Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 11:25 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 345 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř srp 28, 2013 8:49 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
lucie5 píše:
Ahoj Sakule, ty sám máš osobní zkušenost s nějakou metodou jako např. regrese či holotropní dýchání atd? Děkuji za odpověď.

Ano s těmito a i všemi dalšími, které v příspěvku zmiňuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 28, 2013 9:30 pm 
Offline

Registrován: stř srp 28, 2013 9:19 pm
Příspěvky: 93
sakul píše:
Na úlevu od akutních příznaků a získání energie k dalšímu řešení situace Vám mohou pomoci vitamíny, minerály, byliny a další suplementy. Zásadní účinek má však zlepšení stavu ve hlubších sférách naší osobnosti.

Vitamíny a minerály: pomoci mohou vysoké dávky vitamínu C a všech vitamínů skupiny B. Nervové soustavě také prospívá suplementace hořčíku a draslíku, případně zinku a vitamínu D3 a dalších klíčových látek. Pokud nevíte, co přesně Vám chybí, proveďte si krevní testy a vlasovou analýzu, do té doby doporučuji obstarat si kvalitní multiminerál a k němu zvlášť dodávat céčko, béčka a hořčík, které jsou jednak potřeba ve velkých dávkách a jednak nehrozí významná rizika jejich předávkováním. V zimě pak určitě suplementovat vitamín D3. Význam ale mají i antioxidanty obecně.

Byliny a rostliny: Velmi snadno dostupné a osvědčené jsou třezalka, meduňka a kozlík, které je možné obstarat formou výluhů, tinktur či kapslí. Všechny mají zklidňující účinek, s třezalkou jen opatrně během slunečných dní. Nárůst energie a schopnost vypořádávat se s kritickými situaci pomohou adaptogeny - ašvaganda, schizandra, ženšen, rozchodnice či macca. V rámci aromaterapie se užívá levandule

Suplementy: Významnou roli v oblasti příjmu látek pro psychickou roli hrají omega kyseliny. Dodávejte lněný, pupalkový a rybí olej nebo si obstarejte formou doplňků. Stav uvolnění může pomoci navodit aminokyselina L-theanin, kromě doplňků je možné jí získat v rámci popíjení zeleného čaje. Pro zlepšení spánku se užívá hormon melatonin a je dobré také zmínit hormon štěstí serotonin.

Strava: Každý potřebuje pro dobrý vývin nervové soustavy trochu jinou skladbu potravy a najdete různé názory, které strava nejlépe prospívá při problémech s psychikou. Můžou to být názory, že je potřeba konzumovat potraviny, které obsahují tryptofan a způsobují tvorbu serotoninu, tedy například banány nebo slunečnicová semínka, že je třeba se zaměřit na přírodní stravu plnou antioxidantů či naopak na živočišné potraviny, které obsahují nutné omega a aminokyseliny.
Co je zřejmě společné pro všechny lidi bez ohledu na jejich výživovou potřebu a konstituci je nutnost významné redukce jednoduchých cukrů a přiměřené konzumaci cukrů složitých. Jednak toto opatření souvisí se stavem střevní mikrflory a také s krevním cukrem, jehož kontrola hraje důležitou roli mimo jiné právě pro tvorbu serotoninu a kontrolu produkce stresových hormonů, jako je cortisol.
Tedy žádný cukr, žádné sladkosti a přiměřená konzumace škrobnatých jídel jako je rýže, brambory, škrobnatá zelenina apod. V závažných případech vykazuje dobré výsledky GAPS dieta, která se zabývá vztahem střevní mikroflóry a mozku a nervové soustavy.

Střevní mikroflóra: naznačil jsem již, že střevní mikroflóra a stav naší psychiky jsou dvě neslučitelně spojené nádoby. Zdravá mikroflóra produkuje řadu vitamínů skupiny B a dalších látek (například látku GABA) a zajišťuje vstřebávání klíčových nutrientů, které jsou potřeba pro dobrou psychickou pohodu. Porušená střevní mikroflóra má za následek naopak nedostatek těchto látek a tvorbu toxických substancí, z nichž některé jsou nervové toxiny s devastujícími účinky na mozkové buňky a mozkovou soustavu. Pro zdravou střevní mikroflóru je třeba vynechat či výrazně omezit zmíněné cukry, zajistit přísun kvalitní probiotické stravy (domácí kefír, zelí, jogurt apod.) a kvalitních suplementů, především probiotik. Častým nástrojem k řešení je také protikvasinková dieta či jiná forma nízkosacharidového stravování.

Nadledvinky: Vše je propojeno se vším a také klíčový orgán pro udržení psychické pohody - nadledvinky- jsou řadou souvislostí propojeny se střevní mikroflórou (a trávením obecně) a krevním cukrem. Zdraví tohoto orgánu je klíčové, pro dobré zvládání stresů. Nadledvinkám prospívá strava chudá na jednoduché cukry a bohatá na vitamíny skupin B a vitamín C, rekonstruovat jejich funkci mohou adaptogeny, aminokyseliny a některé byliny. Naopak jim škodí cukr, alkohol, kofein a nejvíce stres obecně. Na jejich špatném stavu set také nepřímo podílejí některé dysbakterie ve střevech, bez nastolení střevní rovnováhy je tedy jejich dobrá funkce problematická.

Myšlenky Většina lidí si myslí, že jejich deprese a pocit neštěstí jsou způsobeny vnějšími okolnostmi. Ti co uvažují za rámec tohoto, berou v potaz fakt o důležitosti stravy a případně doplňků. Málo lidí si však uvědomuje, že stavy těžké psychické nepohody mají v drtivé většině případů původ v našem myšlení. Je jasné, že to jakou bude mít situace stresovou odezvu není ani tak v situaci samotné jako v naší reakci na ní. Někteří lidé jsou vystresování z naprosto běžných situací, jiní zůstávají klidní v momentech, kdy je běžné se psychicky zcela rozložit.
Je dobré si všímat svých myšlenek. Sledovat jak přichází deprese a stav psychické nepohody a které myšlenky k němu vedou. Vytvořit postupně prostor mezi mnou a myšlenkami. Uvědomit si, že myšlenky jsou něco co se ve mě odehrává a je na mém rozhodnutí, kterou myšlenkou se budu zabývat a kterou budu dále rozvádět. Většina lidí si však myslí, že jsou každou myšlenkou, která se jím objeví v hlavě a jsou jimi zcela ovládáni.
Zpočátku stačí si být vědom hlasu ve své hlavě a vytvořit si od něj postupně odstup. . Zkuste změnit úhel pohledu - jste v depresi nebo máte depresi? Jste schopná pozorovat, jak tyto stavy přichází a odchází nebo jste jimi totálně pohlcena?

Hloubky naší osobnosti: Vyjma sekce o myšlenkách považuji všechny zmíněné mini-kapitoly za pomocné. Opatření, které mohou dát sílu a energii k opravdové změně, e vždy musí odehrát hlouběji v nás. Člověk sám může odvést spoustu práce zmíněným pozorováním svých myšlenek a emočních stavů, aniž by se s nimi naprosto ztotožňoval. Získat moc nad svými myšlenkami znamená nebýt jimi zcela pohlcován. Uvědomit si, že myšlenka sama o sobě nemá žádnou moc, moc jí dáváme tím, že jí věnujeme svojí pozornost a tím, že jí věříme.
V mnoha případech může být velmi užitečné využít toho, co nabízí hlubinná psychoterapie. Metody jako rodinné konstalace, holotropní dýchání, regrese či zážitkové terapie mají prokazatelně zásadní transformační účinek na celého člověka. Mají ve své nabídce nejen vyřešení fyzických obtíží ale také zásadní proměnu kvality života člověka v mnoha ohledech - ve vztazích, vnitřním prožívání, úspěchu apod. To co doplňky stravy a strava nenabízí je také sebepoznání, objevení věcí, které jsem o sobě ani netušil

Ostatní: Přestože jsou většinou již notoricky známé, zmíním pár dalších věcí, které může být dobré do života zařadit pro uvolnění nepříznivé psychické situace
Pobyt na slunci a v přírodě a fyzická aktivita obecně, meditace, jóga, dýchání a dechové cvičení, revize vztahů k sobě a okolí, asertivita, relaxace, sauna, vodní terapie, smích, pláč, křik, vyjadřování emocí, akupunktura, aromaterapie, fyzioterapie, metoda EFT apod.

Záleží na tom o jakou depresi jde .
To co popisuješ může fungovat u běžné deprese, třeba u reakce na nějakou zátěž, nebo když se člověku dlouhodobě nedaří atd ....
Ovšem jsou lidi , kteří mají sklon k depce vrozený, po předcích a tam kdyby ses rozkrájel , nenaděláš nic těmi postupy, co tu píšeš .
U takové depky nemáš vůbec náhled , takže nemůžeš tu náladu vůli ovlivnit ....nevíš že je něco špatně .Jako schizofrenik neví že má blud, tak depresák neví, že svět není černý, nemá náhled .
V takovém případě je hodně nebezpečné třeba holotropní dýchání , nebo konstelace ......to je pro zdravé lidi. Člověk s těžší depkou může jíst zdravě ,ale nic se tak zásadně nezmění , hlavní slovo v těžších depresích mají vždycky léky.Řada lidí s těžkou depkou je ohrožena na životě , bez léků, takže pozor.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 29, 2013 9:56 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Domnívám se, že fyziologická příčina tvoří velmi malé procento stavů. Za valnou většinou poškozených psychických procesů stojí buď vadný vzorec z naší osobní historie, který si prohlubujeme nebo naše vadné myšlení. Většinou jsou to stejně dvě spojené nádoby.
Viděl jsem a znám ze svých kruhů schizoferniky, lidi s těžkými únavovými syndromy, lidi s depresemi a sebevražednými stavy a pokusy, kteří dále odmítly „léčbu“ léky, prošli zmíněnou prací na sobě a fungují nyní podstatně kvalitněji než většina takzvané normální populace. Já sám jsem odcházel s různými diagnózami, které nedávaly smysl a igelitkami léků, které nepomáhaly.
Rodinné konstalace nemají žádné kontraindikace, které by mi byly známé a to jsem jich prošel mnoho. Holotropní dýchání nemusí být naprosto pro každého, nicméně je to metoda s vysoce transformačním potenciálem. Celkově očista vnitřního prostoru je stejně nezbytná stejně jako je nezbytné si čistit zuby a fyzické orgány a je na přirozenosti každého, jaká metoda mu prospěje.
Tvrdit že rodinné konstalace jsou jen pro psychicky zdravé se rovná tvrzení, že provádět základní fyzickou hygienu je jen pro lidi fyzicky zdravé. Nedává to smysl ... Navíc to co píšete - neřešitelná depka zděděná po předcích - je přesně to co úspěšně konstalace řeší. Viděl jsem to příliš mnohokrát, než abych o tom za vteřinu mohl zapochybovat.

Jsem také přesvědčen, že není nutné diagnostikované stavy ihned urputně léčit. Některé projevy psychiky, které se zdají být patologické, jsou prostě a jednoduše výzvou k životní změně nebo prohloubení běžného vnímání. Jeden z termínů, který tohle popisuje je například psychospirituální krize. Lidé někdy vypadají dost šíleně a také se tak cítí, jakmile se však dostanou do koloběhu léků, utlumování a další "péče" psychiatrické, končí nejen jako trosky, ale především se potlačí přirozená duchovní potřeba změny a posunu. Tedy zahodí se neskutečně cenná příležitost.

Tohle umí pochopit a uchopit hlubinná psychoterapie stejně jako to chápaly všechny kultury v historii lidstva a měly pro to své nástroje. Výzvy které přichází z hlubin chápe jako příležitosti a místo jejich potlačování je pomáhá lidem pochopit a využít jejich potenciál.
Nicméně západní medicína je mistrem v patologizování toho co je přirozené a utlumování toho, co by má vyjít na povrch.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 29, 2013 10:20 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
ještě jeden důležitý moment, kterému naše civilizace konečně začíná trochu rozumět, protože už dosáhla do stavu takové myšlenkové šílenosti a deprese že prostě nemůže jinak.

Deprese je odvislá od našich myšlenek. Objeví se myšlenka, která nás pohltí, tu stále rozvíjíme, omýláme v hlavě a vytváříme si jakousi temnou realitu, vytváříme si své vlastní peklo.
Nicméně klíčový a až komicky jasný moment je, že deprese je odvislá od myšlenek. Člověk musí myslet, aby měl depresi, ale nemusí myslet aby mohl existovat. Deprese je jen a pouze myšlenka, neexistuje bez člověka, který si jí vymýšlí. I přesto jak mocnou myšlenkou se zdá být nemá svoji vlastní existenci. Tu jí dáváme my tím, že jí věnujeme pozornost, rozvíjíme jí, věříme jí. A tady jsme opět u patolgogických vzorců v našem myšlení, chybných programech a hlavně vírách, že jsme hlasem v naší hlavě. Pokud si tohle člověk uvědomí, může si i v hluboké depresi sám sobě zasmát.

Při pochopení zmíněného je řešení nasnadě. Změna postoje ze stavu "já jsem deprese" na postoj "deprese je něco co se odehrává v mé hlavě". Vytvoření si odstupu od své mysli, získání schopnosti jejího pozorování a pochopení, že v mé hlavě se odehrává tolik protichůdných věcí, že jen máločemu mohu opravdu věřit. Přirozeně pak přicházejí stavy bez myšlenek, kdy je evidentní jak virtuální naše problémy jsou.

Proto jsou v řešení depresí tak úspěšné východní systémy, které od mysli člověka neodvozují jeho identitu a jeho štěstí vidí její pravou podstatu. Jít opačným směrem je cestou k šílenství, depresím a lidskému utrpení. Pro důkazy není třeba chodit daleko, stačí kolem sebe v tramvaji nakreslit dvoumetrový kruh a máme ihned tucet příkladů. Jsme šílení a depresivní, ale je nás tolik, že jsme se domluvili, že to je normální.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 30, 2013 10:58 am 
Offline

Registrován: stř srp 28, 2013 9:19 pm
Příspěvky: 93
sakul píše:
Domnívám se, že fyziologická příčina tvoří velmi malé procento stavů. Za valnou většinou poškozených psychických procesů stojí buď vadný vzorec z naší osobní historie, který si prohlubujeme nebo naše vadné myšlení. Většinou jsou to stejně dvě spojené nádoby.
Viděl jsem a znám ze svých kruhů schizoferniky, lidi s těžkými únavovými syndromy, lidi s depresemi a sebevražednými stavy a pokusy, kteří dále odmítly „léčbu“ léky, prošli zmíněnou prací na sobě a fungují nyní podstatně kvalitněji než většina takzvané normální populace. Já sám jsem odcházel s různými diagnózami, které nedávaly smysl a igelitkami léků, které nepomáhaly.
Rodinné konstalace nemají žádné kontraindikace, které by mi byly známé a to jsem jich prošel mnoho. Holotropní dýchání nemusí být naprosto pro každého, nicméně je to metoda s vysoce transformačním potenciálem. Celkově očista vnitřního prostoru je stejně nezbytná stejně jako je nezbytné si čistit zuby a fyzické orgány a je na přirozenosti každého, jaká metoda mu prospěje.
Tvrdit že rodinné konstalace jsou jen pro psychicky zdravé se rovná tvrzení, že provádět základní fyzickou hygienu je jen pro lidi fyzicky zdravé. Nedává to smysl ... Navíc to co píšete - neřešitelná depka zděděná po předcích - je přesně to co úspěšně konstalace řeší. Viděl jsem to příliš mnohokrát, než abych o tom za vteřinu mohl zapochybovat.

Jsem také přesvědčen, že není nutné diagnostikované stavy ihned urputně léčit. Některé projevy psychiky, které se zdají být patologické, jsou prostě a jednoduše výzvou k životní změně nebo prohloubení běžného vnímání. Jeden z termínů, který tohle popisuje je například psychospirituální krize. Lidé někdy vypadají dost šíleně a také se tak cítí, jakmile se však dostanou do koloběhu léků, utlumování a další "péče" psychiatrické, končí nejen jako trosky, ale především se potlačí přirozená duchovní potřeba změny a posunu. Tedy zahodí se neskutečně cenná příležitost.

Tohle umí pochopit a uchopit hlubinná psychoterapie stejně jako to chápaly všechny kultury v historii lidstva a měly pro to své nástroje. Výzvy které přichází z hlubin chápe jako příležitosti a místo jejich potlačování je pomáhá lidem pochopit a využít jejich potenciál.
Nicméně západní medicína je mistrem v patologizování toho co je přirozené a utlumování toho, co by má vyjít na povrch.

Tohle není vůbec pravda .Rodinné konstalace mají přímo v návodu, že lidi s určitou nemocí se jich nemohou zúčastnit .Já mám třeba důchod na psychozu a na konstelace bych vůbec nemohla jít , přitom jsem 20 let kompenzovaná a pracuji , sama jsem vychovala dvě děti. Ty situace jsou někdy tak vyhrocené, že by mohly chronicky nemocného člověka hodit zpátky .

Samozřejmě , že je potřeba žít zdravě , ale pokud se rozjede psychoza nebo těžká deprese, pomůžou vždycky jen léky .Za svůj život jsem potkala stovky schizofeniků a ani jeden se nevyléčil pomocí zdravé výživy a konstelací . Kdyby to bylo tak jednoduché , nebyly by blázince plné psychotiků .....a člověk, který by dokázal tyhle lidi léčit zdravým živ.stylem by měl Nobelovu cenu !!!

Co byste si vybral vy ? Léky nebo smrt ? O tom to totiž je, neléčený schizofrenik, neléčená endogenní deprese je o život .Ten člověk roky živoří , žije bez přátel, bez rodiny , má těžké stavy ,halucinace , může ublížit sobě , hledá všude pomoc ........kdyby mu pomohl klystýr a zelenina , samozřejmě by po ní skočil .......

Tyhle laické názory co tu píšete jsou moc nebezpečné , mužou ohrozit lidi, kteří hledají pomoc.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 30, 2013 10:59 am 
Offline

Registrován: stř srp 28, 2013 9:19 pm
Příspěvky: 93
sakul píše:
ještě jeden důležitý moment, kterému naše civilizace konečně začíná trochu rozumět, protože už dosáhla do stavu takové myšlenkové šílenosti a deprese že prostě nemůže jinak.

Deprese je odvislá od našich myšlenek. Objeví se myšlenka, která nás pohltí, tu stále rozvíjíme, omýláme v hlavě a vytváříme si jakousi temnou realitu, vytváříme si své vlastní peklo.
Nicméně klíčový a až komicky jasný moment je, že deprese je odvislá od myšlenek. Člověk musí myslet, aby měl depresi, ale nemusí myslet aby mohl existovat. Deprese je jen a pouze myšlenka, neexistuje bez člověka, který si jí vymýšlí. I přesto jak mocnou myšlenkou se zdá být nemá svoji vlastní existenci. Tu jí dáváme my tím, že jí věnujeme pozornost, rozvíjíme jí, věříme jí. A tady jsme opět u patolgogických vzorců v našem myšlení, chybných programech a hlavně vírách, že jsme hlasem v naší hlavě. Pokud si tohle člověk uvědomí, může si i v hluboké depresi sám sobě zasmát.

Při pochopení zmíněného je řešení nasnadě. Změna postoje ze stavu "já jsem deprese" na postoj "deprese je něco co se odehrává v mé hlavě". Vytvoření si odstupu od své mysli, získání schopnosti jejího pozorování a pochopení, že v mé hlavě se odehrává tolik protichůdných věcí, že jen máločemu mohu opravdu věřit. Přirozeně pak přicházejí stavy bez myšlenek, kdy je evidentní jak virtuální naše problémy jsou.

Proto jsou v řešení depresí tak úspěšné východní systémy, které od mysli člověka neodvozují jeho identitu a jeho štěstí vidí její pravou podstatu. Jít opačným směrem je cestou k šílenství, depresím a lidskému utrpení. Pro důkazy není třeba chodit daleko, stačí kolem sebe v tramvaji nakreslit dvoumetrový kruh a máme ihned tucet příkladů. Jsme šílení a depresivní, ale je nás tolik, že jsme se domluvili, že to je normální.

Deprese není normální , já třeba depresi skoro nikdy nemám .
Ale třeba moje autistická dcera má deprese vrozené, autisti mají trošku jiný mozek , takže trpí depresema .Třeba můj BM, moje tchýně a obě moje dcery mají vrozené deprese, různě silné.
U těžší deprese člověk nemá náhled, nemůže ovlinit na co myslet , neví, že je to deprese . Má pocit, že svět je hrozný , černý, špatný, že musí umřít , neumí se na to podívat zvenku .Je to podobné jako u psychozy , když máte blud , myslíte si že je pravdivý a tím pádem proti nemu nemůžete bojovat . Jak by bylo možné myšlenkou bojovat proti tomu , že vám druzí ubližují a pozorují vás a chtějí vás zabít? V tu chvíli jste ohrožen na životě ....věříte tomu .
Stejně funguje deprese ............nemyslím lehkou blbou náladu ,ale skutečnou depresi.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 30, 2013 3:24 pm 
Offline

Registrován: stř úno 01, 2012 12:28 am
Příspěvky: 91
Bydliště: polosamota
Tak jo. O prázdninách jsem měla víc času, tak jsem více tady četla a taky víc psala. Ale o tom, co mě trápí nejvíc, ne. Když nechci, nikdo to na mně totiž nepozná. Lidé si myslí, jak jsem úspěšná, plná energie, nadšení, empatie a schopnosti nadchnout, pomoct zvednout náladu a sebevědomí, dát dohromady lidi v jakékoli skupině, se kterou jsem kdy jako pedagog pracovala; včetně dětí, aby se podporovaly a nepropadaly pocitům marnosti. To je můj dar, na který jsem během svého přes půl století dlouhého života přišla. Ale sama v sobě to nemám... většinu života bojuji s vnitřní bolestí a pocity marnosti, musím se nutit i do toho, co jsem měla kdysi moc ráda. Dokážu vypadat jak extrovertní sebevědomý bezproblémový člověk, ale opak je pravdou. A beru stále antidepresiva, která jsem se snažila tolikrát vysadit ( a prošla jsem různými kurzy, semináři, četla jsem kdeco a zamlada jsem hladovkovala, půstovala, cvičila, meditovala... 3 roky v Indii mně přiblížily jiný způsob života, než na který jsme tady byli zvyklí... to nemá cenu všechno vyjmenovávat, co jsem absolvovala, abych se dokázala těšit ze života ). Prostě žiju jak v mlžném oparu, někdy lépe, někdy to nestojí za nic a když se mně někdy poštěstí z něj vystrčit nos, tak jsem šťastná a tak ráda bych tu " normální" chvilku podržela, protože žít přece za to stojí... ale ona trvá tak krátce... Nevím, snad někdo dokáže překonat deprese, kdy nemá cenu ráno ani vstát a problémem jsou jindy automatické samozřejné úkony, bez léků, ale já ne. A vím o lidech, kterým by léky bývaly mohly zachránit život. Pomohlo mně bydlení na polosamotě, ale... Zoloft je jediný lék, který užívám leta a netuším, jestli se s ním někdy rozloučím a přežiju to \":-)\". V každém případě už to zase zkouším ( proto jsem na těchto stránkách ) \":-)\".
Ulevuje také toto psaní a čtení zkušeností a názorů ostatních, které mě velmi zajímají: "flowig" je celkem spolehlivý způsob, jak na bolest duše na chvíli zapomenout ( jako třeba pomáhá taky pletí na zahradě a mazlení se se psy a ... a bohužel taky pojídání zmrzliny a... Fuj!!! To ne !!! Hezky šup do vany s melounem na očistu ledvin... \":-)\"


Naposledy upravil Saurah dne sob srp 31, 2013 8:34 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob srp 31, 2013 3:46 pm 
Offline

Registrován: ned črc 31, 2011 10:18 am
Příspěvky: 34
Markétuše píše:
Deprese není normální , já třeba depresi skoro nikdy nemám .
Ale třeba moje autistická dcera má deprese vrozené, autisti mají trošku jiný mozek , takže trpí depresema .Třeba můj BM, moje tchýně a obě moje dcery mají vrozené deprese, různě silné.
U těžší deprese člověk nemá náhled, nemůže ovlinit na co myslet , neví, že je to deprese . Má pocit, že svět je hrozný , černý, špatný, že musí umřít , neumí se na to podívat zvenku .Je to podobné jako u psychozy , když máte blud , myslíte si že je pravdivý a tím pádem proti nemu nemůžete bojovat . Jak by bylo možné myšlenkou bojovat proti tomu , že vám druzí ubližují a pozorují vás a chtějí vás zabít? V tu chvíli jste ohrožen na životě ....věříte tomu .
Stejně funguje deprese ............nemyslím lehkou blbou náladu ,ale skutečnou depresi.

Vážená paní, je velice těžké číst co píšete, a ještě těžší je pro mne věřit tomu. Nevím, snad je to podstatou té deprese (se kterou jak tvrdíte máte zkušenosti přestože ji "skoro nikdy nemáte" \":?\" načež následuje výčet snad všech rodinných příslušníků v němž jsem marně hledala někoho kdo by byl psychicky zdráv nebo měl pozitivní zkušenost. Nebo mi něco uniká ? Za sebe se stoprocentně přikláním k názorům sakula, a to jsem vystudovala genetiku... Ve světě jak vy ho popisujete (píšete především o sobě!) bych nechtěla žít. Podle mě si minimálně za 80% všechno co nepříjemného prožíváte můžete vy sama, respektive vaše neochota zodpovědného přístupu. Otevřete oči a dělejte se sebou něco !

Pokud byste mi chtěla odepsat, že absolutně nechápu "jak strašné to je", pak radši mlčte - Děkuji. Přeju vám uzdravení.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob srp 31, 2013 4:28 pm 
Offline

Registrován: stř srp 28, 2013 9:19 pm
Příspěvky: 93
Petra2 píše:
Vážená paní, je velice těžké číst co píšete, a ještě těžší je pro mne věřit tomu. Nevím, snad je to podstatou té deprese (se kterou jak tvrdíte máte zkušenosti přestože ji "skoro nikdy nemáte" \":?\" načež následuje výčet snad všech rodinných příslušníků v němž jsem marně hledala někoho kdo by byl psychicky zdráv nebo měl pozitivní zkušenost. Nebo mi něco uniká ? Za sebe se stoprocentně přikláním k názorům sakula, a to jsem vystudovala genetiku... Ve světě jak vy ho popisujete (píšete především o sobě!) bych nechtěla žít. Podle mě si minimálně za 80% všechno co nepříjemného prožíváte můžete vy sama, respektive vaše neochota zodpovědného přístupu. Otevřete oči a dělejte se sebou něco !

Pokud byste mi chtěla odepsat, že absolutně nechápu "jak strašné to je", pak radši mlčte - Děkuji. Přeju vám uzdravení.

Znova opakuju , že deprese se těmi postupy, které tu vypisuje sakul vyléčit nedá .Ano dá se tím zlepšit lehčí deprese , třeba reakce na nějakou tragedii, nebo ztráta práce atd .Ale ne vážnější deprese, nebo deprese dědičná viz mí příbuzní autisti .
Celé roky se pohybuju mezi lidma , kteří depresemi trpí........jsou to i psychotici .......takže mám bohaté zkušenosti .
Kdyby to bylo tak jednoduché, jak sakul píše.......psychiatři i ti trpící depresáci by si oddychli ....bohužel to tak není ,Jsou i lidé , kteří i přes léky zemřou.......

Jinak pokud jde o mě , já nic nepříjemného neproživám, díky lékům mám nádherný život, já tu jen pomáhám trpícím .........poté co jsem začala léky brát , můj život se otočil o sto stupnů a začal ráj. Mám nádherná vnoučátka, obě děti vystudovaly , všechno se dařilo......takže díky Bože za dogmatil.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned zář 01, 2013 2:25 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Markétuše, já zcela rozumím vašemu postoji, který je založen na Vaší zkušenosti. Nerozumím ale tomu, jak můžete s takovou jistotou a takovým urputným přesvědčením zastávat názor proti něčemu, o čem jste četla jakýsi manuál?
Nemám Vám to za zlé, jako Vy máte za zlé mě, že nabízím alternativní přístup k řešení nelehkých duševních stavů, nicméně zkuste se s tématy, proti kterým takto brojíte, trochu více seznámit a ideálně je vyzkoušet. Pokud nemáte odvahu nebo Vám někdo nastavil vzorec, že to pro Vás není vhodné, tak aspoň promluvte s dalšími lidmi, které metodami prošli. Případně s terapeuty, kteří je provozují. Poté budeme moci vést snad trochu otevřenější debatu.

Na Moravě se Vám může hodit odkaz na doktorku Hálovou, vystudovanou psycholožku, docentku, s více jak 30 letou praxí. Má certifikáty od Stanislava Grofa a také Hellingera, autorů právě metod holotropního dýchání a rodinných konstalací. Využívá i další hlubinné metody a celostní přístup k člověku - k jeho tělu a duši. Pracuje s těžkými případy, z lidí které jsem osobně poznal a znám jejich historii například ženu ve středním věku s těžkými depresivními stavy, opakovanými pokusy o sebevraždu a intenzivní psychiatrickou léčbou. Léky se vysazovaly postupně, když jsem s ní mluvil naposledy byla bez medikace a velmi stabilizovaná. Řekla mi "Nevím jak se to děje, ale funguje to". Znám také holku v pubertě s těžkým únavovým syndromem, schopnou dříve fungovat hodinu či dvě denně a to v depresích a těžkých migrénách. Nepoznala byste na ní nyní, že s ní bylo něco v nepořádku. Studuje a užívá si všechno co k tomuto věku patří.
Tohle jsou jen malé vzorky lidí, takzvaně nevyléčitelných případů tímto centrem prošly stovky, možná tisíce. To Vám ale lépe řekne doktorka Hálová, pokud budete mít opravdový a upřímný zájem se něco dovědět.
http://psychocentrum-brno.cz/


Pokud jste z Čech, obraťte se na Lídu Chrášťanskou, která spoluorganizuje centrum v Nesměni. I ona je psycholožka s mnohadesetiletou praxí, tedy nesrovnatelně erudovanější ve srovnání s amatérem, jakým jsem já. Jak jste ostatně správně poznala.
http://www.centrum-nesmen.cz/

Zeptej se a zapátrejte, abyste dokázala zcela vyloučit možnost, že svým postojem a varováním, že léky jsou jediná cesta, nezavrhujete jiné možnosti. Možnosti které jsou i pro ty nejtěžší psychické stavy a které mají nejen tu schopnost vrátit člověka k normálnímu životu, ale naopak ještě prohloubit jeho duchovní život a přinést hlubokou životní transformaci.


Naposledy upravil sakul dne ned zář 01, 2013 3:12 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned zář 01, 2013 2:46 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Zaujala mě Vaše otázka co jsem si vybral "Léky nebo smrt" a trochu mě zamrazilo.

Jen na úvod - trochu cítím, že jste mi podsunula, že lidem doporučuji okamžitě vysadit nebo vůbec nebrat léky. Nic takového jsem nenapsal. Pokud někdo už je na medikaci, není určitě vhodné jí hned ukončovat, rozhodně ne bez odborného vedení. Je také pravděpodobné, že v určitých ne příliš častých případech je nutné člověka stabilizovat psychofarmaky a dodat určité hormony do mozku. Nicméně musí to sloužit jako prostředek ne cíl ! Nedostatek hormonů v mozku není v drtivé většině případů příčinou ale průvodním jevem špatné psychické situace, stejně jako nedostatečném množství hormonů, které tvoří nadledvinky není příčinou toho že člověk chodí jako zombie, ale toho, že neukočíroval svoji životní situaci a své myšlenky.
Dodáním určitých látek může získat kapacitu na řešení příčiny, ale je zásadní chybou u toho zůstat.
Další paraela je například s antibiotiky - pro určité život ohrožují situace je nutné je jednorázově dát, ale poté musí přijít systémová opatření.

Tohle ale naše medicína nechápe. Nechápe to ani v oblasti řešení fyzických problémů ani těch duševních. Proto když vlezete do ordinace s rýmou tak na Vás lékař už mává s receptem na antibiotika, proto západní medicína redukovala něco tak fascinujícího a neskutečně složitého jako je lidské psyché na shluk chemických reakcí, hormonů a nervových přenosů a omezuje se na jejich dodávání nebo utlumování. Proto stavy, které už dávné kultury chápaly jako vysoce transformační a nutné k posunu člověka mimo sféru běžného živoření, diagnostikuje jako patologické a jedince násilně utlumuje do takzvaně normálního stavu, kterému já říkám šílený,. Nicméně normální je podle tabulek, na kterých se kdosi dohodl ....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned zář 01, 2013 3:10 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Dovolím se dnes po delší době trochu rozepsat, protože právě otázka "Léky nebo smrt?" mě otevřela vzpomínky na rok cca 2006, kdy jsme se ocitl na psychiatrickém oddělení Bohunické nemocnice v Brně, poté co jsme obešel všechna oddělení této moderní instituce a dostalo se mi velmi štědré péče a mnohých vyšetření.

Štědré proto, že moje panické a depresivní stavy byly stále častěji spojeny s nezvladatelnou panikou, paranoiou, dechovou nedostatečností a blížícím se bezvědomí. Tedy potenciálně život ohrožující stavy. Pozitivní na tom bylo snad jen to, že v momentě kdy se dusíte tak nemáte čas myslet na depresi, myslíte jen na to, abyste se v příští sekundě znovu nadechla - což je svým způsobem nucená meditace a uvolnění od mysli, která mě do těchto stavů přivedla.
Zmínil jsem igelitku léků, které jsem si vysloužil, vzal jsem však jen malý zlomek a díky bohu se nenechal vmanipulovat do rozhodnutí "Léky nebo smrt". Shodou jakýchsi "náhod" jsem se dostal k metodám které jsem popsal a některým dalším, které jsem nezmínil. Během několika týdnů jsem vysadil to málo léků co jsem v nejhorších stavech bral a daroval je lidem, kteří je vyžadovali. Během 2-3 měsíců byly kritické stavy pryč, krátce nato jsem odstátnicoval na VŠ s vyznamenáním a začala úplně jiná etapa mého života.
Často rozděluji svůj život na období předtím a potom. To předtím mám hodně v mlze.

Osobně vnímám otázku "Léky nebo život" jako vysoce manipulativní a nebezpečnou. Prosím zvažte jí příště než jí vyslovíte, protože takováto věta má velkou moc. Takto se může stát programem, kteří ostatní lidé přijmou a budou podle něj jednat, přestože situace tomu nebude odpovídat.

Příběh pak pokračoval a ještě pokračuje. Nic není ideální ani teď, to ale nemusí. Stejně jako u svých psychických stavů jsem krátce nato odmítl i myšlenku, se kterou jsem byl vychován a kterou jsem měl hluboko zakořeněnou- "Lékaři a léky nebo nemoc". Dal jsem okamžitou výpověď všem svým lékařům kromě zubaře pro hrubé porušení pracovních povinností a během dvou až tří let se vyléčil z chronických nemocí, které současná medicína léčit neumí, nebo se zlepšil tak, že přetrvávající symptomy už jsou ve srovnání s předchozím stavem zanedbatelné. Každý rok péče medicínsko-farmaceutického průmyslu jsem musel vykompenzovat obdobím léčby přirozené pro mé tělo a nemyslím si, že se někdy stoprocentně zbavím všeho dědictví léků, kterého se mi dostalo.

Každého cesta může být jiná, tohle je ta má. Nerozporuji co funguje Vám, pouze to dávám ke zvážení.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned zář 01, 2013 3:39 pm 
Offline

Registrován: stř srp 28, 2013 9:19 pm
Příspěvky: 93
Ale já nepotřebuju pátrat, já se 35 let pohybuju mezi duševně nemocnýma a byla jsem několikrát na uzavřeném oddělení psychiatrické léčebny . Tyhle věci jako holotrop a konstelace samozřejmě znám, věřím jim.....Ale nepovažuju je za řešení při těžkých depresích a psychozách atd.
To co tu popisujete jsou jednotlivci, kteří tvrdí, že měli těžké depky , nebo že jim bylo na umření a někdo z těch umělců je z toho dostal ! Přitom to tvrdí oni ......je to jedna paní povidala , to je ten váš důkaz .
Proti nim stojí obrovská armáda vážně nemocných lidí, kteří mají zdevastovaný život, končí v blázinci bez rodiny . Jistě by se rádi sebrali a šli za Lídou Chrášťanskou , nebo jinam a jejich život by se obrátil k lépšímu .
Kdybyste šel na to uzavřené oddělení a viděl ty zničené lidi , pochopil byste o čem píšu .
To jsou zničené životy, matky bez dětí, bez manželů.....všechno je pryč, nemají práci, nemají kde být, nemají přátele......jsou to tisíce lidí po celém světě , tohle že vyřeší Lída Chrášťanská ? A proč to teda nevyřeší , když to umí ? \":-D\" Prostě proto, že to neumí , nefunguje to.......může to zabrat v jednom případu z milionu, kdy ten člověk má lehčí stav , i když to tak necítí, nebo se změní jeho hormonální hladina atd .
Hodně se zlepšuje věkem, člověk kolem 30 let mívá mnohem větší problémy než 60 letej, pokud jde o tyhle nemoce o kterých píšeme .

Tyhle názory laiků , které se všude objevují mi skutečně vadí, protože v lidech podporují strach z léků.
Mně nepomohla žádná paní Chráštanská, taky jsem jich pár zkusila ....nikdo z léčitelů nebyl úspěšný, ani jiné věci, jako homeopatie , leta psychoterapie , zdravá výživa, vitamíny, joga, cestování atd .......jediné co zabralo byl lék.
Co byste si vybral vy, zničený život bez blízkých lidi , bez práce, bez peněz .......nebo lék?
Přesně tak jsem žila já, mnoho let, dokud jsem léky odmítala .Byly to roky plné uplně zbytečného utrpení .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned zář 01, 2013 3:50 pm 
Offline

Registrován: stř srp 28, 2013 9:19 pm
Příspěvky: 93
Tímhle jste potvrdil, že o vážných stavech u psychozy a těžkých endogenních depresí nevíte nic . Vy ste měl obyčejnou neurozu , panické potíže s depresí. U těchto potíží sice člověk může mít pocit, že mu jde o život, to ano........ale skutečně se podle mě lehčí forma dá zvládnout cvičením, dobrým jídlem , meditací atd .
O skutečně vážných stavech , kdy jsou halucinace a bludy nemáte tušení , proto by ste neměl radit lidem , nic z toho ste nezažil.
Kdybych byla neurotik hodně bych rozvažovala brát léky .......tam se do dá skutečně obejít různými fintami. I když existují jednotlivé těžké případy , kdy lidi končí jako neurotici v důchodu .
I mě udivuje když panici třeba do sebe cpou lexaurin, nebo neurol......to považuju za hrůzu takové návykové léky.

JInak otázka léky nebo život je skutečně namístě, je to realita ........žádná manipulace , řada depresivních lidí je bez léků ohrožena na životě.........bohužel jsou i takoví , kterým lék nezabere .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned zář 01, 2013 4:08 pm 
Offline

Registrován: stř srp 28, 2013 9:19 pm
Příspěvky: 93
Jinak takhle.......já netvrdím, že každý kdo má depky a paniku , má hned běžet pro léky.

Vyzkoušela bych všechno co se dá, zlepšila výživu , pila třeba bylinky, vitamíny , pobyt v přírodě, jogu , zkoušela psychology, klidně i léčitele.......a pokud by nic z toho nezabíralo a stav byl dlouhodobě pořád hrozný , šla bych si pro léky .


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 345 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz