Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned dub 28, 2024 4:13 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát pro 30, 2011 2:25 pm 
Offline

Registrován: pát zář 30, 2011 9:02 pm
Příspěvky: 129
Sikora píše:

Zdravím. Po shlédnutí tohoto krátkého videa mám otázku na pana Jardu: Myslíte že je opravdu vhodné si sypat popel ze dřeva do jídel?! Protože já bych k němu měl jednoduchý přístup, u nás doma se stále topí v kotli dřevem takže za 2 dny mohu mít klidně i kbelík plný popelu \":-D\" Pokud se teda ten popel v kotli nějakým způsobem neznehodnotí... Kdybych věděl že je to prospěšné neváhal bych ho do jídla dodávat v množstvím, které bude potřebné...
Předem díky za odpověď

_________________
Čl. obětuje zdraví,aby vydělal peníze.Pak obětuje peníze,aby získal zpět zdraví.Je tak úzkostlivý ohledně budoucnosti,žesi neužívá přítomnost;následkem čehož nežije v přítomnosti,ani v budoucnosti;žije,jakoby neměl umřít a pak umírá,aniž kdy skutečně žil


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 30, 2011 4:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Filip08 píše:
Sikora píše:

Zdravím. Po shlédnutí tohoto krátkého videa mám otázku na pana Jardu: Myslíte že je opravdu vhodné si sypat popel ze dřeva do jídel?! Protože já bych k němu měl jednoduchý přístup, u nás doma se stále topí v kotli dřevem takže za 2 dny mohu mít klidně i kbelík plný popelu \":-D\" Pokud se teda ten popel v kotli nějakým způsobem neznehodnotí... Kdybych věděl že je to prospěšné neváhal bych ho do jídla dodávat v množstvím, které bude potřebné...
Předem díky za odpověď

Dřevní popel bez příměsí je opravdu dobrý zdroj minerálních látek a nevidím problém v jeho používání. Je docela dost slaný a obsahuje hlavně draslík, čili nepřehánět, může dost snižovat tlak. Pochopitelně pokud se pálí denní tisk a nějaký jiný bordel z kuchyně, to by již moc zdravé patrně nebylo a takový postup bych pak nedoporučoval.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 30, 2011 5:53 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Filip08 píše:
Sikora píše:

Zdravím. Po shlédnutí tohoto krátkého videa mám otázku na pana Jardu: Myslíte že je opravdu vhodné si sypat popel ze dřeva do jídel?! Protože já bych k němu měl jednoduchý přístup, u nás doma se stále topí v kotli dřevem takže za 2 dny mohu mít klidně i kbelík plný popelu \":-D\" Pokud se teda ten popel v kotli nějakým způsobem neznehodnotí... Kdybych věděl že je to prospěšné neváhal bych ho do jídla dodávat v množstvím, které bude potřebné...
Předem díky za odpověď

Ano, pouzivam uz nejakou dobu jako mineralni doplnek, ale je potreba palit nejlepe tvrde drevo z dobreho lesa, ne palety a podobne.
Popel musi byt jemny, kdyz do nej fouknete, tak se musi rozletet, aby v nem nebyl jeste dehet ze spatneho horeni.
Soused mi ho vozi ze Sazavy. Oba ho take sypeme na zahony jako hnojivo.
Nektere mineralni potravinove doplnky take obsahuji dreveny popel, akorat pekne drahy. \":-)\"
Jinak udajne Rakusane (primo jsem tuto informaci neoveroval) od nas vykupuji popel z peletkovych kamen za cca 300,- Kc/kg jako hnojivo na pole. Ta cena je i s dopravou.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob pro 31, 2011 2:54 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
Dá se používat i toto? http://www.lekarna.cz/carbofit-tob-60-carkll/ Neboť v paneláku asi dřevěné uhlí dělat nepůjde.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob pro 31, 2011 9:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Dagmara píše:
Dá se používat i toto? http://www.lekarna.cz/carbofit-tob-60-carkll/ Neboť v paneláku asi dřevěné uhlí dělat nepůjde.

Tak používat se to dá, ovšem k jinému účelu než popel, toto je ještě uhlí, ne popel.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 20, 2012 8:46 pm 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
Mám k dispozícii kvalitný popol a rád by som ho využil po pozretí tohto videa. Pri zmiešaní so soľou by to zrejme nepredstavovalo hrozbu kvôli draslíku. Aké mineráli a vitamíny obsahuje ten popol?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 20, 2012 10:48 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
hammel píše:
Mám k dispozícii kvalitný popol a rád by som ho využil po pozretí tohto videa. Pri zmiešaní so soľou by to zrejme nepredstavovalo hrozbu kvôli draslíku. Aké mineráli a vitamíny obsahuje ten popol?

Presnou odpoved na Vas dotaz ohledne obsahu mineralu v popelu Vam da jedine laborator. Jedine co dreveny popel na 100% neobsahuje je dusik a sira. Ty se horenim z popela odstrani. Dulezite je Jardovo upozorneni na velky obsah drasliku, dle zdroju az 10%. Proto pravdepodobne prirodni narody michaji popel se soli. Vsechno uz lide znali pred desitkami a stovkami let, jenom my to ted zase pracne objevujeme.

Orientacne jsem nasel na webu tento cesky odkaz:

http://www.ireceptar.cz/zahrada/uzitkov ... ik-fosfor/

pak uz jsou to jenom zahranicni odkazy.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 21, 2012 8:42 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
Mám k dispozícii kvalitný popol a rád by som ho využil po pozretí tohto videa. Pri zmiešaní so soľou by to zrejme nepredstavovalo hrozbu kvôli draslíku. Aké mineráli a vitamíny obsahuje ten popol?

Člen inzenyr vám to píše správně, to určí pouze laboratoř, ale nechápu, proč by jste to dělal, celé generace našich předků popel krásně remineralizoval a pokud jste ho chutnal, tak je dost slaný. Míchání se solí mnohdy ani není potřeba, to dost záleží na stavu minerálů daného jedince a pokud máte vysoký sodík, což je běžné, tak bych do něho sůl nepřidával, minimálně do srovnání stavu. Výborná vlastnost popela je silně zásaditá reakce a mohl by tedy teoreticky fungovat jak velice levný odkyselovač, nicméně toto vyzkoušené nemám.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 21, 2012 3:03 pm 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
To máte pravdu ale radšej som sa opýtal. S tým, že popol je slaný ja osobne nemôžem súhlasiť skôr je taký bez chuti. Slané tam nič necítim. Možno je to druhom dreva, ktoré sa páli.

Mimochodom je to naozaj slušne zásadité a funguje to skvele. Podľa farby na pH papieriku mi to ukazovalo cca 10,5-11 pH čo je super.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 22, 2012 10:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
To máte pravdu ale radšej som sa opýtal. S tým, že popol je slaný ja osobne nemôžem súhlasiť skôr je taký bez chuti. Slané tam nič necítim. Možno je to druhom dreva, ktoré sa páli.

Mimochodom je to naozaj slušne zásadité a funguje to skvele. Podľa farby na pH papieriku mi to ukazovalo cca 10,5-11 pH čo je super.

Tak to vyzkoušejte a dejte vědět.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 22, 2012 3:14 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
hammel píše:
To máte pravdu ale radšej som sa opýtal. S tým, že popol je slaný ja osobne nemôžem súhlasiť skôr je taký bez chuti. Slané tam nič necítim. Možno je to druhom dreva, ktoré sa páli.

Mimochodom je to naozaj slušne zásadité a funguje to skvele. Podľa farby na pH papieriku mi to ukazovalo cca 10,5-11 pH čo je super.

Dobra prace s tim merenim PH, to mne vubec nenapadlo to zmerit, proste to sypu do stavy a piju.

Hlavne je to od "Lojzy" zadarmo. \":-)\"

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 22, 2012 10:25 pm 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
Skúsil som si dať 4 polievkové lyžice popola do vody a vypiť. Po hodine som si odmeral pH a bolo 6,5- 6,8. Dospel som k názoru, že sa to ešte nestihlo znormalizovať. Skúsil som to po 3 hodinách a pH bolo stále 6,5-6-8. Je pravda, že dnes sme sa zastavili na chvíľu na návšteve kde nám dali klasický kyselinotvorný obed takže to zkreslilo a ten priemer 6,5 mi zostal. Skúsim to znovu zajtra a dám vedieť lebo 1 pokus sa nedá brať za objektívny.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 23, 2012 12:00 am 
Offline

Registrován: pát dub 10, 2009 12:45 pm
Příspěvky: 87
Slo by ten popel dát do koupele jakožto remineralizační koupel? tělo by si vzalo tolik toho co potřebuje a i kdyby tam byly v tom popelu špatný látky tak by to nebylo tak hrozny jako přímo jíst nejspíš (ale zase ta hmotnost snezeneho a mnozstvi v koupeli je samo jiná tak nevim).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 23, 2012 12:13 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Mikard píše:
Slo by ten popel dát do koupele jakožto remineralizační koupel? tělo by si vzalo tolik toho co potřebuje a i kdyby tam byly v tom popelu špatný látky tak by to nebylo tak hrozny jako přímo jíst nejspíš (ale zase ta hmotnost snezeneho a mnozstvi v koupeli je samo jiná tak nevim).

Kdyz jsme cestovali po oazach v Africe a bavili se s domorodci, tak si popelem i cisti zuby a pouzivaji ho jako sampon na vlasy. Takze v koupeli take muze fungovat, vetsina chemickych soucenin co v nem je, je dle informaci na webu, rozpustna ve vode.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 23, 2012 11:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Mikard píše:
Slo by ten popel dát do koupele jakožto remineralizační koupel? tělo by si vzalo tolik toho co potřebuje a i kdyby tam byly v tom popelu špatný látky tak by to nebylo tak hrozny jako přímo jíst nejspíš (ale zase ta hmotnost snezeneho a mnozstvi v koupeli je samo jiná tak nevim).

Člen inzenyr vám to píše správně a dle mého názoru v tom není problém, nicméně netuším, jak snadno to půjde potom umýt.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz