Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 6:03 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 222 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát dub 08, 2016 7:44 pm 
Offline

Registrován: pát dub 08, 2016 7:38 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké je správné denní množství sacharidů, tuků a bílkovin a v jakém musí být poměru.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 08, 2016 10:44 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
xy56 píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké je správné denní množství sacharidů, tuků a bílkovin a v jakém musí být poměru.

Otázka je úplně mimo mísu.
Máte nějaký temperament (jako bytost v těle sídlící), nějaké genetické disposice (s DNA mnoho nenaděláte, neznáte své předky miliony let nazpět), nějaký vklad z období výchovy a vaší loajality k procesu (rodina a škola).
To vše se nějak projevuje a má to přesah, který nezlividujete lusknutím prstů ... a zároveň to nemůžete zjistit nějakým měřením a výjezdem z tiskárny a papírem s čísly.
Přesný poměr se nedozvíte ve smyslu "vědět" v běžném slova smyslu.
Jakmile najedete na dělenou stravu (při značném omezení množství přijímané potravy) a postupně tak značně zvýšíte citlivost a osobní schopnost vnímání toho či onoho, nebudete tuto otázku již klást.
Ucítíte to, co je správné.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 09, 2016 11:15 am 
Offline

Registrován: pát dub 08, 2016 7:38 pm
Příspěvky: 3
martina72 píše:
Otázka je úplně mimo mísu.
Máte nějaký temperament (jako bytost v těle sídlící), nějaké genetické disposice (s DNA mnoho nenaděláte, neznáte své předky miliony let nazpět), nějaký vklad z období výchovy a vaší loajality k procesu (rodina a škola).
To vše se nějak projevuje a má to přesah, který nezlividujete lusknutím prstů ... a zároveň to nemůžete zjistit nějakým měřením a výjezdem z tiskárny a papírem s čísly.
Přesný poměr se nedozvíte ve smyslu "vědět" v běžném slova smyslu.
Jakmile najedete na dělenou stravu (při značném omezení množství přijímané potravy) a postupně tak značně zvýšíte citlivost a osobní schopnost vnímání toho či onoho, nebudete tuto otázku již klást.
Ucítíte to, co je správné.

Já se jen chtěla zeptat, jeké údaje by měly vycházet na cronometru. Jestli má byt v poměru 50 % sacharidů, 30 % tuků a 20 % proteinů nebo má být vyšší procento tuků, jelikož sacharidy jsou špatné na candidu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 09, 2016 11:46 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Snažil jsem se vám naznačit, že každé tělo (a člověk a jeho temperament v něm bydlící) je jiné. To, co se hodí pro vás, se vůbec nehodí pro někoho jiného ... a naopak.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 17, 2016 5:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
xy56 píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké je správné denní množství sacharidů, tuků a bílkovin a v jakém musí být poměru.

Jak správně píše člen martina72, otázka zcela mimo mísu, přeci takové které vám vyhovuje, které dobře trávíte a po jakém se dobře cítíte. U každého je to jiné a odvíjí se to od zátěže fyzické i psychické.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 17, 2016 6:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
xy56 píše:
Já se jen chtěla zeptat, jeké údaje by měly vycházet na cronometru. Jestli má byt v poměru 50 % sacharidů, 30 % tuků a 20 % proteinů nebo má být vyšší procento tuků, jelikož sacharidy jsou špatné na candidu.

Ta kalkulačka není o tom aby vám řekla kolik čeho máte jíst, ale aby jste mohla pochopit co děláte blbě, protože se tam dá zjistit jak vám je na různých poměrech různých látek ve stravě a tím vám umožní si vybrat optimální variantu pro vás.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob říj 15, 2016 1:18 am 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Jarda píše:
sajťas píše:
Jardo, vy tvrdíte, že kombinace trávicích šťáv pro bílkovin a pro sacharidy se zneutralizuje a nestráví se ani jedno. Například Malachov však ve svých knihách píše, že se přednostně tráví bílkoviny a sacharidy, které se po prvotním zpracování v ústech dále zpracují v tenkém střevu, "čekají" a leží v žaludku. Co vy na to?
To je sice různá formulace stavu, ovšem vede ke stejnému výsledku a tím je špatné trávení, tedy zde se nelišíme. I jeho tvrzení je, že se bude trávit pouze jedno a druhé značně omezeně, protože žaludek není schopen držet naráz zásadité a kyselé prostředí.

A jak je to prosím u dělené stravy, když si chci dát ráno šťávu, kterou namíchám ze zeleniny a z ovoce? Např. jsem si na internetu našla tuto kombinaci: Kombinace karotkové, celerové šťávy, červené řepy, grep, pomeranč, syrové špenátové šťávy. Mohu si ráno po probuzení dát zeleninovou šťávu, nebo ta se hodí spíše večer? Kolik druhů zeleniny můžu kombinovat a který s kterými?
Moc děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob říj 15, 2016 4:59 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 06, 2014 5:20 pm
Příspěvky: 186
krasnagadgetka píše:
A jak je to prosím u dělené stravy, když si chci dát ráno šťávu, kterou namíchám ze zeleniny a z ovoce? Např. jsem si na internetu našla tuto kombinaci: Kombinace karotkové, celerové šťávy, červené řepy, grep, pomeranč, syrové špenátové šťávy. Mohu si ráno po probuzení dát zeleninovou šťávu, nebo ta se hodí spíše večer? Kolik druhů zeleniny můžu kombinovat a který s kterými?
Moc děkuji.

míchejte jak je libo co Vám chutná dle níže uvedených skupin \":wink:\" Na tohle se nemusíte vůbec ptát jestli rozumíte rozdělení skupin v dělené stravě \":wink:\"
Citace:
Ze skupiny bílkoviny (1) Ovoce – jablka šťavnatá, hrušky, kdoule, jeřabiny, švestky a slívy, meruňky, broskve, nektarinky, ryngle, třešně, višně, rybíz, angrešt, maliny, jahody, ostružiny, šípky a lesní ovoce, grepy, citróny, limetky, pomeranče, mandarinky, ananas, kiwi, granátové jablko, liči, mango, papája, maracuja …

Citace:
Ze skupiny sacharidy (2) Ovoce ( vybrané druhy ) – banány, sladká křehká ( uleželá ) jablka, fíky, datle, všechny druhy nesířeného sušeného ovoce, ale do sacharidové skupiny nepatří sušené rozinky – jsou zařazeny v neutrální skupině

Citace:
Ze skupiny Neutrální (3) Všechny druhy zeleniny a salátů – mrkev, celer, petržel, pastinák, křen, ředkev, ředkvička, červená řepa, košťálová, hlávkové, čínské a pekingské zelí, brokolice, kapusta, kedlubna, květák, hlávkový salát, špenát, čekanka, řeřicha, okurka, tykev, cuketa, patison, lilek, rajče tepelně neupravené, papriky, cibule, šalotka, česnek, pór, pažitka…
• Houby – hlíva ústřičná, žampióny, hřiby a jiné druhy jedlých lesních hub
• Klíčky – klíčky cizrny, klíčky vojtěšky, klíčky ředkvičky, a jiné klíčky
• Bylinky a koření – anýz, badyán, fenykl, bazalka, řeřicha, petržel, pažitka, křen, máta, meduňka, hořčice a citrónová kůra a další
• Želírovací prostředky – želatina, agar-agar, rostlinná pojiva ze svatojánské mouky
• Nápoje – bylinkové čaje, náhražky kávy z obilí, syrovátka
• Ostatní – avokádo ( 9 – 31 % oleje ), borůvky

kombinovat můžete skupinu 1 a 3 ...a nebo 2 a 3 \":!:\"
ať se daří \":)\"

_________________
Hodně zdraví, štěstí a úspěchů s hledáním správné cesty ke zdraví ;-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned říj 16, 2016 9:55 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Nickname píše:
míchejte jak je libo co Vám chutná dle níže uvedených skupin \":wink:\" Na tohle se nemusíte vůbec ptát jestli rozumíte rozdělení skupin v dělené stravě \":wink:\"
Citace:
Ze skupiny bílkoviny (1) Ovoce – jablka šťavnatá, hrušky, kdoule, jeřabiny, švestky a slívy, meruňky, broskve, nektarinky, ryngle, třešně, višně, rybíz, angrešt, maliny, jahody, ostružiny, šípky a lesní ovoce, grepy, citróny, limetky, pomeranče, mandarinky, ananas, kiwi, granátové jablko, liči, mango, papája, maracuja …

Citace:
Ze skupiny sacharidy (2) Ovoce ( vybrané druhy ) – banány, sladká křehká ( uleželá ) jablka, fíky, datle, všechny druhy nesířeného sušeného ovoce, ale do sacharidové skupiny nepatří sušené rozinky – jsou zařazeny v neutrální skupině

Citace:
Ze skupiny Neutrální (3) Všechny druhy zeleniny a salátů – mrkev, celer, petržel, pastinák, křen, ředkev, ředkvička, červená řepa, košťálová, hlávkové, čínské a pekingské zelí, brokolice, kapusta, kedlubna, květák, hlávkový salát, špenát, čekanka, řeřicha, okurka, tykev, cuketa, patison, lilek, rajče tepelně neupravené, papriky, cibule, šalotka, česnek, pór, pažitka…
• Houby – hlíva ústřičná, žampióny, hřiby a jiné druhy jedlých lesních hub
• Klíčky – klíčky cizrny, klíčky vojtěšky, klíčky ředkvičky, a jiné klíčky
• Bylinky a koření – anýz, badyán, fenykl, bazalka, řeřicha, petržel, pažitka, křen, máta, meduňka, hořčice a citrónová kůra a další
• Želírovací prostředky – želatina, agar-agar, rostlinná pojiva ze svatojánské mouky
• Nápoje – bylinkové čaje, náhražky kávy z obilí, syrovátka
• Ostatní – avokádo ( 9 – 31 % oleje ), borůvky

kombinovat můžete skupinu 1 a 3 ...a nebo 2 a 3 \":!:\"
ať se daří \":)\"

Moc děkuji. A nevíte, kam patří batáty?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř říj 19, 2016 9:42 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Máte nějaký zvláštní důvod pro to, abyste si kupovala či jedla batáty? Vím, jsou běžně na trhu, ostatně, včera jsem měl také perverzní touhu si nějaké zakoupit a zpracovat. Ale to neznamená, že jsou nějak zdravé, zajímavé, důležité, atd. Berte to jako podnět ku zamyšlení nad tématem s názvem "jak uvažuji o jídle, které jím nebo se chystám jíst". Proč se ptáte na batáty?
(P.S. a takto uvažujte o všem - anebo o ničem. Odpověď je ve vás, nikoliv na foru)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv říj 20, 2016 7:24 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
martina72 píše:
Máte nějaký zvláštní důvod pro to, abyste si kupovala či jedla batáty? Vím, jsou běžně na trhu, ostatně, včera jsem měl také perverzní touhu si nějaké zakoupit a zpracovat. Ale to neznamená, že jsou nějak zdravé, zajímavé, důležité, atd. Berte to jako podnět ku zamyšlení nad tématem s názvem "jak uvažuji o jídle, které jím nebo se chystám jíst". Proč se ptáte na batáty?
(P.S. a takto uvažujte o všem - anebo o ničem. Odpověď je ve vás, nikoliv na foru)

O batátech jsem se dočetla, že jsou hodně zdravé, tak proto jsem se na ně ptala a ráda bych je zařadila do mého jídelníčku. O zdravé stravě si čtu již více jak rok a stále z toho nejsem moudrá. \":-(\" Díky za reakci, ale je mi k ničemu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv říj 20, 2016 11:16 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Pokud jste o batátech četla že jsou "hodně zdravé", tak jste buď četla nepozorně nebo jste četla blbosti od .... řekněme .... nedůvěryhodných pisálků. Batátů si snězte, kolik chcete, ovšem nějakého kdovíjakého zdraví se nedočkáte. Vaše zdraví nestojí na batátech. I kdyby vůbec žádné batáty nikdy a nikde nerostly či nebyly ke koupi, byly byste zdravá jako řípa. Apropo, jíte řípu? Je hoooodně fajn .... A to myslím upřímně a zcela vážně. Já proti batátům vůbec nic nemám, ale jíst je denně a běžně a dokonce si o nich myslet kdovíjaké věci mi přijde blbost. Neberte to osobně, ale zájem o batáty v zemi, která oplývá nepřeberným množstvím neskutečně svěžích, chutných a velmi prospěšných a zdravých darů přírpdy, se mi jeví přinejmenším podivné.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát říj 21, 2016 10:45 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
martina72 píše:
Pokud jste o batátech četla že jsou "hodně zdravé", tak jste buď četla nepozorně nebo jste četla blbosti od .... řekněme .... nedůvěryhodných pisálků. Batátů si snězte, kolik chcete, ovšem nějakého kdovíjakého zdraví se nedočkáte. Vaše zdraví nestojí na batátech. I kdyby vůbec žádné batáty nikdy a nikde nerostly či nebyly ke koupi, byly byste zdravá jako řípa. Apropo, jíte řípu? Je hoooodně fajn .... A to myslím upřímně a zcela vážně. Já proti batátům vůbec nic nemám, ale jíst je denně a běžně a dokonce si o nich myslet kdovíjaké věci mi přijde blbost. Neberte to osobně, ale zájem o batáty v zemi, která oplývá nepřeberným množstvím neskutečně svěžích, chutných a velmi prospěšných a zdravých darů přírpdy, se mi jeví přinejmenším podivné.

Děkuji za reakci. Je pravda, že na internetu je mnoho špatných informací, o tom už jsem se několikrát přesvědčila. Batáty nechci jíst denně, ale tak třeba 1x za 14 dní. Řepu mám moc ráda, často si z ní dělám v odšťavňovači šťávu. Jde o to, že něco jíst musim a ikdyž jsem se zde dočetla, že mám jíst spíše zdravé tuky než sacharidy, tak nějaké sacharidy jíst musím, tak hledám, které do jídelníčku zařadit. Když jím málo sacharidů, tak mi je špatně. Dá se říci, že jsem vyrostla na pečivu a na buchtách, tak nevím, jestli je to individuální, nebo že to moje tělo je na sacharidy zvyklé, nevím, musím vychytat, co mi dělá dobře a co nee..A ještě jsem se dočetla, že sacharidy jsou v jídelníčku důležité kvůli serotoninu...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 03, 2016 9:15 am 
Offline

Registrován: pon úno 02, 2015 8:24 pm
Příspěvky: 35
Dobrý den, asi před 2 roky jsem přešla na dělenou stravu. Žádné změny na sobě nepozoruji, ale připadá mi logické nemíchat potraviny které se tráví hodinu, s těmi, které trávím tři hodiny. Nedávno jsem ve vlákně Med narazila na odpověď pana Zajíčka: "Jakákoliv potravina s vyšším obsahem sacharidů se dá brzdit bílkovinou nebo tukem, příp. obojím." Tím chápu jíst sacharidy společně s bílkovinou a snížít glykemický index. Co je to tedy správně, prosím o Vaše názory.
Ještě prosím o nějaké typy na bílkovinná jídla. Začala jsem stravu počítat na cronometru a nemůžu se na doporučovaných 20 % bílkovin vyšplhat. Všechna jídla, překvapivě i zelenina, mají hodně sacharidů. Děkuji moc.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 03, 2016 10:34 am 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
krasnagadgetka píše:
Děkuji za reakci. Je pravda, že na internetu je mnoho špatných informací, o tom už jsem se několikrát přesvědčila. Batáty nechci jíst denně, ale tak třeba 1x za 14 dní. Řepu mám moc ráda, často si z ní dělám v odšťavňovači šťávu. Jde o to, že něco jíst musim a ikdyž jsem se zde dočetla, že mám jíst spíše zdravé tuky než sacharidy, tak nějaké sacharidy jíst musím, tak hledám, které do jídelníčku zařadit. Když jím málo sacharidů, tak mi je špatně. Dá se říci, že jsem vyrostla na pečivu a na buchtách, tak nevím, jestli je to individuální, nebo že to moje tělo je na sacharidy zvyklé, nevím, musím vychytat, co mi dělá dobře a co nee..A ještě jsem se dočetla, že sacharidy jsou v jídelníčku důležité kvůli serotoninu...

Já si myslím, že jíst hodně sacharidů je zlozvyk. Věřím, že je vám špatně, ale považuji to spíše za psychosomatickou záležitost nežli za opravdovou potíž s čistě fysickou podstatou. Serotonin si vyrobíte i postojem ku světu, na to nějaké sacharidy vůbec nepotřebujete. Jinak - nízká hladina serotoninu vás čeká, následující půlrok, bude tma. Hleďte tedy myslet na hezké věci a mít se dobře, ne se jen cpát sacharidy.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 222 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz