Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 9:07 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Prosím o radu
PříspěvekNapsal: úte led 13, 2015 10:08 pm 
Offline

Registrován: úte led 13, 2015 9:29 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den, prosím o radu. Od malička mám problém s ledvinami (cca v 5ti letech jsem prodělala Henoch-Schonleinovu chorobu) - od té doby, jsem prakticky vždy měla krev či bílkovinu v moči... Nefrolog mi zdělil, že se s tím nedá nic dělat,že je to chronické... Přišlo první těhotenství - zvednutí tlaku, bílkovina v moči - preeklampsie (dcera se narodila ve 30 tt) tlak klesnul, sem tam se mi zvýší, k tomu mi dr. dělala krevní testy - snížená fce štítné žlázy (Euthirox 50).. Teď jsem byla na kontrole u nefrologa, dělal utz - závěr žlučník se žlučovým detritem a ledviny s hypotonii pánvičky... nedostala jsem žádné doporučení, jak to zlepšit...z toho důvodu se obracím na Vás... děkuji za rady..

Hezký den Katka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím o radu
PříspěvekNapsal: stř led 14, 2015 2:25 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
stoupame píše:
Dobrý den, prosím o radu. Od malička mám problém s ledvinami (cca v 5ti letech jsem prodělala Henoch-Schonleinovu chorobu) - od té doby, jsem prakticky vždy měla krev či bílkovinu v moči... Nefrolog mi zdělil, že se s tím nedá nic dělat,že je to chronické... Přišlo první těhotenství - zvednutí tlaku, bílkovina v moči - preeklampsie (dcera se narodila ve 30 tt) tlak klesnul, sem tam se mi zvýší, k tomu mi dr. dělala krevní testy - snížená fce štítné žlázy (Euthirox 50).. Teď jsem byla na kontrole u nefrologa, dělal utz - závěr žlučník se žlučovým detritem a ledviny s hypotonii pánvičky... nedostala jsem žádné doporučení, jak to zlepšit...z toho důvodu se obracím na Vás... děkuji za rady..

Hezký den Katka

Katko, hodilo by se taky napsat co jíš, jako moc se pohybuješ, jestli jsi dělala nějaké očisty a půsty... A jaké máš zdravotní problémy které sama pociťuješ, tedy co tě bolí, nějak omezuje, co se ti případně vyráží na kůži, jestli jsi nenormálně unavená, co ti opravdu vadí a co sama na sobě zjišťuješ i bez doktora. A na čem bys taky mohla sledovat zlepšení svého stavu.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím o radu
PříspěvekNapsal: stř led 14, 2015 9:54 am 
Offline

Registrován: úte led 13, 2015 9:29 pm
Příspěvky: 2
Oki tak něco o mě...je mi 32 let, váha 55/158cm, cca před rokem jsem změnila stravu - inspirovala jsem se makrobiotikou, ale nejsem tak striktní (klidně si dám i polévku za půl dne- ne do 2 hod.), sem tam (max. 1x týdně maso), mléčné výrobky jsem vyloučila - změny jsem pocítila (víc energie, ztráta hmotnosti). čas od času do toho míchám raw (ovocné koktejly a odšťavněná zelenina)...pohyb, nejsem žádný extra sportovec, ale chodíme na dlouhé prochajdy, sem tam si zaběhám... taková ta klasika...Já osobně nepociťuju žádné problémy, tlak vůbec nevnímám...spíš jsem si myslela, změním stravu a vše se nějak srovná...a na kontrolách jenom koukám, že je zase něco špatně,to co nebylo...K.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím o radu
PříspěvekNapsal: pát led 30, 2015 9:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
stoupame píše:
Oki tak něco o mě...je mi 32 let, váha 55/158cm, cca před rokem jsem změnila stravu - inspirovala jsem se makrobiotikou, ale nejsem tak striktní (klidně si dám i polévku za půl dne- ne do 2 hod.), sem tam (max. 1x týdně maso), mléčné výrobky jsem vyloučila - změny jsem pocítila (víc energie, ztráta hmotnosti). čas od času do toho míchám raw (ovocné koktejly a odšťavněná zelenina)...pohyb, nejsem žádný extra sportovec, ale chodíme na dlouhé prochajdy, sem tam si zaběhám... taková ta klasika...Já osobně nepociťuju žádné problémy, tlak vůbec nevnímám...spíš jsem si myslela, změním stravu a vše se nějak srovná...a na kontrolách jenom koukám, že je zase něco špatně,to co nebylo...K.

Toto není cesta k úspěchu, jde o chaotické pokusy, které jen těžko povedou ke zlepšení. Základem všeho je testování stavu, pochopení logiky příčin a důsledků a nehrabat se v důsledcích, ale řešit příčiny. Z toho mála co píšete bych vyvodil několik zásadních změn. Bylo by třeba upravit stravu s jednoznačným vyřazením obilovin mimo malé množství pohanky, rýže, jáhel, amarantu a quinoi a také vyřadit kasein, tedy prakticky většinu potravin z mléka mimo kozí a ovčí, tam většinou problém není. Dále je nutno dodávat kolagenem a nyní asi ve větším množství, aby se mohla tkáň regenerovat. Uvědomte si že člověk je vlastně z kolagenu a jeho nedostatkem tělo velice strádá. Jinak problém ledvin většinou začíná v zaneseném střevě a tlak střeva na ledviny jim zásadně škodí. Vhodné je obnovit střevní mikroflóru a střeva pravidelně čistit, což se týká i jater a ledvin. Klidně mě zavolejte a poladíme co se dá.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz