Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv kvě 02, 2024 1:35 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Co jíst samostatně
PříspěvekNapsal: ned kvě 20, 2012 7:01 am 
Offline

Registrován: stř bře 28, 2012 8:05 pm
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha
Snažil jsem se to tu pročíst a najít portaviny, které by se měli jíst samostatně a nemíchat do salátů. Zatím jsem našel datle a ještě jsem někde slyšel, že i meloun. Takže když si chci dát meloun tak nahradím jedno ze 3 denních jídel pouze melounem, nebo si z něj je lepší udělat svačinu během dne a ty 3 jídla mít normálně saláty? Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co jíst samostatně
PříspěvekNapsal: pon kvě 28, 2012 9:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28278
Bydliště: Poděbrady
Razík píše:
Snažil jsem se to tu pročíst a najít portaviny, které by se měli jíst samostatně a nemíchat do salátů. Zatím jsem našel datle a ještě jsem někde slyšel, že i meloun. Takže když si chci dát meloun tak nahradím jedno ze 3 denních jídel pouze melounem, nebo si z něj je lepší udělat svačinu během dne a ty 3 jídla mít normálně saláty? Díky

Ono jde o kvasný proces, čili je třeba zachovávat raději delší odstup od takových jídel. osobně doporučuji dvě hodiny minimálně a optimálně více, čili jako samostatné jídlo asi ano, ale jak u koho a jako svačinu to už patrně ne, tam bude kvasit dost velká část populace.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co jíst samostatně
PříspěvekNapsal: pát čer 01, 2012 10:16 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 11, 2010 10:18 pm
Příspěvky: 53
Tak tohle téma mě momentálně celkem zajímá, protože stále více a více zjišťuji, že v něm nemám asi moc jasno. Chybí mi, pokud je to vůbec možný , ňáký shrnutí, co s čím raději nekombinovat. Např. by mě zajímalo, kam děckám propašovat kokosový olej, doposud ho jedli jen tak ze lžičky, ale asi už se jim to omrzelo a teď ho odmítají. Nic jinýho než do obilný kašičky mě nenapadá, ale jak je to vlastně s kombinací sacharidy a tuky, jak jsem se dočetla, tak raději ne, ale co teda rýže s máslem (po šance)? Asi tomu moc nerozumim. Omlouvám se, možná jsou to hloupý otázky, ale člověk právě v domnění, že dělá to nejlepší, nakonec někdy zjistí, že z pouhé nevědomosti, si vlastně zadělá na problém. A jak je to s ovocem? Pouze samostatně? Domácí kefír taky prckové jen tak nesní, se sladkým ovocem jakžt takž. Jsou ňáký vyloženě zakázaný kombinace? Díky Pavluša


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co jíst samostatně
PříspěvekNapsal: úte čer 05, 2012 1:50 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Pavluša píše:
Tak tohle téma mě momentálně celkem zajímá, protože stále více a více zjišťuji, že v něm nemám asi moc jasno. Chybí mi, pokud je to vůbec možný , ňáký shrnutí, co s čím raději nekombinovat. Např. by mě zajímalo, kam děckám propašovat kokosový olej, doposud ho jedli jen tak ze lžičky, ale asi už se jim to omrzelo a teď ho odmítají. Nic jinýho než do obilný kašičky mě nenapadá, ale jak je to vlastně s kombinací sacharidy a tuky, jak jsem se dočetla, tak raději ne, ale co teda rýže s máslem (po šance)? Asi tomu moc nerozumim. Omlouvám se, možná jsou to hloupý otázky, ale člověk právě v domnění, že dělá to nejlepší, nakonec někdy zjistí, že z pouhé nevědomosti, si vlastně zadělá na problém. A jak je to s ovocem? Pouze samostatně? Domácí kefír taky prckové jen tak nesní, se sladkým ovocem jakžt takž. Jsou ňáký vyloženě zakázaný kombinace? Díky Pavluša

Tuky sou podle dělený stravy neutrální. Když je člověk zdravej a nemá přemnoženou kvasinku apod., tak kombinace se sacharidy nevadí. Nikde nic nekvasí, nic nekrmí kvasinku, člověk se nenadýmá, ... Neměly by se kombinovat bílkoviny a sacharidy. Samozřejmě ale jde i o jejich množství a poměr. Kdyby se to muselo dodržovat striktně, tak by si člověk nemoh dát ořechy, semínka nebo třeba luštěniny. Ty se tráví dost dlouho proto, že sachardy a bílkoviny vyžadujou jinou kyselost v žaludku a kyselejší roztok se s tím zásaditějším má tendenci za vzniku vody neutralizovat. Výsledná kyselina pak nemůže tak dobře trávit ani jednu složku, když je jejich poměr vyrovnanej. Pokud je ale třeba bílkoviny málo, tak žaludek snadno stráví sacharidy a pak se nejspíš pustí do bílkoviny (která už je možná nevhodně kyselým prostředím částečně natrávená). Nebo že by si tělo namíchalo směs vhodnou na trávení jedný složky a pak na trávení tý druhý?

Ovoce je opravdu dobrý konzumovat samostatně.

(Jestli sem něco špatně vydedukoval, tak mě opravte.)

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co jíst samostatně
PříspěvekNapsal: čtv čer 07, 2012 12:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28278
Bydliště: Poděbrady
Pavluša píše:
Tak tohle téma mě momentálně celkem zajímá, protože stále více a více zjišťuji, že v něm nemám asi moc jasno. Chybí mi, pokud je to vůbec možný , ňáký shrnutí, co s čím raději nekombinovat. Např. by mě zajímalo, kam děckám propašovat kokosový olej, doposud ho jedli jen tak ze lžičky, ale asi už se jim to omrzelo a teď ho odmítají. Nic jinýho než do obilný kašičky mě nenapadá, ale jak je to vlastně s kombinací sacharidy a tuky, jak jsem se dočetla, tak raději ne, ale co teda rýže s máslem (po šance)? Asi tomu moc nerozumim. Omlouvám se, možná jsou to hloupý otázky, ale člověk právě v domnění, že dělá to nejlepší, nakonec někdy zjistí, že z pouhé nevědomosti, si vlastně zadělá na problém. A jak je to s ovocem? Pouze samostatně? Domácí kefír taky prckové jen tak nesní, se sladkým ovocem jakžt takž. Jsou ňáký vyloženě zakázaný kombinace? Díky Pavluša

Člen Xeelee vám to píše celkem správně, ono nic není černobílé, vše má nějaké odstíny šedé a tedy i určité kompromisy. Navíc u dětí bych to tolik neřešil, jejich trávení je zpravidla výborné a nemají takové těžkosti jako dospělý vystresovaný člověk. V zásadě jde tvrdit, že nejvíce vadí ty sacharidy, čili pokud bych něco ze stravy ubíral, tak právě sacharidy a zvláště ty umělé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co jíst samostatně
PříspěvekNapsal: sob zář 22, 2012 7:44 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 06, 2012 1:54 pm
Příspěvky: 22
Zdravim, chcela by som vas poprosit o radu.Mam dvoj a troj rocne deti a kazde rano si robime ovocnu stavu, niekde som tu citala ze je to vhodne.zaujimalo by ma ci im mozem do ovocnej stavy dat aj mrkvu a ci mozem pridat do stavy rozmixovany banan.Pouzivam ho ako sladidlo a odstavovanim je z neho strasne malo stavy.Dakujem krasne za odpoved.Janka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co jíst samostatně
PříspěvekNapsal: úte zář 25, 2012 8:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28278
Bydliště: Poděbrady
Janka00 píše:
Zdravim, chcela by som vas poprosit o radu.Mam dvoj a troj rocne deti a kazde rano si robime ovocnu stavu, niekde som tu citala ze je to vhodne.zaujimalo by ma ci im mozem do ovocnej stavy dat aj mrkvu a ci mozem pridat do stavy rozmixovany banan.Pouzivam ho ako sladidlo a odstavovanim je z neho strasne malo stavy.Dakujem krasne za odpoved.Janka

Tak mrkev je jediná zelenina, která se dá míchat s ovocem a banán klidně do ovoce přidávat můžete, nicméně tyto sladké kombinace mohou živit kvasinky, čili opatrně a trochu si posledujte zda je to nenadýmá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co jíst samostatně
PříspěvekNapsal: úte zář 25, 2012 11:11 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 06, 2012 1:54 pm
Příspěvky: 22
a aku kombinaciu mi doporucite pre deti.momentalne mam k dispozicii jablka a hrusky domace, banany kupujem koli tomu lebo je pre nich stava bez bananu kysla a nechcu ju vypit ale ak to moze byt zla kombinacia koli kvasinkam tak to urcite zmenim.vobec ale nechcu zeleninove stavy tak s tou mrkvou to musim takto kombinovat. Ja a syn mame exzem tak sa vyhybame citrusom tak mi skuste poradit nejaku vhodnu kombinaciu ktorou im neublizim.ovocnu stavu robim kazde rano pijeme ju vsetci aj ja s manzelom.dakujem krasne za odpoved velmi si cenim kazdu radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co jíst samostatně
PříspěvekNapsal: úte zář 25, 2012 11:19 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 06, 2012 1:54 pm
Příspěvky: 22
chcem sa este opytat ci by sa vam nechelo v skratke popisat kedy pijete a jete myslim casove odstupy od rana do vecera velmi by mi to pomohlo.dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co jíst samostatně
PříspěvekNapsal: stř říj 10, 2012 8:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28278
Bydliště: Poděbrady
Janka00 píše:
a aku kombinaciu mi doporucite pre deti.momentalne mam k dispozicii jablka a hrusky domace, banany kupujem koli tomu lebo je pre nich stava bez bananu kysla a nechcu ju vypit ale ak to moze byt zla kombinacia koli kvasinkam tak to urcite zmenim.vobec ale nechcu zeleninove stavy tak s tou mrkvou to musim takto kombinovat. Ja a syn mame exzem tak sa vyhybame citrusom tak mi skuste poradit nejaku vhodnu kombinaciu ktorou im neublizim.ovocnu stavu robim kazde rano pijeme ju vsetci aj ja s manzelom.dakujem krasne za odpoved velmi si cenim kazdu radu

Tak čím méně to budete kombinovat, tím spíše nebude problém, čili ideální je vždy pouze jedna potravina. Nicméně sladké druhy i tak mohou živit velice dobře kvasinky a pokud po nich krkáte a prdíte, rozhodně bych se jim vyhýbal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co jíst samostatně
PříspěvekNapsal: stř říj 10, 2012 8:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28278
Bydliště: Poděbrady
Janka00 píše:
chcem sa este opytat ci by sa vam nechelo v skratke popisat kedy pijete a jete myslim casove odstupy od rana do vecera velmi by mi to pomohlo.dakujem

Mnoho vypiji po ránu, většinou cca 1,5 litru a pak zpravidla až kolem druhé hodiny zase většinou 1,5 litru a večer před spaním cca 0,5 litru, nicméně není to ideální, lepší je pitný režim více rozložit, ovšem to bohužel nestíhám. Jím většinou dvakrát cca v 10 hod a pak cca v 16 hod, bohatě mě to stačí a mnohdy i jenom jednou a také zrovna nestrádám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co jíst samostatně
PříspěvekNapsal: sob říj 13, 2012 9:48 pm 
Offline

Registrován: sob čer 26, 2010 9:09 am
Příspěvky: 32
zaujimalo by ma:
a) aky odstup od vypitia kefiru je potrebne dodrzat, aby nevznikal pri traveni konflikt s inymi potravinami
b) ci je rovnako potrebne konzumovat jogurt samostatne alebo ho je mozne primiesat do ovocnych alebo zeleninovych salatov

dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co jíst samostatně
PříspěvekNapsal: pon říj 29, 2012 1:16 am 
Offline

Registrován: čtv zář 06, 2012 1:54 pm
Příspěvky: 22
ale mate namysli 3,5 litra stiav alebo kombinacia stiav a vody? a vlastne je urcity spravny sposob ako spravne pit stavy aby bola ich vyuzitelnost a stravitelnost co najlepsia alebo proste sup s tym do seba do 10 minut bez rozdielu objemu ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co jíst samostatně
PříspěvekNapsal: pon říj 29, 2012 1:28 am 
Offline

Registrován: čtv zář 06, 2012 1:54 pm
Příspěvky: 22
no to sa stava aj mne ze ma stavy zasitia dost a ked jete dvakrat denne tak doobedu ovocie a poobede zeleninu ? ja sa snazim vydrzaz par tyzdnou na zelenine koli kvasinke ale nedari sa mi,to vazne musim vydrzat na zelenine inac sa toho nezbavim nikdy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co jíst samostatně
PříspěvekNapsal: pát lis 16, 2012 8:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28278
Bydliště: Poděbrady
Zappy píše:
zaujimalo by ma:
a) aky odstup od vypitia kefiru je potrebne dodrzat, aby nevznikal pri traveni konflikt s inymi potravinami
b) ci je rovnako potrebne konzumovat jogurt samostatne alebo ho je mozne primiesat do ovocnych alebo zeleninovych salatov

dakujem

Zde je individuální snášenlivost a někomu to nevadí třeba kefír pít hned po jídle, nicméně rozumná je hodina až dvě. Jogurt obecně s čímkoliv kvasí a je tedy vhodné ho jíst zcela samostatně, pokud vidíte, že s něčím ho trávíte hůře.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz