Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 3:52 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mumio
PříspěvekNapsal: čtv říj 03, 2013 7:52 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Tolar píše:
Jani napis neco vice musi byt nejaka pocitova vec..Co klistyr?Pozorujes neco?Drzis se navodu?Pry na spodnim supliku v lednici,spotrebovat do 20 dnu atd..Co tinktura?Zkusila jsi?V jakym mnozstvi beres za den a jake davky?Promin dost me to zajima,kdyz v tom jedes tak dlouho-) Tolar

Návodu se nedržím / prakticky většinou nikdy /, beru zhruba velikost hlavičky od sirky, 1-2x denně, podle toho, jak jsem na tom množstevně a jaké je období, dřív jsem to rozpouštěla ve vodě, ted to dám jen do pusy a spolknu, nijak to neřeším, mám ho v ledničce ve dveřích. Do klystýru to nedávám nevidím důvod. Pokud má někdo nějakou zlomeninu poradím užívání mumia, na to ale pozor, mumio urychluje srůstání kostí. U kluka to zabralo super na zlomenou ruku, srůst bez komplikací a v kratší době, než mudrci předpokládali - byli udiveni. U mojí fenky-shodou okolností si jedno z našich štěnátek u nových majitelů zlomilo nožku, naše štěndo co jsme si nechali taky, takže zlomenina nožek u obou fen - plemene naháček - v rozmezí jednoho dne, známí dávali irish cal, my jsme dávali mumio, u nás byla zlomenina asi o 10 dnů dříve a kvalitně srostlá, obě fenky měly podobné zlomeniny, platničky a šrouby, které se při druhé reoperaci vyndávaly, veti se u nás divili, jak je možné, že to máme tak brzy v pořádku, mumio neznali. Super bylo to, že si nás veti opravdu hlídali a chodili jsme na rtg a kontroly, mumio jsem poradila nedávno mojí kámošce, spadla z koně a zlomila si nohu, dost škaredě, taky má šrouby a různé železa, bere mumio, zlomeina srostla výborně, dříve, s čímž ale mudrci nepočítali a železa, který chtěli vytáhnout, tam prostě nějak zarostly, takže jí to znovu štípali a ted se bude znovu řešit, co se s tím vlastně bude dělat, je to už asi 3tí operace. Vpodstatě to měli dříve pohlídat, mumio neznali a tím, že došlo k dřívějšímu kvalitnímu srůstu, kdy tam ale zůstaly i železa, je ted problém. U klasické zlomeniny bez želez je vždy kvalitní a dřívější srůst žádoucí. Jinak mumio působí blahodárně po všech ostatních stránkách a to i při unavě organismu na druhé straně se po něm i dobře spí. Dělávám si i různé krémiky - když nejsem líná - na plet. Trošku mumia rozpustím v půlkapičce vody a smíchám třeba s kalciovkou nebo zinkovkou z lékárny, nebo s kokosmarjánkovou mastí, výsledkem je napjatá plet, viditelně to vyhlazuje vrásky, rozjasnuje, před tím je možné ještě udělat lehký pealing s himalájskou solí - velmi jemně,aby se plet nepoškrábala, pak smíchat enteros gel s troškou kys. ascorbové naplácat na plet jako masku, nechat působit a já co chvila provlhčuju, protože to vysychá a pokožku to stahuje, pak umejt a natřít nějakou mastí s mumiem... u kosmeticky jsem nikdy nebyla, asi by mi nenabídla nic lepšího a učinnějšího \":-)\". Jinak mumio dávám i zvířatům, když je nějaký problém, není všespásné, ale jako podpůrný prostředek je super. Zdůraznuju, že ve formě tabletek s přídatnými látkami je naprosto naprdlačku.
Ještě ke spotřebě, pokud je mumio jak se uvádí tisícelet staré, tak v ledničce určitě za 20 dnů nezestárne \":-)\"


Naposledy upravil jani dne pát říj 04, 2013 3:12 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mumio
PříspěvekNapsal: čtv říj 03, 2013 11:21 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 24, 2011 1:31 am
Příspěvky: 113
Jani moc dekuju.. \":wink:\" Pekne experimentujes.Mam ho od salvia paradise jako prasek.Mozna bude to na co odkazujes ucinejsi..Zkusim objednat..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mumio
PříspěvekNapsal: čtv říj 03, 2013 11:24 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
jani, trošku si protiřečíš a mírně zveličuješ ve smyslu "přání je otcem myšlenky". Jinak, dík za info. Leccos má smysl ... ne vše.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mumio
PříspěvekNapsal: pát říj 04, 2013 3:10 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
martina72 píše:
jani, trošku si protiřečíš a mírně zveličuješ ve smyslu "přání je otcem myšlenky". Jinak, dík za info. Leccos má smysl ... ne vše.

Martino, přibliž mi pasáže, kde si protiřečím a zveličuju a kde to nedává smysl, ráda se nad nimi zamyslím. Pokud by bylo přání otcem myšlenky, určitě bych takto dlouholetně neinvestovala a tolik roků si něco nenalhávala a neočekávala výsledek, že snad při příštím užití mumia bude líp \":lol:\" a lidi, co mají s ním dobré výsledky by si to asi taky nenalhávali.

Mumio nijak nevyzdvyhuju, pro mě je to denní rutina. Pokud experimentuju, tak určitě v něčem náročnějším, než je úkon vzít si mumio a spolknout ho nebo ho na sebe napaplat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mumio
PříspěvekNapsal: čtv črc 31, 2014 3:09 pm 
Offline

Registrován: stř lis 24, 2010 6:24 pm
Příspěvky: 24
jani píše:
Jinak mumio dávám i zvířatům, když je nějaký problém, není všespásné, ale jako podpůrný prostředek je super.

jani, můžeš mi prosím poradit jaké množství mumia mohu podat svému 17ti letému pesanovi se špatnými játry a občasnými epileptickými záchvaty? Váží 6 kilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mumio
PříspěvekNapsal: pát srp 01, 2014 8:27 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
[quote="Evira":30lupjfd]jani, můžeš mi prosím poradit jaké množství mumia mohu podat svému 17ti letému pesanovi se špatnými játry a občasnými epileptickými záchvaty? Váží 6 kilo.[/quote:30lupjfd]
na doporučování dávek si nějak nepotrpím, já bych rozdrtila mumio a dávala zlomečky do tlamky pokud by to hafík vyplazil jazykem, tak rozpustit ve vodě a dát stříkačkou.
Na ty

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mumio
PříspěvekNapsal: sob srp 02, 2014 12:23 pm 
Offline

Registrován: stř lis 24, 2010 6:24 pm
Příspěvky: 24
Díky moc, chtěla jsem objednat tento extrakt http://www.lekarnaave.cz/mumiyo-extractum-5g, ale možná, že lepší budou kvůli dávkování tabletky? Jinak ostropestřec.kašičku mu dávám, stejně tak i vit.B,C,lecitin,taurin,rybí tuk,kurkumu, mořské řasy....kokosák jsem nevěděla, jestli může, když má špatná

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mumio
PříspěvekNapsal: sob srp 02, 2014 6:32 pm 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 4:14 pm
Příspěvky: 126
[quote="Evira":gnykdrcb]Díky moc, chtěla jsem objednat tento extrakt http://www.lekarnaave.cz/mumiyo-extractum-5g, ale možná, že lepší budou kvůli dávkování tabletky? Jinak ostropestřec.kašičku mu dávám, stejně tak i vit.B,C,lecitin,taurin,rybí tuk,kurkumu, mořské řasy....kokosák jsem nevěděla, jestli může, když má špatná

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mumio
PříspěvekNapsal: sob zář 06, 2014 7:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="Evira":10eppodh]Díky moc, chtěla jsem objednat tento extrakt http://www.lekarnaave.cz/mumiyo-extractum-5g, ale možná, že lepší budou kvůli dávkování tabletky? Jinak ostropestřec.kašičku mu dávám, stejně tak i vit.B,C,lecitin,taurin,rybí tuk,kurkumu, mořské řasy....kokosák jsem nevěděla, jestli může, když má špatná

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mumio
PříspěvekNapsal: stř pro 03, 2014 12:41 am 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 2:05 pm
Příspěvky: 207
Bydliště: Košice - Ťahanovce
Gennadij Malachov v knihe "Neobvyklé zpúsoby uzdravení a léčby" píše, že na vyliečenie dyspepsie sa má užívať 2x denne (po prebudení a pred spánkom) 0,2g mumia, v kombinácii s mliekom alebo medom (v pomere mumio : mlieko/med 1 : 20).
Podľa Malachova má kúra trvať 24-25 dní, ale dyspepsie sa človek vraj zbaví už po 15-tom dni...
Samozrejme, múmio by za ten čas "riešilo" aj iné veci v tele...

Našiel som na internete slovenskú stránku s kvalitným, ČISTÝM mumium, kde sa predáva vo forme tabletiek. Kto chce, nájde si, je to jednoduché, nechcem tu len robiť reklamu. Stránka má veľmi príznačný názov \":D\"...
Už viem, čo chcem na Vianoce.... 3 balíčky mumia...
Ročné obdobie žalúdka, sleziny a slinivky (podľa čínskeho kalendára) vychádza v našom kalendári najbližšie na 8.1. - 18.2. 2015...
Chcem si naordinovať môj druhý 7 dňový urinový pôst, a po pôste zahájiť užívanie mumia... S pôstom ale skôr než 28.12. začať nechcem, mumio ale už budem mať pod stromčekom 24.12. ... Neviem teraz, či si dať najprv pôst a až tak múmio, alebo najprv múmio, a až tak pôst... Počkať s užívaním múmia po pôste by pre mňa problém nebol, ale zaujímal by ma váš názor - akú z týchto dvoch možností by ste si vybrali vy ? Ďakujem za odpoveď/e.
Jedno balenie múmia obsahuje 60 tabletiek, a v kúre sa berú 2 tabletky denne. Balenia by som mal tri.

A ešte otázka - Je možné zaradiť mumio už od prvého dňa návratovky (dvojdňovej na mäsovo-kostnom vývare a troche zeleniny, pričom tretí deň bude čo sa týka množstva mojej bežnej stravy "polovičný") ?

_________________
Ak ani po klystýroch, shankapraksalanách, očistách obličiek, moč. mechúra a pečene nefungujú niektoré veci tak ako majú, ZAČNITE PôSTOVAŤ, a nie donekonečna hľadať "super kvapky/tabletky na detox"... PôSTY SÚ OVEĽA ÚČINNEJŠIE A SÚ ZADARMO.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mumio
PříspěvekNapsal: čtv pro 04, 2014 8:41 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Velmi kvalitní mumio na sk stránkách i cena slušná:
http://cxclub.webnode.sk/mumio/

a prý nevhodné pro děti do 3 let \":shock:\" - já to do kluka cpala asi od roku a půl, v pohodě a ve zdraví má tet 19 roků a když si vzpomene, mumio si rád vezme


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mumio
PříspěvekNapsal: čtv pro 04, 2014 9:46 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 2:05 pm
Příspěvky: 207
Bydliště: Košice - Ťahanovce
jani píše:
Velmi kvalitní mumio na sk stránkách i cena slušná:
http://cxclub.webnode.sk/mumio/

a prý nevhodné pro děti do 3 let \":shock:\" - já to do kluka cpala asi od roku a půl, v pohodě a ve zdraví má tet 19 roků a když si vzpomene, mumio si rád vezme

Keď dávaš reklamu ty, dám aj ja .... http://WWW.MUMIO.SK
Ja chcem od nich, je to 100%-né mumio, a nie nejaký roztok...

_________________
Ak ani po klystýroch, shankapraksalanách, očistách obličiek, moč. mechúra a pečene nefungujú niektoré veci tak ako majú, ZAČNITE PôSTOVAŤ, a nie donekonečna hľadať "super kvapky/tabletky na detox"... PôSTY SÚ OVEĽA ÚČINNEJŠIE A SÚ ZADARMO.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mumio
PříspěvekNapsal: pát pro 05, 2014 12:29 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Kosican87 píše:
jani píše:
Velmi kvalitní mumio na sk stránkách i cena slušná:
http://cxclub.webnode.sk/mumio/
a prý nevhodné pro děti do 3 let \":shock:\" - já to do kluka cpala asi od roku a půl, v pohodě a ve zdraví má tet 19 roků a když si vzpomene, mumio si rád vezme

Keď dávaš reklamu ty, dám aj ja .... http://WWW.MUMIO.SK
Ja chcem od nich, je to 100%-né mumio, a nie nejaký roztok...

To co ti Jani napsala nebyla reklama, ale snaha ti pomoct. Mumiyo extractum neni roztok, to asi jen nekdo na Slovensku nebo jinde neumi prekladat. Co i ja u nej povazuju za dulezity jsou mnohalete zkusenosti jak Jani, tak i jednoho znameho, ktery se mumiem velice zabyval a testoval na sobe a svem okoli vsechny vyrobky, ktere v te dobe byly u nas k sehnani. Navic hodne jezdil do Ruska a konzultoval to i tam. Toto mumio mu vyslo jako nejlepsi a udelalo v jeho okoli par "zazraku", predevsim v oblasti srustu a hojeni kosti po havarkach, ale i v jinych oblastech. Samozrejme je mozne, ze to co jsi nasel ty je stejne dobre nebo lepsi, tak ho klidne zkus. Je to tvuj problem, co budes uzivat. Pouze pokud si myslis, ze to sem cpe jani jako reklamu, tak jsi, slusne receno, lehce mimo. \":D\"

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mumio
PříspěvekNapsal: pát pro 05, 2014 1:28 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Kosican87 píše:
jani píše:
Velmi kvalitní mumio na sk stránkách i cena slušná:
http://cxclub.webnode.sk/mumio/

a prý nevhodné pro děti do 3 let \":shock:\" - já to do kluka cpala asi od roku a půl, v pohodě a ve zdraví má tet 19 roků a když si vzpomene, mumio si rád vezme
Keď dávaš reklamu ty, dám aj ja .... http://WWW.MUMIO.SK
Ja chcem od nich, je to 100%-né mumio, a nie nejaký roztok...

Toto je ale lepsi.
http://shilajitshilajeet.com/mumio-mumijo/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mumio
PříspěvekNapsal: pát pro 05, 2014 1:40 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
miram píše:

Protoze to tam pisou na webu nebo s tim mas prakticke zkusenosti???

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz