Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 10:37 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: pát črc 01, 2011 7:10 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Igi píše:
Tak nějakou dobu jím neloupané konopné semínko. Napřed jsem ho máčel na pár hodin do vody, ale chuťově nic moc, potom jsem ho začal mlít na mlýnku na mák, chuťově dobrý, ale i tak tam zůstaly ostré kusy tvrdé slupky semínka, což si myslím, není dobré na střeva. Napadlo mě nechat to vyrůst podobně jako řeřichu a pak sníst. Je to dobrý nápad?

Já to v sobotu večer v objemu cca 120g neloupaných semen namočím do vody, v neděli v průběhu dne přeleju do mixéru, doleju tak aby tam bylo cca 0,7 litru vody a zapnu mixér. Po cca 5 minutách je to rozsekané fest. V průběhu mixování tam přihodím česnek nebo chilli anebo obojí. Pak to přes cedník sleju, čímž se zbavím šlupek a mám pouze mléko vodové konzistence, které v objemu 1dcl používám jako zálivku na obědový salát. Problém je, že to za 3 dny začne kysnout...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: pát črc 01, 2011 7:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Musím zkonstatovat, že po několikaměsíčním používání to mléko není příliš stabilní a v lednici vydrží tak 2 dny. Pak začne kysnout a nenapadá mě čím to zakonzervovat, aby to vydrželo alespoň 5 dnů...

Dejte tam vitamín C a uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: pát črc 01, 2011 7:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
Tak nějakou dobu jím neloupané konopné semínko. Napřed jsem ho máčel na pár hodin do vody, ale chuťově nic moc, potom jsem ho začal mlít na mlýnku na mák, chuťově dobrý, ale i tak tam zůstaly ostré kusy tvrdé slupky semínka, což si myslím, není dobré na střeva. Napadlo mě nechat to vyrůst podobně jako řeřichu a pak sníst. Je to dobrý nápad?

Určitě se klíčit dá, ale asi si moc nepomůžete, ty tvrdé slupky tam budou stále, nicméně se nedomnívám, že by šlo o něco špatného.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: pát črc 01, 2011 7:52 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
Dejte tam vitamín C a uvidíte.

To mě taky napadlo a chtěl jsem zkusit, ale nevím co to udělá chuťově. No za pokus nic nedám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: pát črc 01, 2011 7:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
To mě taky napadlo a chtěl jsem zkusit, ale nevím co to udělá chuťově. No za pokus nic nedám...

Co by to mělo dělat, bude to prostě kyselé a to se u zálivek celkem nosí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: pát zář 02, 2011 5:59 pm 
Offline

Registrován: stř úno 24, 2010 12:11 pm
Příspěvky: 25
Ahojte,
nasiel som na internete konopne semeno pre rybarov. Je lacnejsie ako to, co sa predava na jedenie. Myslite, ze je to jedno? Alebo to pre rybarov je nejako upravene a nieje vhodne na konzumaciu? Vyzera rovnako ako to na jedenie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: sob zář 03, 2011 9:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Miroslav píše:
Ahojte,
nasiel som na internete konopne semeno pre rybarov. Je lacnejsie ako to, co sa predava na jedenie. Myslite, ze je to jedno? Alebo to pre rybarov je nejako upravene a nieje vhodne na konzumaciu? Vyzera rovnako ako to na jedenie.

Tak tam zavolejte a zeptejte se, ale nedomnívám se, že by rybám do toho někdo něco jedovatého přidával, patrně bude pouze horší čistota, což ničemu nevadí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: pon zář 05, 2011 8:09 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Miroslav píše:
Ahojte,
nasiel som na internete konopne semeno pre rybarov. Je lacnejsie ako to, co sa predava na jedenie. Myslite, ze je to jedno? Alebo to pre rybarov je nejako upravene a nieje vhodne na konzumaciu? Vyzera rovnako ako to na jedenie.

Taky jsem to řešil protože je opravdu levnější, ale rozdíl je v chuti. Pro ryby se semena používají v podstatně horší "krmné" kvalitě. Zvířatům ty hořké chutnají, ale lidem moc ne...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: úte zář 06, 2011 9:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Taky jsem to řešil protože je opravdu levnější, ale rozdíl je v chuti. Pro ryby se semena používají v podstatně horší "krmné" kvalitě. Zvířatům ty hořké chutnají, ale lidem moc ne...

Také pozor na to, že hořké většinou může znamenat žluklé a to pak asi tělu moc neprospívá, zvláště játra dostávají docela na frak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: pát zář 16, 2011 10:46 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
No ja tie semena (nelupane ) mixujem tiez s vodou ( 1 den vo vode macam ) a mixujem to s kakakom ,2 banany sem tam prihodim goji, podla chuti a co mam doma \":)\" , vacsinou po cviceni , po cvicenie preto ,kedze som cital celkom dost o semienku a dost ho chvalia ako dokonalu bielkovinu

http://www.strava.sk/showdoc.do?docid=7003 tu je nieco o tom

tiez zalievky zneju zajimavo len to mlieko chuti ako mak a s chilli do salatu,, no vyskusam :>


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: sob zář 17, 2011 7:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
laco píše:
No ja tie semena (nelupane ) mixujem tiez s vodou ( 1 den vo vode macam ) a mixujem to s kakakom ,2 banany sem tam prihodim goji, podla chuti a co mam doma \":)\" , vacsinou po cviceni , po cvicenie preto ,kedze som cital celkom dost o semienku a dost ho chvalia ako dokonalu bielkovinu

http://www.strava.sk/showdoc.do?docid=7003 tu je nieco o tom

tiez zalievky zneju zajimavo len to mlieko chuti ako mak a s chilli do salatu,, no vyskusam :>

To zní dobře a může to i mít dobrou chuť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: sob zář 17, 2011 9:30 am 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
chutovo je to lahodka to je jasne, este ked dam trosku med tak ... :>
kazdopadne raz vecer som dosiel z bicykla na pol mrtvy ,zrobil som ten drink ,do pol hodiny som bol v pohode ,,energy drink ako sa patri \":)\" ,,,

mrkvova stava v nom vsetkom by bol problem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: ned zář 18, 2011 6:36 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
laco píše:
chutovo je to lahodka to je jasne, este ked dam trosku med tak ... :>
kazdopadne raz vecer som dosiel z bicykla na pol mrtvy ,zrobil som ten drink ,do pol hodiny som bol v pohode ,,energy drink ako sa patri \":)\" ,,,

mrkvova stava v nom vsetkom by bol problem?

To si nemyslím, pokud snesete banány bez problémů s kvasinkou, tak vám mrkvová šťáva nemůže dělat problém a ta se dá míchat s libovolným ovocem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: pon říj 03, 2011 9:08 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
uvazujem o kupe konopneho semene na kozumaciu ...ku konzumacii ma najviac lakaju bielkoviny obsiahnute v tomto semene...na jednej stranke som videl nutricnu tabuku kde boli porovnavane lupane a nelupane semena conope....a lupane tam malo o 10-15 percent viac bielkovin ...je to mozne ? ved ide o to iste semeno ..dokonca ochudobnene o supku ...


doporucili by ste mi lupane alebo cele ? ....chcel by som si s toho robit nejaky nutri drink v mixeri(do tohto drinku by sa mohol prihodit cesnak cibula a zvisilo by to vyuzitie aj omega3 ??? )...a mozno aj na priamu konzumaciu... dakujem za radu \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: pon říj 03, 2011 9:26 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
borisek píše:
uvazujem o kupe konopneho semene na kozumaciu ...ku konzumacii ma najviac lakaju bielkoviny obsiahnute v tomto semene...na jednej stranke som videl nutricnu tabuku kde boli porovnavane lupane a nelupane semena conope....a lupane tam malo o 10-15 percent viac bielkovin ...je to mozne ? ved ide o to iste semeno ..dokonca ochudobnene o supku ...


doporucili by ste mi lupane alebo cele ? ....chcel by som si s toho robit nejaky nutri drink v mixeri(do tohto drinku by sa mohol prihodit cesnak cibula a zvisilo by to vyuzitie aj omega3 ??? )...a mozno aj na priamu konzumaciu... dakujem za radu \":)\"

no ja kupujem nelupane , lupane je drahe zbytocne a tych 10-15% je asi nejaky blaf , prooste to namocim cele na 24h, mixnem a potom precedim cez utierku ako nutri drink skor banan a goji , to ma fakt energy ako sa patri,, aj ked ta kombinacia bielkovin a sacharidov neviem ci je idealne ,to este nemam prestudovane :_)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz