Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:06 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Hubnutí - nový začátek
PříspěvekNapsal: ned čer 08, 2014 6:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Biggby píše:
Velice Vám děkuji za příspěvek. Věřím, že z přežírání to nemám. Kalorie mám spočítané a vždy vycházím mezi 1800 - 2000kcal na den (někdy i nížší).
Bohužel nemohu posoudit kolik kde mám tuku, ale nejsilnější jsem přes zadek a nohy, přitom v obličeji vypadám celkem normálně. Pokud se nepletu, tak mi test na kortizol dělal obvodní lékař a řekl, že je to vše v normě. No už dlouho jsem nebyl na kontrole se štítnou žlázou. Když tam jdu, tak mi udělají jen sono štítné žlázy a veznou mi krev. No nikdy mi neřekli, na co tu krev berou.

Celkem bych byl i rád, kdyby to bylo tou špatnou štítnou žlázou, protože když se podívám, co vše snědí mí vrstevníci, tak bych oproti nim měl být tyčinka. No příroda dokáže být krutá a já přibírám jen tím, že se dívám co jedí \":roll:\" .

Mohl by jste mi prosím upřesnit ty testy na výkonnost štítné žlázy? Na endokrinologii jsem objednaný až na konec srpna.

Snažím se toho denně vypít co nejvíce. No nanejvýš dám 3l, pak už je mi špatně jen při pohledu na vodu. Minerálky a slazené nápoje jsem úplně vysadil z jídelníčku, takže od těch mi nehrozí už nic.

Test výkonu štítné žlázy

Měří se teplota vpravo pod jazykem rtuťovým teploměrem. Pokud není rtuťový, tak použijte galiový, nebo lihový. V případě, že nemáte jiný teploměr než digitální, tak měřte několikrát těsně po sobě a je potřeba vypočítat průměr hodnot. Digitální teploměry jsou zdaleka nejméně přesné a jsou spíše ideální na hod do dálky.

Měření provádějte v následujících intervalech:

Ráno těsně po probuzení, ještě v leže v posteli
Těsně před snídaní
Cca 30 min po snídani
Těsně před obědem
Cca 30 min po obědě
Těsně před večeří
Cca 30 min po večeři
Těsně před spaním

Hodnoty si zapisujte do přehledné tabulky, ideálně po dobu dvou, nebo tří dnů. Všech 8 hodnot v průběhu dne by nikdy nemělo klesnout pod 36,5 °C u zdravého člověka a nikdy by neměla teplota klesnout po jídle. Pokud tomu tak je, je evidentně problém ve funkci štítné žlázy a je třeba ji zrychlit.

Pokud to bude blbě, tak si dojděte ještě do laboratoře a nechte si udělat TSH a T4 volný a T3 volný, případně i T3 vázaný, pokud bude jinak vše v pořádku.

Ceny si prohlídněte na níže uvedeném odkazu předem a pokud budete vyšetření dělat v jiné laborce vždy se ptejte, ceny se totiž mnohdy zásadně liší, dokonce i v násobcích.

http://synlab.cz/fileadmin/standortseit ... 082012.pdf

Pokud si budete testy dělat u Synlabu, je možno požadovat i duplicitní zaslání výsledků na moje IČP: 99000266 pod nímž jsem u nich veden. Jejich svozová služba mě výsledky většinou již následující den doručí, což je jednodušší než mě je přeposílat. U ostatních laboratoří je třeba si výsledky vyzvednout oscanovat, poslat mě na email a pak zavolat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnutí - nový začátek
PříspěvekNapsal: sob čer 21, 2014 1:33 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 14, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 49
Tady je taky jedna možnost:
http://www.doublediamond.sk/schudni-zdr ... jednoducho


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Váha - Můj úhlavní nepřítel
PříspěvekNapsal: stř črc 16, 2014 5:56 pm 
Offline

Registrován: stř črc 16, 2014 5:38 pm
Příspěvky: 3
Zdravím vás. Své jméno sice uvádět nebudu, ale popíšu vám s čím se potýkám cca 12let svého života.

VÁHA - A problémy s ní.

Je mi 22let. 118KG při posledním vážení. Výška 185cm.
Můj progress : Od 12let jsem už měl nadváhu. Od 16 to jde rapidněji než předtím. V 16letech jsem měl cca 90KG. V 18 jsem měl 100. V 20 110. Ateď při 22 mám 118.

Jsem dost vyděšený když si uvědomuju jak ta váha letí nahoru. A sám nechápu proč. No trochu chápu ale nevím proč tolik.

Do 16let jsem chodil dost často ven. A moje nadváha byla jen mírná až střední. Jakmile jsem si v 16našel přítelkyni a byl jsem buď doma-nebo u ní doma tak
váha šla nahoru. Od mých 19let už bydlím s přítelkyní a pohyb ode mě k ní tímpádem zmizel. A s tím pohyb celkově \":D\"

Nikdy jsem se nijak extrémně nepřejídal. Spíš jsem jedl málo. Pokud jsem cvičil například na elipticalu tak moje váha šla nahoru. Momentálně jsem před cca týdnem přestal jíst maso a jsem vegetarián. A chci časem přejít na raw till 4 nebo klasického vegana. Jen to nechci moc uspěchat abych nějak podváděl dietu tak jdu pomalinku s těma změnama. Už cca 2měsíce se stavuju z velké části ovocem a zeleninou. A zmizely mé extrémní střevní potíže. Míval jsem klidně 3x denně průjem. Ale minimum bylo tak 2x týdne. Spíše to bylo víc. Tohle naštěstí už vymizelo.

Tělesná aktivita: Víceméně žádná. Jsem podnikatel a pracuju z domova. Takže pohybu fakt moc nedám.

Můj názor: Můj metabolismus je momentálně mega pomalý. Což může způsobovat to nabírání i při snaze jiného jídělníčku..
Dodatek: Někdy v 12letech jsem měl problém se štítnou žlázou a tak rok maximálně bral nějaký pilule - nejspíš s jódem nebo tak něco. Pak ani nevim proč jsem je přestal brát. A doktorku to už nějak nezajímalo. Nevím jestli jsem se teda uzdravil..nebo co.

Začal jsem poslední dobou sledovat PH potravin a řídím se tím, abych hodně pil a nepřekiseloval se. Alkohol piju - ale tak jednou za čtvrt roku. A ve velmi malém množství. Třeba jedno pivko. Jinak většinu času piju jen vodu.

Rád bych shodil na 85KG abych se mohl věnovat věcěm kterým jsem se mohl věnovat dřív. A nemusel se za sebe stydět a to nejen venku...ale i doma.
Už se tak hrozně stydím a depkařím z té váhy, že nějaký fyzický styk s partnerkou už nepřipadá v úvahu... :-/ Což mě samotného hodně deptá.

Děkuji za jakýkoliv názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Váha - Můj úhlavní nepřítel
PříspěvekNapsal: pát črc 18, 2014 12:36 pm 
Offline

Registrován: čtv srp 02, 2012 12:24 pm
Příspěvky: 6
Já být tebou, tak začnu klystýry, které tě řádně pročistí a společně s nimi klesne i rapidně váha. To, že se ti nechce hýbat, to je to samé, jako by si řekl, že se svým problémem nechceš nic dělat. Donutit se k procházce, když máš tolik času je povinnost, začal bych kratšími procházky, odvez se někam k lesu a dej si pár kroků v přírodě a postupně svůj pobyt prodlužuj a zrychluj tempo ať si tvé tělo pozvolna navykne. Jakmile začneš s klystýry, pohybem a úpravou jídelníčku, kde bude převládat dušená, veganská a syrová strava s čerstvě vymačkanými džusy, uvidíš, že vše ostatní už půjde samo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Váha - Můj úhlavní nepřítel
PříspěvekNapsal: pát črc 18, 2014 1:43 pm 
Offline

Registrován: stř črc 16, 2014 5:38 pm
Příspěvky: 3
Netusim co myslite tema klistyrama.

Zkousel jsem jet asi pul mesic na tech ovocnejch stavach, ale uz me dochazela inspirace a recepty . To bylo furt jen jablko s necim. A nemel jsem zadnou energii. Kdyz jsem to pil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Váha - Můj úhlavní nepřítel
PříspěvekNapsal: sob črc 19, 2014 6:55 pm 
Offline

Registrován: sob črc 19, 2014 6:45 pm
Příspěvky: 1
já být tebou seženu si rybářský prut a začnu lovit zlatou rybku, která by ti splnila tvé vysněné přání - mít 85kg. Zároveň si ale druhé přání nech na to, aby se ti váha okamžitě nevrátila zpět na tvých 100+ kg. To druhé přání budeš potřebovat, neboť z tvých příspěvků je evidentní ze jsi se sebou nespokojený ALE nehodláš s tím nic dělat. canibalx ti dal zevrubnou radu čím začít, ale nevypadá to, že by ses chtěl nějak poučit.

Skoro mi až přijde že si potřebuješ postěžovat a politovat se a obávám se že tohle vlákno skončí na neustálém kolotoči dobře míněných rad od uživatelů tohoto fóra, které nepadnou na úrodnou půdu.

Přeji tobě i tvé přítelkyní hodně zdaru a trpělivosti v plnění tvých vysněných cílů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Váha - Můj úhlavní nepřítel
PříspěvekNapsal: sob črc 19, 2014 10:55 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 05, 2012 8:09 pm
Příspěvky: 86
Někdy v 12letech jsem měl problém se štítnou žlázou a tak rok maximálně bral nějaký pilule

Asi byste měl začít tam, kde jste kdysi skončil, zkontrolovat štítnou žlázu, ta řídí rychlost metabolismu v těle. Pak, pokud by byla v pořádku začít s úpravou jídelníčku. Neotálejte a zajděte za lékařem na testy a ať hned udělá i testy na protilátky. Pokud zůstane neléčena, může ohrozit srdce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Váha - Můj úhlavní nepřítel
PříspěvekNapsal: ned črc 20, 2014 6:22 pm 
Offline

Registrován: stř črc 16, 2014 5:38 pm
Příspěvky: 3
Ram píše:
Někdy v 12letech jsem měl problém se štítnou žlázou a tak rok maximálně bral nějaký pilule

Asi byste měl začít tam, kde jste kdysi skončil, zkontrolovat štítnou žlázu, ta řídí rychlost metabolismu v těle. Pak, pokud by byla v pořádku začít s úpravou jídelníčku. Neotálejte a zajděte za lékařem na testy a ať hned udělá i testy na protilátky. Pokud zůstane neléčena, může ohrozit srdce.

Ahoj. Díky za radu. Jaké testy na protilátky myslíš?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Váha - Můj úhlavní nepřítel
PříspěvekNapsal: ned črc 20, 2014 11:02 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 05, 2012 8:09 pm
Příspěvky: 86
ANOS píše:
Ahoj. Díky za radu. Jaké testy na protilátky myslíš?

Krevní testy na št. žlázu.
Přesné názvy protilátek můžeš dohleda na netu, ale neni třeba. Pouze u lékaře řekni i když to třeba není pravda, že nemocí št. žlázy trpí či trpěla matka, otec, sestra, bratr, co se ti bude zdát nejvhodnější, dále že máš velmi pomalý metabolismus. Je to dost dědičné. Řekni, že chceš kromě hormonů zkontrolovat i protilátky.
Autoimunitní chorovy štítné žlázy jsou choroby, které se vyznačují tím, že protilátky či buňky našeho imunitního systému útočí proti buňkám štítné žlázy. Vlastně naše vlastní tělo ničí štítnou žlázu, ta potom nepracuje správně.
Pokud bude žláza v pořádku, tak určitě upravit příjem a výdej. Výdej musí být větší než příjem. Pak lze hubnout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Váha - Můj úhlavní nepřítel
PříspěvekNapsal: pon črc 21, 2014 6:25 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Nebo zvedni jak příjem(zrychlení metabolismu) tak výdej(spalování tuku,budování svalů).Může se totiž stát že když snížíš příjem tak budeš našrot a žádné spalování pohybem se konat nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Váha - Můj úhlavní nepřítel
PříspěvekNapsal: ned srp 03, 2014 10:07 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ANOS píše:
Zdravím vás. Své jméno sice uvádět nebudu, ale popíšu vám s čím se potýkám cca 12let svého života.

VÁHA - A problémy s ní.

Je mi 22let. 118KG při posledním vážení. Výška 185cm.
Můj progress : Od 12let jsem už měl nadváhu. Od 16 to jde rapidněji než předtím. V 16letech jsem měl cca 90KG. V 18 jsem měl 100. V 20 110. Ateď při 22 mám 118.

Jsem dost vyděšený když si uvědomuju jak ta váha letí nahoru. A sám nechápu proč. No trochu chápu ale nevím proč tolik.

Do 16let jsem chodil dost často ven. A moje nadváha byla jen mírná až střední. Jakmile jsem si v 16našel přítelkyni a byl jsem buď doma-nebo u ní doma tak
váha šla nahoru. Od mých 19let už bydlím s přítelkyní a pohyb ode mě k ní tímpádem zmizel. A s tím pohyb celkově \":D\"

Nikdy jsem se nijak extrémně nepřejídal. Spíš jsem jedl málo. Pokud jsem cvičil například na elipticalu tak moje váha šla nahoru. Momentálně jsem před cca týdnem přestal jíst maso a jsem vegetarián. A chci časem přejít na raw till 4 nebo klasického vegana. Jen to nechci moc uspěchat abych nějak podváděl dietu tak jdu pomalinku s těma změnama. Už cca 2měsíce se stavuju z velké části ovocem a zeleninou. A zmizely mé extrémní střevní potíže. Míval jsem klidně 3x denně průjem. Ale minimum bylo tak 2x týdne. Spíše to bylo víc. Tohle naštěstí už vymizelo.

Tělesná aktivita: Víceméně žádná. Jsem podnikatel a pracuju z domova. Takže pohybu fakt moc nedám.

Můj názor: Můj metabolismus je momentálně mega pomalý. Což může způsobovat to nabírání i při snaze jiného jídělníčku..
Dodatek: Někdy v 12letech jsem měl problém se štítnou žlázou a tak rok maximálně bral nějaký pilule - nejspíš s jódem nebo tak něco. Pak ani nevim proč jsem je přestal brát. A doktorku to už nějak nezajímalo. Nevím jestli jsem se teda uzdravil..nebo co.

Začal jsem poslední dobou sledovat PH potravin a řídím se tím, abych hodně pil a nepřekiseloval se. Alkohol piju - ale tak jednou za čtvrt roku. A ve velmi malém množství. Třeba jedno pivko. Jinak většinu času piju jen vodu.

Rád bych shodil na 85KG abych se mohl věnovat věcěm kterým jsem se mohl věnovat dřív. A nemusel se za sebe stydět a to nejen venku...ale i doma.
Už se tak hrozně stydím a depkařím z té váhy, že nějaký fyzický styk s partnerkou už nepřipadá v úvahu... :-/ Což mě samotného hodně deptá.

Děkuji za jakýkoliv názor.

Dobře vám radí členové Ram a Pavel Veselý Jednoznačně si udělejte krkací test na stav HCl v žaludku a teplotní test na výkon štítné žlázy. Pokud bude oboje v nepořádku, což se u nepohyblivého vynervovaného podnikatele nechá předpokládat, tak se ozvěte a poladíme jak stav upravit, ale jednoznačně musíte dostat do normálu tyto ukazatele, jinak změna stravy zpravidla moc velký vliv nemá a případné pracně dosažené zhubnutí hned následuje ještě výraznější nabírání váhy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnutí - nový začátek
PříspěvekNapsal: sob srp 16, 2014 7:23 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Operace? A bylo to opravdu nutne? Proc jsi Biggby nevyuzil nabidnute Jardovy pomoci? Nebo ti slo o zivot? Co ti rekli lekari? Ty leky budes mit tedka do kdy? Az do smrti smrtouci? Vzdyt jsi tak mlady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnutí - nový začátek
PříspěvekNapsal: pát zář 12, 2014 10:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Biggby píše:
Jelikož byla moje štítná žláza kus mrtvé hmoty v mém krku, tak se to normálně odstraňuje. Sestra ji má odstraněnou již několik let, ale ona nemá problémy s obezitou.
Léky budu brát pořád, však jsou to jen 2 pilulky ráno a 1 večer \":)\" .

Tělo nikdy nic nelikviduje bez příčiny a zpravidla nic nelikviduje definitivně, tedy je velkou otázkou, zda šlo o správné rozhodnutí, ovšem na tom nyní nic nevyzkoumáme. Pokud by jste se zeptal předem, operaci bych vám určitě rozmlouval. Když je sice ta tkáň momentálně nefunkční a lékař není schopen logicky vysvětlit proč by nemohla současně s nasazenou léčbou v těle zůstat, tak bych se nikdy operovat nenechal. Naprostá většina vzniklých problémů se totiž odstranit dá, ale takto jste příčinu vůbec nehledal a rovnou signalizaci problému zlikvidoval. Je skoro jisté, že původní problém v těle přetrvává, projeví se to po čase jinde a mnohdy bohužel daleko hůře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnutí - nový začátek
PříspěvekNapsal: sob kvě 04, 2019 10:29 am 
Offline

Registrován: sob kvě 04, 2019 10:21 am
Příspěvky: 5
Prášky na hubnutí - https://acaiberry900.com Nevěřila jsem, že se mi povede zhubnout. Zkoušela jsem doslova všechno – bezcukrovou dietu, bezlepkovou dietu, Dukanovu dietu, hladovky – někdy se mi povedlo zhubnout 3-4 kilogramy, ale rychle jsem se vrátila na původní váhu. Nechtěla jsem takový výsledek....Můj metabolismus byl stále horší, a já ztrácela naději, že se nakonec povede... K dalším tabletám podporujících hubnutí jsem byla skeptická. Ale přemluvila mně sestra, díky Acai Berry se mi povedlo zhubnout.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz