Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:54 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: ned dub 10, 2011 8:55 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Zadařilo se mi konečně nadojit konopné mléko \":wink:\"
Po 1 denním namáčení neloupaných konopných semen, jejich rozemletí v mixéru (s vodou ve které se máčely), scedění šlupek přes jemný cedník jsem dostal docela chutný elixír s lehce ořechovou chutí. Zajímá mě kolik se toho dá denně pít?
Experimentálně do toho hážu 5 stroučků česneku, řepkový olej, balzamikový/jablečný ocet, lžíci melasy/medu a zkouším vše zmixovat jako zálivku na salát. Vhodnější to ale asi bude pít samotné protože je to celkem vodové.
Jaké máte s konopím zkušenosti (mimo hulení \"8)\" samozřejmě) a eventuelně jiné recepty jak konopí využít?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: ned dub 10, 2011 10:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Zadařilo se mi konečně nadojit konopné mléko \":wink:\"
Po 1 denním namáčení neloupaných konopných semen, jejich rozemletí v mixéru (s vodou ve které se máčely), scedění šlupek přes jemný cedník jsem dostal docela chutný elixír s lehce ořechovou chutí. Zajímá mě kolik se toho dá denně pít?
Experimentálně do toho hážu 5 stroučků česneku, řepkový olej, balzamikový/jablečný ocet, lžíci melasy/medu a zkouším vše zmixovat jako zálivku na salát. Vhodnější to ale asi bude pít samotné protože je to celkem vodové.
Jaké máte s konopím zkušenosti (mimo hulení \"8)\" samozřejmě) a eventuelně jiné recepty jak konopí využít?

Tak zde vám neporadím s konzumací konopí nemám zkušenosti prakticky žádné a kromě konopného oleje jsem formou potravy nic z konopí nikdy nepoužíval. Nicméně se jedná o superpotravinu a patrně ten váš produkt bude velice zdravý, ovšem kolik toho můžete aplikovat, opravdu netuším.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: pon dub 11, 2011 12:53 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 394
Pokud chci jíst neloupané konopné semeno je nějaký maximální denní příjem jako třeba u ořechů?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: pon dub 11, 2011 1:03 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Igi píše:
Pokud chci jíst neloupané konopné semeno je nějaký maximální denní příjem jako třeba u ořechů?
K přímé konzumaci je vhodné loupané. Neloupané má tvrdé slupky, které by ti zřejmě solidně podráždili trubky...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: pon dub 11, 2011 5:22 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 394
Host píše:
K přímé konzumaci je vhodné loupané. Neloupané má tvrdé slupky, které by ti zřejmě solidně podráždili trubky...

Myslíš? Já právě četl, že v té slupce je právě taky hodně cenných látek a že se to dá tak jíst, tak teď nevím..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: pon dub 11, 2011 7:36 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Igi píše:
Myslíš? Já právě četl, že v té slupce je právě taky hodně cenných látek a že se to dá tak jíst, tak teď nevím..

Bezpochyby je šlupka plná užitečných látek, ale zároveň je tvrdá a střevo radostí asi jásat nebude. Možná to před konzumací na pár hodin namočit. Klidně to testni bez/s namáčením a dej vědět...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: úte dub 12, 2011 12:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
Pokud chci jíst neloupané konopné semeno je nějaký maximální denní příjem jako třeba u ořechů?

Omezení co do objemu asi není nutné, tedy pokud nepůjde o kilo denně, ale je opravdu tvrdé a raději bych ho alespoň namočil, nebo rozemlel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: čtv dub 21, 2011 7:34 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Zatím to mléko, do kterého navalím 5 stroučků česneku používám jako zálivku obědového salátu a vyhovuje mi to. Nevím sice jestli cca 1dcl mléka je v kombinaci se zeleninovým salátem ideální, ale jde to líp do krku a žádné problémy nepociťuju...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: čtv dub 21, 2011 8:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Zatím to mléko, do kterého navalím 5 stroučků česneku používám jako zálivku obědového salátu a vyhovuje mi to. Nevím sice jestli cca 1dcl mléka je v kombinaci se zeleninovým salátem ideální, ale jde to líp do krku a žádné problémy nepociťuju...

Tak asi zde nejde o nějaké nesmyslné množství, ale sám jsem to nikdy nezkoušel, čili nedovedu reakce organizmu odhadnout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: čtv dub 21, 2011 9:03 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
Tak asi zde nejde o nějaké nesmyslné množství, ale sám jsem to nikdy nezkoušel, čili nedovedu reakce organizmu odhadnout.

Já jsem původně hledal nějakou zálivku a rozmixované sezamové/slunečnicové semínka apod. sice nejsou špatné, ale ta konzistence je pořád příliš kašovitá. Toto mléko mi vyhovuje. Myslím, že se s ničím vyloženě netluče a mělo by být i zdravé přestože ho mám v ledničce pár dnů (česnek ho snad udržuje v dobré kondici)...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: čtv dub 21, 2011 9:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Já jsem původně hledal nějakou zálivku a rozmixované sezamové/slunečnicové semínka apod. sice nejsou špatné, ale ta konzistence je pořád příliš kašovitá. Toto mléko mi vyhovuje. Myslím, že se s ničím vyloženě netluče a mělo by být i zdravé přestože ho mám v ledničce pár dnů (česnek ho snad udržuje v dobré kondici)...

Určitě vydrží více jak lněné semínko, ale nějak moc do zásoby bych to rozhodně nedělal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: pon dub 25, 2011 5:02 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Tak jsem to trochu inovoval a radipně zjednodušil. Umixuju jen neloupané semínka s vodou na mléko a během mixu přihodím jednu chilli papričku. Je to superpikantní zálivka \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: pon dub 25, 2011 5:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Tak jsem to trochu inovoval a radipně zjednodušil. Umixuju jen neloupané semínka s vodou na mléko a během mixu přihodím jednu chilli papričku. Je to superpikantní zálivka \":wink:\"

Nikdy jsem to zatím nezkoušel, ale zní to zajímavě a možná mě nakonec přesvědčíte a začnu pokusničit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: pát črc 01, 2011 6:42 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Musím zkonstatovat, že po několikaměsíčním používání to mléko není příliš stabilní a v lednici vydrží tak 2 dny. Pak začne kysnout a nenapadá mě čím to zakonzervovat, aby to vydrželo alespoň 5 dnů...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: pát črc 01, 2011 6:54 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 394
Tak nějakou dobu jím neloupané konopné semínko. Napřed jsem ho máčel na pár hodin do vody, ale chuťově nic moc, potom jsem ho začal mlít na mlýnku na mák, chuťově dobrý, ale i tak tam zůstaly ostré kusy tvrdé slupky semínka, což si myslím, není dobré na střeva. Napadlo mě nechat to vyrůst podobně jako řeřichu a pak sníst. Je to dobrý nápad?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz