Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:34 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kozí máslo
PříspěvekNapsal: úte srp 04, 2015 12:02 pm 
Offline

Registrován: pát črc 24, 2015 6:14 pm
Příspěvky: 30
Po zkušenosti vřele doporučuji kozí máslo. Kromě toho, že má výbornou delikátní chuť, je velmi dobře stravitelné. Objevila jsme ho náhodně v Albertu a od té doby ho jím v obrovském množství a pokaždé ho velmi rychle strávím. Je rozhodně lépe stravitelné, než obyčejné kravské máslo. Pro nás, co praktikujeme nízkosacharidovou dietu je to ideální zdroj tuku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kozí máslo
PříspěvekNapsal: úte srp 04, 2015 2:17 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Parmová píše:
Po zkušenosti vřele doporučuji kozí máslo. Kromě toho, že má výbornou delikátní chuť, je velmi dobře stravitelné. Objevila jsme ho náhodně v Albertu a od té doby ho jím v obrovském množství a pokaždé ho velmi rychle strávím. Je rozhodně lépe stravitelné, než obyčejné kravské máslo. Pro nás, co praktikujeme nízkosacharidovou dietu je to ideální zdroj tuku.

Tož si dopřejte kozí mléko, kozí pudingy, kozí zákysy, kozí tvaroh i kozí sýry. Je to výtečné vše. Ovšem, zdá se, že to budete mít vše z Alberta. Já mluvím ze zkušeností chovatele stáda koz.
Nevím, zda níztosacharidová dieta zrovna vyžaduje kozí mléko, nějak se mi to míjí, ideální nízkosacharidová dieta je jen vybraná zelenina a především tuny masa. Tuk má ovšem koza ideální. Doporučuji ale produkty čerstvé, nezpracované, neprošlé továrnou. Bůhvíjaký tuk vám do odstředěného mléka vpraví, víme? Prodávané mléko NIKDY neobsahuje TEN tuk, který ve vykupovaném mléce byl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kozí máslo
PříspěvekNapsal: stř srp 05, 2015 5:36 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Parmová píše:
Po zkušenosti vřele doporučuji kozí máslo. Kromě toho, že má výbornou delikátní chuť, je velmi dobře stravitelné. Objevila jsme ho náhodně v Albertu a od té doby ho jím v obrovském množství a pokaždé ho velmi rychle strávím. Je rozhodně lépe stravitelné, než obyčejné kravské máslo. Pro nás, co praktikujeme nízkosacharidovou dietu je to ideální zdroj tuku.

Pokazde ho velmi rychle stravite? A to poznate vlastne jak, ze ho rychleji travite? Jak dlouho jste travila obycejne kravske maslo a jak dlouho travite to kozi? To by me vazne zajimalo.\":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kozí máslo
PříspěvekNapsal: stř srp 05, 2015 7:29 am 
Offline

Registrován: pát črc 24, 2015 6:14 pm
Příspěvky: 30
miram píše:
Pokazde ho velmi rychle stravite? A to poznate vlastne jak, ze ho rychleji travite? Jak dlouho jste travila obycejne kravske maslo a jak dlouho travite to kozi? To by me vazne zajimalo.\":D\"

Na takhle hloupou otázku se nedá odpovědět. Pokud nemáš k tématu co říct, tak raději mlč, zbytečně zaplácáváš diskuzi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kozí máslo
PříspěvekNapsal: stř srp 05, 2015 8:45 am 
Offline

Registrován: úte bře 05, 2013 8:33 am
Příspěvky: 112
Kozí máslo taky rychleji trávím. A je to dobrota!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kozí máslo
PříspěvekNapsal: stř srp 05, 2015 7:04 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Parmová píše:
Na takhle hloupou otázku se nedá odpovědět. Pokud nemáš k tématu co říct, tak raději mlč, zbytečně zaplácáváš diskuzi.

Sorry Parmova, ja jsem netusila, ze to je tady vylozene pro chytraky. Bohuzel i blbci se potrebuji sem tam zapojit, pokud jim neni neco jasne. No tebe se uz ptat radeji na nic nebudu, jsi nejaka podrazdena, nechci aby se ti kvuli me jeste vic pritizilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kozí máslo
PříspěvekNapsal: ned srp 16, 2015 3:12 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 06, 2014 5:20 pm
Příspěvky: 186
Parmová píše:
Na takhle hloupou otázku se nedá odpovědět. Pokud nemáš k tématu co říct, tak raději mlč, zbytečně zaplácáváš diskuzi.

Možná že Vy hloupě plácáte a s trávením kozího másla Vám vytrávilo kus mozku, které je odpovědné za slušné chování!!
Takže buď argumentujte a nebo hloupě neplácejte! \":roll:\"

_________________
Hodně zdraví, štěstí a úspěchů s hledáním správné cesty ke zdraví ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kozí máslo
PříspěvekNapsal: ned srp 16, 2015 9:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Parmová píše:
Po zkušenosti vřele doporučuji kozí máslo. Kromě toho, že má výbornou delikátní chuť, je velmi dobře stravitelné. Objevila jsme ho náhodně v Albertu a od té doby ho jím v obrovském množství a pokaždé ho velmi rychle strávím. Je rozhodně lépe stravitelné, než obyčejné kravské máslo. Pro nás, co praktikujeme nízkosacharidovou dietu je to ideální zdroj tuku.

Sice to nedovedu objektivně posoudit, protože se mě nedaří najít sestavu omega mastných kyselin kterou kozí máslo obsahuje, ale moc se mě nezdá že by se tolik lišilo od kravského.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kozí máslo
PříspěvekNapsal: ned srp 16, 2015 9:25 pm 
Offline

Registrován: pát črc 24, 2015 6:14 pm
Příspěvky: 30
Jarda píše:
Sice to nedovedu objektivně posoudit, protože se mě nedaří najít sestavu omega mastných kyselin kterou kozí máslo obsahuje, ale moc se mě nezdá že by se tolik lišilo od kravského.

Nevím, jak je na tom kozí máslo s omega3, ale v každém případě dle složení na obalu je obsah kaseinu a cukru proti kravskému máslu poloviční.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kozí máslo
PříspěvekNapsal: ned srp 16, 2015 9:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Parmová píše:
Nevím, jak je na tom kozí máslo s omega3, ale v každém případě dle složení na obalu je obsah kaseinu a cukru proti kravskému máslu poloviční.

Tak v tom může být docela rozdíl, ale zda zásadní, to nedovedu posoudit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kozí máslo
PříspěvekNapsal: stř srp 19, 2015 6:56 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Parmová píše:
Nevím, jak je na tom kozí máslo s omega3, ale v každém případě dle složení na obalu je obsah kaseinu a cukru proti kravskému máslu poloviční.

To.je čo za blbosť.... ??????... Veď maslo ako také obsahuje na 100g MENEJ NEŽ 1GRAM BIELKOVÍN A MENEJ NEŽ 1GRAM SACHARIDOV..... Ked obsahuje kravske maslo tieto veci v urovni mozno 0,6g/100g a kozie 0,3g/100g, to akoze cits vyrazne a traveni ??.... To je totalne VYLUCENE.... Aj keby si zjedla na posedenie KILO masla.
Miram, nemylis sa, uziatelka Parnova placa nezmysli.... A tie si sama vsugerovala. MASLO.JE CISTY TUK A VODA. Navyse ed dotycna nahodou porovnava maslo z obchodu z krav ktore ani nevidia travu, a maslo kozie od koz pasucich sa, tak uz len v tomto pripade tvrdit ktore maslo, ci kravske alebo kozie VSEOBECNE je lepsie, je velmi ZAVADZAJUCE. . Take porovnania su NANIC.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kozí máslo
PříspěvekNapsal: ned zář 20, 2015 8:40 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
SemTamTuPrídem píše:
To.je čo za blbosť.... ??????... Veď maslo ako také obsahuje na 100g MENEJ NEŽ 1GRAM BIELKOVÍN A MENEJ NEŽ 1GRAM SACHARIDOV..... Ked obsahuje kravske maslo tieto veci v urovni mozno 0,6g/100g a kozie 0,3g/100g, to akoze cits vyrazne a traveni ??.... To je totalne VYLUCENE.... Aj keby si zjedla na posedenie KILO masla.
Miram, nemylis sa, uziatelka Parnova placa nezmysli.... A tie si sama vsugerovala. MASLO.JE CISTY TUK A VODA. Navyse ed dotycna nahodou porovnava maslo z obchodu z krav ktore ani nevidia travu, a maslo kozie od koz pasucich sa, tak uz len v tomto pripade tvrdit ktore maslo, ci kravske alebo kozie VSEOBECNE je lepsie, je velmi ZAVADZAJUCE. . Take porovnania su NANIC.

Máslo není pouze tuk a voda, to je až po přepuštění jako ghí, ale jinak obsahuje maximálně 85-90% tuku a příměsi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kozí máslo
PříspěvekNapsal: stř úno 17, 2016 7:15 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Parmová píše:
Po zkušenosti vřele doporučuji kozí máslo. Kromě toho, že má výbornou delikátní chuť, je velmi dobře stravitelné. Objevila jsme ho náhodně v Albertu a od té doby ho jím v obrovském množství a pokaždé ho velmi rychle strávím. Je rozhodně lépe stravitelné, než obyčejné kravské máslo. Pro nás, co praktikujeme nízkosacharidovou dietu je to ideální zdroj tuku.

V diskusi jsem nedohledala nic na téma proč by to tak mohlo být, takže překládám nějaké informace z článku o kozím vs. kravském mléku ( http://www.weedemandreap.com/milk-showd ... heep-goat/ ). Podotýkám, že si ani nejsem jistá, jestli jsem kozu někdy v životě viděla - mám to jen z toho článku.

Kapénky tuku z kravského mléka jsou větší, než kapénky tuku z kozího mléka (a proto se na kozím mléku údajně neodděluje smetana a vyrobit máslo není tak snadné, jako u kravského). Podle článku jde o jeden z důvodů, proč se kozí máslo snáze tráví - údajně jde o 2 hodiny na trávení nepasterizovaného kravského másla vs. 30 minut u kozího másla.

Dalším důvodem je dle článku vyšší obsah mastných kyselin se středně dlouhým řetězcem v kozím tuku (35% oproti 17% v kravském)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kozí máslo
PříspěvekNapsal: čtv úno 18, 2016 12:48 pm 
Offline

Registrován: úte bře 05, 2013 8:33 am
Příspěvky: 112
Gamina píše:
V diskusi jsem nedohledala nic na téma proč by to tak mohlo být, takže překládám nějaké informace z článku o kozím vs. kravském mléku ( http://www.weedemandreap.com/milk-showd ... heep-goat/ ). Podotýkám, že si ani nejsem jistá, jestli jsem kozu někdy v životě viděla - mám to jen z toho článku.

Kapénky tuku z kravského mléka jsou větší, než kapénky tuku z kozího mléka (a proto se na kozím mléku údajně neodděluje smetana a vyrobit máslo není tak snadné, jako u kravského). Podle článku jde o jeden z důvodů, proč se kozí máslo snáze tráví - údajně jde o 2 hodiny na trávení nepasterizovaného kravského másla vs. 30 minut u kozího másla.

Dalším důvodem je dle článku vyšší obsah mastných kyselin se středně dlouhým řetězcem v kozím tuku (35% oproti 17% v kravském)

To by mohlo být vysvětlení, proč je kozí máslo lépe stravitelné. U mě ta rychlost strávení kozího másla je opravdu tak, jak uvádíš v odkazu, tedy čtyřikrát kratší. Nemám problém sníst na posezení 100 gramů kozího másla a za chvíli je strávené. Je to leze trochu do peněz. \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kozí máslo
PříspěvekNapsal: čtv úno 18, 2016 3:40 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Nezbyde než si koupit kozu a mít svoje mléko, tvaroh, sýry i máslo, v podstatě za pár hrstí trávy. Mám s tím svou zkušenost, není to špatné.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz