Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:21 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte srp 04, 2015 2:03 pm 
Offline

Registrován: úte srp 04, 2015 1:53 pm
Příspěvky: 3
Zdravím všechny,

byla mi pár dní zpět urologem diagnostikována epididymitis I.sin facalis vs.

Našel jsem na internetu poměrně stručný a jasný popis: https://cs.wikipedia.org/wiki/Epididymitida
A nějak tak to odpovídá. Mám u levého varlete bulku, což po ultrazvuku naštěstí bylo vyloučeno jako nádor, ale jde spíš o nějaký zánět, infekci. Prý to může do týdne zmizet, když ne, tak se čeká ještě cca měsíc.

Až doma po nasazení léků jsem si zpětně uvědomil, že jsem měl ještě před tímto problémem chvíli problémy při močení, drobné pálení, nejspíš jsem si odnesl nějaký zánět a "přechodil ho", to je ale pouze má teorie, že mi to "sedlo" o něco níže a problém je teď na světě.

Když ani ne měsíc, tak se jde na operaci. Byly mi nasazeny antibiotika právě na týden. Na výsledky krve ještě čekám.
Aktuálně nesmím (asi) kvůli ATB žádné tropické/kyselé ovoce.

Moje prosba zde je taková, jak mohu tělu v tomto případě pomoci k lepší regeneraci? Je to trochu na hlavu brát ATB a zároveň se snažit léčit "přírodní cestou"..ale v tomhle ohledu jsem nechtěl nechávat nic náhodě. Každá pomoc případně osobní zkušenosti jsou vítány.

Děkuji předem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 05, 2015 5:51 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
ajato píše:
Zdravím všechny,

byla mi pár dní zpět urologem diagnostikována epididymitis I.sin facalis vs.

Našel jsem na internetu poměrně stručný a jasný popis: https://cs.wikipedia.org/wiki/Epididymitida
A nějak tak to odpovídá. Mám u levého varlete bulku, což po ultrazvuku naštěstí bylo vyloučeno jako nádor, ale jde spíš o nějaký zánět, infekci. Prý to může do týdne zmizet, když ne, tak se čeká ještě cca měsíc.

Až doma po nasazení léků jsem si zpětně uvědomil, že jsem měl ještě před tímto problémem chvíli problémy při močení, drobné pálení, nejspíš jsem si odnesl nějaký zánět a "přechodil ho", to je ale pouze má teorie, že mi to "sedlo" o něco níže a problém je teď na světě.

Když ani ne měsíc, tak se jde na operaci. Byly mi nasazeny antibiotika právě na týden. Na výsledky krve ještě čekám.
Aktuálně nesmím (asi) kvůli ATB žádné tropické/kyselé ovoce.

Moje prosba zde je taková, jak mohu tělu v tomto případě pomoci k lepší regeneraci? Je to trochu na hlavu brát ATB a zároveň se snažit léčit "přírodní cestou"..ale v tomhle ohledu jsem nechtěl nechávat nic náhodě. Každá pomoc případně osobní zkušenosti jsou vítány.

Děkuji předem.

Hned jak doberes antibiotika, tak si delej domaci kefir. Jinak cisti strevo, jatra, dopln vitaminy, mineraly, stravuj se zdrave.
Ja byt tebou, tak zadna antibiotika do sebe cpat nebudu (prekyseluji a snizuji imunitu), upravim si jidelnicek, nejlepsi by na to byla asi candida dieta a budu provadet vsechny mozne ocisty tela.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 05, 2015 4:23 pm 
Offline

Registrován: úte srp 04, 2015 1:53 pm
Příspěvky: 3
Děkuji za odpověď. Byl jsem z toho dost v rozpacích a raději jsem šel po odborné pomoci, snad toho nebudu litovat. Jde o to, že mám pod levým varletem takovou bulku 1x1cm cca..no a celé jsem to začal řešit v momentě, kdy to začalo už být citlivé na nějaký drobný tlak.

Mám za to, že jsem po pohlavním styku s partnerkou něco chytl, pak měl ten krátký průběh zánětu močových cest (to pálení co popisuji) a asi to sedlo níže \":-(\".


Moje největší obava je teď, abych to neodnesl v podobě operace / odstranění varlete nebo dokonce neplodnosti.


Zajímá mě ještě ten názor na ten kefír, nepohybuji se v tomhle alternativním odvětví moc dlouho a vlastně nevím, proč je mi doporučován zrovna kefír? Jinak mi bylo řečeno, že se mám vyhnout kyselým věcem, respektive tropickému ovoci jako citrony, mandarinky, meloun..

Včera jsem si dělal zeleninovou štávu z mrkve, okurky a červené řepy. Hodily by se mi jakékoliv tipy či upřesnění. Rád bych tomu tělu nějak dopomáhal. Pokud je tam infekce/zánět..nevím jak ty ATB vs třeba kefír mají silný vliv...no budu doufat v nejlepší. Kefír není možno nasadit zároveň u ATB?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 05, 2015 5:35 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
ajato píše:
Děkuji za odpověď. Byl jsem z toho dost v rozpacích a raději jsem šel po odborné pomoci, snad toho nebudu litovat. Jde o to, že mám pod levým varletem takovou bulku 1x1cm cca..no a celé jsem to začal řešit v momentě, kdy to začalo už být citlivé na nějaký drobný tlak.

Mám za to, že jsem po pohlavním styku s partnerkou něco chytl, pak měl ten krátký průběh zánětu močových cest (to pálení co popisuji) a asi to sedlo níže \":-(\".


Moje největší obava je teď, abych to neodnesl v podobě operace / odstranění varlete nebo dokonce neplodnosti.


Zajímá mě ještě ten názor na ten kefír, nepohybuji se v tomhle alternativním odvětví moc dlouho a vlastně nevím, proč je mi doporučován zrovna kefír? Jinak mi bylo řečeno, že se mám vyhnout kyselým věcem, respektive tropickému ovoci jako citrony, mandarinky, meloun..

Včera jsem si dělal zeleninovou štávu z mrkve, okurky a červené řepy. Hodily by se mi jakékoliv tipy či upřesnění. Rád bych tomu tělu nějak dopomáhal. Pokud je tam infekce/zánět..nevím jak ty ATB vs třeba kefír mají silný vliv...no budu doufat v nejlepší. Kefír není možno nasadit zároveň u ATB?

ATB ti ve streve vymlati nejenom skodlive bakterie ale i ty prospesne, takze ti narusi prirodni rovnovahu strevni mikroflory. Kefir je prirodni probiotikum, obsahuje kefirove kultury, ktere pomahaji udrzovat v rovnovaze strevni a zaludecni mikrofloru. Tady si precti co vsechno kefir umi. Ale nemuzes ho brat zaroven s ATB.
http://www.gewo.info/health/kefir.htm
Ty zeleninove stavy, o kterych se tady zminujes jsou super. Nastuduj si odkyseleni tela, (snaz se udrzet hodnoty 7,5-7,8 pH),
Zanety vzdycky spousti prekyseleni a taky oslabene nadledvinky. Ocista streva je tedy nutna a podivej se i na candida dietu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob srp 22, 2015 9:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
ajato píše:
Děkuji za odpověď. Byl jsem z toho dost v rozpacích a raději jsem šel po odborné pomoci, snad toho nebudu litovat. Jde o to, že mám pod levým varletem takovou bulku 1x1cm cca..no a celé jsem to začal řešit v momentě, kdy to začalo už být citlivé na nějaký drobný tlak.

Mám za to, že jsem po pohlavním styku s partnerkou něco chytl, pak měl ten krátký průběh zánětu močových cest (to pálení co popisuji) a asi to sedlo níže \":-(\".


Moje největší obava je teď, abych to neodnesl v podobě operace / odstranění varlete nebo dokonce neplodnosti.


Zajímá mě ještě ten názor na ten kefír, nepohybuji se v tomhle alternativním odvětví moc dlouho a vlastně nevím, proč je mi doporučován zrovna kefír? Jinak mi bylo řečeno, že se mám vyhnout kyselým věcem, respektive tropickému ovoci jako citrony, mandarinky, meloun..

Včera jsem si dělal zeleninovou štávu z mrkve, okurky a červené řepy. Hodily by se mi jakékoliv tipy či upřesnění. Rád bych tomu tělu nějak dopomáhal. Pokud je tam infekce/zánět..nevím jak ty ATB vs třeba kefír mají silný vliv...no budu doufat v nejlepší. Kefír není možno nasadit zároveň u ATB?

Tak správně vám radí členka miram a za mě určitě nyní vynechat ze stravy jakékoliv obilí, tedy i mouku a další potraviny z něho. Jezte třeba maso se zeleninou, jak tepelně upravenou, tak syrovou a nějaké ty šťávy také nic pokazit nemohou. Vysoké protizánětlivé účinky má kurkuma, respektive kurkumin, zázvor a jakékoliv zelené lupení, klidně můžete jíst listy pampelišek, nebo se dají i odšťavnit na šnekovém odšťavňovači. Můžete si zde načíst i zelený nápoj, pokud by jste takový odšťavňovač neměl, pak by stačil mixér.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz