Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:05 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bílkoviny
PříspěvekNapsal: čtv pro 03, 2020 11:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
bodhisutfa píše:
Dobrý den. Dle mě je bílkovina poměrně zásadní živina. Tady ale asi nebude moc lidí, co by fandili dietám typu "2 gramy bílkovin na kg váhy těla", co? Dejme tomu že denně sním, mimo jiné, 400 g masa a 5 vajec, nějaký ten skyr.... je to hodně? Nebo je to při zátěži spíš plus?

Potřeba bílkovin je dosti individuální a dost závisí na zátěži těla. Existují jak diety s uvedenou dávkou na kilogram jak píšete, ale i diety které mají 0,7 g na kilo váhy a den a dokonce i méně a také to funguje i když osobně se domnívám že pro málo zatěžovaný organizmus by mělo stačit kolem 1 g na kilo váhy a den a neměl by vznikat problém. Každopádně je dobré si občas laboratorně překontrolovat položku celková bílkovina a tu držet v horní třetině rozpětí což poměrně dost zlepšuje některé psychické problémy a celkově vytváří takový klid v organizmu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílkoviny
PříspěvekNapsal: čtv pro 03, 2020 1:05 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
Klid v organismu, to zní dobře \":)\" nevěděl sem že to má vliv i na psychiku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílkoviny
PříspěvekNapsal: čtv dub 15, 2021 12:34 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Mám praxí vyzkoušené, že mně čisté vitariánství nesvědčí. Potřebuji teplé jídlo a živočišné bílkoviny. Luštěniny kromě čočky velmi špatně trávím. Sója podle zdejších názorů také není ideální. Můžete mně prosím poradit, co z těchto potravin je nejmenší zlo? Případně udělat pořadí? Děkuji.

ryby
kuřecí maso
hovězí maso
vajíčka
mléčné výrobky
tofu
sójové maso


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílkoviny
PříspěvekNapsal: čtv dub 15, 2021 1:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Mám praxí vyzkoušené, že mně čisté vitariánství nesvědčí. Potřebuji teplé jídlo a živočišné bílkoviny. Luštěniny kromě čočky velmi špatně trávím. Sója podle zdejších názorů také není ideální. Můžete mně prosím poradit, co z těchto potravin je nejmenší zlo? Případně udělat pořadí? Děkuji.

ryby
kuřecí maso
hovězí maso
vajíčka
mléčné výrobky
tofu
sójové maso

Z mého pohledu je nejlépe stravitelná ryba, pak vejce i když někomu dělají bílky problém a z masa bych volil druhy zvířat které je obtížné nějak kontaminovat tedy kachna, krůta, králík, nutrie a skopové s tím že nutrie je prakticky nejdietnější i když hůře dostupná. Je sice v přírodě docela dost přemnožená nicméně ve velkém se nechová tedy oslovit známého myslivce, ten vám ji střelí a může pravidelně dodávat. Masa jiných zvířat z velkochovů jsou většinou celkem silně kontaminovaná, mléčné produkty bohužel taktéž a ještě mohou vyvolávat alergie a sóju z mého pohledu nebrat. Z hlediska nízké kontaminace bych ještě doporučil zvěřinu i když na trávení je docela těžká a ne každému chutná. Každopádně divokých prasat je všude určitě hodně tedy zase jako zdroj vyhledat myslivce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílkoviny
PříspěvekNapsal: pát dub 16, 2021 6:13 pm 
Offline

Registrován: ned bře 22, 2020 2:28 pm
Příspěvky: 191
Jarda píše:
Z mého pohledu je nejlépe stravitelná ryba, pak vejce i když někomu dělají bílky problém a z masa bych volil druhy zvířat které je obtížné nějak kontaminovat tedy kachna, krůta, králík, nutrie a skopové s tím že nutrie je prakticky nejdietnější i když hůře dostupná. Je sice v přírodě docela dost přemnožená nicméně ve velkém se nechová tedy oslovit známého myslivce, ten vám ji střelí a může pravidelně dodávat. Masa jiných zvířat z velkochovů jsou většinou celkem silně kontaminovaná, mléčné produkty bohužel taktéž a ještě mohou vyvolávat alergie a sóju z mého pohledu nebrat. Z hlediska nízké kontaminace bych ještě doporučil zvěřinu i když na trávení je docela těžká a ne každému chutná. Každopádně divokých prasat je všude určitě hodně tedy zase jako zdroj vyhledat myslivce.

Už jsem taky několikrát četl, že krůty a kachny se nedopují hormonálními růstovými přípravky, ale tahle informace zaručená. Dá se na to opravdu spolehnout?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílkoviny
PříspěvekNapsal: pát dub 16, 2021 9:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Daryl píše:
Už jsem taky několikrát četl, že krůty a kachny se nedopují hormonálními růstovými přípravky, ale tahle informace zaručená. Dá se na to opravdu spolehnout?

Na co se chcete spolehnout v nynějším zvráceném světě kdy většina lidí vzývá zlaté tele a také se mu usilovně klaní. Jde o vlastnost starou jako lidstvo samo zmíněnou i v knize knih Bibli tedy spoléhat se můžete pouze na sebe a svůj zdravý rozum. Ten rozum mě říká že třeba krůta na rozdíl od kuřete je velice choulostivé zvíře které velice snadno chcípne po špatném žrádle nebo při nedodržení adekvátní péče a tedy je velice obtížné ji kontaminovat nějakým šmejdem přidaným do krmiva, což ještě není rovnítko pro výraz že ji vůbec není možné něčím dopovat. Každopádně ve srovnání s kuřetem které v pohodě můžete krmit umělou hmotou a ono nechcípne je tedy míra kontaminace pokud ne nulová tedy minimálně výrazně nižší a to si myslím stojí za to změnit jídelníček. Ideálem je pochopitelně zvíře z volné přírody které určitě není kontaminované ničím proto jsem zmínil ty nutrie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílkoviny
PříspěvekNapsal: ned dub 18, 2021 8:04 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Děkuji za názory a podněty. Maso sním s chutí tak 2x týdně a pak už mám k němu skoro odpor. Daly by se vzít na milost kozí a ovčí sýry?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílkoviny
PříspěvekNapsal: ned dub 18, 2021 9:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Děkuji za názory a podněty. Maso sním s chutí tak 2x týdně a pak už mám k němu skoro odpor. Daly by se vzít na milost kozí a ovčí sýry?

Tak ovčí a kozí produkty jsou obecně mnohem lépe snášeny než ty kravské nicméně u citlivých lidí i ty mohou dělat problém tedy jedině vyzkoušet a pozorovat jak je tělo bere nebo nebere.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz