Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon led 25, 2021 6:42 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 473 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: sob dub 25, 2020 1:57 am 

VitekH píše:
EDIT:Bohužel nevim, jak chutná chlor..
Budu mít brzo návštěvu, tak se zeptám, jestli jim to něco nepřipomíná - teď se nově stalo, že to cejtim i v paraořeších, ale stalo se to až v půlce balení. - stejnej výrobce.

Možná jo, napadá mě asociace se zápachem, co býval na plaveckym bazéně vnitřnim a mohlo by to být ono.

hehe, když mi dáš adresu, můžu ti poslat hrst jako obyčejnou zásilku - to by mě nezabilo, a tobě by to přišlo až do schránky. pochopitelně ti to zabalim.

jako pravda je, že já během své meditace jsem si rozpomněl na pachy z cigaret, pachy zvratků, kdy jsem po kalbách zvracel, což jsou roky zpátky a podobné, takže to může spouštět nějakou asociaci, ale opravdu jsem to u pistácií jednoho výrobce necítil a u pistácií od jiných dvou výrobců ano.
- mimoto fakt to neni cítit, jako když si čichneš, jenom když to jim, tak to vytváří tu pachuť v ústech.

Jakože snim aktuálně tak od 0-3hrstí denně bych tak řekl.

Fakt, pošleš-li mi adresu soukromou zprávou, pošlu ti obyčejnou zásilkou přes Českou poštu v takové supr obálce plus ještě v igelitu dvě hrsti, ať to zkusíš a posoudíš. Ta zásilka by ti měla přijít domu, do schránky, takže nebudeš muset na poštu v tomhle supr období, pokud se teda nebojíš - to pak řekni jednoduše.. :)

PříspěvekNapsal: stř kvě 06, 2020 10:05 pm 

Tak jsem koupil pistácie ještě od dalšího dodavatele a ten chlor byl jednou cítit i tam a stalo se mi to i u pařaořechů.. :/

PříspěvekNapsal: pát kvě 15, 2020 2:10 pm 

Mohu se zeptat, slunečnicové semínka, sezamové, i konopné se dají koupit loupaná - popravdě jsem neloupaná ještě neviděl, jim to nově, tak je v pořádku to koupit, nebo je to zbaveno vnějšího obalu nějakou metodou, co žnicí výživné látky uvnitř? Díky.

PříspěvekNapsal: pát kvě 15, 2020 6:32 pm 

VitekH píše:
Mohu se zeptat, slunečnicové semínka, sezamové, i konopné se dají koupit loupaná - popravdě jsem neloupaná ještě neviděl, jim to nově, tak je v pořádku to koupit, nebo je to zbaveno vnějšího obalu nějakou metodou, co žnicí výživné látky uvnitř? Díky.

Nelupane sezamove maju v DM, je ich tazsie zohnat, ale da sa. Na zdravie ich ale neodporucam, ziadne z tych menovanych.
Konopne sa daju nelupane, ale chutia ovela horsie, horkejsie, a maju pomerne tvrdy obal. Treba to poriadne rozmixovat. Lupane su chutovo lepsie, ale nedoporucujem, pretoze maju omega-3 ktore rychlo oxiduju. Ak su ale balene v atmosfere, alebo vo vakuu, mohlo by to teoreticky byt dobre.
Ak mozem poradit, vylucte zo stravy slnecnicove, sezam, mandle. Obsahuju omega-6, ktore potom zlozito musite dorovnavat omega-3. Jedine, ak denne jete sirnu patlaninu, sa oplatia zaradit. Sezamove pouzivam len na chut (akoze sladkost- nie kvoli zdraviu... aj mak... raz za tyzden povedzme)

PříspěvekNapsal: čtv čer 11, 2020 8:26 pm 

Hehe, já jsem rád, že mám co jíst. Nasytim hlad. Byť cejtim, že v rámci trávení nejim, tak jak mám a je mi kvůli tomu zle.

Dotaz: mandle z USA jsou prý nutně pasterizované, tedy nemám je kupovat, pokud jsou vyrobeny v USA. Otázkou je, pasterizace zničí enzymy v potravinách obecně, ale např. nějaké prvky, nebo vitaminy, nebo tak v jídle zůstává? Nebo odkážete mě někdo na nějakej funkční výklad?

/Mě ty loupaný konopný nějak nejedou, chutově, ani sezam..mohu slunečnicové, dýňové např.

PříspěvekNapsal: pát čer 12, 2020 9:40 pm 
Administrátor
Administrátor

VitekH píše:
Hehe, já jsem rád, že mám co jíst. Nasytim hlad. Byť cejtim, že v rámci trávení nejim, tak jak mám a je mi kvůli tomu zle.

Dotaz: mandle z USA jsou prý nutně pasterizované, tedy nemám je kupovat, pokud jsou vyrobeny v USA. Otázkou je, pasterizace zničí enzymy v potravinách obecně, ale např. nějaké prvky, nebo vitaminy, nebo tak v jídle zůstává? Nebo odkážete mě někdo na nějakej funkční výklad?

/Mě ty loupaný konopný nějak nejedou, chutově, ani sezam..mohu slunečnicové, dýňové např.

Enzymy pasterizace zničí pokud jsou té teplotě vystaveny přímo, což je u mandlí nebo jiných ořechů s otazníkem. Bylo by potřeba je poměrně dlouhodobě ohřívat aby došlo k prostoupení nežádoucí teploty v celém profilu mandle. Nedovedu odpovědět zda takový technologický postup vůbec existuje, ale myslím že ne protože z ekonomického hlediska by to teplo a technika k tomu určená byl dost podstatný vedlejší náklad a nutně by to zboží prodražovalo. Prvky neničí a vitamíny jak které, některé teplo nesnášejí, tak ty pochopitelně ano, ale zase za předpokladu že prohřejete celý plod. Jinak to co vám jede jsou druhy plné prozánětlivých omega 6 mastných kyselin tedy z mého pohledu nic moc.

PříspěvekNapsal: čtv led 14, 2021 7:44 pm 

Zdravim. poraďte.

Je ok jíst jedlé kaštany, nebo pýct, či vařit?
Je to pecka, jsou sladký, co jsem jich pár koupil a loupal..

PříspěvekNapsal: čtv led 14, 2021 9:39 pm 
Administrátor
Administrátor

VitekH píše:
Zdravim. poraďte.

Je ok jíst jedlé kaštany, nebo pýct, či vařit?
Je to pecka, jsou sladký, co jsem jich pár koupil a loupal..

Já na kaštanech nic zásadně závadného nevidím ale zase jist je na kila určitě moc dobré nebude. Je to prostě pochutina a vždy platí, "Dobrého pomálu".

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 473 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]