Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 2:03 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Probiotika
PříspěvekNapsal: čtv říj 03, 2019 8:46 am 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Chtěl jsem se zeptat na probiotika v kombinaci s antibiotiky. Jde mi o to, že mám jak říkáte "špatné brouky", už jsem snad zkusil všechno, i dvouměsíční kůru s fágy, bylinná antiparazitika (několikrát), zkoušel jsem to bez i s probiotiky. Jelikož mám stále problémy pramenící ze střeva (pak i s hlavou a je to začarovaný kruh), rozhodl jsem se pro entizol (+podobné chemky), má se u těchto antibiotik nebo podobných chemických antiparazitálních kůr dávat probiotika ve formě kombuchy, zelí nebo kimči a jestli ano tak společně s nimi a nebo až po kůře? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Probiotika
PříspěvekNapsal: čtv říj 03, 2019 7:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Mojzo píše:
Chtěl jsem se zeptat na probiotika v kombinaci s antibiotiky. Jde mi o to, že mám jak říkáte "špatné brouky", už jsem snad zkusil všechno, i dvouměsíční kůru s fágy, bylinná antiparazitika (několikrát), zkoušel jsem to bez i s probiotiky. Jelikož mám stále problémy pramenící ze střeva (pak i s hlavou a je to začarovaný kruh), rozhodl jsem se pro entizol (+podobné chemky), má se u těchto antibiotik nebo podobných chemických antiparazitálních kůr dávat probiotika ve formě kombuchy, zelí nebo kimči a jestli ano tak společně s nimi a nebo až po kůře? Děkuji

Ideální je dávat je najednou s ATB myšleno stejný den když nemusíte šetřit a pokud jsou jako součást stravy třeba hodně kimchi a zelí tak to bude úplný ideál. Ve stravě jsou aktivní brouci a v tobolkách dost oslabení tedy mají ti ze stravy větší šance vydržet a kolonizovat střevní trakt.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Probiotika
PříspěvekNapsal: ned říj 06, 2019 11:17 am 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Jarda píše:
Ideální je dávat je najednou s ATB myšleno stejný den když nemusíte šetřit a pokud jsou jako součást stravy třeba hodně kimchi a zelí tak to bude úplný ideál. Ve stravě jsou aktivní brouci a v tobolkách dost oslabení tedy mají ti ze stravy větší šance vydržet a kolonizovat střevní trakt.

Děkuji. A kdybych ta probiotika vynechával tak by to byl problém?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Probiotika
PříspěvekNapsal: ned říj 06, 2019 12:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Mojzo píše:
Děkuji. A kdybych ta probiotika vynechával tak by to byl problém?

To nedovedu odhadnout, ono záleží na druhu ATB. Některá dovedou celkem spolehlivě zlikvidovat kmeny bacteroidetes a tím vzniká opravdu vážný problém. Je klidně možné že ten svůj problém máte právě kvůli tomu deficitu kmenů bacteroidetes a pak si problém teoreticky můžete ještě zhoršit. To je hlavní důvod proč jsem vám doporučoval to kimchi, to je mimo transplantace stolice snad jediná možnost jak je zase obnovit i když není to tak rychlé, ale zase tam není to riziko přenosu nějakých přítulných domácích zvířátek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Probiotika
PříspěvekNapsal: ned říj 06, 2019 6:37 pm 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Jarda píše:
To nedovedu odhadnout, ono záleží na druhu ATB. Některá dovedou celkem spolehlivě zlikvidovat kmeny bacteroidetes a tím vzniká opravdu vážný problém. Je klidně možné že ten svůj problém máte právě kvůli tomu deficitu kmenů bacteroidetes a pak si problém teoreticky můžete ještě zhoršit. To je hlavní důvod proč jsem vám doporučoval to kimchi, to je mimo transplantace stolice snad jediná možnost jak je zase obnovit i když není to tak rychlé, ale zase tam není to riziko přenosu nějakých přítulných domácích zvířátek.

Ta ATB jsou Metrolex (metronidozale)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Probiotika
PříspěvekNapsal: ned říj 06, 2019 6:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Mojzo píše:
Ta ATB jsou Metrolex (metronidozale)

To už po mě chcete moc, já nejsem znalec kdejakého farmaceutického výrobku, ale pokud vím jde o ATB dost silná pokud se nepletu. Každopádně pokud by jste k nim jedl to kimchi nemělo by to mít na mikrobiom zásadně negativní vliv prostě by jste asi udržel původní stav. Samozřejmě je potřeba se lékaře zeptat zda se k nim může jíst kysané zelí protože když se ho budete ptát na kimchi možná vůbec nebude tušit na co se ptáte a aby nevypadal jako blbec raději vám to zakáže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Probiotika
PříspěvekNapsal: pon říj 07, 2019 5:27 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Mojzo píše:
Ta ATB jsou Metrolex (metronidozale)

To je na baze tej istej latky, co entizol, https://www.adc.sk/databazy/produkty/de ... 08939.html

teda pouziva sa to na hubenie jednobunkovych parazitov, ako prvokov. Alebo aj na vaginalne infekcie, ktore casto sposobuju niektore prvoky.
Je to dost silne antiparazitikum, ja som mal jednu kuru a dost to so mnou zamavalo, ale pomohla. Mal som premnozene prvoky, lebo ten detox bol otrasny. Vela ludi to odpalilo tak ze museli az lezat cez den, ked to brali.
To len tak pre informaciu.

Tie probiotika mozete k tomu. To su bakterie. Tato vec hubi prvoky, teda nemala by zasiahnut aj probioticke bakterie (aj ked isty si tym niesom), ale primarne to nieje na bakterie urcene. Ak si chcete byt isty, potvrdte si niekde, ci Entizol hubi aj bakterie, a teda rozladuje mikrofloru ako ine antibiotika. Moze to tak byt a nemusi, ja fakt neviem. Ale Entizol je pomerne znamy liek, takze sa to bude dat vyhladat lahsie skrze tento liek, nez skrze latku metronidozale, ktora sa ludom blbo pamata.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz