Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:44 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon črc 24, 2017 1:47 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Lenka Jirásková píše:
Dobrý den, obyčejný B komplex z lékarny.

To ste mi moc nepomohla. Je ich tam viac druhov s roznou potenciou \":)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon črc 24, 2017 2:54 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
ctihodnymuz píše:
B-komplex je zcela vyhovující míchanice. Výsledek braní je velmi rychle znát.
To si říkáš makrobiotik, co to zkusit vhodnou stravou a bez lékárny? \":wink:\"http://www.rozhlas.cz/radiowave/automatky/_zprava/nejdriv-je-treba-omezit-sul-rika-88leta-makrobioticka-jarmila-pruchova-v-automatkach--1565131
ctihodnymuz píše:
Jezte co nejméně.
Doopravdy jíš tak málo a evidentně blbě, že pookřeješ teprve vybráním platíčka B-komplex? \":o\"

Zvyšování efektivity metabolismu snižováním kalorického příjmu má evidentně své limity (nešel bych pod 1 gram sacharidů a 0,69 kvalitních bílkovin z vajec a masa na kilogram ideální váhy, v případě fyzické zátěže až dvojnásobek) a prodloužit život jak vidno může kalorická restrikce pouze při podávání doplňků výživy - chybějících vitamínů a minerálů.

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Naposledy upravil Alopat dne čtv srp 31, 2017 11:09 pm, celkově upraveno 4

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned srp 13, 2017 11:08 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
George43 píše:
S retinolem jsem na tom poměrně dobře. Dle posledního měření mám hodnotu dokonce lehce přes normu, tj. 3,10 umol/l. Po zjištění výše zmíněného deficitu (D3 + B12) jsem začal jíst maso, téměř výhradně rybí, v malých dávkách max. 100 g denně. Předtím jsem se pokoušel praktikovat více než rok vegetariánskou stravu s nevalnými výsledky. Na základě těchto zkušeností jsem učinil závěr, že tento stravovací směr je pro mě zcela nevhodný (o dalších, jako je veganství, vitariánství apod. ani nemluvě).


V souvislosti s nákupem suplementů bych se rád zeptal, jak je to nyní, po brexitu, s obchodním stykem s VB. Platí se při nákupu nějaké Clo a DPH?

Nejsem si zcela jistý, stále se vše mění, ale pokud vím tak zatím nejsou s dovozem z VB žádné problémy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned srp 13, 2017 11:18 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Lenka Jirásková píše:
Dobrý den, mám dotaz ohledně braní jakéhokoliv doplňku stravy. Jelikož mám zřejmě problémy s nadledvinkami, chtěla jsem užívat hořčík a vitamín B (už jsem začínala několikrát),ale pokaždé se mi stane to, že po těchto vitamínech mám fosforově žlutou moč. Dál mám problém s tím, že jakmile jdu na velkou (což po těchto vitamínech musím častěji), tak se cca do půl hodiny po stolici rozklepu a začne mi bušit srdce a cítím se hrozně slabá a musím se najíst. Je to začarovaný kruh. Nevíte kde je problém? Děkuji

Té barvy moči se podle mě bát asi nemusíte to způsobuje většinou vitamín B2 obsažený v tom B komplexu. Jinak ten problém s hypoglykemií po stolici je bohužel celkem častý a dalo by se to srovnat předpokládám zvýšením kortizolu pomocí adrenal cortexu. Dělat to ale dlouhodobě asi cesta není, lepší je se zklidnit a vyčistit, aby tělo nemělo na nadlevinky takové nereálné nároky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř srp 16, 2017 5:47 pm 
Offline

Registrován: úte led 03, 2012 4:39 pm
Příspěvky: 38
Dobrý den. Moc díky za odpověď. Trochu mě uklidnil fakt, že to není nic výjimečného mít po každé stolici jak vy píšete hypoglykémii. Myslela jsem si, že jsem blázen jen já. Zkusím se vyčistit a možná i ten adrenal cortex. Lenka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob srp 26, 2017 11:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Lenka Jirásková píše:
Dobrý den. Moc díky za odpověď. Trochu mě uklidnil fakt, že to není nic výjimečného mít po každé stolici jak vy píšete hypoglykémii. Myslela jsem si, že jsem blázen jen já. Zkusím se vyčistit a možná i ten adrenal cortex. Lenka

Proč hned blázen, trochu v nervech je v naší kocourkovské kotlině skoro každý kdo se musí sám živit a ještě nedejbože živit děti, nebo rodiče důchodce. Předpokládám že to je správný a očekávaný výsledek vládních reforem všeho funkčního na cokoliv nefunkčního. Tím pádem dochází ke ztrátě životních jistot, což přináší enormní stresovou zátěž, která logicky končí jak popisujete. Nakonec není tak složité se podívat po svém okolí a snadno zjistíte že skoro každý se z toho časem zblázní, posere, pozvrací, přežírá, nebo nežere, dopuje prášky, čokoládu, lihoviny, nebo perníček a snaží se z toho bordelu alespoň na chvilku nějak dostat. Bohužel cesta tudy nevede, ta vede jednoduše tak že se musí člověk na všechno vyprdnout zapomenout na povinnosti a relaxovat. Denní režim by mohl ideálně vypadat asi takto: Dlouho a dobře spát, ihned po probuzení se pořádně najíst, pak sex a dopoledne se procházet, následně se najíst, sex a odpoledne se procházet, pak opět najíst, sex a procházet a jít si lehnout. Zásadně důležité je nic jiného nedělat a na práci vůbec nemyslet. Takto se uzdraví každý, neznám nikoho na koho by to nefungovalo a ten sex není povinný, je to volitelný prvek, tedy kdo může a má s kým, může aplikovat a kdo nemůže, nebo nemá s kým tak vynechá a více chodí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob srp 26, 2017 5:33 pm 
Offline

Registrován: úte led 03, 2012 4:39 pm
Příspěvky: 38
Tak to jste mě opravdu pobavil. Nejhorší na tom je fakt, že máte úplnou pravdu. Bohužel jen málokdo si uvědomí, že se všichni honíme za většinou úplně zbytnými věcmi a když je konečně máme, zjistíme, že jsme na tom nechali zdraví...Asi se začnu řídit vaším ideálním denním režimem......díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned srp 27, 2017 9:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Lenka Jirásková píše:
Tak to jste mě opravdu pobavil. Nejhorší na tom je fakt, že máte úplnou pravdu. Bohužel jen málokdo si uvědomí, že se všichni honíme za většinou úplně zbytnými věcmi a když je konečně máme, zjistíme, že jsme na tom nechali zdraví...Asi se začnu řídit vaším ideálním denním režimem......díky

Tak pak dejte vědět jak vám to opatření zabralo, zatím si nikdo kdo to vyzkoušel nestěžoval. Ono stačí porovnat náš přístup k životu třeba s jižním Italem, Řekem, nebo Španělem a musí být člověku jasné že děláme něco blbě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned srp 27, 2017 11:35 am 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Jarda píše:
Lenka Jirásková píše:
Tak to jste mě opravdu pobavil. Nejhorší na tom je fakt, že máte úplnou pravdu. Bohužel jen málokdo si uvědomí, že se všichni honíme za většinou úplně zbytnými věcmi a když je konečně máme, zjistíme, že jsme na tom nechali zdraví...Asi se začnu řídit vaším ideálním denním režimem......díky

Tak pak dejte vědět jak vám to opatření zabralo, zatím si nikdo kdo to vyzkoušel nestěžoval. Ono stačí porovnat náš přístup k životu třeba s jižním Italem, Řekem, nebo Španělem a musí být člověku jasné že děláme něco blbě.

Na druhou stranu, spousta mých sousedek a sousedů umírá ve věku devadesát+ a celý život dřeli a žili z ruky do huby.
Severní mírný pás a ten mírný stres, vyvážený sádlem a masem a chlebem, spojený s hafo pohybu, neustálá snaha o znetvoření přírody a zvelebení domácího krbu, také funguje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob zář 02, 2017 10:14 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
ctihodnymuz píše:
Na druhou stranu, spousta mých sousedek a sousedů umírá ve věku devadesát+ a celý život dřeli a žili z ruky do huby.
Severní mírný pás a ten mírný stres, vyvážený sádlem a masem a chlebem, spojený s hafo pohybu, neustálá snaha o znetvoření přírody a zvelebení domácího krbu, také funguje.

Tak jistě, ale to se bavíte o lidech z vesnice, tam je drží při zdraví pohyb a pobyt v přírodě, ale u městského člověka pracujícího někde v hale, nebo v kanclu pod zářivkama to bohužel moc nefunguje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon říj 23, 2017 10:17 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
[quote="Jarda"][quote="Alopat"]Zaujal mě výrazný rozdíl až v násobcích v poměrech minerálů doporučovaných Světovou zdravotnickou organizací a čerstvým mlékem a masem. K čemu se při sestavování jídelníčku přiklonit a postačí k jejich doplnění pravidelná konzumace celozrnného žitného kváskového chleba a sedlého mléka či živého kefíru nebo je zapotřebí kvůli aminokyselinám, hormonům a enzymům konzumovat občas i syrové maso a vnitřnosti divokých a volně se pasoucích zvířat napěchované sirtuiny, vitamínem K2 a konjugovanou kyselinou linolovou - tatarák z přemraženého hovězího, tepelně neopracovaný métský salám, omega-3 tresčí

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte říj 24, 2017 2:29 pm 
Offline

Registrován: úte říj 24, 2017 2:24 pm
Příspěvky: 7
Ahoj viete mi poradit kvalitny vitamin C . Prípadne ester C ? Vitamin stačí aj v práškovej forme 1000 mg ? K tomu sa chystám kupit bioflavonoidy . Každá tableta obsahuje 500 mg bioflavonoidy . Poznáte niečo lepšie prípadne práškovu formu ? Je to dobré takto užívat ? Pomer : množstvo C ku bioflavonoid 1:1
Ak je to zlé prosím poradte ako čo najefektívnejšie užívat pravidelne Vit C
Prípadne kde dostanem kupit bioflavonoidy najlepšie v praškovej forme . Nemožem ich nikde nájst. Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte říj 24, 2017 8:21 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 17, 2014 9:54 pm
Příspěvky: 242
thomas4492 píše:
Ahoj viete mi poradit kvalitny vitamin C . Prípadne ester C ? Vitamin stačí aj v práškovej forme 1000 mg ? K tomu sa chystám kupit bioflavonoidy . Každá tableta obsahuje 500 mg bioflavonoidy . Poznáte niečo lepšie prípadne práškovu formu ? Je to dobré takto užívat ? Pomer : množstvo C ku bioflavonoid 1:1
Ak je to zlé prosím poradte ako čo najefektívnejšie užívat pravidelne Vit C
Prípadne kde dostanem kupit bioflavonoidy najlepšie v praškovej forme . Nemožem ich nikde nájst. Ďakujem

co treba sipkove slupky? namocit a rozmixovat. delam si takto snidane, mixuji s kokosovym mlekem, kakaem, banany apod...
http://www.pro-zdravi-az.cz/131-sipek-slupky

_________________
https://www.petr-langr.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte říj 24, 2017 8:32 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 17, 2014 9:54 pm
Příspěvky: 242
[quote="krasnagadgetka":35z2o6ra]Zaujal mě výrazný rozdíl až v násobcích v poměrech minerálů doporučovaných Světovou zdravotnickou organizací a čerstvým mlékem a masem. K čemu se při sestavování jídelníčku přiklonit a postačí k jejich doplnění pravidelná konzumace celozrnného žitného kváskového chleba a sedlého mléka či živého kefíru nebo je zapotřebí kvůli aminokyselinám, hormonům a enzymům konzumovat občas i syrové maso a vnitřnosti divokých a volně se pasoucích zvířat napěchované sirtuiny, vitamínem K2 a konjugovanou kyselinou linolovou - tatarák z přemraženého hovězího, tepelně neopracovaný métský salám, omega-3 tresčí

_________________
https://www.petr-langr.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte říj 24, 2017 9:16 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
[quote="krasnagadgetka":b2kvt66w]Konzumujete prosím vnitřnosti? Pokud ano, jaké jsou zdravé?
Děkuji.[/quote:b2kvt66w]
Vnitřnosti jsou zdravé zhruba asi tak všechny stejně, tedy u všech živočichů slouží plíce ku dýchání, žaludek ku trávení,

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz