bydliště: P4 Dvorce
Díky za info, jsem rád, že v tom nejdem sám, také jim ho posílám zpět, pošlou prý nový, tak uvidíme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: stř říj 14, 2015 12:49 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv srp 25, 2011 2:08 pm
Příspěvky: 46
Bydliště: Ostrava
doubleingram píše:
Díky za info, jsem rád, že v tom nejdem sám, také jim ho posílám zpět, pošlou prý nový, tak uvidíme.

Taky jsem v létě reklamovala, olej byl hořký a zakalený s tmavou úsadou na dně. Ochotně vyměnili.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: stř říj 14, 2015 4:43 pm 
Offline

Registrován: úte led 27, 2015 4:34 pm
Příspěvky: 70
Od Agro el som mala len raz. Nezarazila ma chuť ale farba, výrazne oranžová, je to u oleja od agro el bežné? Teraz ho kupujem od Prodejnabylin.cz a zatiaľ som spokojná, chuť ok a farba normálna

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. (Jan Werich)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: sob lis 07, 2015 2:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Damila píše:
Taky jsem v létě reklamovala, olej byl hořký a zakalený s tmavou úsadou na dně. Ochotně vyměnili.

Tak letní teploty a liknavost pošty jsou dva rozhodující faktory, proč tento druh zboží nekupovat v létě. Je vhodné se předzásobit a v letních vedrech ho nekupovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pon lis 09, 2015 12:58 pm 
Offline

Registrován: sob črc 26, 2014 10:22 pm
Příspěvky: 3
Agro-el - objednávka 28.11.2015.

hodnocení 5/5


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pon úno 01, 2016 8:38 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 06, 2012 1:25 pm
Příspěvky: 12
Může mi někdo doporučit ověřeného dodavatele kvalitního lněného oleje? Zkušenosti jsou různé,proto se ptám.Mám to pro dceru kamarádky léčicí se na opakovanou rakovinu prsu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2016 12:02 pm 
Offline

Registrován: pát úno 14, 2014 9:11 pm
Příspěvky: 188
http://www.prodejnabylin.cz/prodejna-by ... udena.html beriem od nich , je výborný, lisujú cca raz za 1-2týždne a potom vyskladňujú

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: ned bře 13, 2016 12:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
dagal píše:
Může mi někdo doporučit ověřeného dodavatele kvalitního lněného oleje? Zkušenosti jsou různé,proto se ptám.Mám to pro dceru kamarádky léčicí se na opakovanou rakovinu prsu.

Pokud jde o ten dotaz na olej nedovedu jednoznačně odpovědět, každý je spokojen s nějaký svým dodavatelem, ale upozorním vás na dvě podstatné faktory spouštějící rakovinu prsu. Jde o vysoký estradiol a vysoké železo, nebo ferritin. Oboje je možné laboratorně snadno ověřit, což jsem zde mnohokrát psal a dle výsledků odstranit spouštěč, což je mnohem efektivnější než odstraňovat důsledky.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 861 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 58  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz