Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 8:55 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 861 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 58  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: úte úno 10, 2015 3:52 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
peetra píše:
Tak ste ma nakopli a napísala som im dnes ráno a už teraz mi prišla odpoveď aj s kópiou protokolu o skúškach a píše sa tam C18:3n3 (kvselina alfa-linolenová) 54,98. Dnes mi posielajú oleje tak som zvedavá a dúfam že budú ok lebo som musela prerušiť budw."kúru". Používala som od Biotropic GmbH nemecký a bol ok ale várka ktorú som kúpila naposledy mala štipľavú chuť

Gratuluji, vyborna prace.
Ja si lisuji olej ze semen od Jindry.
Ten ma lnene seminko od znameho a ten jeho znamy si nechaval delat testy sveho lneneho seminka.
Takze jedine co mohu poradit, tak ten muj olej ma lehkou prichut po rybach.
To by mozna mohlo byt voditko toho, ze obsahuje OMEGA 3, ale na 100% to netvrdim, zatim je to jenom uvaha.
Uvidi se, az zkusite ten, co jste si objednala Vy.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: úte úno 10, 2015 4:00 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Bolo to tu písané že šéf niekomu ukazoval certifikát a ten príspevok sa stratil, asi ho autorka editovala, neviem prečo. Podrobne som to tu prešiel, aj vyhľadávač som skúšal a neni to tu. Ja mám od nich tiež makový, ľanový, tekvicový aj ostropestrecový a sú super.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: úte úno 10, 2015 4:10 pm 
Offline

Registrován: úte led 27, 2015 4:34 pm
Příspěvky: 70
Deane píše:
Bolo to tu písané že šéf niekomu ukazoval certifikát a ten príspevok sa stratil, asi ho autorka editovala, neviem prečo. Podrobne som to tu prešiel, aj vyhľadávač som skúšal a neni to tu. Ja mám od nich tiež makový, ľanový, tekvicový aj ostropestrecový a sú super.

Na strane 49 je to, príspevok od ehenas

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. (Jan Werich)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: úte úno 10, 2015 4:14 pm 
Offline

Registrován: úte led 27, 2015 4:34 pm
Příspěvky: 70
inzenyr píše:
Takze jedine co mohu poradit, tak ten muj olej ma lehkou prichut po rybach.
To by mozna mohlo byt voditko toho, ze obsahuje OMEGA 3, ale na 100% to netvrdim, zatim je to jenom uvaha.

To neviem, práve v tom príspevku od ehenas je písané že olej od Subotiča aj ten od Markos s.r.o nemali rybaciu chuť. Tie čo som doteraz používala, tie nemecké tiež nikdy nemali rybaciu príchuť . A to čerstvo po vylisovaní už má takú chuť?

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. (Jan Werich)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: úte úno 10, 2015 4:37 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
peetra píše:
To neviem, práve v tom príspevku od ehenas je písané že olej od Subotiča aj ten od Markos s.r.o nemali rybaciu chuť. Tie čo som doteraz používala, tie nemecké tiež nikdy nemali rybaciu príchuť . A to čerstvo po vylisovaní už má takú chuť?

Hned po vylisovani ne, az kdyz ho date na nejakou dobu chladit do lednicky.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: stř úno 11, 2015 8:55 am 
Offline

Registrován: pát led 14, 2011 4:39 pm
Příspěvky: 11
Dobry den, mam lneny olej v marazaku asi tak 3 roky bude mu neco ?

_________________
Všechno jde, jen malé děti se musi nosit...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: stř úno 11, 2015 1:10 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
peetra píše:
Deane píše:
Bolo to tu písané že šéf niekomu ukazoval certifikát a ten príspevok sa stratil, asi ho autorka editovala, neviem prečo. Podrobne som to tu prešiel, aj vyhľadávač som skúšal a neni to tu. Ja mám od nich tiež makový, ľanový, tekvicový aj ostropestrecový a sú super.


Na strane 49 je to, príspevok od ehenas

No ja som to hľadal v trochu starších príspevkoch. Len neviem prečo mi to nenašiel vyhľadávač. Však ja som si tiež na základe toho príspevku od nich objednal. Makový aj pre priateľov.
Paulus píše:
Dobry den, mam lneny olej v marazaku asi tak 3 roky bude mu neco ?

Tak to jedine vybrať a skúsiť, pokiaľ nebol nikdy rozmrazený. Ak bude smrdieť tak použiť ako fermež.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: čtv úno 12, 2015 2:04 pm 
Offline

Registrován: úte led 27, 2015 4:34 pm
Příspěvky: 70
Tak mi došli oleje od Markos, posielali v utorok , došli dnes vo štvrtok. Rybaciu arómu trochu cítim, tak neviem. . Ale inak je ok, neštípe. Ostatné oleje (orechový a makový) sú ok .Zaujímalo by ma fakt ako je to s tou rybacou arómou...

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. (Jan Werich)


Naposledy upravil peetra dne čtv úno 12, 2015 9:59 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: čtv úno 12, 2015 2:12 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
peetra píše:
Tak mi došli oleje od Markos, posielali v utorok , došli dnes vo štvrtok. Rybaciu arómu trochu cítim, tak neviem. Ale inak je ok, neštípe. Zaujímalo by ma fakt ako je to s tou rybacou arómou...

Kdyz olej vylisuji, tak citit neni.
Jakmile ho dam na nejakou dobu zchladit do lednicky, tak uz je lehce citit po rybach, ale neni to nijak silne, jenom lehce.
Tim, ze ho primo lisuji mohu zarucit, ze je na 100% cerstvy.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: čtv úno 12, 2015 2:27 pm 
Offline

Registrován: úte led 27, 2015 4:34 pm
Příspěvky: 70
inzenyr píše:
Jakmile ho dam na nejakou dobu zchladit do lednicky, tak uz je lehce citit po rybach, ale neni to nijak silne, jenom lehce.

Ďakujem za reakciu. Tá " nejaká doba" tým myslíte cca koľko dní približne?

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. (Jan Werich)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: čtv úno 12, 2015 3:31 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
peetra píše:
Ďakujem za reakciu. Tá " nejaká doba" tým myslíte cca koľko dní približne?

Uz do druheho dne, radove v hodinach.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: čtv úno 12, 2015 4:30 pm 
Offline

Registrován: úte led 27, 2015 4:34 pm
Příspěvky: 70
inzenyr píše:
Uz do druheho dne, radove v hodinach.

Tak som googlila a mám obavu že je to fakt oxidáciou. Píšu že tá rybacia aróma je dôsledok oxidácie omega3 a že nezáleží na tom či ide o ľan , vl.orechy alebo ryby. ryby tiež vraj smrdia rybacinou až pri oxidácii . Tu to píše v debate jeden prispievajúci http://peatarian.com/46489/fishy-taste- ... the-fridge neviem nakoľko je zdroj dôveryhodný. Z iného zdroja, ale tých je veľa:" Oxidácia lipidov v jedle je totižto vždy jednou z dôležitých otázok, ktoré si kladú užívatelia ako aj výrobcovia rôznych potravín. Ak nie je kontrolovaná, môže spôsobovať rôzne pachute – napr. rybaciu a vďaka tomuto javu, vytvárať podmienky pre choroby ako sú rakovina, kardiovaskulárne choroby, katarakty, problémy s imunitou alebo dokonca zníženie funkčnosti mozgu.."

Keď to u vás vzniká už tak rýchlo po lisovaní , možno bude problém s tým čo sa deje s olejom medzi tým ako ide z lisu až kým sa nenaplní do nádob. Mrzí ma to lebo neviem či ho používať či nie. Ked si vezmeme že rybí tuk bežne smrdí rybacinou, znamenalo by to to isté, že tam zoxidovali omega3 ale pritom sa bežne taký olej užíva a predáva v lekárňach tak by človek čakal že tie látky by mali byť pod kontrolou, no neviem \":(\"

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. (Jan Werich)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: čtv úno 12, 2015 9:33 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
peetra píše:
Tak som googlila a mám obavu že je to fakt oxidáciou. Píšu že tá rybacia aróma je dôsledok oxidácie omega3 a že nezáleží na tom či ide o ľan , vl.orechy alebo ryby. ryby tiež vraj smrdia rybacinou až pri oxidácii . Tu to píše v debate jeden prispievajúci http://peatarian.com/46489/fishy-taste- ... the-fridge neviem nakoľko je zdroj dôveryhodný. Z iného zdroja, ale tých je veľa:" Oxidácia lipidov v jedle je totižto vždy jednou z dôležitých otázok, ktoré si kladú užívatelia ako aj výrobcovia rôznych potravín. Ak nie je kontrolovaná, môže spôsobovať rôzne pachute – napr. rybaciu a vďaka tomuto javu, vytvárať podmienky pre choroby ako sú rakovina, kardiovaskulárne choroby, katarakty, problémy s imunitou alebo dokonca zníženie funkčnosti mozgu.."

Keď to u vás vzniká už tak rýchlo po lisovaní , možno bude problém s tým čo sa deje s olejom medzi tým ako ide z lisu až kým sa nenaplní do nádob. Mrzí ma to lebo neviem či ho používať či nie. Ked si vezmeme že rybí tuk bežne smrdí rybacinou, znamenalo by to to isté, že tam zoxidovali omega3 ale pritom sa bežne taký olej užíva a predáva v lekárňach tak by človek čakal že tie látky by mali byť pod kontrolou, no neviem \":(\"

Jeste bych to upresnil. Ze zacatku, asi pred rokem a neco, kdyz jsem zacal navrhovat lis na olej, tak si tady lide ztezovali, ze se jim lneny olej rychle kazi, horkne. Tak jsem vylisoval olej a nechal jsem ho tyden venku v teplote nejakych 20°C. Olej po tydnu nezmenil chut, ani vuni. Tu rybi chut, vzdy ziskal az po zchlazeni v lednicce.
Musel bych ty zkousky znova zopakovat, abych to byl schopen definovat presne.
Ze zkazeneho lneneho oleje Vam vznikne fermez. Ta take nema rybi aroma.

Podle mne je ten Vas olej v poradku.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pát úno 13, 2015 9:36 pm 
Offline

Registrován: úte led 27, 2015 4:34 pm
Příspěvky: 70
Tak ešte jeden olej som skúsila zohnať na porovnanie, kúpený v lekárni, uchovávaný v chlade, Stoger, ale bol štipľavý. Z tých čo mám jediný čo neštípe je ten od markos, tá ryb. príchuť je len jemná, tak ho budem konzumovať. Písala som s pánom z Markos a písal že "P.s. ľanový olej môže mať jemnú chuť po rybacine závisí to aj od odrody semena ľanu, olej keď je starý tak má mať skôr potuhnutú alebo horko šťipľavú chuť čo je typické pre ľanový olej." Dokonca mi ponúkol moznosť vrátenia oleja aj peňazí, milo ma prekvapil jeho prístup \":)\"

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. (Jan Werich)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: čtv úno 19, 2015 2:40 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 19, 2015 2:37 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den pane Zajíčku,
mléčné výrobky ani zakysané mi nedělají dobře. Mohu kombinovat lněný olej s fazolemi, čočkou, luštěninami...?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 861 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 58  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 146 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz