Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 1:54 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kopřivka, plísně, anémie
PříspěvekNapsal: ned pro 01, 2013 2:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Petr22 píše:
Dobrý den pane Jardo,
nevěděl jsem, kam své dotazy směřovat, neboť chci psát o více zdravotních komplikacích, tak jsem zvolil Osudy. Rád bych Vám sem popsal pár zdravotních problémů, které mě trápí a zeptal se na Vaše cenné rady.
1/ fyzikální kopřivka, neboli mám problém s tím, že při pohybu, vyvolávajím otřesy těla (stačí rychlá chůze, naprosto spolehlivě běh), mě začne svědit kůže. Nejvíce, nohy, spodní záda, břicho. Jakmile bych si to začal škrábat, svědí to ještě víc. Oběhal jsem mnoho doktorů, alergologů, všichni na mě koukali jak na blázna, až mě to jeden kožař diagnostikoval jako fyzikální kopřivku. Zkoušel jsem různé léky, až zabrala kombinace léků Xyzal a Nortrilen, to jsem bral několik let, pak jiný doktor mi začal psát Ketotifen AL, to beru dodnes. Denně jednu tabletu, pokud bych vysadil, během 2 dnů to začne svědit. Netušíte, kde by mohl být problém? Samozřejmě mě to štve, že do sebe denně cpu nějaký prášek... Začalo to někdy cca kolem 25 roku života.
2/ svědění kolem konečníku, k tomu není asi moc co vysvětlovat, prostě svědění, hygiena, nepoužívání mýdla atd. nepomáhá. Potíže začaly nárazově, když mě bylo cca 20, vždy třeba měsíc svědilo, pak rok klid, pak se to vrátilo a v poslední době je to čím dál horší, resp. už cca rok a půl téměř soustavně. Střídám různé masti, zdá se mi, že už si kůže na ně "zvykla" a přestávají být účinné. Že řeším důsledek a ne příčinu je mi jasné...
3/ plísně (houby) na kůži, zejména v místech záhybů, kde je vlhko a teplo (např. třísla). Začalo mi cca před 2 rokama, opět léčeno různýma mastma, třeba na 3 měsíce klid, pak návrat, jiná mast a poslední době čím dál horší... Viz 2/.
4/ anémie, nedostatek červených krvinek, přičemž železa mám dost. Doktorka mi říká, že netuší, proč mám málo červených krvinek, všechny ostatní hodnoty mám v normě, jen mi chybí krvinky. Přišel jsem na to tím, že mě při běhání začala bolet achilovka, snažil jsem se najít příčinu, až jsem se dostal na odběr krve a tam se ukázala anémie. Nevím, s achilovkou to asi mnoho nesouvisí, ale souvisí to s tím, že se daleko více než běžný člověk zadýchávám a výkony v aerobních činnostech, např. běhu, mám o dost horší, než druhý člověk, který trénuje stejně nebo méně než já. Samozřejmě bych to rád vyřešil...
No, myslím, že by to pro začátek stačilo, to jsou asi hlavní věci. Za každou radu budu velmi rád. Snad jen napíšu, že je mi 35, celý život sportuju, stravuji se (oproti běžné populaci) velmi zdravě, ale s výše uvedeným se mi nedaří bojovat. Díky moc předem, Petr.

Tak vše uvedené patrně opravdu směřuje k nějakému zamoření parazitem, plísním, nebo ke kvasinkám a určitě bych viděl jako vhodné jednak testování a pak řešení střevní mikroflóry. Vyzkoušejte poměrně jednoduchý, ale bohužel docela drahý postup. Obyčejný endiaron 3x1-3x3 tablety denně po dobu deseti dnů po jídle, dávka nesmí vyvolávat zácpu a před jídlem si dávejte laktobacily v celkovém denním objemu 500 miliard v co možná nejširším spektru. Zpravidla se za těch deset dní stav střeva slušně upraví a pak se dá již pokračovat v podstatně menších dávkách probiotik. Do stravy bych viděl rozumné zařadit větší dávky fungicidně působících potravin a ohledně té anémie by možná bylo dobré nechat si zjistit stav mědi v krvi, což by mohlo napovědět, zda nejste přiotrávený mědí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kopřivka, plísně, anémie
PříspěvekNapsal: pon led 06, 2014 6:18 pm 
Offline

Registrován: stř črc 03, 2013 6:54 pm
Příspěvky: 32
Dobrý den pane Jardo,

díky moc za Vaši reakci. Rád bych se zeptal, jak se může běžný člověk přiotrávit mědí? Kde by se ve mě vzala? Když půjdu za doktorkou, zda mi může vzít krev a otestovat na měď, tak na mě bude koukat jako blázen, jak jsem na to přišel a asi opustím ordinaci dřív, než si stihnu sednout. Díky, Petr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kopřivka, plísně, anémie
PříspěvekNapsal: sob bře 01, 2014 10:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Petr22 píše:
Dobrý den pane Jardo,

díky moc za Vaši reakci. Rád bych se zeptal, jak se může běžný člověk přiotrávit mědí? Kde by se ve mě vzala? Když půjdu za doktorkou, zda mi může vzít krev a otestovat na měď, tak na mě bude koukat jako blázen, jak jsem na to přišel a asi opustím ordinaci dřív, než si stihnu sednout. Díky, Petr.

Otavu mědí není zase tak těžké získat. Pokud budete dlouho ve stresu, stoupne kortizol, ten sníží ceruloplazmin, který váže měď do krve a měď se začne usazovat v orgánech, což je kupodivu dost častou příčinou mnoha zdravotních potíží. Ohledně testů nemusíte chodit za lékařem, to se akorát rozčílíte a kortizol vám ještě více stoupne, jděte rovnou do laborky jako samoplátce, řekněte jim co chcete a oni vám to bez keců za peníze udělají.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz