Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát kvě 17, 2024 9:53 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2963 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 194, 195, 196, 197, 198
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte led 30, 2024 9:05 pm 
Offline

Registrován: sob črc 18, 2020 3:14 pm
Příspěvky: 98
Zdravim.
Chcem sa opyat , ci tekute doplnky ako chlorid zinku medi a manganu alebo ine, sa dostavaju do strevniho traktu a ci likviduju aj priatelske bakterie?
Nalacno asi nie,lebo je s toho cloveku hned zle,takze asi sa vstrebu pomocou HCl cez zaludocnu stenu

Ale po jedle som si nie isty,ci nemozu robit neplechu v strevech?
Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř led 31, 2024 9:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
vladdo píše:
Zdravim.
Chcem sa opyat , ci tekute doplnky ako chlorid zinku medi a manganu alebo ine, sa dostavaju do strevniho traktu a ci likviduju aj priatelske bakterie?
Nalacno asi nie,lebo je s toho cloveku hned zle,takze asi sa vstrebu pomocou HCl cez zaludocnu stenu

Ale po jedle som si nie isty,ci nemozu robit neplechu v strevech?
Dakujem

Vše uvedené by se mělo vstřebat v horní části trávicího traktu tedy bakterie v tlustém střevě se tím v zásadě těžko dají nějak negativně ovlivnit. Každopádně vše buse závislé na dávce v nějakých extrémních dávkách si tím člověk pochopitelně problémy vyvolat může stejně jako jakoukoliv jinou látkou. I obyčejná kuchyňská sůl, což je zase chlorid, může vyvolat ve vysoké dávce docela zásadní potíže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv kvě 16, 2024 3:43 pm 
Offline

Registrován: pon lis 26, 2012 10:06 am
Příspěvky: 18
Dobrý den, v tomto vláknu se řešilo téma modré skalice (sloučenina s vysokým podílem mědi), mohu se zeptat, zda je bezpečné její použití ve formě postřiku na ovoce a zeleninu? Nevím proč, ale tátu napadlo (kvůli tomu, aby mu nešla na vinnou révu plíseň) naprosto celý foliak postříkat tímto postřikem. Samozřejmě už nám touto dobou dozrávají jahody a měla jsem tam i zralé saláty. Je nebezpečná konzumace těchto potravin? Předpokládám že nějaké omytí vodou nebo jedlou sodou nepomůže? Četla jsem o tom, že modrá skalice je velice toxická.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát kvě 17, 2024 6:39 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
Stejsi píše:
Dobrý den, v tomto vláknu se řešilo téma modré skalice (sloučenina s vysokým podílem mědi), mohu se zeptat, zda je bezpečné její použití ve formě postřiku na ovoce a zeleninu? Nevím proč, ale tátu napadlo (kvůli tomu, aby mu nešla na vinnou révu plíseň) naprosto celý foliak postříkat tímto postřikem. Samozřejmě už nám touto dobou dozrávají jahody a měla jsem tam i zralé saláty. Je nebezpečná konzumace těchto potravin? Předpokládám že nějaké omytí vodou nebo jedlou sodou nepomůže? Četla jsem o tom, že modrá skalice je velice toxická.

Tak osobně s modrou skalicí zkušenosti na zahrádce nemám používám jiné přípravky s obsahem mědi, ale podle mě je to skoro jedno protože měď je stále měď. Problém je v tom že všechny přípravky s mědí jsou v zásadě kumulativní, dostávají se do půdy a odtud je berou rostliny což nutně nemusí být na závadu protože u lidí s nízkou mědí to bude spíše výhoda, ale člověk s vysokou mědí si bude zadělávat na problémy. Další problém nebo výhoda je že je i silně kyselá tedy likviduje plísně jak ta obsažená měď tak její kyselost a je tedy nutné s ní pracovat opatrně protože tím můžete rostliny i vážně poškodit. Pokud jde o konzumaci potravin ošetřených modrou skalicí asi taky nepůjde o fatální problém když se nebavíme o dlouhodobé konzumaci čerstvě postříkaných plodin. Pokud s tím otec pouze postříkal stěny fóliovníku a ne přímo ty potraviny asi bych to neřešil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát kvě 17, 2024 7:29 am 
Offline

Registrován: pon lis 26, 2012 10:06 am
Příspěvky: 18
Moc děkuji. Dívám se, že jsem se nevyjádřila přesně, měla jsem na mysli, že s tím nastříkal všechny rostliny ve foliaku (někde vyčetl, že to používají vinaři na vinnou révu). Nevím, jak moc to naředil, míchal to ještě s jedlou sodou, ale třeba na salátech i skoro zralých jahodách jsou velké modré kapky, ve velkém množství. Plus to dal úplně na vše, na rajčata, papriky, okurky..Jako argument mi řekl, že to nemůže být špatný, když se to používá i do bazénů, kde plavou lidi. Někde jsem četla, že se po postřiku má počkat 7 dní a že pesticidy a fungicidy se dají smýt z povrchu rostlin buďto roztokem z octa (např. jablečného) a teplé vody nebo namočením do jedlé sody s teplou vodou. Jahody v octu mě ale moc nelákají. Ale také jsem četla o tom, jak vypadá otrava mědí a krvavý průjem není nic lákavého. Ještě mi tím postříkal čerstvě nasbíraný černý bez, který se tam sušil, který jsem sbírala asi 2 hodiny, ten se rovnou musel vyhodit. Myslíte, že je problém s konzumací těch nastříkaných potravin třeba po týdnu? Kolik je tam mědi bohužel nedokážu odhadnout. Jen jsme tu kvůli tomu měli docela diskuzi, protože jestli mi zničil mojí půl roční práci ve foliaku, tak z toho radost opravdu nemám. Možná jen nejíst ty saláty a jahody? Což ale bylo zrovna vše, co jsem tam měla :)


Naposledy upravil Stejsi dne pát kvě 17, 2024 7:50 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát kvě 17, 2024 7:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
Stejsi píše:
Moc děkuji. Dívám se, že jsem se nevyjádřila přesně, měla jsem na mysli, že s tím nastříkal všechny rostliny ve foliaku. Nevím, jak moc to naředil, míchal to ještě s jedlou sodou, ale třeba na salátech i skoro zralých jahodách jsou velké modré kapky, ve velkém množství. Jako argument mi řekl, že to nemůže být špatný, když se to používá i do bazénů, kde plavou lidi. Někde jsem četla, že se po postřiku má počkat 7 dní a že pesticidy a fungicidy se dají smýt z povrchu rostlin buďto roztokem z octa (např. jablečného) a teplé vody nebo namočením do jedlé sody s teplou vodou. Jahody v octu mě ale moc nelákají. Ale také jsem četla o tom, jak vypadá otrava mědí a krvavý průjem není nic lákavého. Ještě mi tím postříkal čerstvě nasbíraný černý bez, který se tam sušil, který jsem sbírala asi 2 hodiny, ten se rovnou musel vyhodit. Myslíte, že je problém s konzumací těch nastříkaných potravin třeba po týdnu? Kolik je tam mědi bohužel nedokážu odhadnout. Jen jsme tu kvůli tomu měli docela diskuzi, protože jestli mi zničil mojí půl roční práci ve foliaku, tak z toho radost opravdu nemám.

Ty modré kapky s vysokou koncentrací modré skalice na povrchu plodiny půjdou pochopitelně omýt pouze vlažnou vodou v tom bych problém neviděl a spotřeba takto ošetřených potravin pokud se nebavíme o velké a dlouhodobé konzumaci nebude předpokládám představovat žádný fatální problém. Krvavé průjmy by vám vyvolala asi přímá konzumace toho postřikového roztoku a to ještě by záleželo na množství, jinak myslím že jako maximum by jste si prostě vyvolala běžný průjem který by patrně rychle odezněl. Je pravdou že v bazénech se používá mimo modré skalice i mnoho dalších a určitě nebezpečnějších chemikálií jako třeba kyselina sírová, ale i ta se dá pít v nějakém přiměřeném naředění a určitém množství a pak spíše léčí než poškozuje. Tedy nebavme se o tom jak je daná látka v plné koncentraci toxická spíše je potřeba se vždy bavit o přijaté denní dávce a dlouhodobosti aplikace čím lze docílit u kumulativně fungujících látek, mezi něž třeba ta měď patří, určité kumulativní toxicity. Osobně bych prostě plodiny poctivě omyl vlažnou vodou a jedl je v nějakém přiměřeném denním množství s tím že pokud doba denní konzumace bude kratší jak měsíc nehledal bych v tom velký problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát kvě 17, 2024 7:55 am 
Offline

Registrován: pon lis 26, 2012 10:06 am
Příspěvky: 18
Moc děkuji, to mě uklidnilo. On to aplikoval z obavy proti plísním u vína, ale na to si myslím klidně mohl použít koloidní stříbro, to by bylo bez rizika.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát kvě 17, 2024 8:20 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
Stejsi píše:
Moc děkuji, to mě uklidnilo. On to aplikoval z obavy proti plísním u vína, ale na to si myslím klidně mohl použít koloidní stříbro, to by bylo bez rizika.

Tak osobně víno nestříkám vůbec, ale asi záleží na odrůdě a místě kde ho pěstujete, já zde problém s plísní nemám, ale jde o starou odrůdu vína značně odolnou proti plísním. Koloidní stříbro je asi cenově nesmyslné na větší aplikace to pak spíše si nastudovat jak se pracuje s bórem, ten má podobné vlastnosti z hlediska protiplísňových vlastností jako měď, ale pro člověka představuje menší problém i když velké dávky dovedou rostliny také dost poškodit nebo i zlikvidovat. Zajímavé je že v USA se právě dost používá také do bazénů a přitom je to vlastně jed na mravence. S tím zkušenost mám, sám ho do bazénu dávám a funguje dosela slušně.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2963 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 194, 195, 196, 197, 198

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz