Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:20 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: V půlce života
PříspěvekNapsal: ned srp 02, 2009 7:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
zdravi píše:
Včera jsem ještě zkoušel zeleninové šťávy cca 3h, k tomu mandle a černý sezam. Mrkvová s celerem ještě jde, okurková je dost silná i samotná, takže té jsem dal jen 1/3 oproti předchozím a bramborová, no tak to jsem málem vyzvrátil. Takže tu jsem vylil. Ale může to být opravdu nekvalitními brambory. Brzy si budu moci nakopat doácí. Tak ještě porovnám. Okurky budu asi jíst raději strouhané, tak nemají tak silnou vůni a nejsou ani těžké, takže do 18h by to mělo být ok. Domnívám li se tedy vůbec správně, že tak z nich něco "potřebného dostanu"...

Kupodivu dnes ráno mě bolely nohy od kotníků ke kolenům víc než včera večer. Ale na druhou stranu malé klouby na rukou a ostatní nebolí. Asi se mi ten zánět stěhuje. Také mi je jasné, že nemůžu chtít ihned zázrak, když jsem se ještě před čtvrt rokem cpal sladkými pochutinami.

Dnes jsem ráno opět začal s ovocnou šťávou, ty jsou výborné a zdají se mi i účinné, minimálně z hlediska vitamínu C, na to jsem celkem citlivý a tak když je ho víc, kůže se ozve. Rozšířil jsem pomerančovou a k cca 0,2l z pomerančů jsem přidal cca 0,2l jablka, dále cca 0,05l broskví a 0,15l melounu s oranžovou dužinou. Těchto 0,6l jsem naředil s 0,3l vody. 3/4 jsem vypil ihned, zbytek jsem zkusil s jáhelnými pukanci, musli a trochou nějakých medových pukaných kukuřičných vloček o cca 15minut déle a bylo to výborné i to zasytilo. Ale nejsem si jistý jestli něco "živého" ty pukance, musli měli a tudíž jestli je to zdravé. Minimálně mi to dosud dávalo ale energii a i přes pocení asi z velkého tepla(občas na slunci) a té ovocné směsi jsem se cítil celkem "svěží". Jen kdyby ty bolesti zmizely úplně :/

Pokud se pokusím psa nezaujatě posoudit, tak on sežere skoro všechno \":)\" . Ale asi máte pravdu. Jsem už moc zhýčkaný solnými a cukernými pochutinami. Vždyť už taky nejsem nejmladší(alespoň se na svých 27 necítím) a nějaké zlozvyky se těžce napravují.

Člověk, který řeší chutě, není v takovém stavu, který je k vyřešení nemoci potřebný, teprve upřednostnění vlastního zdraví před chutěmi, je začátek cesty ke zdraví. To, co by Vám pomohlo, je okurková monodieta, kdy se jeden, ale často i několik dnů jedí pouze okurky a pije okurková šťáva, přičemž účinky této šťávy se dají velice zesílit šťávou z cibule, ale to nechutná ani mě, tak nevím zda Vám to mám vůbec doporučovat. Můžete si být jistý, že jakékoliv tepelně upravované obilí, ze kterého ty pukance jsou, Váš stav pouze zhoršuje a zbytečně se trápíte, ale to je bohužel docela normální, mnoho lidí si zpočátku nedokáže vybrat. Musíte si dokázat vybrat a jsou vlastně jenom dvě možnosti, jíst jak jsem zvyklý a trpět jak jsem zvyklý, nebo jíst jinak a netrpět. Sice Vám to možná nechutná, ale pokuste se nadřadit mozek nad své chutě a máte skoro jistotu, že budete bez potíží.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: V půlce života
PříspěvekNapsal: pon srp 03, 2009 10:28 am 
Offline

Registrován: pát črc 31, 2009 1:20 pm
Příspěvky: 19
Jarda píše:
Člověk, který řeší chutě, není v takovém stavu, který je k vyřešení nemoci potřebný, teprve upřednostnění vlastního zdraví před chutěmi, je začátek cesty ke zdraví. To, co by Vám pomohlo, je okurková monodieta, kdy se jeden, ale často i několik dnů jedí pouze okurky a pije okurková šťáva, přičemž účinky této šťávy se dají velice zesílit šťávou z cibule, ale to nechutná ani mě, tak nevím zda Vám to mám vůbec doporučovat. Můžete si být jistý, že jakékoliv tepelně upravované obilí, ze kterého ty pukance jsou, Váš stav pouze zhoršuje a zbytečně se trápíte, ale to je bohužel docela normální, mnoho lidí si zpočátku nedokáže vybrat. Musíte si dokázat vybrat a jsou vlastně jenom dvě možnosti, jíst jak jsem zvyklý a trpět jak jsem zvyklý, nebo jíst jinak a netrpět. Sice Vám to možná nechutná, ale pokuste se nadřadit mozek nad své chutě a máte skoro jistotu, že budete bez potíží.

Není to úplně tím, že bych byl zmlsaný a co mi nechutnalo, to nepozřel. Důvod u bramboru nebo pití samotné okurky byl ten, že bych šťávu ihned vyzvrátil. A to se domnívám, že takto tělo trápit by neprospělo.
Nemám problém sníst okurku v syrovém stavu, nebo nastrouhanou. Tak zkusím alespoň konzumaci v této podobě. Naši předkové taky asi běžně vše neodšťavňovali.

Jinak ještě bych měl uvést, že ve výsledcích z krve nebyl jen zvýšený CRP test, ale i hraniční kyselina močová(387..). Na ortopedii mě odkázali na revmatologii(tam jsem objednán ale až na září, stejně tak jako na imunologii, protože jsem byl za 2 měsíce 3x nemocen), že tyto problémy oni neřeší a že to mám systémové onemocnění. Do zprávy Dr. napsal zvýšené CRP, F/W, kyselina močová.

Takže na diagnozu co mi vlastně je, si ještě chvíli počkám...

Vlastně první problémy začaly loni v červnu, kdy jsem měl dlouhou virozu, později s teplotami a bolestmi kloubů, že jsem nemohl ani chodit a pochopil, jak se cítí důchodci. To trvalo cca 14dní. Poté jsem chodil s údajným zánětem pravého třísla na elektroléčbu. V srpnu přestalo bolet, ovšem za cca týden na to začalo bolet na levé straně. To se údajně zánět přenesl na druhou stranu. Někdy v prosinci mi bylo sděleno, že mám artrozu I. stupně v levém kyčli. V lednu na revmatologii sděleno že ne, že rentgenolog má přísnější kriteria a tudíž to je jen normální degenerace. Vyžádal jsem si kloubní přípravek. Od cca dubna mě v levém kyčli ani nebolelo a jen cca 2x do měsíce spíše při rychlejší chůzi píchalo. V půlce června jsem i po jednom pivu byl celý víkend nemocen s příznaky chřipky/virozy. Poté jsem byl na vyšetření krve, z kterého píšu tato zjištění...

Jinak už od poloviny června nejím tak jak jsem zvyklý a hodně jsem toho změnil. Cca od půlky května jsem totiž studoval zdravější styl života, ale kvůli dovolené jsem nechtěl experimentovat dokud ji neabsolvujeme.
Moc už z dřívějšího stravování nezbylo. Pouze závodní stravování a i zde jsem přestal jíst přesolené polévky z vývaru masa a kostí..
Udělal jsem myslím i tak velký kus cesty( i že jsem přešel k jáhlům nebo jiným věcem z obchodu zdravé výživy), nicméně není jednoduché ihned změnit stravování na úplně jiné způsob, které neznám. Musím se učit, učit mojí drahou polovičku co a jak k jídlu připravovat, co vlastně nakupovat a v jakém stavu. Třeba i ve zdravé výživě jen tak nezjistíte, jaké jáhly jsou mechanicky loupané(zelené).
Ještě aby ne, vždyť o peníze/byznys jde dnes až na prvním místě..

Tudíž mě ještě větší kus cesty čeká. A na internetu je miliarda postupů a teď je třeba to navíc zhodnotit tak, aby si člověk ještě víc neublížil.
I tyto stránky a forum se nelze naučit na zpamět ze dne na den a vybrat si tu "správnou cestu". Každý je jiný a stále platí, že co člověk to názor. Nikdo není jasnovidec a nikdo tudíž nemůže říci, že pravda je jen jedna.
Proto to není jednoduché. Ale myslím, že Vy to chápete a nejsem první ani poslední. Ale zase kdyby to bylo jednoduché, tak by to byla nuda \":)\"

Díky Vám za rady a tipy co mám dělat, sám už vím, že jsem rozhodně spoustu věcí dělal špatně. Snažím se to zlepšit.
Co se týče zdraví, obdivuji Dr. Walkera a jemu podobné, kteří byli schopní žít dlouho a kvalitně. Je to i jeden z mých snů a přání, moje drahá polovička na tom se zdravím taky není moc dobře..

A aby nezůstalo jen u slov, dneska jsem začal konzumovat okurku. Dám vědět jestli se něco děje...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: V půlce života
PříspěvekNapsal: pon srp 03, 2009 11:26 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
zdravi píše:
Není to úplně tím, že bych byl zmlsaný a co mi nechutnalo, to nepozřel. Důvod u bramboru nebo pití samotné okurky byl ten, že bych šťávu ihned vyzvrátil. A to se domnívám, že takto tělo trápit by neprospělo.
Nemám problém sníst okurku v syrovém stavu, nebo nastrouhanou. Tak zkusím alespoň konzumaci v této podobě. Naši předkové taky asi běžně vše neodšťavňovali.

Jinak ještě bych měl uvést, že ve výsledcích z krve nebyl jen zvýšený CRP test, ale i hraniční kyselina močová(387..). Na ortopedii mě odkázali na revmatologii(tam jsem objednán ale až na září, stejně tak jako na imunologii, protože jsem byl za 2 měsíce 3x nemocen), že tyto problémy oni neřeší a že to mám systémové onemocnění. Do zprávy Dr. napsal zvýšené CRP, F/W, kyselina močová.
Takže na diagnozu co mi vlastně je, si ještě chvíli počkám...
Vlastně první problémy začaly loni v červnu, kdy jsem měl dlouhou virozu, později s teplotami a bolestmi kloubů, že jsem nemohl ani chodit a pochopil, jak se cítí důchodci. To trvalo cca 14dní. Poté jsem chodil s údajným zánětem pravého třísla na elektroléčbu. V srpnu přestalo bolet, ovšem za cca týden na to začalo bolet na levé straně. To se údajně zánět přenesl na druhou stranu. Někdy v prosinci mi bylo sděleno, že mám artrozu I. stupně v levém kyčli. V lednu na revmatologii sděleno že ne, že rentgenolog má přísnější kriteria a tudíž to je jen normální degenerace. Vyžádal jsem si kloubní přípravek. Od cca dubna mě v levém kyčli ani nebolelo a jen cca 2x do měsíce spíše při rychlejší chůzi píchalo. V půlce června jsem i po jednom pivu byl celý víkend nemocen s příznaky chřipky/virozy. Poté jsem byl na vyšetření krve, z kterého píšu tato zjištění...

Jinak už od poloviny června nejím tak jak jsem zvyklý a hodně jsem toho změnil. Cca od půlky května jsem totiž studoval zdravější styl života, ale kvůli dovolené jsem nechtěl experimentovat dokud ji neabsolvujeme.
Moc už z dřívějšího stravování nezbylo. Pouze závodní stravování a i zde jsem přestal jíst přesolené polévky z vývaru masa a kostí..
Udělal jsem myslím i tak velký kus cesty( i že jsem přešel k jáhlům nebo jiným věcem z obchodu zdravé výživy), nicméně není jednoduché ihned změnit stravování na úplně jiné způsob, které neznám. Musím se učit, učit mojí drahou polovičku co a jak k jídlu připravovat, co vlastně nakupovat a v jakém stavu. Třeba i ve zdravé výživě jen tak nezjistíte, jaké jáhly jsou mechanicky loupané(zelené).
Ještě aby ne, vždyť o peníze/byznys jde dnes až na prvním místě..

Tudíž mě ještě větší kus cesty čeká. A na internetu je miliarda postupů a teď je třeba to navíc zhodnotit tak, aby si člověk ještě víc neublížil.
I tyto stránky a forum se nelze naučit na zpamět ze dne na den a vybrat si tu "správnou cestu". Každý je jiný a stále platí, že co člověk to názor. Nikdo není jasnovidec a nikdo tudíž nemůže říci, že pravda je jen jedna.
Proto to není jednoduché. Ale myslím, že Vy to chápete a nejsem první ani poslední. Ale zase kdyby to bylo jednoduché, tak by to byla nuda \":)\"

Díky Vám za rady a tipy co mám dělat, sám už vím, že jsem rozhodně spoustu věcí dělal špatně. Snažím se to zlepšit.
Co se týče zdraví, obdivuji Dr. Walkera a jemu podobné, kteří byli schopní žít dlouho a kvalitně. Je to i jeden z mých snů a přání, moje drahá polovička na tom se zdravím taky není moc dobře..

A aby nezůstalo jen u slov, dneska jsem začal konzumovat okurku. Dám vědět jestli se něco děje...

Máte pravdu, kdyby bylo vše jednoduché, tak by to mohl dělat každý blbec a to by zase neumožňovalo těm chytrým rozvíjet svoje znalosti, protože by k tomu prostě neměli žádný důvod. Evoluce by se zastavila a všichni by, s největší pravděpodobností, po nějaké době vymřeli.
Naprosto každý soudně uvažující člověk, může dělat to co Dr. Norman W. Walker a jediné co mu v tom brání, je blbost a lenost.
Vy se evidentně snažíte překonat sám sebe a to je cesta k úspěchu v jakékoliv oblasti, vlastní zdraví nevyjímaje.
Vyzkoušejte ještě pár dalších typů. Extrémně zvyšte přísun vitamínu B6, můžete jít krátkodobě až na 300 mg denně, část můžete získat ze slunečnicových semínek, kde je i vitamín E a další důležité látky. Také je důležitý zinek, můžete až 50 mg denně, kupte si zinek v chelátové vazbě a vždy na lačno, jak ráno tak večer dejte pilulku a kávovou lžičku dýňového oleje. Po celý den můžete navíc průběžně chroupat dýňová semínka, která jsou také plná zinku a mimo to mají mnoho dalších tělu prospěšných látek. Ostrá, ale účinná, je aplikace křenu a doporučuji si ho denně přistrouhat do jídla nějaké rozumné množství. Také šťáva z hlávkového zelí je velice dobrá na srovnání těchto potíží. Je opravdu mnoho možností, ale je to téma na mnohahodinový hovor, takto se ty informace přenést nedají. Nalezení cesty a navození ztracené rovnováhy imunitního systému, znamená pochopení a dodržování více souvislostí, nezbytně nutných k udržení stabilního zdraví. V tomto Vám samozřejmě mohu být nápomocen a formou osobní konzultace Vás seznámit se vším, co je třeba dodržovat, pro odstranění potíží a zachování stálého zdraví. V případě zájmu o schůzku, mi zavolejte na telefon uvedený na stránkách vpravo, pod mojí fotografií a domluvíme se na termínu schůzky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: V půlce života
PříspěvekNapsal: stř srp 05, 2009 11:28 am 
Offline

Registrován: pát črc 31, 2009 1:20 pm
Příspěvky: 19
2 předchozí dny jsem jedl k s nídani a večeři okurku. K obědu vařenou podnikovou stravu a ke svačině jsem si včera dal namočené vl. ořechy, černý sezam, mandle a dýňová semínka.

Dnes jsem od rána jedl pouze okurku. Asi je na nějaké výsledky brzy, ale u mě se pořád něco děje.
Bolest v levé noze ubývá. Zato se mě poslední 2 dny hodně zhoršila bolest v kříži, včera mi moje drahá polovička namazala záda Algifen mastí a na noc jsem si vzal Paralen 500.

Dneska se navíc okolo 10h objevilo to co jsem poprvé zaznamenal před cca měsícem. Po léku Diclofenac bolesti ustoupily, ale druhý a hlavně třetí den jsem měl problémy s polykáním od sevřeneho krku, sucho v puse a drsný trpký pocit na rtech a patre. Projevilo se to jak dopoledne, tak večer a proto jsem tyto prášky vysadil. Tenkrát jsem už uvažoval, že pojedu na pohotovost, ale vydržel jsem to a druhý den bylo líp, tak jsem to dál neřešil, pouze oznámil doktorce. Ještě cca 2 týdny mě pálela žáha, přesto, že beru ráno na lačno Helicid kvůli kýle svěrače žaludku.

Už nevím co se to se mnou děje. Nenapadá Vás něco?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: V půlce života
PříspěvekNapsal: stř srp 05, 2009 7:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
zdravi píše:
2 předchozí dny jsem jedl k s nídani a večeři okurku. K obědu vařenou podnikovou stravu a ke svačině jsem si včera dal namočené vl. ořechy, černý sezam, mandle a dýňová semínka.

Dnes jsem od rána jedl pouze okurku. Asi je na nějaké výsledky brzy, ale u mě se pořád něco děje.
Bolest v levé noze ubývá. Zato se mě poslední 2 dny hodně zhoršila bolest v kříži, včera mi moje drahá polovička namazala záda Algifen mastí a na noc jsem si vzal Paralen 500.

Dneska se navíc okolo 10h objevilo to co jsem poprvé zaznamenal před cca měsícem. Po léku Diclofenac bolesti ustoupily, ale druhý a hlavně třetí den jsem měl problémy s polykáním od sevřeneho krku, sucho v puse a drsný trpký pocit na rtech a patre. Projevilo se to jak dopoledne, tak večer a proto jsem tyto prášky vysadil. Tenkrát jsem už uvažoval, že pojedu na pohotovost, ale vydržel jsem to a druhý den bylo líp, tak jsem to dál neřešil, pouze oznámil doktorce. Ještě cca 2 týdny mě pálela žáha, přesto, že beru ráno na lačno Helicid kvůli kýle svěrače žaludku.

Už nevím co se to se mnou děje. Nenapadá Vás něco?

Představte si Vaše tělo jako nádrž na kyselinu, která má kontrolní čidlo a vždy když začne cokoliv bolet, musí si člověk uvědomit, že jde o rozsvícení varovné kontrolky, která signalizuje horní hranici naplnění a dál dolévat nemá žádný význam. Jediná léčba je kyselinu vylít pod limitní hranici a přitom každá kyselinotvorná strava, kterou jídlo ze závodky nepochybně představuje a také jakýkoliv prášek, proti čemukoliv, představuje pouze další kyselinu, kterou se snažíte do té plné nádrže nalít. Vaše tkáně potom zcela logicky trpí, protože se buňky koupou v kyselině a to je zabíjí. Čím více uberete, tím spíše se problém odstraní, rozhodně bych na nic nečekal a začal to řešit co nejdříve.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: V půlce života
PříspěvekNapsal: čtv srp 06, 2009 10:03 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
Nyní v zimním období je čerstvý špenát těžko dostupný a také je zbytečně drahý, ale dobře funguje i špenát mražený do formy vajíček, od firmy Bonduelle v balení 450 g za cca 25,- kč, krájený a porcovaný. Je to výhodné na rozmrazování a použijete vždy jedno, až tři vajíčka do jídla, bez jakékoliv další úpravy.

Myslel som, ze ten spenat je len lisovany, ale podla tohto clanku vyzera ze je tepelne upraveny, bohuzial
http://zena.atlas.sk/pepek-namornik-a-s ... 32499.html
o tepelne upravenom spenate som pocul vela negativ. Myslite, ze pravidelna konzumacia takehoto spenatu, napriklad v zime, bude mat viac pozitivnych ucinkov ako negativ?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: V půlce života
PříspěvekNapsal: čtv srp 06, 2009 7:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Myslel som, ze ten spenat je len lisovany, ale podla tohto clanku vyzera ze je tepelne upraveny, bohuzial
http://zena.atlas.sk/pepek-namornik-a-s ... 32499.html
o tepelne upravenom spenate som pocul vela negativ. Myslite, ze pravidelna konzumacia takehoto spenatu, napriklad v zime, bude mat viac pozitivnych ucinkov ako negativ?

Dnes se stejně od výrobce nikdy přesně nedozvíte, co s tou potravinou vlastně provádí a proto doporučuji se vyhýbat pokud možno všemu, na co sáhne potravinářský průmysl. Snažím se vždy na obalu najít, porcovaný mražený, tepelně neupravený, či nepředvařený, ale co je pravda, to opravdu netuším. Beru to jako nutné zlo, pokud čerstvý není v zimě k dispozici.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: V půlce života
PříspěvekNapsal: pát srp 07, 2009 12:25 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
Dnes se stejně od výrobce nikdy přesně nedozvíte, co s tou potravinou vlastně provádí a proto doporučuji se vyhýbat pokud možno všemu, na co sáhne potravinářský průmysl.


To je teda pravda, citam knizku Sokujici pravda o potravinach, a podla informacii v nej obsiahnutych je to katastrofa. No i tak je pravda, ze v malom mnozstve si na niecom pochutnat nieje zas pre telo taka katastrofa, ja mam napriklad rad bio celozrnne spaldove cestoviny. \":-)\" S tym spenatom by isli celkom dokopy.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: V půlce života
PříspěvekNapsal: stř srp 19, 2009 12:57 pm 
Offline

Registrován: pát črc 31, 2009 1:20 pm
Příspěvky: 19
Tak jsem absolvoval sjíždění Vltavy, kde zdravá strava pokulhávala, ale i tak jsem se držel alespon ranního a večerního ovocného nebo zeleninového jídla. Přesto těch cca 50% nezdravé stravy opět lehce nastartovalo mé bolesti.
Uvidím jak se toho zase rychle zbavím...
Ale hlavně jsem se chtěl zeptat na upřesnění konzumace Papaya ovoce. 1/6 plodu i se šlupkou nastrouhat?
Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: V půlce života
PříspěvekNapsal: ned lis 15, 2009 1:22 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
zdravi píše:
Tak jsem absolvoval sjíždění Vltavy, kde zdravá strava pokulhávala, ale i tak jsem se držel alespon ranního a večerního ovocného nebo zeleninového jídla. Přesto těch cca 50% nezdravé stravy opět lehce nastartovalo mé bolesti.
Uvidím jak se toho zase rychle zbavím...
Ale hlavně jsem se chtěl zeptat na upřesnění konzumace Papaya ovoce. 1/6 plodu i se šlupkou nastrouhat?
Díky.

Nejzdravější je tvrdá, zelená, se slupkou a semínky. Není to zrovna ideálně chutné a já sám jsem ji z tohoto důvodu nikdy přímo nejedl, protože mi to krajně nechutná. Vždy potřebnou část proženu odšťavňovačem a šťávu vypiji ve směsi s jinými šťávami, což se mi zdá přijatelnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: V půlce života
PříspěvekNapsal: pon lis 16, 2009 7:49 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 12, 2009 9:44 pm
Příspěvky: 13
Dobrý večer, ozývám se po 14 ti dnech návštěvy u Vás.Začnu stravou, ráno šťávy, dopoledne salát ovocný ale spíše jednotlivé ovoce v práci při práci-jablka,hrušky,pomeranče,banány,víno.Když jsou chutě tak mandle, rozinky.Odpoledne spíš zelenina,zeleninové saláty.Vypiji 3l vody s citronem.Tato zatím z vodovodu,osmózu mi mé okolí není schopno dát do provozu a tak hodlám oslovit pána,který má u Vás reklamu na prodej osmózy, zda by pomohl.Klystýrku mám doma krátce, není jednoduché něco takového sehnat, a tak se chystám zítra uvést do provozu.Absolvováno několik pokusů o ranní očistu žaludku,nejsem zvracecí typ, jde to ztuha, pokud jde ven polovina vody, je to úspěch a akce na půl hodiny.Ale cvičení dělá mistra a určitě se začne dařit.Právě zítra jsem chtěla opět zkusit šankaprakšalánu-co kdyby se zadařilo, ale chytla jsem rýmu,tak odkládám.Defekace minimálně dvakrát denně,jím srtrouhanou mrkev a také špenát-ten pouze samotný nebo se syrovým vejcem.Kupuji si normální mrazený protlak, to snad nevadí,a nějak se mi nedaří ho vmísit do nějakého zel. salátu, kdyžtak poraďte.Jednu neřest si dopřávám asi obden a to jsou pouze ve vodě vařené žampiony, okmínované, trocha soli.Žampiony miluji,že by mě to táhlo k vitaminu D? Já vím,mám jíst syrovou hlívu, ale není te´t k dostání,jedině když někdo z rodiny přiveze z náruče velkoměsta.Vitamin C při dávce 10g denně - neustálé běhání na záchod, celkově dost blbě, téměř náběh na migrénu.Teť beru 7g denně a gut.Jak dlouho mám užívat všechny ty vitaminy, než se tělo vycistí? Ještě chci říci. pokud umožní situace, napustím večer vanu, dám kilo i více soli, hodně teplou vodu..krásně se potom spí.Bolest v kloubech zatím samozřejmě neustupuje, spíš se objevují nová místa.OČI NEPÁLÍ! Psychicky je mi velmi fajn,myslím, že zmizely zbytečné obavy, spíš mám zlost na své blízké okolí, že je neschopné.. \":D\" .Jo a pokud neustále nepiji, bolí mě ledviny.a též se mi zdá, že více sucho v puse než před tím.Dotazy na Vás: mohu jíst tvaroh s lněným olejem i další pochoutky popsané v materiálu o lnu,nebude mě to zahleńovat? Kdy jíst dýńový olej , nebo i lněný samotný, po jídle? Jak nejlépe zpracovat rakytník řešetlákový, na zahradě velká úroda, džem asi není to nejlepší? Máte nějaký tip na salát z kysaného zelí? Múže se v rozumném množství používat himalájská sůl? Chutnají mi datle,fíky, nepůsobí nyní kyselinotvorně, podobně jako med, než se tělo vyčistí? Můžete mi napsat, co si mám přečíst za knížky? Jardo, velice děkuji a upřímně Vás zdravím.Šárka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: V půlce života
PříspěvekNapsal: pon lis 16, 2009 9:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
radost píše:
Dobrý večer, ozývám se po 14 ti dnech návštěvy u Vás.Začnu stravou, ráno šťávy, dopoledne salát ovocný ale spíše jednotlivé ovoce v práci při práci-jablka,hrušky,pomeranče,banány,víno.Když jsou chutě tak mandle, rozinky.Odpoledne spíš zelenina,zeleninové saláty.Vypiji 3l vody s citronem.Tato zatím z vodovodu,osmózu mi mé okolí není schopno dát do provozu a tak hodlám oslovit pána,který má u Vás reklamu na prodej osmózy, zda by pomohl.Klystýrku mám doma krátce, není jednoduché něco takového sehnat, a tak se chystám zítra uvést do provozu.Absolvováno několik pokusů o ranní očistu žaludku,nejsem zvracecí typ, jde to ztuha, pokud jde ven polovina vody, je to úspěch a akce na půl hodiny.Ale cvičení dělá mistra a určitě se začne dařit.Právě zítra jsem chtěla opět zkusit šankaprakšalánu-co kdyby se zadařilo, ale chytla jsem rýmu,tak odkládám.Defekace minimálně dvakrát denně,jím srtrouhanou mrkev a také špenát-ten pouze samotný nebo se syrovým vejcem.Kupuji si normální mrazený protlak, to snad nevadí,a nějak se mi nedaří ho vmísit do nějakého zel. salátu, kdyžtak poraďte.Jednu neřest si dopřávám asi obden a to jsou pouze ve vodě vařené žampiony, okmínované, trocha soli.Žampiony miluji,že by mě to táhlo k vitaminu D? Já vím,mám jíst syrovou hlívu, ale není te´t k dostání,jedině když někdo z rodiny přiveze z náruče velkoměsta.Vitamin C při dávce 10g denně - neustálé běhání na záchod, celkově dost blbě, téměř náběh na migrénu.Teť beru 7g denně a gut.Jak dlouho mám užívat všechny ty vitaminy, než se tělo vycistí? Ještě chci říci. pokud umožní situace, napustím večer vanu, dám kilo i více soli, hodně teplou vodu..krásně se potom spí.Bolest v kloubech zatím samozřejmě neustupuje, spíš se objevují nová místa.OČI NEPÁLÍ! Psychicky je mi velmi fajn,myslím, že zmizely zbytečné obavy, spíš mám zlost na své blízké okolí, že je neschopné.. \":D\" .Jo a pokud neustále nepiji, bolí mě ledviny.a též se mi zdá, že více sucho v puse než před tím.Dotazy na Vás: mohu jíst tvaroh s lněným olejem i další pochoutky popsané v materiálu o lnu,nebude mě to zahleńovat? Kdy jíst dýńový olej , nebo i lněný samotný, po jídle? Jak nejlépe zpracovat rakytník řešetlákový, na zahradě velká úroda, džem asi není to nejlepší? Máte nějaký tip na salát z kysaného zelí? Múže se v rozumném množství používat himalájská sůl? Chutnají mi datle,fíky, nepůsobí nyní kyselinotvorně, podobně jako med, než se tělo vyčistí? Můžete mi napsat, co si mám přečíst za knížky? Jardo, velice děkuji a upřímně Vás zdravím.Šárka

Ta očista žaludku je dobrý začátek, doporučuji pokračovat a vydržet. Co se týká toho nachlazení, jde o jednoznačný důsledek zahlenění organismu, kde přátelské bakterie se snaží prostě odstranit hlen z těla, ale v tomto případě nám to docela vadí. Pokud se týká špenátu, tak dávejte hlavně pozor na to, aby nešlo o předvařenou variantu. To je z hlediska trávení celkem k ničemu a navíc ještě může ničit ledviny, což teda rozhodně dobré není. Já špenát přidávám prakticky do libovolného zeleninového salátu a chuťově s tím není žádný problém. Neexistuje žádná konkrétní, úplně ideální kombinace, já řeším většinou nějaké léčebné vlastnosti, je to tedy spíše otázkou vašich chutí. Ty vařené žampiony nijak nevadí, ale samozřejmě syrová hlíva by byla určitě lepší. S vitamínama zatím vydržte minimálně přes chřipkové období, nemusíte nezbytně nutně chytit vepřovou chřipkou jenom kvůli tomu, že ušetříte pár korun za vitamíny. Ty koupele místo soli vyzkoušejte v MMS a myslím si, že budete překvapená o co to bude lepší než ta sůl. K těm ledvinám a suchu v puse, bych potřeboval alespoň nějaké údaje o hodnotách pH moče v průběhu dne, jinak z toho nemám co vydedukovat, ale pokud byste byla příliš vysoko s pH, tak to vlastně může způsobovat krátkodobá alkalóza. Přímo při návštěvě u mě jsem vám říkal, že ten tvaroh ne, že jíst můžete, ale dokonce musíte, je to zdroj Omega 3 mastných kyselin, které velmi dobře regulují zánětlivé procesy v těle, což je přesně váš případ, který potřebujete řešit. Dýňový olej je nejvhodnější do ranního ovocného salátu, chutná velice dobře a pokud budete jíst sirnou patlanici, tak již samotný lněný olej nepoužívejte. Rakytník řešetlákový jsem nikdy v životě nezkoušel nijak zpracovat, takže čistě osobní názor, já bych si ho prostě zmrazil abych ho mohl v zimě v případě potřeby použít. Kyselé zelí přidávám prakticky do každého zeleninového salátu, nějaké speciální kombinace nepoužívám, vždy to, co mi padne pod ruku. Co se týká himálajské soli, tak v materiálu o jídle, jsem vám přímo ukazoval odstavec Solanka, kde je popsán postup, jakým způsobem by se měla himálajská sůl v roztoku užívat. Datle a fíky jsou vysoce zásadotvorné, což se ovšem o medu již tvrdit nedá. Pokud se týká literatury, je nesmírná spousta témat o kterých byste si mohla číst. Vyberu tedy jakousi ucelenou variantu, kterou představuje kniha J. Cingroš: Sám sobě doktorem. Další možné varianty jsou od autorů Janča, Červený, Walker, Malachov, Armstrong, Partyková a další.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: V půlce života
PříspěvekNapsal: ned lis 22, 2009 10:05 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 12, 2009 9:44 pm
Příspěvky: 13
dobrý večer, sirná patlanice mi moc nechutná, nejpřijatelnější je pro mě s medem, tak snad to není na závadu, nerada bych si k tomu dělala nějaký trvalý odpor.pH moči přez den je někde kolem 5,5, tak nevím, zda sucho v ústech s tím souvisí, snažím se vypozorovat i jiné souvislosti, ale na nic nepřicházím.Dnes v noci bylo naprosto nesnesitelné, je to asi blbost, ale zdá se mi, že čím víc piji, tím větší sucho.Místo volna na 17. listopadu, kdy jsem měla v plánu šankhaprakšalánu, jsem skončila na 14 hod. v práci.Pila jsem vodu s citronem či pomerančem,jen trochu ovoce a unaveným kolegům se mohu jen usmívat.Klouby bolí , pro MMS jsem zatím neměla možnost jet. Díky, Šárka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: V půlce života
PříspěvekNapsal: pon lis 23, 2009 10:30 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
radost píše:
dobrý večer, sirná patlanice mi moc nechutná, nejpřijatelnější je pro mě s medem, tak snad to není na závadu, nerada bych si k tomu dělala nějaký trvalý odpor.pH moči přez den je někde kolem 5,5, tak nevím, zda sucho v ústech s tím souvisí, snažím se vypozorovat i jiné souvislosti, ale na nic nepřicházím.Dnes v noci bylo naprosto nesnesitelné, je to asi blbost, ale zdá se mi, že čím víc piji, tím větší sucho.Místo volna na 17. listopadu, kdy jsem měla v plánu šankhaprakšalánu, jsem skončila na 14 hod. v práci.Pila jsem vodu s citronem či pomerančem,jen trochu ovoce a unaveným kolegům se mohu jen usmívat.Klouby bolí , pro MMS jsem zatím neměla možnost jet. Díky, Šárka

Tak ji zkuste vyrobit z jogurtu místo z tvarohu, jinak v tom není problém. Větší problém je to nízké pH moče a to sucho v ústech s tím určitě souviset může, protože acidóza vás zahušťuje a sliny se pak tvoří obtížně, nebo vůbec. Doporučuji to pH zlomit násilím pomocí jedlé sody. Sodu si vyrobte tak, že 8-10 g prášku rozmícháte do 0,5 litru vlažné vody, cca tělové teploty a vypijete. To upraví pH téměř okamžitě, ale ne trvale a jde to použít pouze několikrát, jinak to může vadit ledvinám. Podobně funguje prášek Alkala N, který si můžete koupit v lékárně a používat dle návodu, ale také ne dlouhodobě. Jak se to pH překlopí, tak se to snažte udržet šťávama, třeba okurkovou a hodně pít minimálně 3 litry denně. Mělo by to okamžitě zabrat na většinu vašich potíží.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: V půlce života
PříspěvekNapsal: stř lis 25, 2009 12:09 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
Sodu si vyrobte tak, že 8-10 g prášku rozmícháte do 0,5 litru vlažné vody, cca tělové teploty a vypijete. To upraví pH téměř okamžitě, ale ne trvale a jde to použít pouze několikrát, jinak to může vadit ledvinám.

Kolkokrat myslite pod pojmom nekolikkrat? Alebo je to u kazdeho ine, a mal by sledovat vlastne ladviny?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz