Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 8:11 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř črc 12, 2017 2:31 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
George43 píše:
7,2 nmol/l.

wow, tak to je uz kriticky nizke. Dajte potom vediet, ako sa to zrovnava, ci to ide hore (po novych testoch)

Takisto sa opalujte spravnym sposobom:
https://www.sunsaferx.com/health-and-we ... vitamin-d/
https://www.sunsaferx.com/health-and-we ... -exposure/

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř črc 12, 2017 7:39 pm 
Offline

Registrován: úte dub 18, 2017 8:19 pm
Příspěvky: 36
Ta hodnota je z rozboru dělaného před více než 3 měsíci. Stav z poslední analýzy je 120 nmol/l. Pro lepší představu sem dám kopii z celého zmíněného rozboru. Pokud se budete chtít k tomu vyjádřit, příp. i p. Zajíček, jen to uvítám. Děkuji.


Naposledy upravil George43 dne pát črc 14, 2017 7:40 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř črc 12, 2017 11:52 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
George43 píše:
Ta hodnota je z rozboru dělaného před více než 3 měsíci. Stav z poslední analýzy je 120 nmol/l. Pro lepší představu sem dám kopii z celého zmíněného rozboru. Pokud se budete chtít k tomu vyjádřit, příp. i p. Zajíček, jen to uvítám. Děkuji.

To je super, ze ste to tak zrovnali, z uplne minimalneho stavu. Mozete aj napisat, ako presne ste to pocas tych mesiacov doplnali?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv črc 13, 2017 11:35 am 
Offline

Registrován: úte dub 18, 2017 8:19 pm
Příspěvky: 36
Doplňoval jsem to především suplementačně, neboť stravou nebylo možné potřebné množství vitamínu D3 na pokrytí takového deficitu dosáhnout. První měsíc jsem bral 4000 IU vit. D3 + 120 ug vit. K2 (MK-7) denně. Následně jsem navýšil dávky na 10000 IU D3 + 200 ug K2 denně. Nyní užívám 5000 IU D3 + 100 ug K2 denně (i s ohledem na to, že nesnáším slunce). Chtěl bych dosáhnout úrovně zhruba 200 nmol/l D3.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob črc 15, 2017 12:19 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
George43 píše:
Doplňoval jsem to především suplementačně, neboť stravou nebylo možné potřebné množství vitamínu D3 na pokrytí takového deficitu dosáhnout. První měsíc jsem bral 4000 IU vit. D3 + 120 ug vit. K2 (MK-7) denně. Následně jsem navýšil dávky na 10000 IU D3 + 200 ug K2 denně. Nyní užívám 5000 IU D3 + 100 ug K2 denně (i s ohledem na to, že nesnáším slunce). Chtěl bych dosáhnout úrovně zhruba 200 nmol/l D3.

Dobre, postupujete spravne, a dakujem za skusenost. S tym slnkom, neviem ako to myslite ze neznasate slnko, ale najlepsie na generaciu D, je opalovat sa pol hodinu na najostrejsom slnku (cim viac je v 90 stupnovom uhle, tym lepsie), 15 minut z kazdej strany, tak aby ste sa nestihli spalit. To vytvori najviac vitaminu D, za najkratsi cas a bez rizika spalenia sa.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob črc 15, 2017 7:26 pm 
Offline

Registrován: úte dub 18, 2017 8:19 pm
Příspěvky: 36
Xion:
Jaká je podle Vás nejlepší forma suplementu chrómu a lithia?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned črc 16, 2017 11:39 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Pane Jardo, prosím Vás, pokud je vápník i kyselina štavelová v organické formě, naopak podporuje vstřebávání vápníku? Jde mi o to, abych ho neměla málo.
Děkuji.

Vápníku má skoro každý přebytek pouze ho nemá deponovaný tam kde deponovaný být má. Měl by být v kostech a zubech, respektive v tvrdé tkáni a namísto toho si sedá v cévách, kloubech a chlopních kde vyloženě škodí. Tedy neřešte kolik máte vápníku, ale kde ho máte, což řeší hořčík a vitamín D3 a K2.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned črc 16, 2017 11:41 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
SemTamTuPrídem píše:
Ahojte.
Mám 60 tabletové silné probiotiká (30mld), 60 kapsúl....
Skladujem ich v chladničke, pričom sú zabalené tak, ako napr. B-komplex, ktorý treba vytlačiť z pozlátka... čiže sú dobre chránené.
ALE - spotrebujem ich tak za 4 mesiace.... Nie je to príliš ? Ak áno, dal by som polku do mrazničky...
Neuškodí probiotikám mraznička ? Je síce pravda, že keď nakúpim viac bryndze tak ju naporcujem a zamrazím, a tam sa o to či probiotiká prežijú, nebojím. Ale neviem ako je to u probotického prášku...
Vie sa niekto k tomu takmer s istotou (alebo s istotou) vyjadriť ?
Ďakujem.

Probiotika se vyloženě doporučuje uchovávat v co největším chladu, tedy je klidně mrazit můžete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned črc 16, 2017 11:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
George43 píše:
Ta hodnota je z rozboru dělaného před více než 3 měsíci. Stav z poslední analýzy je 120 nmol/l. Pro lepší představu sem dám kopii z celého zmíněného rozboru. Pokud se budete chtít k tomu vyjádřit, příp. i p. Zajíček, jen to uvítám. Děkuji.

Ta hodnota byla opravdu nízká a pokud jde o retinol, tak ta mrkev má v sobě pouze provitamín betakaroten který se musí v těle složitě přeměnit na retinol tedy využitelnou formu vitamínu A. Mnohem lepší by jste měl z dlouhodobého hlediska používat po prvotním srovnání nějaký kvalitní rybí tuk s garantovaným poměrem vitamínů D a A a trochu kvalitních jater pro dorovnání jak toho vitamínu A, tak B12 a dalších živin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned črc 16, 2017 2:04 pm 
Offline

Registrován: úte dub 18, 2017 8:19 pm
Příspěvky: 36
S retinolem jsem na tom poměrně dobře. Dle posledního měření mám hodnotu dokonce lehce přes normu, tj. 3,10 umol/l. Po zjištění výše zmíněného deficitu (D3 + B12) jsem začal jíst maso, téměř výhradně rybí, v malých dávkách max. 100 g denně. Předtím jsem se pokoušel praktikovat více než rok vegetariánskou stravu s nevalnými výsledky. Na základě těchto zkušeností jsem učinil závěr, že tento stravovací směr je pro mě zcela nevhodný (o dalších, jako je veganství, vitariánství apod. ani nemluvě).


V souvislosti s nákupem suplementů bych se rád zeptal, jak je to nyní, po brexitu, s obchodním stykem s VB. Platí se při nákupu nějaké Clo a DPH?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned črc 16, 2017 2:18 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
George43 píše:
Xion:
Jaká je podle Vás nejlepší forma suplementu chrómu a lithia?

chrom berte naviazany na niacin ... v knihe o doplnkoch vyzivy pre sportovcov som cital, ze dosahuje az niekolkonasobne lepsiu vstrebatelnost, nez ostatne formy, vratane chrom pikolinatu
https://www.swansonvitamins.com/swanson ... g-120-caps

to lithium nemam ziadne hlbsie skusenosti, ale zo zbezneho prezretia su na trhu najbeznejsie dve formy, aspartate a orotate. Vychadzaju priblizne cenovo rovnako. Ja sam som bral iba aspartate, a to iba raz, ale neviem posudit, ci by sa neoplatilo viac ist do orotate.
https://www.iherb.com/pr/Solaray-Lithiu ... ules/18946
https://www.iherb.com/pr/KAL-Lithium-Or ... Caps/70121

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned črc 23, 2017 11:36 am 
Offline

Registrován: úte led 03, 2012 4:39 pm
Příspěvky: 38
Dobrý den, mám dotaz ohledně braní jakéhokoliv doplňku stravy. Jelikož mám zřejmě problémy s nadledvinkami, chtěla jsem užívat hořčík a vitamín B (už jsem začínala několikrát),ale pokaždé se mi stane to, že po těchto vitamínech mám fosforově žlutou moč. Dál mám problém s tím, že jakmile jdu na velkou (což po těchto vitamínech musím častěji), tak se cca do půl hodiny po stolici rozklepu a začne mi bušit srdce a cítím se hrozně slabá a musím se najíst. Je to začarovaný kruh. Nevíte kde je problém? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned črc 23, 2017 6:36 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Lenka Jirásková píše:
Dobrý den, mám dotaz ohledně braní jakéhokoliv doplňku stravy. Jelikož mám zřejmě problémy s nadledvinkami, chtěla jsem užívat hořčík a vitamín B (už jsem začínala několikrát),ale pokaždé se mi stane to, že po těchto vitamínech mám fosforově žlutou moč. Dál mám problém s tím, že jakmile jdu na velkou (což po těchto vitamínech musím častěji), tak se cca do půl hodiny po stolici rozklepu a začne mi bušit srdce a cítím se hrozně slabá a musím se najíst. Je to začarovaný kruh. Nevíte kde je problém? Děkuji

Dobry den. Mozete dat odkaz, aky vitamin B berete?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon črc 24, 2017 7:24 am 
Offline

Registrován: úte led 03, 2012 4:39 pm
Příspěvky: 38
Dobrý den, obyčejný B komplex z lékarny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon črc 24, 2017 9:35 am 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
B-komplex je zcela vyhovující míchanice. Výsledek braní je velmi rychle znát.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz