Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 6:36 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv říj 24, 2019 9:57 am 
Offline

Registrován: sob črc 16, 2016 6:52 pm
Příspěvky: 78
Jednorazovy_Nick píše:
Tak do bryndze určite nie \":D\" ..... Možno tak do pohánky so sardinkami.... Dve konzervy sardiniek vo vlastnej šťave majú určite kopu vápnika. To si ale dávam 1-2x týždenne, nie každý deň.

Ano, sanrdinky jsou nejlepším zdrojem vápníku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv říj 24, 2019 8:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Jednorazovy_Nick píše:
Ahojte.
Je možné chlorid horečnatý suplementovať priamo do jedla (ktorého trávenie podporím užitím Hcl) ? Pri suplementácii do vody ma z chloridu horečnatého preženie, pri suplementácii do jedla samozrejme nie. Horčík mi chýba, podľa vlasovej analýzy prvkov ho mám dosť málo. Navyše jedávam bryndzu, a veľké množstvo vápnika v bryndzi ešte zvyšuje potrebu horčíka....

Tak je to možné ovšem chuťově nic moc, ale bude dost záležet na množství chloridu hořčíku a druhu jídla do kterého ho dáte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte říj 29, 2019 8:46 pm 
Offline

Registrován: úte čer 27, 2017 12:52 pm
Příspěvky: 42
jak poznám že v doplncích omega 3 je syntetický vitamín A pravděpodobně je všude ,podle této teorie za všechny chronické problémy muže vitamín A https://biohackplanet.cz/blog/5_vitamin ... ych-nemoci jak se na to díváte ???nějak se mi nezdá že by olivy avokádo špenát byly pro tělo jedovaté


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte říj 29, 2019 9:56 pm 
Offline

Registrován: ned úno 25, 2018 9:53 pm
Příspěvky: 324
Patrik1989 píše:
jak poznám že v doplncích omega 3 je syntetický vitamín A pravděpodobně je všude ,podle této teorie za všechny chronické problémy muže vitamín A https://biohackplanet.cz/blog/5_vitamin ... ych-nemoci jak se na to díváte ???nějak se mi nezdá že by olivy avokádo špenát byly pro tělo jedovaté

Jak se to ten farář Ferda dozvěděl,že byl proti velkým dávkám vitamínů.Tvrdil,že člověk by jich měl mít mírný nedostatek.


Naposledy upravil ZDENINA dne úte říj 29, 2019 10:48 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte říj 29, 2019 10:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Patrik1989 píše:
jak poznám že v doplncích omega 3 je syntetický vitamín A pravděpodobně je všude ,podle této teorie za všechny chronické problémy muže vitamín A https://biohackplanet.cz/blog/5_vitamin ... ych-nemoci jak se na to díváte ???nějak se mi nezdá že by olivy avokádo špenát byly pro tělo jedovaté

Poznat se to nedá lze se spolehnout pouze na ověřené značky. Bohužel zrovna tento vitamín má jak tvrdé zastánce tak tvrdé odpůrce a je velice těžké tvrdit že ta či ona verze je správně. Podle všeho bude pravda někde uprostřed tedy že za určitých okolností prospívá a jindy škodí. Je potřeba vždy docílit vyváženosti tedy pokud dejme tomu budete mít vysoké déčko bude ho áčko snižovat a tím vám bude pomáhat ovšem pokud déčko budete mít nízké a dáte áčko tak bude prostě škodit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte říj 29, 2019 10:50 pm 
Offline

Registrován: stř říj 01, 2014 5:45 pm
Příspěvky: 76
[quote="Patrik1989":1noixslf]jak poznám že v doplncích omega 3 je syntetický vitamín A pravděpodobně je všude ,podle této teorie za všechny chronické problémy muže vitamín A https://biohackplanet.cz/blog/5_vitamin ... ych-nemoci jak se na to díváte ???nějak se mi nezdá že by olivy avokádo špenát byly pro tělo jedovaté[/quote:1noixslf]
Když někde čtu věty jako "skrytá globální otrava" nebo "možná jsme narazili na jednotnou teorii chronických nemocí" - začínám být skeptická. Musí se ale nechat, že článek je velmi dobře napsaný a autor má evidentně jasno v tom, jakou myšlenku chce "prodat".. což ve mně ale vyvolává ještě větší nedůvěru. Zmínka o vitaminu D žádná. Nicméně zamyšlení nad tím, že - všechno může být i jinak - není asi nikdy na škodu.

[b:1noixslf]Výňatky (ať to mají ostatní trochu ve zkratce):[/b:1noixslf]
- Pokud má člověk málo „vitaminu“ A, nejde o příznaky nedostatku, ale o projevy detoxu, při kterém se uložené zásoby vyplavují zpět do krevního oběhu.
- Podle dostupných informací je „vitamin“ A prostě jen rostlinný toxin.
- „vitamin“ A neplní v těle žádnou přínosnou funkci
- Grantovi pískomilové po 30 týdnech bez „vitaminu“ A. Na to, že měli být už 20 týdnů po smrti, mi přijdou vcelku čilí.
- „vitamin“ A vůbec není vitamin a jde jen o zpackaný výzkum
- glyfosát neboli Roundup. Roundup je tzv. totální herbicid o jehož škodlivosti jste jistě slyšeli. Nevěděli jste, proč je vlastně tak škodlivý? Protože blokuje vylučování „vitaminu“ A.
- U „vitaminu“ A existuje tzv. paradox doby trvání. Velká dávka „vitaminu“ A může problém dočasně zlepšit, stále se ovšem ukládá v těle. Krátkodobý přínos jedu pomine a z dlouhodobého hlediska způsobí jedině zkázu. Proto najdete studie tvrdící, že „vitamin“ A v různých případech pomáhá.
- Navíc je možné, že jakmile tělu ulehčíme od konstantní zátěže „vitaminem“ A, nebudeme vitaminů a minerálů potřebovat zdaleka tolik, kolik si dnes myslíme, že je nezbytné.
- Horší může být uvědomit si, co všechno „vitamin“ A obsahuje. Multivitamíny, karotenoidy jako lutein či astaxanthin, krilové a rybí oleje (olej z tresčích jater je nejhorší), zelené „superpotraviny,“ mořské řasy, přírodní vitaminové prášky, syrovátkový protein… „Vitamin“ A je zákeřný a schovává se, kde byste ho nečekali.

Já dnes četla tento článek:

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř říj 30, 2019 1:28 am 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Není to matoucí, pouze se těmi nepostradatelnými vitamíny A a D můžete i předávkovat, tělo má nejraději rovnováhu. Černý jazyk je projevem nedostatku Vitamínu B3 niacinu.

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř říj 30, 2019 12:09 pm 
Offline

Registrován: stř říj 01, 2014 5:45 pm
Příspěvky: 76
Alopat píše:
Není to matoucí, pouze se těmi nepostradatelnými vitamíny A a D můžete i předávkovat, tělo má nejraději rovnováhu. Černý jazyk je projevem nedostatku Vitamínu B3 niacinu.

Matoucí je pro mě třeba to, že v tom článku na biohackplanet píšou, že vitamín A vůbec není vitamín, ale toxin, který tělu jen škodí a nic nepřináší, a ideální by bylo jeho hodnotu v těle snížit na 0. Moc se mi tomu ale nechce věřit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř říj 30, 2019 3:58 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Obsidián píše:
Matoucí je pro mě třeba to, že v tom článku na biohackplanet píšou, že vitamín A vůbec není vitamín, ale toxin, který tělu jen škodí a nic nepřináší, a ideální by bylo jeho hodnotu v těle snížit na 0. Moc se mi tomu ale nechce věřit.

V komentářích na Biohackplanet někdo celkem rozumně píše toto:

Dr. Garrett Smith si bohužiaľ vybral len jednu vec z komplexného problému a nechápe celý obraz. Skutočný problém vytvára nerovnováha meď-železo a vápnik-magnézium, retinol-vitamín D-draslík. Vitamín A je len jedna časť celej tej skladačky, ktorej sa okrem iného zúčastňuje aj hormón D a rôzne B vitamíny, vitamín C.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř říj 30, 2019 5:35 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
pefi píše:
V komentářích na Biohackplanet někdo celkem rozumně píše toto:

Dr. Garrett Smith si bohužiaľ vybral len jednu vec z komplexného problému a nechápe celý obraz. Skutočný problém vytvára nerovnováha meď-železo a vápnik-magnézium, retinol-vitamín D-draslík. Vitamín A je len jedna časť celej tej skladačky, ktorej sa okrem iného zúčastňuje aj hormón D a rôzne B vitamíny, vitamín C.

To nesedi kvoli tomu, ze on ho znizil na skoro 0 v krvi, a nic sa mu nestalo. Takze ocividne nieco na tom bude, inak by sa mu malo podla pravidla extremneho deficitu, pohorsit vyrazne zdravie. Chcelo by to urobit vacsi vyskum na viacerych ludoch, co je ale samozrejme riskantne, kedze si tym mozu poskodit zdravie, ak sa preukaze, ze ta teoria je v niecom nespravna. Takisto sa mi nepaci, ze hadze vitamin A do jedneho vreca, aj vsetky kartenoidy.
Neuviedol, ze napriklad konverzia , teda ziskane mnozstvo vitaminu A z provitaminu A, teda roznych karotenoidov kolise, kazdy ma urcitu konstantu, kde najvacsiu ma beta-karoten. Napriklad taky lycopen ma ovela horsiu konstantu, ale je pritom vyraznym antioxidantom. Prestat konzumovat teda napriklad rajciny, cervene grepy, alebo cerveny melon, kvoli jeho vysokemu obsahu, je blbost. Ked uz tak, vyhnut by sme sa mali len beta-karotenu, lebo z ostatnych vela vitaminu A nevznika. Tieto potraviny obsahuju mnoho dobrych vlasnosti, a ako sam pisal, telo sa s touto "toxickou latkou vitaminom A" vie popasovat celkom dobre, dlhodobo ju uskladnovat a vylucit. Teda konzumacia lycopenu, pokial by sa vylucili ine vyrazne zdroje (jatra/pecen, rybi olej, doplnky atd), by nepredstavovala problem.


Za mna, ale uz dost dlhu dobu podstupujem opatrnost pri doplnani vitaminu A, hlavne z retinolu, ako som uz pisal. A jatra rozhodne nekonzumovat, kedze tam jeho obsah privelmi kolise. Potvrdzuje to aj objav, ze vysoke mnozstva, nad 3000 IU retinolu, blokuju ucinok vitaminu D. Rozhodne som zastanca "radsej menej", ako "radsej viac" u vitaminu A, dokym sa povedzme aj tato vec co pisal, nepreskuma lepsie, a nejst nad 3000 IU. 3000 IU nedovoli hlboky deficit, a postacuje na to, aby nebolo vyznamym sposobom zasiahnute zdravie. Co sa ale neda povedat o predavkovani, ktore sposobuje chronicke zdravotne problemy alebo zvysuje ich riziko, velmi vyznamne.
Zatial najrozumnejsie bude teda udrzovat hladinu retinolu pomerne nizku, teda do 3000 IU, +- podla okolnosti.
U rybieho oleja je to napriklad len 3ml denne, za predpokladu, ze ho nemate vela v strave. Pokial je zastupeny hojne uz v strave, rybi olej teda moze viac skodit, ako pomahat, a to aj v davke 1 alebo 2 ml denne.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř říj 30, 2019 9:45 pm 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Pomohl by mi prosím někdo najít dobré trávící enzymy? Užívám teď Pangrol 20 000 IU a musím říct, že mi to pomáhá. https://www.pilulka.cz/hledej?c%5B0%5D=594&q=tr%C3%A1v%C3%ADc%C3%AD+enzymy Na pilulce z toho důvodu, že tam mám teď slevu, tak se mi to nechce brát odjinud. Moc díky za pomoc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv říj 31, 2019 8:31 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mojzo píše:
Pomohl by mi prosím někdo najít dobré trávící enzymy? Užívám teď Pangrol 20 000 IU a musím říct, že mi to pomáhá. https://www.pilulka.cz/hledej?c%5B0%5D=594&q=tr%C3%A1v%C3%ADc%C3%AD+enzymy Na pilulce z toho důvodu, že tam mám teď slevu, tak se mi to nechce brát odjinud. Moc díky za pomoc

To není ani tak o tom říci že ta či ona směs enzymů je dobrá, nebo dokonce nejlepší, protože pro každého je dobrá jiná směs. Prostě si musíte zjistit jaké složení vám konkrétně vyhovuje a dokonce mnohdy je to přímo potřeba přepočítávat na uvedené jednotky které právě zhruba říkají kolik dané látky rozloží. To je také hlavní důvod proč se produkují různé varianty s různým složením, není to tak že některé jsou prostě nejlepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv říj 31, 2019 12:49 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
[quote="Xion":3nd9wbam]To nesedi kvoli tomu, ze on ho znizil na skoro 0 v krvi, a nic sa mu nestalo. Takze ocividne nieco na tom bude, inak by sa mu malo podla pravidla extremneho deficitu, pohorsit vyrazne zdravie. Chcelo by to urobit vacsi vyskum na viacerych ludoch, co je ale samozrejme riskantne, kedze si tym mozu poskodit zdravie, ak sa preukaze, ze ta teoria je v niecom nespravna. Takisto sa mi nepaci, ze hadze vitamin A do jedneho vreca, aj vsetky kartenoidy.[/quote:3nd9wbam]
Pokud je člověk jinak dokonale zdravý, tak si jeho tělo dokáže spoustu deficitů nějak obejít. Na nulu se nedostal možná i proto, že si ho tělo dokáže syntetizovat z potravy. Proč by tělo tu konverzi dělalo, když by vitamín A k ničemu nepotřebovalo?

Obezřetný jsem u syntetických forem vitamínu A, ale jinak mě zatím vše, co jsem kdy četl, přesvědčuje o tom, že deficit vitamínu A není žádná výhoda. Začíná to celkem slušně ověřeným ochranným účinkem vitamínu A proti spalničkám a končí to tím, že jsem nějakou dobu měl ukrutnou chuť zrovna na tresčí

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát lis 01, 2019 2:29 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
[quote="pefi":2dgx69ae]Pokud je člověk jinak dokonale zdravý, tak si jeho tělo dokáže spoustu deficitů nějak obejít. Na nulu se nedostal možná i proto, že si ho tělo dokáže syntetizovat z potravy. Proč by tělo tu konverzi dělalo, když by vitamín A k ničemu nepotřebovalo?

Obezřetný jsem u syntetických forem vitamínu A, ale jinak mě zatím vše, co jsem kdy četl, přesvědčuje o tom, že deficit vitamínu A není žádná výhoda. Začíná to celkem slušně ověřeným ochranným účinkem vitamínu A proti spalničkám a končí to tím, že jsem nějakou dobu měl ukrutnou chuť zrovna na tresčí

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát lis 01, 2019 5:39 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
[quote="Xion":16gp6m1x]On vznika v crevach, z provitaminu A, to je rozdiel. Telo si ho nijak nevyraba. [/quote:16gp6m1x]
No to je teda opravdu zásadní rozdíl jestli ho tělo z betakarotenu vyrábí, nebo z betakarotenu vzniká ve střevech (a to dokonce více než jedním mechanismem)a v podezření je, že tu konverzi umí v omezené míře i některé další orgány. Kdyby tělo vitamín A nepotřebovalo, tak by nejspíš nemělo několik různých mechanismů jak se k němu dostat (vstřebávání retilolu + konverze betakarotenu), ani by nedávalo smysl, že tělo umí homeostázi - když má vitamínu A dost, tak se konverze z betakarotenu zastavuje, aby nedošlo k předávkování.

Ve střevech mikroflóra vyrábí B vitamíny a možná taky vitamín K2. Vitamín D taky vlastně není vitamín, atd. Myslím si, ež je zbytečné se motat na tom, zda A je nebo není vitamín, když všichni víme, že tělo ho umí minimálně z betakarotenu (a nejspíš i dalších karotenů) nějak produkovat.

Navíc nějak se mi neche věřit, že by Garrett Smith dokázal udržovat dobré zdraví a současně nekonzumovat stravu, kde by byly nějaké karoteny. Další otázka pak je, jak dobrou diagnostiku na stanovení hladiny vitamínu A v krvi používal, protože většina vitamínu A v oběhu není volně v séru, ale je vázána na jakýsi protein a proto se ví, že hladina vitamínu A v séru nemá valnou vypovídací schopnost. Obecně vitanmín A může existovat v několika různých chemických formách a bůh ví co laboratoř testuej a co netestuje. Celkově kolem té jeho teorie je na mě příliš mnoho věcí, které tak nějak dohromady moc nedávají smysl.

Když se podívám na obsah retinolu v potravinách, tak s výjimkou relativně hojné konzumace jater si v našich podmínkách neumím představit, jak by se člověk mohl dostat na 3000 IU za den. A pokud člověk bude ve velkém bezhlavě baštit leckjaká

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz