Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:42 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 115 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak, cholesterol a deprese
PříspěvekNapsal: stř led 19, 2011 11:00 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Longerr píše:
Tak zatial som sa dostal len po to Magnesium a vit C, magnezium beriem cca 8 rano a 8 vecer, vit C asi 10g ale od 6g ma zacina prehanat, zajedam to jednoiu alebo dvomi cherry rajcinami. Na PH papieriky este stale cakam.

Co ma ale trapi viac je ze mi v poslednych dnoch stale vyssie a vyssie vyskakuje tlak. Posledne tri dni to bolo 155/90 a dnes to bolo 150/100, je fakt ze je to docasne, nemam to cely den, hlavne navecer.

Bol som dnes u doktorky a tam mi 4x namerala 120/70 a vecer som mal zase zvyseny.

Mate prosim nejaku radu jak to znizit resp co s tym robit.

Klasicky starsi odstavnovac by som asi doma nasiel na uhorky ale inac neviem

dakujem

Juraj

To klidně vyzkoušejte, protože tak jak celý problém popisujete to vypadá na celkové překyselení, kdy se krvinky slepují do řetízků a tím se zvyšuje krevní tlak. Zpravidla zabere celkové odkyselení a většinou se stav upraví prakticky okamžitě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak, cholesterol a deprese
PříspěvekNapsal: čtv bře 17, 2011 8:05 pm 
Offline

Registrován: čtv led 27, 2011 12:18 pm
Příspěvky: 8
Dobrý den, moje maminka (52 let) má zvýšený cholesterol. Nechci, aby brala prášky (jsou to její první a jediné prášky). Jinak je podle LÉKAŘSKÉHO hlediska zdravá, tlak má v pořádku. Trpí ale nadýmáním - myslím si, že je zamořená kvasinkou, jí totiž normální plastické žrádlo (obědy v jídelně), většinu stravy mých rodičů tvoří chleba (bohužel si myslí, že bez něj se nedá žít) a miluje sladké, hlavně čokoládu. Konečně už mám také kefírovou houbu, doporučila jsem jí pít kefír. Mimochodem, jaký máte názor na tuky? Obecně se doporučují při vysokém cholesterolu "zdravé" margaríny, myslíte, že by udělala lépe kdyby místo nich radši jedla normální máslo? Prosím Vás, dá se něco poradit na snížení cholestrolu i když bude jíst vařenou stravu? (vitastravu není schopná přijmout) Co je příčinou zvýšeného cholesterolu? Kde bych si mohla nastudovat věrohodné informace?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak, cholesterol a deprese
PříspěvekNapsal: čtv bře 17, 2011 8:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
ingeska píše:
Dobrý den, moje maminka (52 let) má zvýšený cholesterol. Nechci, aby brala prášky (jsou to její první a jediné prášky). Jinak je podle LÉKAŘSKÉHO hlediska zdravá, tlak má v pořádku. Trpí ale nadýmáním - myslím si, že je zamořená kvasinkou, jí totiž normální plastické žrádlo (obědy v jídelně), většinu stravy mých rodičů tvoří chleba (bohužel si myslí, že bez něj se nedá žít) a miluje sladké, hlavně čokoládu. Konečně už mám také kefírovou houbu, doporučila jsem jí pít kefír. Mimochodem, jaký máte názor na tuky? Obecně se doporučují při vysokém cholesterolu "zdravé" margaríny, myslíte, že by udělala lépe kdyby místo nich radši jedla normální máslo? Prosím Vás, dá se něco poradit na snížení cholestrolu i když bude jíst vařenou stravu? (vitastravu není schopná přijmout) Co je příčinou zvýšeného cholesterolu? Kde bych si mohla nastudovat věrohodné informace?

No zdravá asi podle popisu nebude, ale když si to myslí, tak s tím asi moc nenaděláte. Tuky jsou velký problém a většinou je tělo nedovede správně zpracovat kvůli nedostatku konkrétních enzymů, které zase není schopno si tvořit většinou kvůli deficitu chromu a vanadu, nicméně patrně chybí těch látek mnohem více. Jíst umělohmotné tuky je sebevražda a rozumný člověk se jim obloukem vyhne, to už to máslo je daleko lepší, ale určitě zase o mnoho lepší jsou za studena lisované oleje. Na cholesterol funguje jak omega 3 mastná kyselina, tak vitamíny skupiny B, konkrétně kombinace na homocystein, což jsem zde již několikrát popisoval. Základ je dobře trávit, čili si nastudujte i kyselinu chlorovodíkovou v žaludku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak, cholesterol a deprese
PříspěvekNapsal: pon srp 01, 2011 9:59 pm 
Offline

Registrován: ned črc 24, 2011 3:46 pm
Příspěvky: 25
Dobrý den,
píšu to sem,protože už je tady toho hodně o hořčíku,snad to nebude vadit.
Beru již 20 tablet ráno a 20 tablet večer (magnesii lactici),měl jsem soc.fobii.
Musím říct,že sklidnění je neuvěřitelný,do jakejch počtů ty tablety můžou jít?
Díky Hans \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak, cholesterol a deprese
PříspěvekNapsal: úte srp 02, 2011 8:07 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
ingeska píše:
Dobrý den, moje maminka (52 let) má zvýšený cholesterol. Nechci, aby brala prášky (jsou to její první a jediné prášky). Jinak je podle LÉKAŘSKÉHO hlediska zdravá, tlak má v pořádku. Trpí ale nadýmáním - myslím si, že je zamořená kvasinkou, jí totiž normální plastické žrádlo (obědy v jídelně), většinu stravy mých rodičů tvoří chleba (bohužel si myslí, že bez něj se nedá žít) a miluje sladké, hlavně čokoládu. Konečně už mám také kefírovou houbu, doporučila jsem jí pít kefír. Mimochodem, jaký máte názor na tuky? Obecně se doporučují při vysokém cholesterolu "zdravé" margaríny, myslíte, že by udělala lépe kdyby místo nich radši jedla normální máslo? Prosím Vás, dá se něco poradit na snížení cholestrolu i když bude jíst vařenou stravu? (vitastravu není schopná přijmout) Co je příčinou zvýšeného cholesterolu? Kde bych si mohla nastudovat věrohodné informace?

Vitamín B3 - niacin - docela dobře snižuje cholesterol.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak, cholesterol a deprese
PříspěvekNapsal: úte srp 02, 2011 9:17 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Hans28 píše:
Dobrý den,
píšu to sem,protože už je tady toho hodně o hořčíku,snad to nebude vadit.
Beru již 20 tablet ráno a 20 tablet večer (magnesii lactici),měl jsem soc.fobii.
Musím říct,že sklidnění je neuvěřitelný,do jakejch počtů ty tablety můžou jít?
Díky Hans \":D\"

Jediné omezení je stav průjmu, jinak není třeba dávku řešit, tělo prostě přebytek samo průjmem vyloučí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak, cholesterol a deprese
PříspěvekNapsal: stř led 18, 2012 11:18 pm 
Offline

Registrován: pát pro 17, 2010 4:28 pm
Příspěvky: 17
Dobry den chcela by som poradit s problemom tykajuci sa stále zvýšeného cholesterolu. Mám 53 rokov 174 cm výšku, váhu 62 kg, ktorú mám približne stále rovnakú. Ked som mala 4O rokov začali mi klimakterické problémy, ktoré som riešila 6 rokov liekmi. Donedávna som stravu neriešila, jedla som všetko lebo mám rada každé jedlo, ale až ked mi zistili zvýšený cholesterol a následne tlak, začala som jedávat jedlá, ktoré som považovala za zdravé. Lekárka mi predpísala lieky na tlak a cholesterol, ale tie na cholesterol som nebrala lebo som si myslela, že to stravou napravím, ale pri kontrole som ho mala ešte vyšší 7.O, zlý bol aj ten dobrý cholesterol. Tak som sa teraz dohodla, že budem brat lieky 3 mesiace a potom uvidím. Ráno jedávame vločky s jablkom, na obed dusenú zeleninu s čerstvou zeleninou kombinovanú s ryžou, cestovinou, tofu, doma si dám polievku, zemiaky, alebo len nejaký chlieb, medzitým ovocie a maso jem raz týždenne kúsok, tak neviem ako by som sa mala správne stravovat. Tak budem rada ak mi poradíte ak sa dá, dakujem pekne Zdenka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak, cholesterol a deprese
PříspěvekNapsal: čtv led 19, 2012 1:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Longerr píše:
Dobry den chcela by som poradit s problemom tykajuci sa stále zvýšeného cholesterolu. Mám 53 rokov 174 cm výšku, váhu 62 kg, ktorú mám približne stále rovnakú. Ked som mala 4O rokov začali mi klimakterické problémy, ktoré som riešila 6 rokov liekmi. Donedávna som stravu neriešila, jedla som všetko lebo mám rada každé jedlo, ale až ked mi zistili zvýšený cholesterol a následne tlak, začala som jedávat jedlá, ktoré som považovala za zdravé. Lekárka mi predpísala lieky na tlak a cholesterol, ale tie na cholesterol som nebrala lebo som si myslela, že to stravou napravím, ale pri kontrole som ho mala ešte vyšší 7.O, zlý bol aj ten dobrý cholesterol. Tak som sa teraz dohodla, že budem brat lieky 3 mesiace a potom uvidím. Ráno jedávame vločky s jablkom, na obed dusenú zeleninu s čerstvou zeleninou kombinovanú s ryžou, cestovinou, tofu, doma si dám polievku, zemiaky, alebo len nejaký chlieb, medzitým ovocie a maso jem raz týždenne kúsok, tak neviem ako by som sa mala správne stravovat. Tak budem rada ak mi poradíte ak sa dá, dakujem pekne Zdenka.

To co jíte určitě není zdravá strava a může zvedat jak tlak, tak cholesterol. Vyzkoušejte sirnou patlanici a větší podíl listové zeleniny, to v kombinaci s draslíkem krev dobře ředí a i cholesterol by se měl snížit. Většina z toho na co se ptáte se zde již probírala, tak si to vyhledejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak, cholesterol a deprese
PříspěvekNapsal: čtv led 26, 2012 12:00 am 
Offline

Registrován: pát pro 17, 2010 4:28 pm
Příspěvky: 17
Dakujem za odpoved,

presla som si forum a veci na znizenie tlaku a cholesterolu je viac tak som vas chcela poprosit este o jednu vec. Vedeli by ste mi povedat alebo zoradit ktore veci maju najvyssiu prioritu pri lieceni tychto problemov. Klystyr, patlanica, zelene drinky, draslik, vynechanie cestovin, ryze, tofu a chleba popripade zabudla som este na nieco co by som mala pridat alebo coho by som sa mala vyvarovat? Dakujem. Zdenka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak, cholesterol a deprese
PříspěvekNapsal: čtv led 26, 2012 10:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Longerr píše:
Dakujem za odpoved,

presla som si forum a veci na znizenie tlaku a cholesterolu je viac tak som vas chcela poprosit este o jednu vec. Vedeli by ste mi povedat alebo zoradit ktore veci maju najvyssiu prioritu pri lieceni tychto problemov. Klystyr, patlanica, zelene drinky, draslik, vynechanie cestovin, ryze, tofu a chleba popripade zabudla som este na nieco co by som mala pridat alebo coho by som sa mala vyvarovat? Dakujem. Zdenka

Máte to celkem dobře, pořadí není podstatné a nemáte tam omega 3 mastné kyseliny živočišného původu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak, cholesterol a deprese
PříspěvekNapsal: sob led 28, 2012 10:54 pm 
Offline

Registrován: pát pro 17, 2010 4:28 pm
Příspěvky: 17
Ďakujem za odpoveď ale o dodávaní živočíšnych Omega 3 počujem prvý krát, kde sa dajú zohnať alebo ako ju doporučujete doplňovať? Ešte som sa chcela opýtať či je vhodné si kúpiť pri týchto chorobách filtráciu vody na princípe reverznej osmózy, je pravda že vo vode sa nachádzajú iba anorganické látky ktoré aj tak nedokážeme vstrebať a iba nás zanášajú? Ďakujem, Zdenka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak, cholesterol a deprese
PříspěvekNapsal: úte led 31, 2012 9:21 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Longerr píše:
Ďakujem za odpoveď ale o dodávaní živočíšnych Omega 3 počujem prvý krát, kde sa dajú zohnať alebo ako ju doporučujete doplňovať? Ešte som sa chcela opýtať či je vhodné si kúpiť pri týchto chorobách filtráciu vody na princípe reverznej osmózy, je pravda že vo vode sa nachádzajú iba anorganické látky ktoré aj tak nedokážeme vstrebať a iba nás zanášajú? Ďakujem, Zdenka

Přečtěte si zde vlákno sirná patlanice a další zdroj je rybí tuk, nebo kachní sádlo a také stolní oleje, třeba z vlašských ořechů. Filtrace vody je vhodná vždy, nebo si vyrábět živou vodu, to je až tak nejlepší. Pokud se týká vstřebatelnosti anorganických minerálů, ta je opravdu nízká, nicméně určitě se něco vstřebá z toho zase takový strach mít nemusíte. Dobrý zdroj minerálů jsou čerstvé šťávy z ovoce a zeleniny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: vysoký tlak
PříspěvekNapsal: pát úno 03, 2012 6:20 pm 
Offline

Registrován: pát led 20, 2012 5:30 pm
Příspěvky: 3
Beru 15let prášek na vysoký tlak. Potřeboval bych poradit jak ho snížit a nebrat prášek. Milan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vysoký tlak
PříspěvekNapsal: pát úno 03, 2012 10:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
lev48 píše:
Beru 15let prášek na vysoký tlak. Potřeboval bych poradit jak ho snížit a nebrat prášek. Milan

A nebylo by jednodušší si to tady přečíst, vše už ze je psáno, nicméně omega 3 mastné kyseliny a draslík to mohou řešit poměrně spolehlivě ve většině případů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak, cholesterol a deprese
PříspěvekNapsal: pon úno 06, 2012 8:48 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/mate-vy ... stroj.html

... vlákna se vyřadí z provozu - Hypokratese by asi z takovéto " léčby " kleplo !!!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 115 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz