Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 20, 2024 1:40 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv led 28, 2021 6:58 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Prešiel som si fórum a jediným dobrým zdrojom selénu sú brazilské orechy, ktoré však majú tendenciu plesnivieť (čo nie je žiadna sláva). A potom už len predražené farma-priemyselné tobolky (nutnosť objednávať, colnica, dph). Má niekto skúsenosť so suplementáciou selénu ako v prípade horčíku, draslíku ap.? Mám na mysli toto:

https://www.centralchem.sk/eshop/seleni ... o-pa-500g/

DDD je max. 100 mcg. To sa asi ťažko odváži, myslím. Premýšľam, že im napíšem, či by mi nepredali 1 g a dával by som to do kefíru, aby mi zvieratká vyrábali organickú formu selénu...

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv led 28, 2021 8:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
neti píše:
Prešiel som si fórum a jediným dobrým zdrojom selénu sú brazilské orechy, ktoré však majú tendenciu plesnivieť (čo nie je žiadna sláva). A potom už len predražené farma-priemyselné tobolky (nutnosť objednávať, colnica, dph). Má niekto skúsenosť so suplementáciou selénu ako v prípade horčíku, draslíku ap.? Mám na mysli toto:

https://www.centralchem.sk/eshop/seleni ... o-pa-500g/

DDD je max. 100 mcg. To sa asi ťažko odváži, myslím. Premýšľam, že im napíšem, či by mi nepredali 1 g a dával by som to do kefíru, aby mi zvieratká vyrábali organickú formu selénu...

No nevím do toho bych se asi nepouštěl. Selen je při předávkování docela nebezpečný tedy by mohlo jít o šetření na nesprávném místě. Každopádně takto malé dávky lze řešit ředěním v nějakém neutrálním plnivu stejně jako to dělá farmacie, ovšem tam záleží jakou hrubost zrna by jste vlastně koupil protože by muselo jít o velice jemnou zrnitost, vlastně prach a to pochybuji že splňuje ta prodávaná látka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv led 28, 2021 8:56 pm 
Offline

Registrován: ned bře 22, 2020 2:28 pm
Příspěvky: 191
neti píše:
Prešiel som si fórum a jediným dobrým zdrojom selénu sú brazilské orechy, ktoré však majú tendenciu plesnivieť (čo nie je žiadna sláva). A potom už len predražené farma-priemyselné tobolky (nutnosť objednávať, colnica, dph). Má niekto skúsenosť so suplementáciou selénu ako v prípade horčíku, draslíku ap.? Mám na mysli toto:

https://www.centralchem.sk/eshop/seleni ... o-pa-500g/

DDD je max. 100 mcg. To sa asi ťažko odváži, myslím. Premýšľam, že im napíšem, či by mi nepredali 1 g a dával by som to do kefíru, aby mi zvieratká vyrábali organickú formu selénu...

Para ořechy patří opravdu k nejvíc plesnivým ořechům. V životě jsem ještě nenarazil na para ořechy, které by nebyly cítit silně po plísni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv led 28, 2021 9:25 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Jarda píše:
No nevím do toho bych se asi nepouštěl. Selen je při předávkování docela nebezpečný tedy by mohlo jít o šetření na nesprávném místě. Každopádně takto malé dávky lze řešit ředěním v nějakém neutrálním plnivu stejně jako to dělá farmacie, ovšem tam záleží jakou hrubost zrna by jste vlastně koupil protože by muselo jít o velice jemnou zrnitost, vlastně prach a to pochybuji že splňuje ta prodávaná látka.

Nejde ani tak o šetrenie, ako ten folklór okolo toho plus ďalšia tobolka. Seleničitan sodný pentahydrát (NaSeO3.5xH2O) je veľmi dobre rozpustný vo vode (85 g / 100 ml). 100 mcg selénu je ekvivalent k 333 mcg seleničitanu sodného. Čiže 0,5 % roztok (1 g NaSeO3.5xH2O v 199 ml destilovanej vody) obsahuje v 1 ccm kv. 76 mcg selénu (dávkovať 2 kv. do kefíru a dúfať, že obsahuje zvieratká, ktoré dokážu metabolizovať anorganický selén). Otázka je, či sú ochotní predať 1 g alebo v lepšom prípade namiešať tento roztok (presnejšia váha ap).

Adjuvant selenium supplementation in the form of sodium selenite in postoperative critically ill patients with severe sepsis:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4056529/

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv led 28, 2021 9:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
neti píše:
Nejde ani tak o šetrenie, ako ten folklór okolo toho plus ďalšia tobolka. Seleničitan sodný pentahydrát (NaSeO3.5xH2O) je veľmi dobre rozpustný vo vode (85 g / 100 ml). 100 mcg selénu je ekvivalent k 333 mcg seleničitanu sodného. Čiže 0,5 % roztok (1 g NaSeO3.5xH2O v 199 ml destilovanej vody) obsahuje v 1 ccm kv. 76 mcg selénu (dávkovať 2 kv. do kefíru a dúfať, že obsahuje zvieratká, ktoré dokážu metabolizovať anorganický selén). Otázka je, či sú ochotní predať 1 g alebo v lepšom prípade namiešať tento roztok (presnejšia váha ap).

Adjuvant selenium supplementation in the form of sodium selenite in postoperative critically ill patients with severe sepsis:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4056529/

Tak pokud chcete pracovat s roztokem to je jiná, tam se pochopitelně dá namíchat odpovídající koncentrace aby jste měl tu potřebnou denní dávku třeba v deseti kapkách a to je pak opravdu dostatečně přesné, respektive nelze udělat fatální chybu. Ten gram vám asi nikdo neprodá tak malé množství by jste zase musel koupit od někoho kdo s touto surovinou normálně pracuje někde ve výrobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát úno 05, 2021 12:18 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
neti píše:
Premýšľam, že im napíšem, či by mi nepredali 1 g

Minulý piatok som im napísal a dnes mi poslali cenovú ponuku, z ktorej som mierne konsternovaný. Cena 1 g seleničitanu sodného vychádza pri kúpe 0,5 kg na 0,39 eur resp. 0,59 eur pri kúpe 100 g a ponúkajú mi 0,5 % roztok 1 L (obsah 5 g) za 38,40 eur a 500 ml (obsah 2,5 g) za 20,40 eur. Zrejme covidová prirážka...

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát úno 05, 2021 6:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
neti píše:
Minulý piatok som im napísal a dnes mi poslali cenovú ponuku, z ktorej som mierne konsternovaný. Cena 1 g seleničitanu sodného vychádza pri kúpe 0,5 kg na 0,39 eur resp. 0,59 eur pri kúpe 100 g a ponúkajú mi 0,5 % roztok 1 L (obsah 5 g) za 38,40 eur a 500 ml (obsah 2,5 g) za 20,40 eur. Zrejme covidová prirážka...

To ani ne, musíte počítat že to musí někdo navážit, namíchat, zabalit a toto blbnutí si pochopitelně nechá zaplatit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob úno 06, 2021 10:52 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Tak potom sa pomaly dostávame do situácie, ktorá panuje v Nemecku ap., kde náklady na prácu na očistenie náradia sú vyššie ako cena náradia (špachtla, štetec). Takže Arbeitri po padla hodia valček na maľovanie na zem a na druhý deň si zoberú nový. A to je podľa mňa prúser, pretože to slušne zamoruje Zem odpadom.

Zrejme máte pravdu, tak im v pondelok napíšem, či by mi predali menšie množstvo ako 500 g resp. 100 g napr. 25 g a snáď bude cena ľudovejšia. Tak ak by mal niekto záujem o doživotný zdroj selénu (1 g prášku je ekvivalent 3330 dávok selénu 100 mcg), napíšte mi message. Kvalita je p.a.

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob úno 06, 2021 4:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
neti píše:
Tak potom sa pomaly dostávame do situácie, ktorá panuje v Nemecku ap., kde náklady na prácu na očistenie náradia sú vyššie ako cena náradia (špachtla, štetec). Takže Arbeitri po padla hodia valček na maľovanie na zem a na druhý deň si zoberú nový. A to je podľa mňa prúser, pretože to slušne zamoruje Zem odpadom.

Zrejme máte pravdu, tak im v pondelok napíšem, či by mi predali menšie množstvo ako 500 g resp. 100 g napr. 25 g a snáď bude cena ľudovejšia. Tak ak by mal niekto záujem o doživotný zdroj selénu (1 g prášku je ekvivalent 3330 dávok selénu 100 mcg), napíšte mi message. Kvalita je p.a.

Ono by to tak nesmyslné nebylo pokud by i to nářadí vzniklo v místě kde se používá. Pak by jeho cena pochopitelně byla někde jinde a očistit by se ho určitě vyplatilo. Veškerý ten problém je v tom že nářadí vzniká v zemích s velice nízkou hladinou mezd a je tedy ve své podstatě dampingové. Nevím jak velká forma vám tu látku prodává, ale velké firmy mají běžně účtovanou hodinu práce i v řádu tisíců korun vzhledem ke správně výrobní režii tedy mě to divné nepřipadá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned úno 07, 2021 12:49 am 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1961
Daryl píše:
neti píše:
Prešiel som si fórum a jediným dobrým zdrojom selénu sú brazilské orechy, ktoré však majú tendenciu plesnivieť (čo nie je žiadna sláva). A potom už len predražené farma-priemyselné tobolky (nutnosť objednávať, colnica, dph). Má niekto skúsenosť so suplementáciou selénu ako v prípade horčíku, draslíku ap.? Mám na mysli toto:

https://www.centralchem.sk/eshop/seleni ... o-pa-500g/

DDD je max. 100 mcg. To sa asi ťažko odváži, myslím. Premýšľam, že im napíšem, či by mi nepredali 1 g a dával by som to do kefíru, aby mi zvieratká vyrábali organickú formu selénu...
Para ořechy patří opravdu k nejvíc plesnivým ořechům. V životě jsem ještě nenarazil na para ořechy, které by nebyly cítit silně po plísni.

Zdroj selenu je to poněkud nejistý a nelze na něj spoléhat, protože pouze 2 kraje v producentské zemi jakou je Brazílie mají přebytek minerálu v půdě a plodech. Nechápu, balené jsem si kupoval několikrát v Lidlu a naprostá spokojenost. Tyto ořechy dávají pravidelně do akce, což zaručuje obrat, tudíž se nemohou válet dlouho v regálu. Vzhledem k tomu, že jsou loupané, tak maximálně při delším skladování doma trochu žlukne povrch a třeba arašídy kvůli tomu nejraději kupuji v plechovkách (vakuovém balení). Popis výroby naleznete tady https://www.arasidykk.cz/ Ořechy jsou dost riziková potravina a jako základní složku jídelníčku bych si je nevybral, spíše jako pochutinu či doplněk pestré stravy.

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned úno 07, 2021 2:40 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Alopat píše:
při delším skladování doma trochu žlukne povrch
Zrejme zoxidované PUFA(?).

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned úno 07, 2021 8:00 pm 
Offline

Registrován: pon črc 22, 2019 5:38 pm
Příspěvky: 9
Dobrý den,

mám onemocnění nervů v celém těle ale důvod je neznámý. Co je ale podezřelé, je že když si začnu dávat jakýkoliv z následujících tuků, můj stav se během 14 dní dramaticky zhroší ( olivový, rybí, lněný, kukuřičný ) a jakmile přestanu tuk jíst tak zase zlepší. Napadá mě jestli to nemůže být oxidativní stress takže jsem si nechal zkontrolovat jaterní enzymy a byly naprosto normální. Také vitamín E je dle testu naprosto normální. Napadá někoho příčina popř. co je vhodné otestovat ? Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned úno 07, 2021 10:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Ohonek píše:
Dobrý den,

mám onemocnění nervů v celém těle ale důvod je neznámý. Co je ale podezřelé, je že když si začnu dávat jakýkoliv z následujících tuků, můj stav se během 14 dní dramaticky zhroší ( olivový, rybí, lněný, kukuřičný ) a jakmile přestanu tuk jíst tak zase zlepší. Napadá mě jestli to nemůže být oxidativní stress takže jsem si nechal zkontrolovat jaterní enzymy a byly naprosto normální. Také vitamín E je dle testu naprosto normální. Napadá někoho příčina popř. co je vhodné otestovat ? Díky

Souvislost s tukem mě nenapadá, ale nervy jsou hodně o srovnání mědi a vitamínů skupiny B, tedy bych se zaměřil tímto směrem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon úno 22, 2021 8:12 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Ak som to správne pochopil, tak hladina vápnika v sére nemusí vždy odhaliť deficit, keďže pri deficite paratyroidný hormón (PTH) zabezpečí, aby sa vápnik vyplavil z kostí do krvi (odvápnenie kostí) - čiže Ca je síce v norme, ale v skutočnosti je organizmus v deficite. Ako zisťujete stav vápnika, alebo sa spoliehate na to, že ho máme v prebytku (konzumujem kefír denne)?

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon úno 22, 2021 10:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
neti píše:
Ak som to správne pochopil, tak hladina vápnika v sére nemusí vždy odhaliť deficit, keďže pri deficite paratyroidný hormón (PTH) zabezpečí, aby sa vápnik vyplavil z kostí do krvi (odvápnenie kostí) - čiže Ca je síce v norme, ale v skutočnosti je organizmus v deficite. Ako zisťujete stav vápnika, alebo sa spoliehate na to, že ho máme v prebytku (konzumujem kefír denne)?

Požadavky těla na přísun vápníku silně ovlivňuje mnoho faktorů tedy než do sebe rvát vápník na základě nesmyslných dogmat lékařů je vždy vhodné se zamyslet co vlastně dělám blbě. Například při vysokém příjmu vitamínu D bez současného dodávání hořčíku, křemíku a vitamínu K se dá docílit špičkové zavápnění měkkých tkání i denní dávkou okolo 1 gramu, což je podle doktorů velice málo, ale nikdo z nich již se nebaví o souvislostech protože deficit vitamínu D přímo předpokládají. Člověk s vyváženou bilancí uvedených látek předpokládám příjem vápníku řešit prakticky nemusí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz