Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř kvě 22, 2024 8:11 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2965 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv pro 10, 2015 6:18 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 396
Připravuju si tento nápoj: Do trochy vody dávám cca kávovou lžičku citrátu hořčíku, 200mg chloridu draselného, 2g MSM, 1,5g kyseliny askorbové, 250mg kyseliny borité.
1. Nebije se tam něco mezi sebou? Napadá mě třeba hořčík s bórem, jestli není lepší brát odděleně nebo to takto nevadí?
2. Na jak dlouho dopředu si toto můžu připravit? (Že bych si toho udělal do zásoby víc, ať to nemusím pořád odměřovat).
3. Kdy je to nejlépe brát? Ráno, odpoledne, večer, před jídlem, po jídle, nebo mezi jídly?
Děkuji.
Ještě mě tak napadlo, že by možná nebylo špatné vypsat, které prvky není dobré kombinovat (vím, že má trochu vliv v jaké vazbě nebo formě daný prvek je), aby tu pořád nebyly dotazy podobného charakteru. Vím jen, že není dobré brát ve stejný čas zinek s ničím. Jód se selenem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř pro 30, 2015 9:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
Připravuju si tento nápoj: Do trochy vody dávám cca kávovou lžičku citrátu hořčíku, 200mg chloridu draselného, 2g MSM, 1,5g kyseliny askorbové, 250mg kyseliny borité.
1. Nebije se tam něco mezi sebou? Napadá mě třeba hořčík s bórem, jestli není lepší brát odděleně nebo to takto nevadí?
2. Na jak dlouho dopředu si toto můžu připravit? (Že bych si toho udělal do zásoby víc, ať to nemusím pořád odměřovat).
3. Kdy je to nejlépe brát? Ráno, odpoledne, večer, před jídlem, po jídle, nebo mezi jídly?
Děkuji.
Ještě mě tak napadlo, že by možná nebylo špatné vypsat, které prvky není dobré kombinovat (vím, že má trochu vliv v jaké vazbě nebo formě daný prvek je), aby tu pořád nebyly dotazy podobného charakteru. Vím jen, že není dobré brát ve stejný čas zinek s ničím. Jód se selenem.

1)Naopak bor zlepšuje vstřebávání hořčíku.
2)Myslím že tam není nic co by spolu zreagovalo, tedy by to nemělo nijak vadit. Velké zásoby bych nedělal, kazí se i voda.
3)Rozložit na tři dávky denně, nebo i vícekrát za den trochu, tím lépe se to vstřebává. Ideálně mimo jídlo, to zase zvýší vstřebatelnost.

Jinak oponentní prvky najdete ve vlasové analýze v poměrech, ale to ještě neznamená že se nedají brát zároveň, akorát se hůře vstřebávají, což nijak nevadí, ve stravě to taky nemáte oddělené a funguje to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát led 22, 2016 12:29 pm 
Offline

Registrován: pát led 22, 2016 12:22 pm
Příspěvky: 3
Dobrý deň,chcela by som sa opýtať ohľadom lipozom.vit.C, pokúšala som sa ho urobiť, teda kys.ask+soda a osobitne lecitin s vodou,dala do ultrazvuk.čističky.Po pol hodine v čističke bola hustota taká istá.A na to je moja otázka-znamená to, že sa mi nevydaril ? Malo by to mať hustú konzistenciu ?Lebo takto mi to pripadalo ako po rozmixovaní, akurát naspodu bola trošku hustejšia hmota,ktorú som si všimla,keď som to prelievala.Prosím o názor. A ešte by som chcela vedieť,či si vyrobený lipoz.vit.c môžem zmiešať s mixovaným ovocím a tak spolu piť,alebo je najlepšie ho užívať samostatne,ďakujem ,Iva


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned led 24, 2016 3:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Iva0111 píše:
Dobrý deň,chcela by som sa opýtať ohľadom lipozom.vit.C, pokúšala som sa ho urobiť, teda kys.ask+soda a osobitne lecitin s vodou,dala do ultrazvuk.čističky.Po pol hodine v čističke bola hustota taká istá.A na to je moja otázka-znamená to, že sa mi nevydaril ? Malo by to mať hustú konzistenciu ?Lebo takto mi to pripadalo ako po rozmixovaní, akurát naspodu bola trošku hustejšia hmota,ktorú som si všimla,keď som to prelievala.Prosím o názor. A ešte by som chcela vedieť,či si vyrobený lipoz.vit.c môžem zmiešať s mixovaným ovocím a tak spolu piť,alebo je najlepšie ho užívať samostatne,ďakujem ,Iva

Ono to v tom ultrazvuku nehoustne, tam pouze dojde k vytvoření drobných kuliček ve kterých je zabalena ta účinná látka. Jinak je roztok zhruba stejně tekutý jako po rozmixování. Podle mě vám vše funguje jak má a kombinace s jídlem asi moc vhodná není, dal bych si panáka před jídlem, on proniká do tkání velice rychle, podle mě stačí i 10-15 minut před jídlem a v pohodě si ho tělo vezme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte led 26, 2016 3:57 pm 
Offline

Registrován: pát led 22, 2016 12:22 pm
Příspěvky: 3
Dobrý deň, veľmi pekne ďakujem za odpoveď,p.Jarda ešte by som potrebovala pár odpovedí,prosím :
1. začala som dávať tento doma urobený lipos.vit.c mojim chlapom po 30 ml, všetci majú problém s nadúvaním a plynatosťou, viete mi povedať prečo a čo s tým urobiť ?
2. kúpila som askorbát vápenatý a chcela by som z neho urobiť liposom.vit.c, viete mi poradiť pomer s lecitinom ?

ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv led 28, 2016 9:24 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2016 2:58 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den,
na konci června jsem si zlomila vnější kotník. Rtg nohy pořád není ok, svalek není úplně srostlý ,,zřejmě špatný metabolismus vápníku. K zlomenině se přidaly bolesti bederní páteře, kyčlí a kolen. Jelikož jsem Vaše stránky objevila teprve nedávno a v těchto věcech jsem úplný začátečník, chtěla bych Vás požádat o radu, jaké doplňky stravy si mám zakoupit. Co by jste mi doporučil. Kolagen-vitC-msm popřípadě další přípravky.
Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2016 9:51 am 
Offline

Registrován: stř led 07, 2015 11:46 pm
Příspěvky: 6
O zinku tu bylo mnohokrát napsáno, že se má užívat nalačno. Nemám ale úplně jasno, nakolik vadí nebo je ku prospěchu jeho reakce s HCl - s tím souvisí otázka, zda se má dostatečně zapíjet vodou, nebo ne. Jde o chelát zinku od Swansonu, na chlorid si netroufám.
Dále mě napadá, nakolik se koloidní stříbro dokáže vstřebat do organismu při natírání na kůži, jelikož stříbro je docela reaktivní se vzduchem. Vnitřně se mi ho moc užívat nechce, když si u lékárenského výrobku nemohu být jistý řádnou velikostí všech částic.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř úno 03, 2016 8:48 pm 
Offline

Registrován: ned pro 06, 2015 4:37 pm
Příspěvky: 8
Dobrý večer.
Má někdo zkušenost s tímto:?

http://www.korektor.org/#!lscp/c24j1

Užívá někdo? Pokud ano,jsou nějaké názory?Případně aspoň názor na to složení?Předem děkuji.Cena je 46 euro,objednání na Slovensku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned úno 07, 2016 10:36 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2016 5:12 pm
Příspěvky: 61
Hufka píše:
Dobrý den,
na konci června jsem si zlomila vnější kotník. Rtg nohy pořád není ok, svalek není úplně srostlý ,,zřejmě špatný metabolismus vápníku. K zlomenině se přidaly bolesti bederní páteře, kyčlí a kolen. Jelikož jsem Vaše stránky objevila teprve nedávno a v těchto věcech jsem úplný začátečník, chtěla bych Vás požádat o radu, jaké doplňky stravy si mám zakoupit. Co by jste mi doporučil. Kolagen-vitC-msm popřípadě další přípravky.
Děkuji za odpověď.

To MSM je výborná věc a dodala bych, že v případě potřeby není problém brát čajovou lžičku dvakrát až třikrát denně. Nejlépe vždy se 25 mg vitamínu C. Tohle dávkování dodržovat vždy aspoň 14 dní po úraze nebo namožení svalů, šlach nebo kloubů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob úno 20, 2016 5:51 pm 
Offline

Registrován: stř zář 24, 2014 10:43 pm
Příspěvky: 12
Dobrý den. Měla bych dotaz na pana Zajíčka. Poradíte jaký vit K2 pořídit tady u nás? Dočetla jsem se,že při křečových žilách zabraňuje zvápenatění cév. Hořčík beru od vás v prášku,chystám se koupit ještě citrát. Ještě užívám B6 a B12. Je ještě něco,co by mohlo projev křečových žil zmírnit. Také jsem ca měsíc potírala a masírovala jablečným octem,ale přijde mi,že se můj problém snad ještě zhoršil \":-(\". Předem děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř úno 24, 2016 4:07 am 
Offline

Registrován: úte čer 24, 2014 11:36 pm
Příspěvky: 3
dobry ..ja uživam vit K 2 s menaquinon MK 7 - je to doležite pre vit D ktory uživam ..velmi mi pomaha pravidelne uživanie 2 tab. Mobivenalu s aescinom + Ascorutin ....pravidelne raz denne na pol hodiny si robim kupel noh v chloride horečnatom ....dalej si pripravujem gaštany naložene v alkohole na natieranie a robim si mast z domaceho bravčoveho šmalcu kde pridavam bylinky ako nechtik , komonica ,- je to fakticky prirodna warfarin len bez tych otrasnych vedlajšich učinkov ako synteticky - pyštek a dalšie ...samozrejme tak ako spomina p. Jarda uživam aj všetky vitaminy a mineraly - selen , zinok , omega 3 , vysoke davky vit C a dalšie a to mi pomaha aby sa stav nezhoršoval už 3 roky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vitamíny
PříspěvekNapsal: pon úno 29, 2016 2:37 pm 
Offline

Registrován: stř úno 24, 2016 4:46 pm
Příspěvky: 76
Dobrý den pane Zajíčku,

můžete mi poradit v jaké formě je nejlepší si koupit lecitin?Ještě bych se chtěla zeptat kdy je nejlepší brát kolagen a vitamin C. Beru před jídlem. děkuji Ilona


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vitamíny
PříspěvekNapsal: pon úno 29, 2016 5:26 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
aj ked ste sa nepytali mna... za seba odporucam praskovy slnecnicovy lecitin... je to cisty lecitin bez akychkolvek pridavnych latok... a nie je to soja! kupujem od pg chem polkilove balenia.... uzcite aj v cechach mate nejakeho dodavatela...

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vitamíny
PříspěvekNapsal: pon úno 29, 2016 7:28 pm 
Offline

Registrován: stř úno 24, 2016 4:46 pm
Příspěvky: 76
Děkuju za tip a jak se užívá rozpustit v tekutině, přidat do jídla? Před po jídle ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vitamíny
PříspěvekNapsal: pon úno 29, 2016 7:42 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
[quote="redbat":16bvdzx3]aj ked ste sa nepytali mna... za seba odporucam praskovy slnecnicovy lecitin... je to cisty lecitin bez akychkolvek pridavnych latok... a nie je to soja! kupujem od pg chem polkilove balenia.... uzcite aj v cechach mate nejakeho dodavatela...[/quote:16bvdzx3]
pgchem je nejak sprazeny s nasi fichemou, ale nevidim na ficheme pulkilove baleni

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Naposledy upravil zizi dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 1
gA==


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2965 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz