Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:54 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 345 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 23  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob srp 04, 2018 11:03 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
pefi píše:
Takže si to přiznejte: Stresy máte, pouze nejsou vnější, ale vnitřní. Ve výsledku je to jedno. S psychikou vám neporadím, vím, o tom houby. Ale příčinou zdravotních problémů jsou stresy.
Umíte anglicky ? Poslal bych vám pár odkazů, kde si můžete zkusit najít co je s vašim metabolismem špatně a co by mohlo pomoci vašemu tělu. S duší vám neporadím, ale i s tou by to chtělo pohnout. Ale candidóza a únava nadledvinek je celkem jistota.

Mi na bolavou duši pomohlo začít běhat (a to jsem do svých 20 let běh nenáviděl) a běh mi duši vyléčil, následně se zpravilo i tělo, ale kdybych tehdy správně suplementoval nejen hořčík, ale i zinek, pyridoxin ve formě P5P a vitamín C, tak mohla být má cesta zpět rychlejší a snazší.

Jestli máte stresy a nedostáváte do sebe extra hořčík, zinek a vitamín C, tak děláte chybu, můžete jíst sebelépe, ale musela bysto toho sníst jako atlet v tréninku, abyste do sebe dostala dost mikroprvků a vitamínů z jídla.

Ano, máte pravdu. To budete hodný, když mi pošlete odkazy. Já běhání také nesnáším. Hlavně si myslím, že není vhodné při unavených nadledvinkách. Nedělá mi vůbec dobře větší fyzická námaha, jsem pak tak hrozně unavená, že si myslím že umřu a není mi z toho potom dobře ani psychicky. Hořčík i vitamín C užívám. Přijde mi ale, že mi hořčík nedělá dobře. Tvoří se mi málo kortizolu a hořčík ho ještě snižuje. Zinek nedodávám, podle vlasové analýzy ho mám dostatek. Těch vitamínů B se bojím, protože jsem někde četla, že dlouhodobé užívání může způsobit rakovinu, nevím, co je na tom pravdy. Přemýšlela jsem o včelím pylu, aby to Béčko bylo přírodní.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 05, 2018 7:53 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Nevím, co přesně vás trápí, pokud psychika, tak se zkuste mrknout na tohle:

http://westcoastintegrativehealth.com/i ... ion-walsh/

Pokud se podle charakteristik nedokážete zařadit do žádné skupin, tak nezbývá než otestovat něco z toho, co tam doporučují:
SAM/SAH ratio, genetic evaluations for methylation issues and SSRI intolerance, serum histamine, urine pyrroles, organic acid testing, ceruloplasmin, serum or urine copper and a complete blood count.

Minimálně část z toho, se dá nechat udělat i u nás, já bych určitě přidal ze séra B12, Folát a B6, a pokud ho laboratoř umí. Případně elektrolyty, ale na výsedky ze séra musíte koukat jinak než lékaři. Nesmí vás zajímat jestli je to v normě, ale jak daleko je to od optima - zejména elektrolyty se vám z normy dostanou jen těžko, protože když budete mimo tak vás už nejspíš povezou sanitkou.

Že na 100% nepasujete do žádné skupiny není neobvyklé, protože:
Buď jste undermethylátor nebo overmethylátor, nebo jste normální a k tomu může přibýt:
- deficit zinek/B6 - stačí jedno z toho a už máte problém s metabolizmem zinku
- kdo má problém s metabolismem zinku, navíc žena, má často přebytek mědi

Takže můžete být současně undermethylátor, mít přebytek mědi a problém s metabolsimem zinku a rázem spadáte do tří skupin příznaků současně.

Komu nefungují pořádně

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 05, 2018 11:10 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Na co si prosím Vás tedy udělat všechno testy z krve co se týká mé vlasové analýzy, psychiky, mědi, železa, zánětu? Našla jsem toto, ale je toho fakt hodně, budu si to muset zaplatit a hlavně mám problémy s odběrem krve. \":-(\" \":-(\"

Můžete mi poradit, co z toho je nutné a co ne? Ty pyroly se dají zjistit i z krve? Třeba vůbec nevím, co je SAM, SAH, genetické hodnocení methylace....Na co je dobré si dělat test na intotoleranci SSRI, když je beru. Pak na co je dobré testování organických kyselin?
Děkuji.



1)poměr SAM (S-adenosylmethionine.)/ SAH (S-Adenosyl-L-homocysteine - aminokyselina)

2)genetické hodnocení problémů methylace

3)intotolerance SSRI

4)histamin v séru

5)pyroly v moči

6)testování organických kyselin

7) měď v séru - základní biochemie, Volná měď (Cu + ceruloplasmin)

\"8)\"úplný krevní obraz

9) B12 - aktivní i celkový, kyselina listová, B6 - ze séra, zinek

10) elektrolity

11) Železo
Metabolismus Fe - Fe
Metabolismus Fe - Feritin
Metabolismus Fe - Solubilní TRF receptor
Metabolismus Fe - TIBC - vaz. kapacita
Metabolismus Fe - Transferin SAT-TRF

12) Seritin

13) transfery

14) štítná žláza - TSH, FT4, FT3 a rT3


Přílohy:
doc1.docx [369.66 KiB]
726 krát


Naposledy upravil krasnagadgetka dne pát srp 17, 2018 1:02 am, celkově upraveno 4
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 06, 2018 8:48 am 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Máte problém s rovnováhou Zn/Cu, ale opačnou, než jsem čekal.
Poměr má být cca 8:1 a vy máte 47:1.

Máte deficit mědi.
Máte deficit hořčíku.
Máte totální deficit bóru, takže ikdyž tělu dodáte horčík, nedokáže ho skoro využít.
Máte značný deficit selenu, proto vám vychází špatně poměr jód/selen.

Nízká hladina kobaltu říká, že máte problém s B12, tj asi vám chybí, nebo tělo neumí využít vitamín B12, který dostává. Chtělo by to B12 a folát z krve.

Nechcete-li na krev, sežeňte si samotný B12 jako methylcobalamin, ne jako běžný cyanocobalamin, a otestujte jak na něj reagujete. Jezte vařenou (nebo spíš dušenou) zeleninu (tam je měď a spousta dalšího) a najděte si ve kterých potravinách je hodně mědi. Možná by stálo za to xzkusit nějakou dobu omezit lepek - bezlepková strava vyvolává deficit zinku a tím nadbytek mědi. K tomu možná můžete po malinkatých dávkách zkusit suplementovat měď - najděte si na internetu informace k deficitu mědi a co s tím. Problematiku deficitu mědi načtenou nemám.

Máte značný deficit niklu i stříbra, ale to netuším co má znamenat a zda to má smysl řešit.
Snad pan Jarda bude vědět víc.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 06, 2018 5:20 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Pokud spravíte B12 a budete občas přijímat nějaký vitamín C, tak by se vám mohlo začít spravovat i železo. Můžete zkusit občas zobnout něco jako https://www.myprotein.cz/sports-nutriti ... 14984.html

Je v tom železo, měď vitamíny A,C, B2, - uvidíte co to s vámi udělá, problematická je tam ta kyselina listová, ta vám může chybět, ale také vám může zamávat s psychikou, kdybyste jí měla nadbytek. Zobal bych tak každý třetí den, se železem se to nemá přehánět. Moudřejší, než já tvrdí, že když chybí železo, řešením není cpát se železem, ale opravit to ostatní.
Lepší, než výše uvedené pilulky, ale bude dát si každý den hrst Kustovnice čínské.

Pokud moc nesolíte (máte málo sodíku), tak zkuste místo čisté vody pít občas (dle chuti) vodu, kde si do skleničky (cca 250 ml) vhodíte cca 1 gram soli (1/4 čajové lžičky). Fyziologický roztok má té soli dvakrát tolik, takže se nebojte, že se přesolíte. Řiďte se chutí.

Nějakou dobu nesuplementujte zinek a nezobejte dýňová semínka - jsou mj. bohatá na zinek. A dejte si kvalitní černou čokoládu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 06, 2018 9:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
pefi píše:
Máte problém s rovnováhou Zn/Cu, ale opačnou, než jsem čekal.
Poměr má být cca 8:1 a vy máte 47:1.

Máte deficit mědi.
Máte deficit hořčíku.
Máte totální deficit bóru, takže ikdyž tělu dodáte horčík, nedokáže ho skoro využít.
Máte značný deficit selenu, proto vám vychází špatně poměr jód/selen.

Nízká hladina kobaltu říká, že máte problém s B12, tj asi vám chybí, nebo tělo neumí využít vitamín B12, který dostává. Chtělo by to B12 a folát z krve.

Nechcete-li na krev, sežeňte si samotný B12 jako methylcobalamin, ne jako běžný cyanocobalamin, a otestujte jak na něj reagujete. Jezte vařenou (nebo spíš dušenou) zeleninu (tam je měď a spousta dalšího) a najděte si ve kterých potravinách je hodně mědi. Možná by stálo za to xzkusit nějakou dobu omezit lepek - bezlepková strava vyvolává deficit zinku a tím nadbytek mědi. K tomu možná můžete po malinkatých dávkách zkusit suplementovat měď - najděte si na internetu informace k deficitu mědi a co s tím. Problematiku deficitu mědi načtenou nemám.

Máte značný deficit niklu i stříbra, ale to netuším co má znamenat a zda to má smysl řešit.
Snad pan Jarda bude vědět víc.

Tak vševědoucí také nejsem a zrovna nikl a stříbro jsem nijak do hloubky nezkoumal. Pokud si dobře vzpomínám tak stříbro hlavně z pohledu podpory imunity a o niklu jsem nenašel vůbec nic a jediné co vím že se tyto stopové prvky rovnají srovnáním hlavních minerálů.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 06, 2018 11:22 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Jarda píše:
Tak vševědoucí také nejsem a zrovna nikl a stříbro jsem nijak do hloubky nezkoumal. Pokud si dobře vzpomínám tak stříbro hlavně z pohledu podpory imunity a o niklu jsem nenašel vůbec nic a jediné co vím že se tyto stopové prvky rovnají srovnáním hlavních minerálů.



Zkoušela jsem najít něco ohledně toho stříbra a našla jsem toto:

Stříbro je stopovým prvkem nezbytným pro správné fungování lidského organismu. Působení již malého množství stříbra má profylaktickou, neboli ochrannou povahu, a pomáhá posilovat imunitní systém. Vlivem stárnutí dochází ke zhoršení schopnosti organismu asimilovat stříbro a s tím je spojená vyšší náchylnost ke vzniku různých druhů chorob v pokročilém věku. Stříbro je stopový prvek, který sehrává v lidském organismu velmi vážnou roli, např. má baktericidní účinky. Vyčerpání půdy v důsledku intenzifikace zemědělství způsobilo, že naše potrava již neobsahuje stříbro jako stopový prvek.

Na internetu píší, že koloidní stříbro je tím nejlepším a nejbezpečnějším způsobem doplnění tohoto chybějícího prvku v organismu, Koloidní stříbro působí na plísně, houby, bakterie i viry. Má silné antibakteriální a antiseptické účinky a před objevem antibiotik na bázi penicilínu bylo v minulosti hojně užíváno.

Co si o tom myslíte? Nebo jak jinak doplnit stříbro?

Další info o koloidním stříbru:
Koloidní stříbro jsou maličké částice a ionty metalického stříbra suspendované v deionizované vodě. Mají stejný elektrický náboj, takže se vzájemně odpuzují a jsou ve stálém pohybu. Proto lze říci, že koloidní stříbro je aktivní. Částice koloidního stříbra je možné pozorovat pouze elektronkovým mikroskopem. Čím menší jsou částice, tím bude roztok účinnější. Optimální velikost stříbrných částic je od 1,5 do 5 nm při koncentraci 10 mg stříbra na litr vody (10 ppm). Pro srovnání: viry mají velikost od 15 do 150 nm a bakterie od 350 do 1000 nm a jsou tedy podstatně větší než částice koloidního stříbra, které díky tomu mohou volně pronikat do nitra patogenů a podporovat léčebný proces. Je třeba zdůraznit, že lidské tělo vyplňují přirozené koloidní látky jako je krev, lymfa, nitrobuněčné tekutiny. Stříbro v koloidní formě má podobnou strukturu jako organické tekutiny, což je pro lidský organismus dobré, neboť se koloidní stříbro díky tomu snadno vstřebává. Mikroskopická velikost částic stříbra jim dokonce umožňuje pronikání z vlásečnic do každé živé buňky, v níž mohou urychlovat a podporovat léčebný proces na buněčné úrovni.
Ionty stříbra mají silný antibakteriální účinek již při nízkých koncentracích. Působí proti velkému počtu bakterií a plísní a slabě i proti virům. Ionty mikrostříbra totiž reagují s molekulami enzymů, které nevratně deaktivují. Tím se zabrání dalšímu buněčnému dělení, protože se nemůže replikovat genetická informace. Navíc se molekuly stříbra vážou i na polysacharidy a proteiny obsažené v buněčné membráně patogenních organismů, čímž je narušují.

Vynořují se lékařské důkazy:
Koloidní stříbro neexistuje, stříbrné sloučeniny sice zabíjejí baktérie, ale jsou také silně toxické i pro člověka, takže je coby antibakteriální prostředky namísto antibiotik používat nelze.
Rok 2006 kolidní stříbro zakázáno jako lék
Rok 2008 v ČR koloidní stříbro zakázáno jako potravinový doplněk
Rok 2010 zákaz koloidního stříbra pro vnitřní použití v celé EU

Máte se stříbrem někdo zkušenosti? Stejně ani nevím, jestli se dá ještě někde koupit.

Děkuji.


Naposledy upravil krasnagadgetka dne pát srp 17, 2018 12:27 am, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte srp 07, 2018 7:59 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Pane Jardo, ohledně té mědi a železa bych asi měla jít nejdříve na krev, zdali se mi neukládají v orgánech? Než do sebe začnu cpát měď? Koupila jsem si u Vás tu mitolipo měď, ale ještě jsem jí nezačla brát. Nemůže mít nějaké vedlejší účinky s antidepresivy - cipralexem?

Děkuji.

Tak určitě je vhodné to testovat, ale mitoměď se neukládá, tělo ji využije a za cca 8 hodin ji vymočíte. Na ty AD vliv podle mě nemá, ale herx nahodit může tedy nějaké negativní stavy je potřeba prostě vydržet.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte srp 07, 2018 11:41 am 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Ten, kdo má nadbytek mědi, má nadbytek toxické mědi (pokud si dobře vzpomínám, tak je to je trojmocná měď), ale současně s tím mnoho takových lidí má nedostatek biologicky dostupné mědi (dvojmocná měď ). Mužete mít proto mít deficit a nadbytek současně.

Mitoměď je pro mě zajímavá novinka. Každopádně to slabší balení (MitoActivator LDS – Bioaktivní měď pro začátečníky) obsahuje mědi poměrně málo, takže těžko si umím představit, že by mohlo uškodit.

Z dalších obsažených látek potenciál rozhodit vás může mít teoreticky niacin, pokud byste byla undermethylátor. Ale toho niacinu je tam tak malé množství (100x menší, než takové, které by mohlo reálně mít vliv na methylační cyklus), takže to taky absolutně nehrozí.

Mitoměď mě zaujala, jen ta cena není úplně příznivá, ale je to zatraceně zajímavé ...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte srp 07, 2018 2:06 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Jarda píše:
Tak určitě je vhodné to testovat, ale mitoměď se neukládá, tělo ji využije a za cca 8 hodin ji vymočíte. Na ty AD vliv podle mě nemá, ale herx nahodit může tedy nějaké negativní stavy je potřeba prostě vydržet.

Ještě se zeptám, když ji teď začnu brát, jestli pak neovlivní výsledky z krve? Jestli není lepší ještě s mitomědí počkat až po to testech? Neměla bych zároveň brát třeba ostropestřec? Zdali se při užívání mědi neuvolní do těla nějaká svinstva, která zatíží játra?
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte srp 07, 2018 2:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
[quote="krasnagadgetka":5wl5f5nt]Ještě se zeptám, když ji teď začnu brát, jestli pak neovlivní výsledky z krve? Jestli není lepší ještě s mitomědí počkat až po to testech? Neměla bych zároveň brát třeba ostropestřec? Zdali se při užívání mědi neuvolní do těla nějaká svinstva, která zatíží

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte srp 07, 2018 2:27 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
pefi píše:
Ten, kdo má nadbytek mědi, má nadbytek toxické mědi (pokud si dobře vzpomínám, tak je to je trojmocná měď), ale současně s tím mnoho takových lidí má nedostatek biologicky dostupné mědi (dvojmocná měď ). Mužete mít proto mít deficit a nadbytek současně.

Mitoměď je pro mě zajímavá novinka. Každopádně to slabší balení (MitoActivator LDS – Bioaktivní měď pro začátečníky) obsahuje mědi poměrně málo, takže těžko si umím představit, že by mohlo uškodit.

Z dalších obsažených látek potenciál rozhodit vás může mít teoreticky niacin, pokud byste byla undermethylátor. Ale toho niacinu je tam tak malé množství (100x menší, než takové, které by mohlo reálně mít vliv na methylační cyklus), takže to taky absolutně nehrozí.

Mitoměď mě zaujala, jen ta cena není úplně příznivá, ale je to zatraceně zajímavé ...

Jo ta cena se mi také úplně nelíbí. \":-D\" No to jsem ráda, že jsem se s Vámi mohla také podělit o nějaké info \":-D\" \":-D\" \":-D\"


Naposledy upravil krasnagadgetka dne úte srp 07, 2018 2:46 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte srp 07, 2018 2:29 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
[quote="Jarda":ikt707l5]Tak krev pochopitelně ovlivní to je přeci cílem, ale určitě ne za pár dní. Podpora jater je vhodná vždy a speciálně na těch AD by jste se o

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte srp 07, 2018 2:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
To ano, ale já chci přeci vědět, jak je na tom moje krev bez mitolipo mědi. Není herx nebezpečný, nemohu se otrávit?
Děkuji.

Tak si to otestujte před braním mitomědi a herx je sice nepříjemný, ale nebezpečný to asi zase ne, to už nevím co za kraviny by jste musela dělat, aby byl problém.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte srp 07, 2018 4:00 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Máte-li to pro začátečníky, nebál bych se. Máte-li rovnou měď pro pokročilé a bojíte-li se herxky, podpořte pár dní předem

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 345 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 23  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz