Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:19 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Svěží dech
PříspěvekNapsal: čtv lis 18, 2010 9:34 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Je to tak, i moje zkušenost je, že ze zápachu po bezprostřední konzumaci cibule nebo česneku v podstatě nedá zbavit. Jel jsem tuhle na schůzku a předtím si dal brambory s česnekem, velice neuváženě. Vyčistil si zuby, vyklokatal ústní vodu a po cestě vyžvýkal balíček a půl žvýkaček - tedy 15ks. Vešel jsem do dveří a kolegyne která stála na druhé straně místnosti říká fůůůj ... ty si jedl česnek ... vše tedy bylo marné \":)\"

Tam se to musí dostat z dechu a ne to přebíjet žvýkačkou, vyzkoušejte tu petržel, nebo trochu mléka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svěží dech
PříspěvekNapsal: čtv lis 18, 2010 10:03 am 
Offline

Registrován: pon zář 20, 2010 5:22 pm
Příspěvky: 9
Bydliště: Brno
Len taky offtopic, naozaj nechapem preco sa ludia tak stitia cesnaku a cibule. Zase nejaky inteligent vymyslel, ze "to nam musi smrdiet" a tak sa toho teraz vsetci ako ovecky drzia a aj ked si mozno cesnak inak radi daju, tak na niekom inom im to pride fuuj. A takychto zalezitosti je v nasej spolocnosti coraz viac \":(\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svěží dech
PříspěvekNapsal: čtv lis 18, 2010 10:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
elfinka píše:
Len taky offtopic, naozaj nechapem preco sa ludia tak stitia cesnaku a cibule. Zase nejaky inteligent vymyslel, ze "to nam musi smrdiet" a tak sa toho teraz vsetci ako ovecky drzia a aj ked si mozno cesnak inak radi daju, tak na niekom inom im to pride fuuj. A takychto zalezitosti je v nasej spolocnosti coraz viac \":(\"

Tak společnost odsuzuje vůni česneku, ale smrad cigaret ji nevadí, přitom když mluvím s kuřákem, tak se mě chce s toho puchu vždy pomalu zvracet, ale to je společensky přijatelné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svěží dech
PříspěvekNapsal: pát lis 26, 2010 8:15 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Copa svěží dech, nás spíš trápí že po syrové(červené) cibuli je pár dní jazyk jakoby zdřevěnělej a bolestivej, chutě jsou zkreslené a jazyk a ústa jakoby rozdrásaná...

Možná se po nějaké době huba stane plechová a nebude jí to tolik vadit ...?? Zvykne si podobně jako tělo přivykat pomalu a postupně na pálivou papriku?(dříve jsem pálivé nesnášel, teď po očistách mohu i 2č.lž.jolokia a v poho \":wink:\"
(ale u cibule se obávám že očistu nepomohou, leda oplechování dutiny ústní \":(\" ...?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svěží dech
PříspěvekNapsal: pát lis 26, 2010 9:30 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
muflon píše:
Copa svěží dech, nás spíš trápí že po syrové(červené) cibuli je pár dní jazyk jakoby zdřevěnělej a bolestivej, chutě jsou zkreslené a jazyk a ústa jakoby rozdrásaná...

Možná se po nějaké době huba stane plechová a nebude jí to tolik vadit ...?? Zvykne si podobně jako tělo přivykat pomalu a postupně na pálivou papriku?(dříve jsem pálivé nesnášel, teď po očistách mohu i 2č.lž.jolokia a v poho \":wink:\"
(ale u cibule se obávám že očistu nepomohou, leda oplechování dutiny ústní \":(\" ...?

I já zvládnu hodně pálivého, spoustu česneku, ale syrové cibule maximálně půlku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svěží dech
PříspěvekNapsal: pát lis 26, 2010 10:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
I já zvládnu hodně pálivého, spoustu česneku, ale syrové cibule maximálně půlku.

Cibule je opravdu zpočátku ve větším množství docela oříšek, ale dá se zvyknout i na ní, já ji jím docela hodně, skoro každý den a nijak mě to nevadí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svěží dech
PříspěvekNapsal: sob bře 02, 2019 11:26 am 
Offline

Registrován: úte čer 27, 2017 12:52 pm
Příspěvky: 42
Jardo prosím te bude mít stejný učinek česnek když ho rozmáčkám a dám tobolek ,jde o to že ho nemusím rožvíkávat v pak člověku smrdí z úst


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svěží dech
PříspěvekNapsal: sob bře 02, 2019 2:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Patrik1989 píše:
Jardo prosím te bude mít stejný učinek česnek když ho rozmáčkám a dám tobolek ,jde o to že ho nemusím rožvíkávat v pak člověku smrdí z úst

Z pohledu eradikace šmejdů v žaludku to fungovat bude i když zbytečně ponecháte šmejdy v ústech a jícnu, ale zda tím odstraníte ten zápach to si jistý moc nejsem. Podle mě je lepší sníst česnek ráno nalačno, nic nepít a nejíst cca 20-30 minut a potom se najíst, což už samo o sobě ten zápach dost eliminuje případně si loknout mléka, nebo smetany a mělo by to být v pohodě.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz