Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv dub 18, 2024 9:36 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ANTIBIOTIKA
PříspěvekNapsal: pon říj 29, 2012 8:57 pm 
Offline

Registrován: stř dub 18, 2012 10:41 pm
Příspěvky: 37
Dobry den, 12.10. musim na operaci s moudrakem, je zaklineny a tvori se mi tam neustale infekce. Budou ho muset rozrezat, vytahnout a pak zasit, bude to pry trvat mozna i hodinu. Pak mi chteji dat antibiotika. Strasne moc bych se jich chtela vyvarovat. Nechci je zacit brat, ale samorzejme nechci dostat infekci.
Je nejaka alternativa mimo antibiotiks? Verim, ze ano. Klidne udelam urinoterapii, pust, cokoliv, hlavne ne antibiotika. Momentalne ci cistim streva, jelikoz jsem mela cely zivot zacpu, plus brala casto antibiotka a dodavam laktiky a nechci si to zase pokazit antibiotikama. Prosim poradte. Dekuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANTIBIOTIKA
PříspěvekNapsal: úte říj 30, 2012 12:49 am 
Offline

Registrován: stř srp 04, 2010 12:31 am
Příspěvky: 153
Petra321 píše:
Dobry den, 12.10. musim na operaci s moudrakem, je zaklineny a tvori se mi tam neustale infekce. Budou ho muset rozrezat, vytahnout a pak zasit, bude to pry trvat mozna i hodinu. Pak mi chteji dat antibiotika. Strasne moc bych se jich chtela vyvarovat. Nechci je zacit brat, ale samorzejme nechci dostat infekci.
Je nejaka alternativa mimo antibiotiks? Verim, ze ano. Klidne udelam urinoterapii, pust, cokoliv, hlavne ne antibiotika. Momentalne ci cistim streva, jelikoz jsem mela cely zivot zacpu, plus brala casto antibiotka a dodavam laktiky a nechci si to zase pokazit antibiotikama. Prosim poradte. Dekuji.

Že v takových případech se dělá resekce, příp. se tam pro odtok hnisu dá drén a pod. je běžné. Doktor, který nasadí ATB tam, kde to nemá vůbec žádné opodstatnění, je vůl (a pacient který to přijme hlupák).Předpokládám, že si z nás neděláte dobrý den a ten datum je překlep.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANTIBIOTIKA
PříspěvekNapsal: úte říj 30, 2012 10:26 am 
Offline

Registrován: stř dub 18, 2012 10:41 pm
Příspěvky: 37
pecador píše:
Že v takových případech se dělá resekce, příp. se tam pro odtok hnisu dá drén a pod. je běžné. Doktor, který nasadí ATB tam, kde to nemá vůbec žádné opodstatnění, je vůl (a pacient který to přijme hlupák).Předpokládám, že si z nás neděláte dobrý den a ten datum je překlep.

Samozrejme ze je to preklep \":D\", pardon. Je to 12.11. Jelikoz to berou jako "velkou" operaci, jelikoz moudrak je zaklineny, je mozna infekce a proto chteji dat radeji antibiotika. Ja vim, ze infekce je mozna u jakekoliv operace a siti, zvlaste v puse, ale radeji bych tomu predesla nejakym pustem, na coz se prave mou prvni zpravou ptam.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANTIBIOTIKA
PříspěvekNapsal: pát lis 02, 2012 4:55 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
pecador píše:
Že v takových případech se dělá resekce, příp. se tam pro odtok hnisu dá drén a pod. je běžné. Doktor, který nasadí ATB tam, kde to nemá vůbec žádné opodstatnění, je vůl (a pacient který to přijme hlupák).Předpokládám, že si z nás neděláte dobrý den a ten datum je překlep.

Manželka je odmítla po stejné operaci, na moje doporučení, a udělala se jí hodně škaredá vyrážka streptokokového původu na tváři. Později ty ATB stejně musela vzít a spustilo jí to candidu, kterou potom dávala dohromady rok. Ne všechno je tak jednoznačné jak se zdá.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANTIBIOTIKA
PříspěvekNapsal: ned lis 18, 2012 10:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Petra321 píše:
Dobry den, 12.10. musim na operaci s moudrakem, je zaklineny a tvori se mi tam neustale infekce. Budou ho muset rozrezat, vytahnout a pak zasit, bude to pry trvat mozna i hodinu. Pak mi chteji dat antibiotika. Strasne moc bych se jich chtela vyvarovat. Nechci je zacit brat, ale samorzejme nechci dostat infekci.
Je nejaka alternativa mimo antibiotiks? Verim, ze ano. Klidne udelam urinoterapii, pust, cokoliv, hlavne ne antibiotika. Momentalne ci cistim streva, jelikoz jsem mela cely zivot zacpu, plus brala casto antibiotka a dodavam laktiky a nechci si to zase pokazit antibiotikama. Prosim poradte. Dekuji.

To se těžko radí, pokud máte silnou imunitu, je pochopitelně blbost je brát, nicméně kdo ji má dnes v pořádku. Čistě teoreticky by ránu měl dokázat udržet sterilní kostival, nebo hřebíček žvýkaný v ústech, případně pravidelné výplachy rány lichořeřišnicí a tu můžete ve velkém i pít. Výborné je také koloidní stříbro, nicméně to již neumožní nasadit antibiotika, protože stříbro je likviduje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANTIBIOTIKA
PříspěvekNapsal: úte lis 20, 2012 2:11 pm 
Offline

Registrován: stř dub 18, 2012 10:41 pm
Příspěvky: 37
Tak mi vrtali do kosti, nakonec zub vypacili, sesili a riskla jsem to a antibiotika nebrala, ani zadne prasky na bolest. Mazala jsem ranu zvenci domaci konopnou masti a kloktala hymalajskou soli a urinou. Rana se zahojila jako nic, tak jsem strasne rada, ze sjem se vyvarovala antibiotikum \":)\"))). Kazopadne diky moc vem za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANTIBIOTIKA
PříspěvekNapsal: sob pro 01, 2012 10:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Petra321 píše:
Tak mi vrtali do kosti, nakonec zub vypacili, sesili a riskla jsem to a antibiotika nebrala, ani zadne prasky na bolest. Mazala jsem ranu zvenci domaci konopnou masti a kloktala hymalajskou soli a urinou. Rana se zahojila jako nic, tak jsem strasne rada, ze sjem se vyvarovala antibiotikum \":)\"))). Kazopadne diky moc vem za rady.

Tak vidíte, ona ta antibiotika jsou sice silné zaklínadlo, ale samospásná určitě nejsou a jak vidno to jde docela dobře i bez nich.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANTIBIOTIKA
PříspěvekNapsal: pát bře 21, 2014 7:50 pm 
Offline

Registrován: pát črc 06, 2012 12:47 pm
Příspěvky: 20
Dobrý den,

chci se podělit o svou zkušenost s antibiotiky. Před 2ma týdny jsem skončil na pohotovosti - urologie. Akutní zánět močového měchýře (zřejmě)...bolest při močení, krev v moči. Přes své názory jsem nafasoval antibiotika a 10 dní je 2x denně dle předpisu užíval...cca po 1 dni jsem byl už bez potíží...ale teď to hlavní. Během užívání antibiotik jsem měl stolici pravidelnou, bohatou a předpisovou, co se týče tuhosti i barvy. Dokonce jsem během asi 3 dní chodil na wc cca 3-4x denně a nechápal jsem, kde se to všechno ve mně bere. Bylo toho cca 2-3x než obvykle za 1 den. Teď cca po týdnu od dobrání antibiotik mám stolice podstatně méně a kvalita je horší. V čem může vězet zakopaný pes??? Pro dokreslení můj jídelníček: ráno urina, voda s citronem, posléze pak ranní smoothie (jablko, banán, 2 lžíce semen, lžíce ln. oleje, salátové listy, kopřivové listy), oběd čítá mrkvový salát s lžící semen, nakl. kamutu, oliv. olej, dále vařené bezl. pseudoobil. s nakl. luštěninami s kokos. olejem, pár různých máčených ořechů, odp. svačina 1 jablko, trochu semínek, pár rozinek, večer pak velký zel. salát s olejem, rostl., či živočiš. bílkovina duš. zeleninou a olejem. Ano, není toho mále, ale dost se hýbu, takže tak akorát, nepřejídám se \":)\" Závěrem to spláchnu před spaním šťávou ze zelí a mrkve. Nedovedu si tu změnu v defekaci vysvětlit. Máte někdo nějaký tip??????

Díky M.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANTIBIOTIKA
PříspěvekNapsal: ned kvě 04, 2014 12:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Moravak píše:
Dobrý den,

chci se podělit o svou zkušenost s antibiotiky. Před 2ma týdny jsem skončil na pohotovosti - urologie. Akutní zánět močového měchýře (zřejmě)...bolest při močení, krev v moči. Přes své názory jsem nafasoval antibiotika a 10 dní je 2x denně dle předpisu užíval...cca po 1 dni jsem byl už bez potíží...ale teď to hlavní. Během užívání antibiotik jsem měl stolici pravidelnou, bohatou a předpisovou, co se týče tuhosti i barvy. Dokonce jsem během asi 3 dní chodil na wc cca 3-4x denně a nechápal jsem, kde se to všechno ve mně bere. Bylo toho cca 2-3x než obvykle za 1 den. Teď cca po týdnu od dobrání antibiotik mám stolice podstatně méně a kvalita je horší. V čem může vězet zakopaný pes??? Pro dokreslení můj jídelníček: ráno urina, voda s citronem, posléze pak ranní smoothie (jablko, banán, 2 lžíce semen, lžíce ln. oleje, salátové listy, kopřivové listy), oběd čítá mrkvový salát s lžící semen, nakl. kamutu, oliv. olej, dále vařené bezl. pseudoobil. s nakl. luštěninami s kokos. olejem, pár různých máčených ořechů, odp. svačina 1 jablko, trochu semínek, pár rozinek, večer pak velký zel. salát s olejem, rostl., či živočiš. bílkovina duš. zeleninou a olejem. Ano, není toho mále, ale dost se hýbu, takže tak akorát, nepřejídám se \":)\" Závěrem to spláchnu před spaním šťávou ze zelí a mrkve. Nedovedu si tu změnu v defekaci vysvětlit. Máte někdo nějaký tip??????

Díky M.

Antibiotika vymlátí ve střevě zpravidla naprosto všechno, tedy jak dobré, tak špatné bakterie, což mají i v názvu anti bios-proti životu. Na jednu stranu docela výhoda, na druhou velká nevýhoda, protože nikdo netuší, co se pak jako první kolonizuje na uvolněných pozicích ve střevě. Čistě teoreticky jste měl namnožené ve střevě nějaké šmejdy, těm jste antibiotiky způsobil problém a stolice je chvilku lepší, ale nyní se stav mikroflóry patrně normalizuje a zase máte problém vy. Chtělo to po ukončení antibiotik masivně podpořit laktobacily, což by patrně přineslo žádané výsledky. Vyzkoušejte i tak dodat ve velkém laktíky, možná se ještě dokážou uchytit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANTIBIOTIKA
PříspěvekNapsal: pon kvě 18, 2015 6:51 pm 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 11:31 am
Příspěvky: 72
Jarda píše:
Petra321 píše:
Dobry den, 12.10. musim na operaci s moudrakem, je zaklineny a tvori se mi tam neustale infekce. Budou ho muset rozrezat, vytahnout a pak zasit, bude to pry trvat mozna i hodinu. Pak mi chteji dat antibiotika. Strasne moc bych se jich chtela vyvarovat. Nechci je zacit brat, ale samorzejme nechci dostat infekci.
Je nejaka alternativa mimo antibiotiks? Verim, ze ano. Klidne udelam urinoterapii, pust, cokoliv, hlavne ne antibiotika. Momentalne ci cistim streva, jelikoz jsem mela cely zivot zacpu, plus brala casto antibiotka a dodavam laktiky a nechci si to zase pokazit antibiotikama. Prosim poradte. Dekuji.
To se těžko radí, pokud máte silnou imunitu, je pochopitelně blbost je brát, nicméně kdo ji má dnes v pořádku. Čistě teoreticky by ránu měl dokázat udržet sterilní kostival, nebo hřebíček žvýkaný v ústech, případně pravidelné výplachy rány lichořeřišnicí a tu můžete ve velkém i pít. Výborné je také koloidní stříbro, nicméně to již neumožní nasadit antibiotika, protože stříbro je likviduje.

Mám podobný problém. Jak je to tím kostivalem, ten se také žvýká? Podobně jako hřebíček? A píšete sterilní kostival. když ho tedy koupím v bylinkářství, je potřeba ho pak ještě nějak sterilozovat?

díky za Vaše rady!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANTIBIOTIKA
PříspěvekNapsal: pon kvě 18, 2015 10:56 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Kostival přece volně roste, jsou ho mraky. Dělejte si s ním vše dle libosti, je užitečný a neškodlivý na jakýkoliv způsob. Stříbro je úžasný sterilizující prostředek, na spáleniny velkého rozsahu např.. Regenerující a protizánětlivý je řepík a jiné .... Googlete a zkoušejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANTIBIOTIKA
PříspěvekNapsal: pon kvě 18, 2015 11:07 pm 
Offline

Registrován: úte led 27, 2015 4:34 pm
Příspěvky: 70
martina72 píše:
Kostival přece volně roste, jsou ho mraky. Dělejte si s ním vše dle libosti, je užitečný a neškodlivý na jakýkoliv způsob.

Taký neškodný zas nie je pri vnútornom používaní, kvôli obsahu pyrolizidinových alkaloidov

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. (Jan Werich)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANTIBIOTIKA
PříspěvekNapsal: úte kvě 19, 2015 12:22 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
peetra píše:
Taký neškodný zas nie je pri vnútornom používaní, kvôli obsahu pyrolizidinových alkaloidov

Jsou bylinkari, kteri dlouhe roky brali kostival jako zazrak a berou stale. Na toto tema jsem uz daval prispevek nekam na Facebook:
Citace:
Vedci obcas hrozne predavkujou mysi a delaji z toho zavery na lidi, to je myslim i pripad kostivalu, kdy zacli tvrdit, ze silne dlouhodobe vnitrni uzivani skodi na jatra. Takze nekde radeji brat s nim i ostropestrec. Ale cloveku ktery nema s jatry problemy by pry nemel kostival vadit. Ja jsem ho parkrat odstavnoval, mel jsem ho za plotem. Bylo to dost hnusny, takze asi lecivy \":D\" Tady jsou dva odkazy http://www.herballegacy.com/Hoover_Contra.html a http://www.herballegacy.com/ThesisHistory.html

Z toho prvniho odkazu bych prelozil aspon cast: Jeden expert poukazal na to, ze krysy byly krmeny ekvivalentem 24 nasobku vahy jejich tela v kostivalovych listech (Green Pharmacy Barbora Griggs 305)...

Cetl jsem o kostivalu i od jinych autoru, kterym verim mnohem vic nez uradum pro potlacovani prirodni lecby jako je americky FDA nebo nas SUKL, takze nemam sebemensi obavy, ze by mi kostival ublizil. Jediny problem je, ze tam kde driv na chalupe rost uz neni, mozna proto, ze jsem ho obcas orval a odstavil \":(\"

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANTIBIOTIKA
PříspěvekNapsal: sob kvě 23, 2015 3:35 pm 
Offline

Registrován: úte led 27, 2015 4:34 pm
Příspěvky: 70
Pavel na vonkajšie použitie ho tiež beriem ako taký zázrak, urýchľuje regeneráciu tkanív a pod. ale vnútorne by som ho dlhodobo neužívala, tie alkaloidy majú hepatotoxický účinok. Pri krátkodobom vnútornom by nemal byť problém. A ten obsah alkaloidov kolíše. Podobne sú tie pyr. alkaloidy aj v devätsile, aj v podbeli a iných rastlinách . Pamätám sa ako som v časopise o liečivých rastlinách Herba, ešte v dobe keď mal kvalitný obsah keedysi čítala o prípade mamičky ktorá dlhodobo počas tehotenstva užívala prieduškovú zmes kde bol zložkou aj podbeľ, a dieťa sa na narodilo s vážne poškodenou pečeňou. Ja beriem väčšinu bylín ako lieky a tie tiež neužívame len tak ako nás napadne. Myslím že majú aj väčší účinok keď ich používame len občas , v prípade potreby, ale to je už len moja špekulácia \":)\"

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. (Jan Werich)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANTIBIOTIKA
PříspěvekNapsal: sob kvě 30, 2015 9:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
jimikluk píše:
Mám podobný problém. Jak je to tím kostivalem, ten se také žvýká? Podobně jako hřebíček? A píšete sterilní kostival. když ho tedy koupím v bylinkářství, je potřeba ho pak ještě nějak sterilozovat?

díky za Vaše rady!

To jste nějak špatně četla, já nepíšu sterilním kostivalem, ale ránu udržíte sterilní kostivalem, což je něco zcela jiného. Jde koupit v bylinářství sušený kořen a pouze se dlohodoběji žvýká cca 15-20 min, ale není dobré to polykat, může zatěžovat játra.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz