Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 2:02 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ako zacat?
PříspěvekNapsal: čtv bře 07, 2013 6:47 pm 
Offline

Registrován: stř bře 06, 2013 11:01 am
Příspěvky: 15
Ahoj, som tu nova a tato stranka sa mi velmi paci.
Mam taku mozno zvlastnu otazku- ako mam s touto ocistou a zmenou zivotneho stylu zacat, co je podla vas najpodstatnejsie?
Vediem pomerne sedavy zivotny styl- skola,dlhe sedenie za PC, vela cestovania v buse, strava klasicka "ceskoslvenska", aj ked si myslim, ze nekonzumujem privela tuku, ten mi nechuti tak sa vyhybam velmi tucnym jedlam.
Pitny rezim mam dobry, urcite vypijem viac nez 2l vody denne.
Mam nadvahu (tak 10kg navyse), pravdepodobne znizenu funkciu stitnej zlazy, pravdepodobne tiez vysoky tlak. V poslednej dobe mavam zavraty a pocity slabosti, predpokladam ze z krcnej chrbtice, ktora ma boli a rano picha, stuhnuta sija. Asi 2-3 roky permanentny pocit upchateho nosa, opuchnuta sliznica.
Co by ste mi radili, aby som spravila ako prve, co mam zmenit? (je mi jasne, ze pohyb je zaklad:) )
Zacala som sa aj otuzovat, sprchujem sa v studenej vode a budem sa snazit jest viac zelovocu.
Na tejto stranke nachadzam vela zaujimavych rad a tipov, ale je to na mna prilis, neviem sa v tom akosi zorientovat a neviem, kde zacat a tak nejak rozumne, postupne.
Dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ako zacat?
PříspěvekNapsal: čtv bře 07, 2013 7:06 pm 
Offline

Registrován: pon pro 26, 2011 12:15 am
Příspěvky: 124
Bydliště: Košice
veve píše:
Ahoj, som tu nova a tato stranka sa mi velmi paci.
Mam taku mozno zvlastnu otazku- ako mam s touto ocistou a zmenou zivotneho stylu zacat, co je podla vas najpodstatnejsie?
Vediem pomerne sedavy zivotny styl- skola,dlhe sedenie za PC, vela cestovania v buse, strava klasicka "ceskoslvenska", aj ked si myslim, ze nekonzumujem privela tuku, ten mi nechuti tak sa vyhybam velmi tucnym jedlam.
Pitny rezim mam dobry, urcite vypijem viac nez 2l vody denne.
Mam nadvahu (tak 10kg navyse), pravdepodobne znizenu funkciu stitnej zlazy, pravdepodobne tiez vysoky tlak. V poslednej dobe mavam zavraty a pocity slabosti, predpokladam ze z krcnej chrbtice, ktora ma boli a rano picha, stuhnuta sija. Asi 2-3 roky permanentny pocit upchateho nosa, opuchnuta sliznica.
Co by ste mi radili, aby som spravila ako prve, co mam zmenit? (je mi jasne, ze pohyb je zaklad:) )
Zacala som sa aj otuzovat, sprchujem sa v studenej vode a budem sa snazit jest viac zelovocu.
Na tejto stranke nachadzam vela zaujimavych rad a tipov, ale je to na mna prilis, neviem sa v tom akosi zorientovat a neviem, kde zacat a tak nejak rozumne, postupne.
Dakujem.

Ahoj Veve tak ako prve je dobre zacat s ocistou hrubeho creva, cize klystyry den, co den, vynechat 5 bielych jedov, a postupne robit ocistu - pecene, ladvin a lymfy. Je to tu velmi dobre vsetko napisane a spracovane. "Ceskoslovenskej stravy" sa pomaly vzdaj. Ja som tiez zo zaciatku mala s toho hotovy gulas, ale uz pomaly prichadzam na principy a dost som zmenila svoj zivotny styl a postoj, hlavne k svojmu telu. Na upchaty nos je najlepsia nosna sprcha Dzala nety s urinou - ja si ju robim teraz kazdy den + chrenova kasicka. Vsetko tu mas napisane na hlavnych strankach. Ja som tu na tom fore uz rok aj tak nemam este vsetko precitane \":)\". Hlavne citat, citat a vzdelavat sa, a ak ti nieco nieje jasne - pytaj sa. Jarda je skvely a vzdy poradi, ale aj ostatni clenovia, ktori uz maju vacsie skusenosti. Tie zavraty a pocit slabosti moze naznacovat aj kvasinku, ktora je ako hovori Jarda velmi silny protivnik. Urob si test na kvasinky a budes v obraze. Takze Veve len treba zacat a nepopustit a hlavne vela trpezlivosti - nieje to lahka cesta, ale ten pocit, ze si cistis telo od dlhodobeho bordelu, to stoji za to. Silvia


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ako zacat?
PříspěvekNapsal: čtv bře 07, 2013 7:14 pm 
Offline

Registrován: stř bře 06, 2013 11:01 am
Příspěvky: 15
dakujem Silvia, si velmi zlata! \":)\" Akurat ta ocista nosa je zatial jedine, co som odtialto skusila, len vcera a dnes a uz som velmi prijemne prekvapena, ako sa mi ulavilo. Parkrat som dnes musela vyfukat nos, ved neda sa toho zbavit hned, ale celkovo mam subjektivny pocit ovela uvolnenejsieho nosa. Zatial som to skusila s prevarenou vodou a morskou solou, na tu urinu zatial nemam odvahu, ale casom nevylucujem, ze sa prepracujem aj k nej \":)\"
Ako sa da spravit test na tu kvasinku?
Este raz dakujem za privitanie, povzbudila si ma!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ako zacat?
PříspěvekNapsal: pát bře 08, 2013 8:59 pm 
Offline

Registrován: pon pro 26, 2011 12:15 am
Příspěvky: 124
Bydliště: Košice
veve píše:
dakujem Silvia, si velmi zlata! \":)\" Akurat ta ocista nosa je zatial jedine, co som odtialto skusila, len vcera a dnes a uz som velmi prijemne prekvapena, ako sa mi ulavilo. Parkrat som dnes musela vyfukat nos, ved neda sa toho zbavit hned, ale celkovo mam subjektivny pocit ovela uvolnenejsieho nosa. Zatial som to skusila s prevarenou vodou a morskou solou, na tu urinu zatial nemam odvahu, ale casom nevylucujem, ze sa prepracujem aj k nej \":)\"
Ako sa da spravit test na tu kvasinku?
Este raz dakujem za privitanie, povzbudila si ma!

Ahoj Veve.....uriny sa vobec nemusis bat, je to prijemne, akurat odstranit predsudky \":)\". Je nutne to robit kazdy den, aj niekolkokrat...tych hlienov ma clovek neurekom. A teraz k tym kvasinkam.
Jarda pise: Plivací kvasinkový test
Ráno po probuzení a předtím než cokoli uděláte, sesbírejte sliny ve vašich ústech a poté je vyplivněte do poháru s čistou vodou. Počkejte 30 minut a poté zkontrolujte vodu. Pokud ve vodě plavou vlákna ze slin a nebo slina klesla na dno poháru, případně je voda zakalená, nebo se v ní vyskytují viditelné bílé flíčky, pak se může jednat o kandidu (kandidoza - stav v organizme, kedy su v tele premnozene kvasinky typu Candida Albicans a sposobuju chronicke zdravotne problemy). Pokud kandidu nemáte slina bude plavat na vrchu a voda zůstane čirá.
Maj sa zatial pekne. Silvia


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ako zacat?
PříspěvekNapsal: pát bře 08, 2013 9:17 pm 
Offline

Registrován: stř bře 06, 2013 11:01 am
Příspěvky: 15
ahaaaa ja som si myslela ze to je nejaky testovaci papierik, co sa da kupit v lekarni \":)\" Tak toto je super, ze je to tak jednoduche a zadarmo \":)\" Urcite to vyskusam.
A asi skusim aj tu urinu, kedze sa mi nechce furt prevarat vodu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ako zacat?
PříspěvekNapsal: pon bře 18, 2013 10:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
veve píše:
Ahoj, som tu nova a tato stranka sa mi velmi paci.
Mam taku mozno zvlastnu otazku- ako mam s touto ocistou a zmenou zivotneho stylu zacat, co je podla vas najpodstatnejsie?
Vediem pomerne sedavy zivotny styl- skola,dlhe sedenie za PC, vela cestovania v buse, strava klasicka "ceskoslvenska", aj ked si myslim, ze nekonzumujem privela tuku, ten mi nechuti tak sa vyhybam velmi tucnym jedlam.
Pitny rezim mam dobry, urcite vypijem viac nez 2l vody denne.
Mam nadvahu (tak 10kg navyse), pravdepodobne znizenu funkciu stitnej zlazy, pravdepodobne tiez vysoky tlak. V poslednej dobe mavam zavraty a pocity slabosti, predpokladam ze z krcnej chrbtice, ktora ma boli a rano picha, stuhnuta sija. Asi 2-3 roky permanentny pocit upchateho nosa, opuchnuta sliznica.
Co by ste mi radili, aby som spravila ako prve, co mam zmenit? (je mi jasne, ze pohyb je zaklad:) )
Zacala som sa aj otuzovat, sprchujem sa v studenej vode a budem sa snazit jest viac zelovocu.
Na tejto stranke nachadzam vela zaujimavych rad a tipov, ale je to na mna prilis, neviem sa v tom akosi zorientovat a neviem, kde zacat a tak nejak rozumne, postupne.
Dakujem.

Tak především číst, jak vám správně radí členka Silvia a pak jednoznačně střeva, tam je cesta ke zdraví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ako zacat?
PříspěvekNapsal: čtv bře 21, 2013 4:00 am 
Offline

Registrován: úte bře 19, 2013 8:45 am
Příspěvky: 1
Jarda píše:
Tak především číst, jak vám správně radí členka Silvia a pak jednoznačně střeva, tam je cesta ke zdraví.

Dá se říct, že vzdání se pěti jedů a očista střeva je univerzální recept? Mě mé tělo moc netrápí (občas cítím záda, občas únavu), zajímalo by mě zda to poznám na psychice, budu se cítit mnohem líp? Snažím se mít alespoň jednu někdy dvě syrové stravy denně (minimálně ovocnou snídani s ořechy, často saláty navečer). Rád bych měl energii na rozdávání, ale nevím zda bude mít strava na mě takový vliv.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ako zacat?
PříspěvekNapsal: sob bře 23, 2013 11:44 pm 
Offline

Registrován: pon dub 16, 2012 7:35 pm
Příspěvky: 115
bono1510 píše:
Dá se říct, že vzdání se pěti jedů a očista střeva je univerzální recept? Mě mé tělo moc netrápí (občas cítím záda, občas únavu), zajímalo by mě zda to poznám na psychice, budu se cítit mnohem líp? Snažím se mít alespoň jednu někdy dvě syrové stravy denně (minimálně ovocnou snídani s ořechy, často saláty navečer). Rád bych měl energii na rozdávání, ale nevím zda bude mít strava na mě takový vliv.

Je až neuvěřitelné, jak očista střeva zvedne náladu, odstraní různé bolesti (včetně bolesti hlavy) a nabuší energií. V kombinaci se změnou stravy to nemá chybu! Často se probouzím se smíchem a neviditelné pružinky v těle mě přes den nutí k tanečnímu kroku a zbrklému "třeštění" štěněte... \":)\"

Změnu možná nepocítíte hned (i když klystýr má téměř okamžitý účinek) - může chvilku (pár hodin/dnů/týdnů) trvat, než se tělo trošku očistí a vzpamatuje z radostného překvapení, tj. může potřebovat čas na adaptaci a přestavění interních systémů. Jakýkoliv návrat do starých kolejí pak okomentuje svou nelibostí.

Pokud nevíte, tak vyzkoušejte. Pak vědět budete \":)\"

_________________
Ani v česneku není dost česneku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ako zacat?
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2013 12:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
bono1510 píše:
Dá se říct, že vzdání se pěti jedů a očista střeva je univerzální recept? Mě mé tělo moc netrápí (občas cítím záda, občas únavu), zajímalo by mě zda to poznám na psychice, budu se cítit mnohem líp? Snažím se mít alespoň jednu někdy dvě syrové stravy denně (minimálně ovocnou snídani s ořechy, často saláty navečer). Rád bych měl energii na rozdávání, ale nevím zda bude mít strava na mě takový vliv.

Tak je to základ a dobře vám odpovídá členka Amy, prostě omládnete na těle i na duchu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krok za krokem, aneb jak začít.
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2013 10:05 pm 
Offline

Registrován: úte dub 16, 2013 8:17 pm
Příspěvky: 5
[quote="Martina46":11rxw232]Dobry den, neviem, kam mam napisat, tak pisem sem. v posledne skoro 2 mesiace som uz 3.x chora, cudujem sa tomu velmi, lebo je to v case, kedy som spravila skrt mojmu dovtedajsiemu stravovaniu. pomerne rychly prechod na da sa povedat 100% surovu stravu - znamena to doobeda ovocie, obed salaty, potom nejake oriesky, vecer iba kefir, dostatocne ma zasyti.

trapi ma ale moja chorobnost, pretoze mi to nejde dokopy so zmenou, tolko zeleniny a ovocia co som zjedla v tomto kratkom case, som nezjedla za cely svoj zivot. a pritom reakcie mojho tela su divne. zacinala som ocistou creva, zatial som sa dalej nedostala, caka ma najblizsie pecenova ocista, pri 2. chorobe ma dalo dokopy mms, teraz mi ani to nezabera.
za ten cas som schudla asi 8 kil, co ma velmi tesi, po prodoch mi ostala vaha navyse. BMI mam teraz ale 18,3 pise mi podvahu, pritom mam este asi o 3 kila viac, ako som mala vv 18.
veci, ktore mi napadaju v suvislosti s mojou chorobnostou su:
1. na moj vkus prilis rychle schudnutie
2. prilis rychly prechod na surovu stravu - tu musim doplnit, ja som zeleninu doslova neznasala, nejaky cas - mozno pol roka som ale jedavala kazdy den salat k beznemu obedu, ovocie takmer ziadne. cize naraz kvanta zelniny a ovocia prisli dost nahle.
3. deficit zinku...?
4. PSYCHIKA!! je mozne ze to mam vsetko z hlavy???? ja som sla do tejto zmeny s radostou, zelenina mi celkom zacala chutit, ovocie super - tam nie je robleem, no chyba mi obcasne nezdrave jedlo, sladke ani tak nie, no napr. kava bolo nieco, na co om sa kazde rano strasne tesila a tak podobne. okrem toho som doma na materskej uz 4. rok - dve deti - a to je tiez dost na hlavu.
naozaj neviem, co mam robit, potrebujem byt pri sile a v pohode - preto som sa do toho pustila - no zatial ma to vedie opacnym smerom \":(\" \":(\" \":(\"

okrem klystirov uzivam uz par dni HCl, horcik, zhanam vhodny zinok - dufam ze bude cim skor. ine zatial nic.
snad som napisala vsetko potrebne.
dakujem.
ist späť sa mi uz nechce....[/quote:11rxw232]
..tak tak..deficity deficity....
...mala by si jest zivocisne tuky...obcas trosku i toho proteinu (cervene maso) \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krok za krokem, aneb jak začít.
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2013 5:14 pm 
Offline

Registrován: pon dub 15, 2013 4:56 pm
Příspěvky: 3
sakul píše:
Pokud se chcete do velké míry vyhnout růzhným chřipkám a nachlazením a zároveň posílit psychiku, začněte se saunovat. I při nezdravém stravování má rychlé účinky na imunitu a je to dobrý relax. Býval jsem nemocný mnohokrát do roka, 2 xročně antibiotika nebyl problém, ve škole 300 zameškaných hodin byl standard.
Po jedné sezóně saunování jsem začal být nemocný jednou do roka a nyní nebývám vůbec, nebo pokud ano, tak je to otázka hodin než se s tím organizmus popere, takže to většinou vyřeším přes noc. Takhle to mám třetí rok, ovšem pokud si pohovříte s matadory saunování, kteří chodí desítky let, s úsměvem Vám řeknou, že ani nemají obvodního lékaře ... A to se spousta z nich po sauně cpe utopenci, uzeným a pivem

Kromě zdraví má saunování ještě jeden efekt. Úspora peněz za topení a oblečení. Ještě jsem letos nezapnul v pokoji topení a chodím v podzimním oblečení ...

Pracoval jsem v sauně a mám jiný názor ...ti, kteří tam chodili i dlouhá léta, bývali často nachcípaní a pak to všude kolem roznášeli, že se musí u chřipky pořádně zapotit. Takže si nemyslím, že pravidelný saunář, zvláště co baští cokoliv a popíjí, je zdravější než nesaunář...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz