Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 2:24 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob čer 10, 2017 1:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
SemTamTuPrídem píše:
Ahojte.
Aky mate nazor na koloidne mineraly ? Na iherb.com je ich dost na vyber...
Ide mi o to, aby som doplnil aj take stopove prvky, ktore prakticky nemam sancu ziskat z potravin...
Koloidne mineraly by som asi miesal do uriny (cerstvej, odmrazenej, starej) a tak pil... Ci su koloidne mineraly len marketing a nic viac ? Nechcem suplementovat vapnik, zelezo.... Doma mam chlorid horecnaty a draselny, no co vzacnejsie stopove prvky, ktore sa uz ani nenachadzaju v mäsa, vajickach, kefire, sardinkach, pohanke, masle, masti a ryzi?...
Enzymoterapia mi pomoze este viac ma precistit... Ale stopove prvky (vsetky tie mineraly ktore sa nachadzaju v clovekom nedotknutych/umelo nehnojenych a nepredvídaných podach) skadial? Mumio ? Iednu dobu som ho bral, ale len 0,4g denne, lebo u nas je drahe... Na mesiac ma vyslo 15Eur... To je vela...hlavne, ked je to take malicke... Cital som, ze clovek by mal mumia suplementovat 1-2g denne... To by sme sa doatali skoro na 80Eur mesacne.. No "dakujem pekne", nemam na to... Ale chcem prijimat vsetky zdraviu prospesne mineraly...a neverim, ze ich doplnim z kupelov z himalajskej soli, alebo z piatich stipiek, ktore si denne dam do jedla... A moj moč obsahuje len to, co sa nachadza v mojom tele.... Ak mi nejake mineraly chybaju, mocom ich uz "asymylovane" a v tej najlepsej vstrebatelnosti do tela naspät neprivediem...
Loradite bylinky ? Riasy ? Mumio ? Nejake vytazky? Nejaku hlinu (pojedat)? Nejaky popol... ?
Dakujem za pripadnu radu/rady...

Na můj vkus dosti drahé a míchat do uriny to je asi blbost, většinu jich tím patrně zničíte. Většinu těch to látek je dokonce tělo schopno si samo vyrobit pokud je člověk v pohodě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob čer 10, 2017 1:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
SemTamTuPrídem píše:
Ahojte.
1.Oplati sa prasok z aceroly, alebo rovnaku sluzbu urobi deci cerveneho vina denne s 500mg praskovej kyseliny L-askorbovej?

2. Co vravite na horke svedske bylinkove kvapky? Prospeju zdravotne aj cloveku, ktory sa velmi kvalitne vyzivuje a detoxikuje, no nepouziva ziadne bylinky (no urinoterapiu ano)? Ak teda jedna buba shitake a kus morskej riasy denne sa nepocita...

Acerola je určitě lepší, než ty ostatní položky.
Ty švédské kapky jsou super na trávení a určitě se dají doporučit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob čer 10, 2017 1:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
SemTamTuPrídem píše:
Ahojte.
Uzivate niekto chlorid horecnaty a chlorid draselny SPOLU S JEDLOM, zmiesane v nom ? Sedliacky rozum mi hovori, ze tak by sa mali tieto dva mineraly lepsie vstrebat, nez ked sa konzumuju rozpustene vo vode, napr. hodinu pred jedlom alebo 3 hodiny po jedle...
Jedlo obsahuje popri B, T a S aj rozne mineraly, vitaminy (v pripade suroveho aj enzymy)... Tieto latky by podla mna mali vstrebavanie chloridov horcika a draslika zefektivnit, navyse ked sa jedlo akonzumuje este s koreninami tylpu himalajska sol, cierne korenie, skorica, kurkuma, chilli, atd..... Pri jedeni sa vylucuje do zaludka HCL, a ta je nevyhnutna na vstrebavanie/asimilovanie mineralov zo stravy... Ked si clovek da napr. nalacno pohar a vodou v ktorej rozpusti chlorid horecnaty ci chlorid draselny (alebo obe naraz), tak som presvedceny, ze sa ich do organizmu vstrebe menej...
Mam pravdu ?

Dnes som si dal do jedla (klicena varena ryza, hovädzie mäso, nepasterizovane maslo, megahusty vyvar, koreniny, trochu masti, miso pasta) pol lyzicky chloridu horecnateho (hexahydrat) a stvrtinu lyzicky chloridu draselneho. Jedlo mi chutilo, obaval som sa ze nebude... Takze ma to potesilo.

Lze je přidávat do jídla, ale je to docela hnusné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob čer 10, 2017 1:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="Alopat":2a83lwhf]Zaujal mě výrazný rozdíl až v násobcích v poměrech minerálů doporučovaných Světovou zdravotnickou organizací a čerstvým mlékem a masem. K čemu se při sestavování jídelníčku přiklonit a postačí k jejich doplnění pravidelná konzumace celozrnného žitného kváskového chleba a sedlého mléka či živého kefíru nebo je zapotřebí kvůli aminokyselinám, hormonům a enzymům konzumovat občas i syrové maso a vnitřnosti divokých a volně se pasoucích zvířat napěchované sirtuiny, vitamínem K2 a konjugovanou kyselinou linolovou - tatarák z přemraženého hovězího, tepelně neopracovaný métský salám, omega-3 tresčí

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob čer 10, 2017 1:17 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
SemTamTuPrídem píše:
Ahojte.
Uzivate niekto chlorid horecnaty a chlorid draselny SPOLU S JEDLOM, zmiesane v nom ? Sedliacky rozum mi hovori, ze tak by sa mali tieto dva mineraly lepsie vstrebat, nez ked sa konzumuju rozpustene vo vode, napr. hodinu pred jedlom alebo 3 hodiny po jedle...
Jedlo obsahuje popri B, T a S aj rozne mineraly, vitaminy (v pripade suroveho aj enzymy)... Tieto latky by podla mna mali vstrebavanie chloridov horcika a draslika zefektivnit, navyse ked sa jedlo akonzumuje este s koreninami tylpu himalajska sol, cierne korenie, skorica, kurkuma, chilli, atd..... Pri jedeni sa vylucuje do zaludka HCL, a ta je nevyhnutna na vstrebavanie/asimilovanie mineralov zo stravy... Ked si clovek da napr. nalacno pohar a vodou v ktorej rozpusti chlorid horecnaty ci chlorid draselny (alebo obe naraz), tak som presvedceny, ze sa ich do organizmu vstrebe menej...
Mam pravdu ?

Dnes som si dal do jedla (klicena varena ryza, hovädzie mäso, nepasterizovane maslo, megahusty vyvar, koreniny, trochu masti, miso pasta) pol lyzicky chloridu horecnateho (hexahydrat) a stvrtinu lyzicky chloridu draselneho. Jedlo mi chutilo, obaval som sa ze nebude... Takze ma to potesilo.

Ja to tak robim, ze tam pridavam chlorid draselny, zmiesany s himalajskou solou. Tie jedla chutia podobne, ako ked to solis normalne, a urcite je to zdravsie. Draslik a sodik maju byt v urcitom pomere. Drasliku by mali byt 4 diely a sodiku 6 dielov. Takou solou by sa malo solit. Skusal som to vsade, v polievkach, v rizote, omackach, nikde nebol problem. Ta sol chuti trochu inak, ale nie horsie.
Horcik to uz je ina kava, ked ho tam pridas dost, zmeni to chut jedla, dost zhorkne. Niekde to nevadi, inde to zas vadi. Treba vyskusat. Ja ale aj tak radsej ten chlorid horecnaty prijimam oddelene.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob čer 10, 2017 1:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
George43 píše:
Jaký je optimální poměr vitamínů D3 a K2 při suplementaci?

Obecně se uvádí že D3 cca 1000-2000 I.U. a K2 cca 100-200 mcg, nicméně zde upozorním že zásadnější problém vidím v poměru D3 a vitamínu A retinolu, tam se ve většinové populaci vyskytuje mnohem větší problém a vitamínu A má deficit ještě větší procento lidí než vitamínu D3


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob čer 10, 2017 1:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Alopat píše:
Vidím, že jsem udělal dobře, když jsem si pro člena Semtamtupridem schoval odkaz na výrobu fermentované oranžády, který se mu teď bude hodit. Místo kupované startovací kultury se používá čerstvá syrovátka, vodní kefír, rejuvelac nebo předkvašený zázvorový, pampeliškový, lopuchový, slézový a nebo jiný kořen plný inulínu. Otravného formuláře jsem se zbavil zadáním dočasného 10 minutového e-mailu, je možnost i přepnout a stáhnou ve formátu *.pdf.
http://ohlardy.com/lacto-fermented-orange-juice-orangina/
http://zkvaseno.blogspot.cz/2012/12/vanocni-limonady.html

Zajímavé návody, patrně docela chutné, to stojí za vyzkoušení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob čer 10, 2017 1:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Dr. Norman W. Walker ve své knize vyjadřuje několik excelentních myšlenek o kyselině šťavelové a o jejím vztahu k asimilaci vápníku:
Když je potravina čerstvá, ať už vcelku nebo ve formě šťávy, každý atom takové potraviny je vitální, tj. ORGANICKÝ a je naplněn enzymy. Tedy kyselina šťavelová v naší čerstvé zelenině a šťávách je organická a jako taková je důležitá pro fyziologické fungování těla. Kyselina šťavelová ve vařeném a připravovaném jídle je ovšem definitivně mrtvá čili ANORGANICKÁ a jako taková je zhoubná a destruktivní.

Kyselina šťavelová se vhodně kombinuje s vápníkem. Pokud jsou obě tyto látky organické, výsledkem je prospěšná konstruktivní kombinace, při níž kyselina pomáhá rozpouštění vápníku a zároveň stimuluje peristaltické funkce v těle.

Jestli tomu dobře rozumím, potraviny, které obsahují kyselinu šťavelovou se vařit nemají, vy jste psal opak?

Potraviny s vysokým obsahem šťavelanů by člověk měl jíst jen občas a vy by jste se neměla neustále vrtat v hnidách, ale pochopit základní problém který máte a ten by jste měla řešit. Zda si při tom dáte jednou za čas něco co není zrovna ideální je naprosto nepodstatné. Například vařený špenát s vejcem je z tohoto pohledu sebevražda a kupodivu ho jí vraky lidí jako velice chutné jídlo a nic se jim neděje. Pokud to sní člověk s problémem ledvin již to bude o něčem jiném, tedy znovu zopakuji že ne vše platí pro každého.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon čer 12, 2017 1:07 am 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Pane Jardo, prosím Vás, pokud je vápník i kyselina štavelová v organické formě, naopak podporuje vstřebávání vápníku? Jde mi o to, abych ho neměla málo.
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon čer 12, 2017 9:40 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
krasnagadgetka píše:
Pane Jardo, prosím Vás, pokud je vápník i kyselina štavelová v organické formě, naopak podporuje vstřebávání vápníku? Jde mi o to, abych ho neměla málo.
Děkuji.

Jedavaj pravidelne nepasterizovanu bryndzu, pi kefir, rob si dlho pripravovane vyvary z kosti a kozi, alebo jednoducho - konzumuj sardinky aj s kostickami.
Vyber si nieco z toho...a budes mat dostatok vapnika.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob čer 24, 2017 4:22 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Ahojte.
Mám 60 tabletové silné probiotiká (30mld), 60 kapsúl....
Skladujem ich v chladničke, pričom sú zabalené tak, ako napr. B-komplex, ktorý treba vytlačiť z pozlátka... čiže sú dobre chránené.
ALE - spotrebujem ich tak za 4 mesiace.... Nie je to príliš ? Ak áno, dal by som polku do mrazničky...
Neuškodí probiotikám mraznička ? Je síce pravda, že keď nakúpim viac bryndze tak ju naporcujem a zamrazím, a tam sa o to či probiotiká prežijú, nebojím. Ale neviem ako je to u probotického prášku...
Vie sa niekto k tomu takmer s istotou (alebo s istotou) vyjadriť ?
Ďakujem.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob čer 24, 2017 8:36 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
SemTamTuPrídem píše:
Ahojte.
Mám 60 tabletové silné probiotiká (30mld), 60 kapsúl....
Skladujem ich v chladničke, pričom sú zabalené tak, ako napr. B-komplex, ktorý treba vytlačiť z pozlátka... čiže sú dobre chránené.
ALE - spotrebujem ich tak za 4 mesiace.... Nie je to príliš ? Ak áno, dal by som polku do mrazničky...
Neuškodí probiotikám mraznička ? Je síce pravda, že keď nakúpim viac bryndze tak ju naporcujem a zamrazím, a tam sa o to či probiotiká prežijú, nebojím. Ale neviem ako je to u probotického prášku...
Vie sa niekto k tomu takmer s istotou (alebo s istotou) vyjadriť ?
Ďakujem.

Neviem, ale poradim Ti, napis napriklad do firmy ako Now foods, alebo life extension. Proste do viacerych. Oni to preposlu expertom z ich firmy, ktory su na to urceni, aby taketo veci vedeli. Dalsia moznost je opytat sa k nejakym znamejsim probiotikam na amazone (v sekcii otazky), samotny vyrobca tam zvykne odpovedat do par dni.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte črc 11, 2017 9:31 pm 
Offline

Registrován: úte dub 18, 2017 8:19 pm
Příspěvky: 36
Jarda píše:
Obecně se uvádí že D3 cca 1000-2000 I.U. a K2 cca 100-200 mcg, nicméně zde upozorním že zásadnější problém vidím v poměru D3 a vitamínu A retinolu, tam se ve většinové populaci vyskytuje mnohem větší problém a vitamínu A má deficit ještě větší procento lidí než vitamínu D3

Děkuji za odpověď. V mém případě se ovšem deficit vitamínu A nepotvrdil. Dle opakovaných biochem. rozborů jsem na tom s retinolem docela dobře, což vcelku odpovídá i struktuře mé stravy, neboť mrkev, (byť jen vařená), tvoří jednu z jejich základních složek. Silně deficitní jsem měl vitamíny D3 a B12. Zejména hodnota D3ky byla alarmující (téměř na nule). Ten rozbor jsem si nechal udělat téměř v hodině 12. Měl jsem špatný KO, tj. megaloblast. anémii, v důsledku karence vitamínu B12. (Foláty jsem měl celkem v normě). Docela lituji, že jsem si nenechal udělat výše zmíněné biochem. rozbory již dříve, byť v minulosti nebyly takové možnosti (co do rozsahu), jako dnes.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř črc 12, 2017 5:48 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
George43 píše:
Děkuji za odpověď. V mém případě se ovšem deficit vitamínu A nepotvrdil. Dle opakovaných biochem. rozborů jsem na tom s retinolem docela dobře, což vcelku odpovídá i struktuře mé stravy, neboť mrkev, (byť jen vařená), tvoří jednu z jejich základních složek. Silně deficitní jsem měl vitamíny D3 a B12. Zejména hodnota D3ky byla alarmující (téměř na nule). Ten rozbor jsem si nechal udělat téměř v hodině 12. Měl jsem špatný KO, tj. megaloblast. anémii, v důsledku karence vitamínu B12. (Foláty jsem měl celkem v normě). Docela lituji, že jsem si nenechal udělat výše zmíněné biochem. rozbory již dříve, byť v minulosti nebyly takové možnosti (co do rozsahu), jako dnes.

Aku presne ste mali hodnotu Vitaminu D?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř črc 12, 2017 11:24 am 
Offline

Registrován: úte dub 18, 2017 8:19 pm
Příspěvky: 36
7,2 nmol/l.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz