Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:07 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř led 03, 2018 10:40 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Ahojte.
Premýšľam o tom, že by som mäso jedával len s tukom a zeleninou, pričom v podstate celé denné množstvo sacharidov by som zahrnul do jedného jedla.
Predstavujem si to takto : Okolo 180-185g sacharidov (zmes fermentovanej varenej ovseno-pohánkovej kaše, nasladko dochutená) prirodzene obsahujúcich vlákninu, by som ešte "spomalil" (ako aj doteraz robím) kokosovým tukom a maslom, škoricou...
Doteraz konzumujem prvé jedlo o obsahu asi 120g sacharidov, a v druhom jedle (zjedené stále v 2hod okne spolu s prvým jedlom) mám asi 60g sacharidov. Nebude problém ten pomer 120g:60g zmeniť na približne 175g-180g:5-10g ? Lebo k druhému jedlu si dám vždy aj takých 100g kvasenej kapusty či cvikli, alebo ich zmes...
Otázka je, či tých okolo 175-180g sacharidov z kaše, aj keď "spomalených", nebude príliš... Hoci by asi nemalo, že ? Som 30 ročný vysoký muž, ektomorf, ale denne cvičiaci. Asi 30 minút po zjedení tej kaše by som sa šiel prejsť na takých 40 minút v kľudnom, až kľudno-rezkejšom tempe. Potom by som zjedol druhé jedlo (živočíšnu bielkovinu a živočíšne tuky + zelenina)...
Dôvod ? Už ma nebaví jesť ryžu k mäsu či vajíčkam.... Chcel by som ju jesť už len raz týždenne, a to spolu s bryndzou... lebo zjesť bryndzu s maslom a nič k tomu (a už vôbec nie zeleninu...)...to by teda nebolo bohviečo... to nie je mäso ani vajíčka či ryba \":D\"

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 04, 2018 10:08 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
JednorazovyNICK píše:
Ahojte.
Premýšľam o tom, že by som mäso jedával len s tukom a zeleninou, pričom v podstate celé denné množstvo sacharidov by som zahrnul do jedného jedla.
Predstavujem si to takto : Okolo 180-185g sacharidov (zmes fermentovanej varenej ovseno-pohánkovej kaše, nasladko dochutená) prirodzene obsahujúcich vlákninu, by som ešte "spomalil" (ako aj doteraz robím) kokosovým tukom a maslom, škoricou...
Doteraz konzumujem prvé jedlo o obsahu asi 120g sacharidov, a v druhom jedle (zjedené stále v 2hod okne spolu s prvým jedlom) mám asi 60g sacharidov. Nebude problém ten pomer 120g:60g zmeniť na približne 175g-180g:5-10g ? Lebo k druhému jedlu si dám vždy aj takých 100g kvasenej kapusty či cvikli, alebo ich zmes...
Otázka je, či tých okolo 175-180g sacharidov z kaše, aj keď "spomalených", nebude príliš... Hoci by asi nemalo, že ? Som 30 ročný vysoký muž, ektomorf, ale denne cvičiaci. Asi 30 minút po zjedení tej kaše by som sa šiel prejsť na takých 40 minút v kľudnom, až kľudno-rezkejšom tempe. Potom by som zjedol druhé jedlo (živočíšnu bielkovinu a živočíšne tuky + zelenina)...
Dôvod ? Už ma nebaví jesť ryžu k mäsu či vajíčkam.... Chcel by som ju jesť už len raz týždenne, a to spolu s bryndzou... lebo zjesť bryndzu s maslom a nič k tomu (a už vôbec nie zeleninu...)...to by teda nebolo bohviečo... to nie je mäso ani vajíčka či ryba \":D\"

Záleží jak u koho, pokud člověku lítá krevní cukr jak veverka v bubnu měl by jíst v jednom jídle ideálně do 30 g sacharidů a držet krevní cukr srovnaný, ale pokud tento problém nemá je asi spíše ideální cyklická ketogenní dieta, kdy se celý den sacharidy nejí vůbec a šlehnou se tam večer.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 04, 2018 10:30 am 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Jarda píše:
Záleží jak u koho, pokud člověku lítá krevní cukr jak veverka v bubnu měl by jíst v jednom jídle ideálně do 30 g sacharidů a držet krevní cukr srovnaný, ale pokud tento problém nemá je asi spíše ideální cyklická ketogenní dieta, kdy se celý den sacharidy nejí vůbec a šlehnou se tam večer.

Podľa mňa tá informácia o 30g sacharidov v jednom jedle u ľudí, ktorým veľmi lieta krvný cukor, je HOAX, alebo proste zle urobený výskum...
Vedci určite skúmali izolovaný sacharid (a možno ešte sacharózu alebo glukózu či fruktózu), a nie sacharid v kombinácii s vlákninou, tukmi a bielkovinami. A to by sa správalo ÚPLNE INAK.
Som o tom presvedčený. Inak by teda človek ktorému lieta krvný cukor ako veverka, nemohol jesť 2 jedlá denne v prípade, že by sa nechcel dostať do nutričnej ketózy... Lebo 2x30 je 60g, a to napr. u dospelého muža stále znamená (hlavne, keď má aj dostatok pohybu) nutričnú ketózu...

A ja mám 2hod okno na jedlo, takže u mňa to nehrozí si takto porozdeľovať makronutrienty...
No, pár dní skúsim to o čom píšem, ale neobávam sa toho nejak...
Ak bude náhodou problém, vrátim sa späť ku 120g + 60g sacharidov, medzi ktorými by som mal pauzu tých 80 minút...

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 04, 2018 11:51 am 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
No, zjedol som tú kašu, ktorej dnes (kvôli tomu experimentu so sacharidmi) bolo o 50% viac.
Zistil som, že mi to nevyhovuje, som zaplnený, a už teraz viem, že do dvojhodinového okna na jedlo sa dnes ťažko zmestím - resp. budem jesť dnešné druhé jedlo nasilu.
Radšej si teda tie sacharidy rozdelím do dvoch jedál, a ryžu natural teda ponechám ako jednu z príloh ku živočíšnym bielkovinám a tukom.
\":)\"

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 04, 2018 9:17 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
JednorazovyNICK píše:
No, zjedol som tú kašu, ktorej dnes (kvôli tomu experimentu so sacharidmi) bolo o 50% viac.
Zistil som, že mi to nevyhovuje, som zaplnený, a už teraz viem, že do dvojhodinového okna na jedlo sa dnes ťažko zmestím - resp. budem jesť dnešné druhé jedlo nasilu.
Radšej si teda tie sacharidy rozdelím do dvoch jedál, a ryžu natural teda ponechám ako jednu z príloh ku živočíšnym bielkovinám a tukom.
\":)\"

Ona jakákoliv kaše dost člověka zaplácne, tedy je otázka jak by se chovalo stejné množství sacharidů v jiné podobě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 04, 2018 10:25 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Jarda píše:
Ona jakákoliv kaše dost člověka zaplácne, tedy je otázka jak by se chovalo stejné množství sacharidů v jiné podobě.

No ja som bol zaplnený, pretože tej kaše bolo rovných 1kg... A nie som zvyknutý na "predjedlo" o takom objeme. Inak neviem, prečo by ma fermentovaná kaša mala zaplácnuť, ešte k tomu keď obsahuje ako tuky, tak protizahlieňujúce koreniny. Zo všetkého o takom objeme by som bol plný \":)\"

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 05, 2018 2:36 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
JednorazovyNICK píše:
No ja som bol zaplnený, pretože tej kaše bolo rovných 1kg... A nie som zvyknutý na "predjedlo" o takom objeme. Inak neviem, prečo by ma fermentovaná kaša mala zaplácnuť, ešte k tomu keď obsahuje ako tuky, tak protizahlieňujúce koreniny. Zo všetkého o takom objeme by som bol plný \":)\"

Myslím že kilo čehokoliv je sice dost, ale v jiných potravinách by jste to dal lépe.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 15, 2018 10:19 am 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 325
Četl jsem, že by lehce pracující dospělý člověk měl denně sníst asi 80g sacharidů. Mudr. Eleková v přednášce říká, že člověk nemusí jíst sacharidy vůbec, a že je lepší-přirozenější zdroj energie z tuků. Jak z různých ořechů, tak těch živočišných. Docela mě dostala, když řekla, že jeden krajíc chleba má 40g sacharidů. Jinde jsem četl, že rohlík má asi polovinu hmotnosti sacharidy. Obiloviny jsou jak je vidět problém. Kdejaká malá sušenka typu tatranky, horalky, aj, má kolem 60g sacharidů. Cukry jsou opravdu jeden z největších problémů v naší stravě.
Docela zajímavé tabulky:
https://www.kaloricketabulky.cz/

https://www.abctehotenstvi.cz/txt/tabulka-sacharidu
Ovesné vločky mají mraky cukrů, takže kdo chce zhubnout, měl by asi na snídani zvolit něco jiného.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 15, 2018 11:40 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
kov píše:
Četl jsem, že by lehce pracující dospělý člověk měl denně sníst asi 80g sacharidů. Mudr. Eleková v přednášce říká, že člověk nemusí jíst sacharidy vůbec, a že je lepší-přirozenější zdroj energie z tuků. Jak z různých ořechů, tak těch živočišných. Docela mě dostala, když řekla, že jeden krajíc chleba má 40g sacharidů. Jinde jsem četl, že rohlík má asi polovinu hmotnosti sacharidy. Obiloviny jsou jak je vidět problém. Kdejaká malá sušenka typu tatranky, horalky, aj, má kolem 60g sacharidů. Cukry jsou opravdu jeden z největších problémů v naší stravě.
Docela zajímavé tabulky:
https://www.kaloricketabulky.cz/

https://www.abctehotenstvi.cz/txt/tabulka-sacharidu
Ovesné vločky mají mraky cukrů, takže kdo chce zhubnout, měl by asi na snídani zvolit něco jiného.

Tak není sacharid jako sacharid a jet na kotodietě dlouhodobě také není zrovna výhra. Spíše bych pracoval s cyklickou ketogenní dietou a je otázka jak sestavenou, tedy zda nastavenou jako SCD, GAPS, nebo nějak ještě trochu jinak to záleží na konkrétním člověku a konkrétním problému. Cukry podle všeho problém nejsou, problém je jejich množství, skladba a způsob konzumace. Například rýži s dušenou zeleninou stráví skoro každý a kynutý knedlík s pečeným masem a uvařené kyselé zelí s moukou pomalu nikdo. Po tom prvním většina lidí může v pohodě fungovat a po tom druhém většina lidí pomalu omdlí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 15, 2018 5:23 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
jak moze mat horalka 60 g cukru, ked vazi 50 gramov?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 15, 2018 7:35 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Xion : Myslené to bolo asi na 100g výrobku - 60g cukru. Takež v 50g horálke 30g cukru. Neviem, nepozeral som na to, niečo také som nekupoval asi 13 rokov... \":D\"

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 20, 2018 1:14 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
JednorazovyNICK píše:
Xion : Myslené to bolo asi na 100g výrobku - 60g cukru. Takež v 50g horálke 30g cukru. Neviem, nepozeral som na to, niečo také som nekupoval asi 13 rokov... \":D\"

Nojo, pozeral som to, ma 51g/ 100g, Z toho 33g su jednoduche sacharidy.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 22, 2018 9:38 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
kov píše:
Četl jsem, že by lehce pracující dospělý člověk měl denně sníst asi 80g sacharidů.

1. Na 50kg ženu bude pôsobiť 80g sacharidov podstatne inak, ako na 80 či 100kg muža...
2. Sám som bol na asi 80g sacharidoch/deň tri roky... No, mal som problém v sebe zadržiavať vodu, čo rozhodne nevyhovuje každému, lebo nie každý má v sebe prebytok vody. Teraz mám denne okolo 180g sacharidov pri váhe asi 76kg (telesný tuk som si nemeral, ale je ho málo), a vyhovuje mi to oveľa viac. Ono aj eskimáci denne prijímali viac než 80g sacharidov... 50g sacharidov (glykogén) mali zo surového mäsa, a mnoho sacharidov (glukóza) si pretvorili z prebytku bielkovín, ktorých prijímali v priemere 250-300g denne.... Navyše - eskimáci boli/sú viac-menej obalení tukom, treba prihliadať aj na to..... Sú iná rasa než my. Napr. možno ani neexistuje prirodzene žijúci eskimák (prirodzená "polárna" strava + žitie v polárnej oblasti), ktorý má tak málo telesného tuku ako ja (pritom rozhodne nepatrím k extrému medzi napr. slovákmi, rebrá mi rozhodne nepresvitajú cez kožu, ale zas tehličky na bruchu mi pekne vidno). Takže u nich nízke množstvo sacharidov nemohol spôsobiť nedostatok vody v organizme, ako bolo spôsobené u mňa pri príjme 80g sacharidov/deň, a už dupľom pri príjme 20g sacharidov/deň. Neviem si už popravde predstaviť znova jedávať len 80g sacharidov/deň... Avšak tých 180g/deň u mňa pochádza z veľmi kvalitných zdrojov.

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 24, 2018 3:29 pm 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 325
JednorazovyNICK píše:
1. Na 50kg ženu bude pôsobiť 80g sacharidov podstatne inak, ako na 80 či 100kg muža...
2. Sám som bol na asi 80g sacharidoch/deň tri roky... No, mal som problém v sebe zadržiavať vodu, čo rozhodne nevyhovuje každému, lebo nie každý má v sebe prebytok vody. Teraz mám denne okolo 180g sacharidov pri váhe asi 76kg (telesný tuk som si nemeral, ale je ho málo), a vyhovuje mi to oveľa viac. Ono aj eskimáci denne prijímali viac než 80g sacharidov... 50g sacharidov (glykogén) mali zo surového mäsa, a mnoho sacharidov (glukóza) si pretvorili z prebytku bielkovín, ktorých prijímali v priemere 250-300g denne.... Navyše - eskimáci boli/sú viac-menej obalení tukom, treba prihliadať aj na to..... Sú iná rasa než my. Napr. možno ani neexistuje prirodzene žijúci eskimák (prirodzená "polárna" strava + žitie v polárnej oblasti), ktorý má tak málo telesného tuku ako ja (pritom rozhodne nepatrím k extrému medzi napr. slovákmi, rebrá mi rozhodne nepresvitajú cez kožu, ale zas tehličky na bruchu mi pekne vidno). Takže u nich nízke množstvo sacharidov nemohol spôsobiť nedostatok vody v organizme, ako bolo spôsobené u mňa pri príjme 80g sacharidov/deň, a už dupľom pri príjme 20g sacharidov/deň. Neviem si už popravde predstaviť znova jedávať len 80g sacharidov/deň... Avšak tých 180g/deň u mňa pochádza z veľmi kvalitných zdrojov.

Jak jste zjistil, že máte málo vody v těle? Proč by to měl způsobovat nedostatek sacharidů? Vodu váže sůl a ne cukry.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 24, 2018 3:57 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
kov : ale prosim ta.... \":-)\"
Kazdy kto z vysokosacharidovej stravy lresiel na nizkosacharidovu, do par dni "stratil" vodu. A naopak - ak niekto z ketozy ci nizkosacharidovej stravy presedla na vysokosacharidovu, do 2 tyzdnov naberie par kil. A nie, nebude to tuk, aspon nie v pripade stihlych ludi, ktori si sacharidy neukladaju do tuku.
Sacharidy VIAZU VODU. Myslis ze preco v ketoze (silne/extremne obmedzenie sacharidov) ludia schudnu niekolko kg (v zavislosti od pociatocneho stavu) uz za niekolko dni, tyzdnov ? Lebo minimalny lrijem sacharidov v strave im neumozni zadrziavat vodu v tele. Chlape, mam to vyskusane, a so mnou tisice a tisice ludi (ak nie miliony uz)... A pritom moze byt tvoj prijem KCAL v ketogennom stravovani vyssi nez ked si mal vysokosacharidovu stravu, no AJ TAK schudnes. "Pustis" vodu (a tuk, ak si ho mal prebytok). Myslis, ze preco kulturisti tesne pred sutazou "cukruju" - piju presladene napoje, jedia vysokokoncentrovane cukry (susene ovocie, piskoty, ryzove chlebicky s marmeladou)? Cukor naviaze na seba vodu, dostane sa do svalov a naplni ich to.
Myslis, ze co robi glycerin/glycerol? To iste. Je to SACHARID. Daj si denne 20-30g glycerinu v 1L vody (v tie dni pi asi o liter viac vody nez obvykle), a o tyzden/dva budes mat tak o 2kg viac. Hadaj co bude tvorit tie 2kg... \":wink:\"
Ano, aj sol viaze vodu. Ale podstatne menej. Ak sa teda nekonzumuje soli denne 15-20g...co by bolo sialenstvo...
Ja solim dostatocne, a v ketoze mi to bolo (z hladiska vody v organizme) prd platne. Musim si dopomoct bud kreatinom monohydratom, alebo glycerinom. To aj robim - uzivam denne 5g krearinu monohydratu, lebo 120g sacharidov (menej ako v case ked som zalozil tsnto topic) denne ma proste nezavodni dostatocne na to, aby som pri 190cm vyzeral dobre. Krearin mi takto dlhodobo pridava asi 2kg vody (drzi sa to, uz len udrziavam). Kreatin je telu vlastna latka. Dospely clovek ho ma v tele okolo 110-140g. Len treba potom pit asi o pol litra vody denne viac nez bez suplementacie kreatinu.
Aby som dosiahol podobneho zavodnenia ako s kreatinom, musel by som sacharisy zvysit asi na 300g/den. To neprichadza do uvahy.
Este raz - neuzivam kreatin zo zdravotneho hladiska (prijimam ho v mäse, ale asi len 1-1,5g denne), uzivam ho z estetickeho hladiska. Tie 2kg vody "navyse" mi pekne vyplnilo svaly na celom tele. Samozrejme 2kg nie je 5kg, ale staci mi to. A vidis - kreatin je vlastne kombinacia troch aminokyselin (neviem spamäti ake - a som na mobile, nechce sa mi hladat). Aminokyseliny tiez nie su sol.
Vodu viazu dokonca ciaatocne aj KYSELINY. Kombinacie slaneho a kysleho, slaneho a sladkeho pomahaju priberat. Ale len na urcitu uroven. Ak si clovek vsak chce ponechat nizskosacharidovu stravu no kvoli tomu zadrziava malo vody co mu nemusi prinasat estetiku (hlavne ked je vysoky a od prirody atihly), moze si dopomoct prirodnym kreatinom monohydratom (ludia s tym maju skusenosti asi 30 rokov), alebo glycerinom (nemam skusenosti, ludia ale maju, niektori).
Ani z kreatinu, ani z glycerinu sa nanebera tuk. Akurat svaly na seba naviazu viac vody. A z malej casti aj podkozie. No len z malej casti.
Kreatin a glycerin su prirodne latky. Kreatin telu vlastna (aminokyseliny), glycerin (silno hygroskopicky sacharid) vznika nejakou extrakciou z urcitych rastlin.
A ako som zistil ze mam (teda som mal) malo vody v tele? Vidno to opticky, a citit to pocitovo. Ono mna do ketozy dostava aj tych 120g, a mozno aj 180g (5 mesiacov dozadu) sacharidov denne, pretoze ide nie len o mnozstvo sacharidov, ale aj o fyzicku namahu a o rozvrh jedla v dni... Ja jem 2x denne, o 8hod zacnem, a o 11tej dojedam druhe jedlo. Kazdy den 21hod "lacnovka". Za ten cas to malo glykogenu z pecene sa mozno aj strati (cvicim rano aj vecer), takze som kazdy den par hodin v ketoze pravdepodobne... \":D\" ... Ak to tak je (a nerobi mi to ziadne problemy), a ja naozaj som denne niekolko hodin v ketoze, tak potom telu nevadi aj caaty prechod z ketozy do nizkosacharidovej stravy (cize striedanie napr. 0-40g sacharidov/den s 100/200g sacharidov/den .... Podla hmotnosti tela). V praxi by som mohol byt jeden tyzden na 20g sacharidoch/den, a druhy na 180g. A tak to striedat. Ale...po tom netuzim. Posledne mesiace som denne zjedol 10g kakaa, 20g karobu a 25g trstinoveho cukru. To uz bolo vela...aj kakaa, aj karobu a aj cukru. Lebo som jedol kasu nasladko... Zmenil som to vsak, a radsej si dam silne koncentrovany maly dezertik po druhom jedle. A tam je 6g cukru, 5g kakaa a 5g karobu. Uspokoji to moju chut po sladkom. No ano - kasa nasladko bola chutovo lepsia nez "na slano"...ale co uz... \":D\"

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Jarda a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz