Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 12:07 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte dub 09, 2019 10:11 am 
Offline

Registrován: pát dub 05, 2019 8:09 pm
Příspěvky: 3
Jarda píše:
Oboje silně zvedá methylaci a je tedy možné že vám nabíhá přemethylace, což může i vyvolávat úzkosti.

Ještě mě napadá, že když někam delší dobu jdu, tak mi cukají třeba i hodinu po svaly na nohou .... napadá mě kyselina mléčná ... může to nějak souviset ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte dub 09, 2019 12:17 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
krasnagadgetka píše:
Pane Jardo,
chci jít na krevní testy na vitamíny B, železo, měď, prosím Vás, kolik dní předem je nutné vynechat doplňky stravy a vitamíny, aby to nějak neovlivnilo výsledky?
Moc děkuji.

Podle mě by to chtělo tak tři dny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte dub 09, 2019 9:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Medlounek píše:
A napadá vás nějaký dietní prohřešek který by mohl zbytečně startovat a dráždit metylaci ? V poslední době se snažím řadit více tuků do stravy tak možná něco dělám tady blbě ?

Tak methylaci zvyšuje více potravin třeba mimo již uvedené cholin, měď a další tedy to je spíše na telefon než na dopisování.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte dub 09, 2019 9:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Medlounek píše:
Ještě mě napadá, že když někam delší dobu jdu, tak mi cukají třeba i hodinu po svaly na nohou .... napadá mě kyselina mléčná ... může to nějak souviset ?

I to je možná verze a zrovna tak deficit hořčíku, nebo sodíku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte dub 09, 2019 9:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Pane Jardo,
chci jít na krevní testy na vitamíny B, železo, měď, prosím Vás, kolik dní předem je nutné vynechat doplňky stravy a vitamíny, aby to nějak neovlivnilo výsledky?
Moc děkuji.

Většina béček se vylučuje velice rychle některá v řádu hodin tedy jak vám píše člen pefi by to mělo stačit. Trochu jiné je pokud suplementujete třeba železo, nebo měď tam už je stav změněn na dlouhou dobu i když asi zase není důvod na nic čekat prostě se změří aktuální hladina a poté se buď přidá nebo ubere na suplementech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte dub 23, 2019 3:53 pm 
Offline

Registrován: úte dub 23, 2019 3:47 pm
Příspěvky: 2
Ahojte, stává se mi něco divného. Zkusila jsem dávat vitamin C ve forme kyseliny askorbové ( prostě ten normální ) a už při dávkách 250mg za den mi nejdřív začnou spasmovat oční víčka, svaly na rukách a nohách a nakonec i konečník prostě po celém těle. Když to beru dýl tak tak mě začnou brnět ruky, prsty a křeče. Když přestanu tak ta 2 dny je to fuč. Cčko jsem vždy brala spíš jednorázově jen při nachlazení ale to mi dřív nevadily dávky ani gram a víc, tak max byl průjem. Já to nějak dlouhodobě neberu ale připadne mi zvláštní proč bych takhle dramaticky reagovala na tak malé dávky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř dub 24, 2019 10:21 am 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Zkuste jinou formu vitamínu C. Vaše dávka 250 mg je směšně malá, tuto dávku tělo spotřebuje velmi rychle (nejdéle pár hodin). Chyba může být v tom, že kyselina vám nějak radikálně zahýbe s pH, ale i to je divné. Jste-li v zahraničí, zkuste "buffered vitamin C" nebo askorbát sodný, což jsou neutrální syntetické formy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř dub 24, 2019 12:50 pm 
Offline

Registrován: stř dub 03, 2019 7:00 pm
Příspěvky: 2
Jarda píše:
Zkušenost s tím nemám, ale vzhledem k tomu že vitamíny rozpustné v tuku se vzájemně vytlačují může jít i o deficit dalších vitamínů tedy A, D a K.

No napadá mě vitamin K2, protože mám v krvi zvýšený vápník, což by na něj sedělo. Může tento vitamín mít vliv i na ceruloplasmin ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř dub 24, 2019 3:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Okurak píše:
No napadá mě vitamin K2, protože mám v krvi zvýšený vápník, což by na něj sedělo. Může tento vitamín mít vliv i na ceruloplasmin ?

K2 záleží na formě o které se bavíme, ne každá forma dělá to samé. Na vychytávání vápníku z měkkých tkání a ukládání do kostí a zubů potřebujete K2 MK-7. Tento vitamín alespoň pokud vím nemá s ceruloplazminem moc společného na něj potřebujete hlavně retinol vitamín A.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv dub 25, 2019 5:58 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Alenkarob píše:
Ahojte, stává se mi něco divného. Zkusila jsem dávat vitamin C ve forme kyseliny askorbové ( prostě ten normální ) a už při dávkách 250mg za den mi nejdřív začnou spasmovat oční víčka, svaly na rukách a nohách a nakonec i konečník prostě po celém těle. Když to beru dýl tak tak mě začnou brnět ruky, prsty a křeče. Když přestanu tak ta 2 dny je to fuč. Cčko jsem vždy brala spíš jednorázově jen při nachlazení ale to mi dřív nevadily dávky ani gram a víc, tak max byl průjem. Já to nějak dlouhodobě neberu ale připadne mi zvláštní proč bych takhle dramaticky reagovala na tak malé dávky

Najprv by som vyskusal kyselinu askrobovu od ineho vyrobcu. Niektori totiz vyrabaju vitamin C z geneticky modifikovanej kukurice.
Skuste vitamin C z DM, ten urcite nieje z GMO, pytal som sa ich specialne na to.

Potom vyskusajte napriklad taky ako je namaximum.sk, so sipkovym extraktom. Ked vam to budu robit obidva, skuste inu formu. Da sa zreagovat so sodou bikarbonou na askorbat sodny. Ked ani ten neprejde, skuste askorbat vapenaty, horecnaty (su ale drahsie) alebo Ester-C vitamin C.
Nakoniec je tu este liposomalny.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv dub 25, 2019 6:02 am 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Alenkarob píše:
Ahojte, stává se mi něco divného. Zkusila jsem dávat vitamin C ve forme kyseliny askorbové ( prostě ten normální ) a už při dávkách 250mg za den mi nejdřív začnou spasmovat oční víčka, svaly na rukách a nohách a nakonec i konečník prostě po celém těle. Když to beru dýl tak tak mě začnou brnět ruky, prsty a křeče. Když přestanu tak ta 2 dny je to fuč. Cčko jsem vždy brala spíš jednorázově jen při nachlazení ale to mi dřív nevadily dávky ani gram a víc, tak max byl průjem. Já to nějak dlouhodobě neberu ale připadne mi zvláštní proč bych takhle dramaticky reagovala na tak malé dávky

Můžu se zeptat, proč neberete třeba acerolu, camucamu nebo namletý šipek? Je to kvůli ceně nebo je tam jiný důvod? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv dub 25, 2019 10:54 am 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Záleží na tom, jak chcete, aby Vitamín C účinkoval, v nižším dávkování působí proti stárnutí, tedy méně je někdy více, ale přibližně již od 500 mg se chová jako oxidant a nárazově likviduje původce onemocnění - podmínkou takového vyvíjení peroxidu vodíku za přítomnosti iontů mědi a železa je dobře okysličená, neanemická krev.

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv dub 25, 2019 2:30 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Pokud má tělo zvýšenou spotřebu vitamínu C, tak je schopno spotřebovat i několik desítek gramů za den. Na sobě jsme pozoroval, že dávka dva až čtyři gramy fungovala cca 2 hodiny a pak byla spotřebována, tzn. nebyl pro mě problém "spálit" cca každé dvě hodiny cca 2g a takto bez vyvolání průjmu pozřít i 20 gramů. Proto mě hodně překvapuje, že by někdo mohl mít z 250 mg několikadenní problémy, dávky do cca 6g (3x2 gramy s několikahodinovým odstupem) za den jsou totiž pro dospělého poměrně bezproblémové.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv dub 25, 2019 4:33 pm 
Offline

Registrován: úte dub 23, 2019 3:47 pm
Příspěvky: 2
pefi píše:
Pokud má tělo zvýšenou spotřebu vitamínu C, tak je schopno spotřebovat i několik desítek gramů za den. Na sobě jsme pozoroval, že dávka dva až čtyři gramy fungovala cca 2 hodiny a pak byla spotřebována, tzn. nebyl pro mě problém "spálit" cca každé dvě hodiny cca 2g a takto bez vyvolání průjmu pozřít i 20 gramů. Proto mě hodně překvapuje, že by někdo mohl mít z 250 mg několikadenní problémy, dávky do cca 6g (3x2 gramy s několikahodinovým odstupem) za den jsou totiž pro dospělého poměrně bezproblémové.

Progooglila jsem si to a vitamin C recykluje vitamin E ... mohlo by to nějak souviset ? jsou eventuálně nějaké cofactory které způsobují že vitamin E mi ubližuje a když tam lupnu Cčko tak ho aktivuje ještě víc a proto je to horší ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát dub 26, 2019 9:14 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Alenkarob píše:
Progooglila jsem si to a vitamin C recykluje vitamin E ... mohlo by to nějak souviset ? jsou eventuálně nějaké cofactory které způsobují že vitamin E mi ubližuje a když tam lupnu Cčko tak ho aktivuje ještě víc a proto je to horší ?

Obávám se že bez krevních testů nemáte moc šanci se v tom zorientovat, ale čistě teoreticky je možné že opravdu máte přepálený vitamín E jak píšete a pokud by opravdu byl schopen vitamín C nějak zásadně tento přebytkový vitamín E aktivovat může teoreticky docházet k vybourávání vitamínu A který je velice podstatný pro spoustu procesů v těle a je obecně nedostatkový. Neberte to jako návod nebo radu jde o čirou teorii nic takového jsem nikdy neřešil a zkušenost s tím nemám. Každopádně jde o velice nestandardní reakci na velice běžný a vysoce bezpečný přípravek, ale nic není nemožné. Já bych každopádně vyzkoušel nějaký přírodní zdroj céčka, tam se problémy prakticky nevyskytují protože přírodní zdroje se chovají naprosto jinak a navíc poskytují velice pomalé uvolňování. Na rozdíl od kyseliny askorbové pracují v těle prakticky celý den a stačí jich mnohem méně, již 500 mg je solidní denní léčebná dávka.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz