Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 2:46 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zdravé tuky - co jíst?
PříspěvekNapsal: čtv úno 01, 2024 4:12 pm 
Offline

Registrován: stř lis 18, 2020 11:19 am
Příspěvky: 2
Dobrý den, kvůli zdraví mi bylo řešeno abych do jídelníčku zařadil více zdravých tuků. Co ale jíst? Jaké zdravé tuky jsou nejlepší i nejjednodušeji zařaditelné do jídelníčku. Něco jsem hledal a třeba tady https://www.proslim.cz/zdrave-tuky-a-hubnuti/ píší o avokádu, mořských rybách, ořechy, vejce... Co myslíte? Příznivce ryb ani avokáda nejsem, ořechy mi problém nedělají. Nebo se dají doplnit i nějak jinak?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdravé tuky - co jíst?
PříspěvekNapsal: čtv úno 01, 2024 7:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
tomas.jandacek píše:
Dobrý den, kvůli zdraví mi bylo řešeno abych do jídelníčku zařadil více zdravých tuků. Co ale jíst? Jaké zdravé tuky jsou nejlepší i nejjednodušeji zařaditelné do jídelníčku. Něco jsem hledal a třeba tady https://www.proslim.cz/zdrave-tuky-a-hubnuti/ píší o avokádu, mořských rybách, ořechy, vejce... Co myslíte? Příznivce ryb ani avokáda nejsem, ořechy mi problém nedělají. Nebo se dají doplnit i nějak jinak?

Stejně jako váš dotaz tak ten článek nemá hlavu ani patu. Ani jedno neuvádí ani nezohledňuje jakékoliv synergicky působící faktory. Vždy se musíte bavit o souvislostech tedy celkovém nastavení stravy nikoliv o jedné složce. Pokud bude například váš jídelníček vyloženě z masa a tuku pak jednoznačně tuky nasycené tedy živočišné, ale už v kombinaci se zdrojem sacharidů třeba rýží vám nasycený tuk může citelně zhoršovat stav jater, tedy tam už je to s otazníkem. Píšete že ořechy vám problém nedělají z čehož lze usoudit že o nich nic nevíte protože různé ořechy obsahují různé omega mastné kyseliny a jak jedny ořechy zánět tlumí tak ho jiné ořechy jednoznačně generují tedy určitě nejsou vhodné jakékoliv v jakékoliv situaci a jakémkoliv množství. Pokud chcete množit třeba bakterii Akkermansia pak ideální objem tuku ve stravě je nula a takto lze pokračovat prakticky u jakékoliv položky. Tedy napište co máte za představu že budete jíst a s jakým tukem a já pak mohu odpovědět zda to máte vymyšlené dobře nebo si budete nějak škodit. Jinak není problém si ty informace zde na fóru dohledat v různých vláknech případně mě zavolat a můžeme se o tom pobavit.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz