Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 10:41 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 185 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Špatné vyprazdňování
PříspěvekNapsal: pon črc 18, 2011 9:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
laco píše:
Dobry vecer prajme pan Jardo,

hlasim sa po asi po roku od posledneho prispevku \":)\"

,viem ze nemate cas tak len zhrniem ako to bolo od 1.1.2010 a ako to je teraz, v podstate sa stravujem raw , na zaklade vasich rad za cca 4-5 mesiace som sa zbavil problemov ktore mi branili v normalnom zivote ( nepravidelne vyprazdnovanie, naduvanie , grganie , bolesti krizov, atd atd,..) , po prechode na surovu stravu po spominanom casovom obdobi a cisteni tela nastal zvrat o 100% k zlepseniu stavu.

Uzasny pocit. Avsak ako casto piseste ludska blbost a to ze clovek sa vlastne vyliecit nechce zapricinilo to ze som si svoj stav rozhaadzal a pokazil. Tento stav nastal asi po pol rocnom 'harmonickom' stave. Asi od nov-decembra som bol nedisciplinovany a tym padom nadobudnuty stav sa zhorsil aj ked klystir sluzil ako pomocna ruka. Napisal by som skor samozrejme ale viem kde bola pricina ( disciplina = kvasinky+znizenie HCl) zhorseneho stavu a tym padom som sa hambil aj nieco od Vas ziadat kedze Vase rady boli napisane jasne a priamo.

Momentalne pomalicky sa vraciam do stavu z pred roka. Aj ked stale blbnem so 'zakaznym' jedlom. V januari som si zakupil Angel-a (mali ste pravdu s mnozstvom aj kvalitou..). Teraz sa snazim obnovit Hcl aj ked to nemam otestovane so sodou viem ze jej ma malo kedze grgam po jedle ale myslim ze sa to zlepsuje. ( robim stavy a salaty zo zeleniny ktore podporuju tvorbu HCl, ako zeler, cerv. kapusta, cilly, ocot .....) . Kvasinky myslim ze som eliminoval aj ked urcite nie dostatocne. Kazdopadne nedavno mi dosli vysledky z vlasovej analyzy a to je to co by som sa chcel opytat na Vase rady. Prikladam asi to najpodstatnejsie z pdf suboru a to grafy. Nadseny z vysledkov velmi niesom pravdu povediac a takisto nechcem experimentovat v zmysle, uberiem tam a pridam tam ,nakolko to je asi komplexnejsi problem a nepoznam nikoho okrem Vas kto do toho vidi a rozumie.

TIez viem ze toto je na dlhsie rozpravanie asi a tak by som rad vedel ci este existuje moznost Vas navstivit a prebrat resp. vysetrit. Nakolko mam stale problemy s koznymi vyrastkami a tukovymi gulkami...A cez web to asi nieje mozne spravne odhadnut..
Tie vysledky z grafov prikladam len preto kedze v utorok idem znova na dovolenku, tesim lebo ked ste mi pisali ze stres robi svoje tak myslim ze mozem potvrdit Vase slova. Tesim na oddych a klud. TIe vysledky fakt len na ukazku aa ak si najdete cas , bol by som vdacny za rady aby som este viac nezvysil nepomer prvkov.

P.S. plno veci som zabudol spomenut....

DAkujem

Tak trochu to rozházené máte, ale že by šlo o nějaký děs-běs, to zase ne. Pokud k tomu chcete něco vysvětlit, tak je vhodné zavolat přes skype, protože psát to, je nad moje časové možnosti. Postupy již znáte, víte jak fungují a nic tedy nebrání to první kolo projet znovu i když nyní by vám to mělo již jít lépe a rychleji, čili dostat se do plně funkčního stavu, by neměl být velký problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatné vyprazdňování
PříspěvekNapsal: čtv črc 21, 2011 11:42 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
Citace:
Tak trochu to rozházené máte, ale že by šlo o nějaký děs-běs, to zase ne. Pokud k tomu chcete něco vysvětlit, tak je vhodné zavolat přes skype, protože psát to, je nad moje časové možnosti. Postupy již znáte, víte jak fungují a nic tedy nebrání to první kolo projet znovu i když nyní by vám to mělo již jít lépe a rychleji, čili dostat se do plně funkčního stavu, by neměl být velký problém.

Dobry vecer prajem,
OK, pripravim si otazky a potom sa ozvem ,lebo je toho viac a stale cloveka nieco napadne a potom zabudne :>


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatné vyprazdňování
PříspěvekNapsal: sob črc 23, 2011 2:00 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 11:28 am
Příspěvky: 1
Dobrý den pane Jardo, prosím o radu jak postupovat.Týká se to moji maminky. Je zdravotně velice špatná. Je ji 77 let a váží 43kg. V květnu letošního roku prodělala třetí mozkovou mrtvičku. Léčí se na vysoký tlak, má vadu srdce a revmatoidní artritidu(velké bolesti celé pravé strany -ruka+noha+hlava). Ale v první řadě bych Vás chtěla požádat o radu s pravidelným vyprazdňováním. Maninka se bez gutalaxu nevyprázdní. Používá ho každý čtvrtý den a to již mnoho snad 30 let. Letos v červnu měla ucpání střev (po zelí), které ji rozehnali klystýry a infuzemi. Doporučení kolonoskopie proč došlo k ucpání. (srůsty, nádor....). Toto vyšetření maminka odmítá. Snad ani nechce vědět. Nyní je v lázních. Po návratu by měla strávit nějakou dobu u mne doma. Proto bych prosila o radu jak postupovat, co mamice dávat, aby u ní docházelo k pravidelné stolici bez použití gutalaxu. To je myslím první z věcí, kterou bych se chtěla pokusit u maminky napravit. Děkuji J.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatné vyprazdňování
PříspěvekNapsal: sob črc 23, 2011 7:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
merenda píše:
Dobrý den pane Jardo, prosím o radu jak postupovat.Týká se to moji maminky. Je zdravotně velice špatná. Je ji 77 let a váží 43kg. V květnu letošního roku prodělala třetí mozkovou mrtvičku. Léčí se na vysoký tlak, má vadu srdce a revmatoidní artritidu(velké bolesti celé pravé strany -ruka+noha+hlava). Ale v první řadě bych Vás chtěla požádat o radu s pravidelným vyprazdňováním. Maninka se bez gutalaxu nevyprázdní. Používá ho každý čtvrtý den a to již mnoho snad 30 let. Letos v červnu měla ucpání střev (po zelí), které ji rozehnali klystýry a infuzemi. Doporučení kolonoskopie proč došlo k ucpání. (srůsty, nádor....). Toto vyšetření maminka odmítá. Snad ani nechce vědět. Nyní je v lázních. Po návratu by měla strávit nějakou dobu u mne doma. Proto bych prosila o radu jak postupovat, co mamice dávat, aby u ní docházelo k pravidelné stolici bez použití gutalaxu. To je myslím první z věcí, kterou bych se chtěla pokusit u maminky napravit. Děkuji J.

První opatření je pitný režim a to zásadně zvýšit objem tekutin i když nepíšete kolik pije, je to málo. Další krok je lněné semínko, jak jíst, nebo používat macerát z lněného semínka. Velice vhodné je i pravidelné používání lepicolu, který plastifikuje stolici a doplní laktobacily. Další krok budete asi prosazovat nejobtížněji a to je vynechání jakéhokoliv produktu z mouky a mléka, to se u starších lidí blbě vysvětluje, ale je to opravdu nutné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatné vyprazdňování
PříspěvekNapsal: pon zář 05, 2011 9:50 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
[quote="laco":11m0a7kk][quote:11m0a7kk]
Tak trochu to rozházené máte, ale že by šlo o nějaký děs-běs, to zase ne. Pokud k tomu chcete něco vysvětlit, tak je vhodné zavolat přes skype, protože psát to, je nad moje časové možnosti. Postupy již znáte, víte jak fungují a nic tedy nebrání to první kolo projet znovu i když nyní by vám to mělo již jít lépe a rychleji, čili dostat se do plně funkčního stavu, by neměl být velký problém.[/quote:11m0a7kk]
Dobry vecer prajem,
OK, pripravim si otazky a potom sa ozvem ,lebo je toho viac a stale cloveka nieco napadne a potom zabudne :>[/quote:11m0a7kk]
Dobry den p. Jardo,

tak zhrnul som niektore otazky, tematicky su poprehadzovane kedze vacsinou ma napadaju pocas dna tak som si ich priebezne zapisoval \":)\",
,, akurat som ich rozdelil na 2 casti kedze viem ze mate malo casu, ,,, prva su 1- slovne odpovede \":)\" a druha asi treba nieco viac napisat

tak ak si najdete cas ...

1. Vas recept na horcikovu bombu : (mrkva ,kokos, mandle) je skutocne tak ucinny ( v porovnani s mms / kozi kefir) na kvasinky ako popisujete v clanku ? (mal som ho raz a chutovo to bola fantazia \":)\"
2. pitie zel/ovo stiav po 20:00 je OK ?
3. pitie zel/ovo stiav s pridanymi nenamocenymy/namocenymi semienkami/orechami do angel-a je OK ?
4. mnozstvo resp. vyuzitie vitaminov/enzymov/mineralov z odstavovania je ten isty ako ked zjem potravinu vcelku ? ( myslim napr. z 1 uhorky stava resp. 1 uhorka v celku)
5. kombinacie kefiru so skoricou a kakaom(z bobov kakao samozrejme) je OK ? viem ze ak jem tuk tak by som mal primmat aj fungicidne potraviny , resp kefir s rozpucenym cesnakom je ok ? (cesnak vecer je jed a rano liek ze :> )
6. domaci kozi syr , je zdraviu prospesny alebo len ako relativne zdravsia nahrada klasickeho syra?
7. cerstve vajce: iba zltok ?
8. mandle z USA su ok alebo nie ? na vitarian.cz som cital ze nic moc...tak ci mate skusenost..
9. surovy losos - chladeny platok je OK ? ( ziveho ani za boha nemozem zohnat v tychto koncinach alebo aspon zamrazeneho v celku)

10. sanogel alebo lepicol ? ktory z tychto dvoch na vygruntovanie creva odporucate ?
11. ako ste vyriesili problem s tesnenim na angel-ovi ? ja ho uz mam cele dotrhane ,pisal som predajcovci a pytaju si za to 3e + 4e posta ! ,smejdi...
12. na zaklade vysledkov :
ak napriklad zjem melon co ma vela draslika(K) ,viem ze musim prijat aj viac sodika (zeler napr.) ,
hraje rolu casovy odstup v podani mineralov ktore spolu spolupracuju v tele ? napr , jod selen horcik a asi este 1 mi chyba (ak sa nemylim na spravnu tvorbu HCl. resp. strebatelnost zivin.\":)\"
13. je OK doplnat mineraly ktore mam menej okrem relevantnej stravy aj chemicky napr 1-2 mesiace (krabicka) a tiez v spravnej kombinacii dannych prvkov ? alebo je to jedno ,napr. 1 mesiac zelezo, 2 mesiac draslik,,momentalne mam zinok,horcik a draslik zakupeny a planujem este na dorovnanie na zakl. analyzy:
Mg-horcik, Fe-zelezo, Mn-mangan, Cr-chrom, S - sira, I - jod, Sr -stroncium, B - bor , v lekrani mi povedali ze zinok a draslik nemam brat naraz spolu, viete mi prosim napisat ako to je s ostatnymi ktore som spomenul ?
zinok s horcikom beriem na lacno , draslik po jedle ak teda nejem melon vtedy ho neberiem..
Fe,Mn,Cr,S,I,Sr a B ,, ma vyznam kupovat synteticke mineraly alebo vyhladat potraviny a skusit ich dodat telu pridonou cestou alebo pomoze ak zjem 1-2 krabicku zo spominanych prvkov
(mimochodom rad by som si objebal od Vas horcik a este dalsie veci...)
14. z vysledku testov mi vyslo ze mam rychly metabolizmus, vsimol som si ze po jedlach s vyssim glykem. indexom pride na chvilu unava, cize asi natom nieco bude pravdy ze? napriklad taky obed: karfiol avokado tek. sem., repkovy olej, paradajky , kejenske korenie/chilli je mnamka a necitim ziadny naznak unavy..
15. je v pohode jest kapsacinku (max 3 lyzicky denne) aj dlhsie ako 2 mesiace ? na eliminaciu bakterii v tele..
16. liecive ucinky sirnej patlanice sa prejavia po akej dobe cca? okrem precistenia zil ciev, vybalancovanie omega 3masnych kyselin ucinkuje aj na nieco dalsie?
17. niekde som cital ze jete sem tam maso , chcel by som vediet v akom stave a aky druh \":-)\" ak to neije tajne , teda viem ze max 4 hodiny stare od zabitia, a tym padom je to asi jedno ze? \":)\"
18. ak sa dostanem do stavu ako pred rokom , co uz snad coskoro bude , chcem skusit jest jedla ktore povodne sa vyskytovali iba v tom danom rocnom obdobi,, podla Vas je to OK alebo blud ? samozrejme podmienka je 100% fungujuce creva
19. asi najv. prekvapenie: nasiel som ze neodporucate ako tuk uzivat repkovy olej denne,,ano na zrovnanie omega3 masnych kys je to OK, ale bol som velmi prekvapeny ked som si precital ze pri pravidelno uzivani to moze narusit stitnu zlazu,tak teda ako resp. ktory olej je najidealnejsi na denne uzivanie ? lanovy >?

za blbosti v otazkach sa ospravedlnujem,, prechadzam forum od 1 temy k druhej ale to chce nejaky ten mesiac studia...

Mozte si tiez zapisat ze mam zaujem o Vas pripravovany tyzdenny kurz.

P.S. nemohol som si nevsimnut ze od min. roku ako som sem pisal sa forum dost masivne rozsirilo, stale nechapem ako to vsetko stihate ,klobouk dolu \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatné vyprazdňování
PříspěvekNapsal: stř zář 07, 2011 8:20 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
[quote="laco":3tbtv301]Dobry den p. Jardo,

tak zhrnul som niektore otazky, tematicky su poprehadzovane kedze vacsinou ma napadaju pocas dna tak som si ich priebezne zapisoval \":)\",
,, akurat som ich rozdelil na 2 casti kedze viem ze mate malo casu, ,,, prva su 1- slovne odpovede \":)\" a druha asi treba nieco viac napisat

tak ak si najdete cas ...

1. Vas recept na horcikovu bombu : (mrkva ,kokos, mandle) je skutocne tak ucinny ( v porovnani s mms / kozi kefir) na kvasinky ako popisujete v clanku ? (mal som ho raz a chutovo to bola fantazia \":)\"
2. pitie zel/ovo stiav po 20:00 je OK ?
3. pitie zel/ovo stiav s pridanymi nenamocenymy/namocenymi semienkami/orechami do angel-a je OK ?
4. mnozstvo resp. vyuzitie vitaminov/enzymov/mineralov z odstavovania je ten isty ako ked zjem potravinu vcelku ? ( myslim napr. z 1 uhorky stava resp. 1 uhorka v celku)
5. kombinacie kefiru so skoricou a kakaom(z bobov kakao samozrejme) je OK ? viem ze ak jem tuk tak by som mal primmat aj fungicidne potraviny , resp kefir s rozpucenym cesnakom je ok ? (cesnak vecer je jed a rano liek ze :> )
6. domaci kozi syr , je zdraviu prospesny alebo len ako relativne zdravsia nahrada klasickeho syra?
7. cerstve vajce: iba zltok ?
8. mandle z USA su ok alebo nie ? na vitarian.cz som cital ze nic moc...tak ci mate skusenost..
9. surovy losos - chladeny platok je OK ? ( ziveho ani za boha nemozem zohnat v tychto koncinach alebo aspon zamrazeneho v celku)

10. sanogel alebo lepicol ? ktory z tychto dvoch na vygruntovanie creva odporucate ?
11. ako ste vyriesili problem s tesnenim na angel-ovi ? ja ho uz mam cele dotrhane ,pisal som predajcovci a pytaju si za to 3e + 4e posta ! ,smejdi...
12. na zaklade vysledkov :
ak napriklad zjem melon co ma vela draslika(K) ,viem ze musim prijat aj viac sodika (zeler napr.) ,
hraje rolu casovy odstup v podani mineralov ktore spolu spolupracuju v tele ? napr , jod selen horcik a asi este 1 mi chyba (ak sa nemylim na spravnu tvorbu HCl. resp. strebatelnost zivin.\":)\"
13. je OK doplnat mineraly ktore mam menej okrem relevantnej stravy aj chemicky napr 1-2 mesiace (krabicka) a tiez v spravnej kombinacii dannych prvkov ? alebo je to jedno ,napr. 1 mesiac zelezo, 2 mesiac draslik,,momentalne mam zinok,horcik a draslik zakupeny a planujem este na dorovnanie na zakl. analyzy:
Mg-horcik, Fe-zelezo, Mn-mangan, Cr-chrom, S - sira, I - jod, Sr -stroncium, B - bor , v lekrani mi povedali ze zinok a draslik nemam brat naraz spolu, viete mi prosim napisat ako to je s ostatnymi ktore som spomenul ?
zinok s horcikom beriem na lacno , draslik po jedle ak teda nejem melon vtedy ho neberiem..
Fe,Mn,Cr,S,I,Sr a B ,, ma vyznam kupovat synteticke mineraly alebo vyhladat potraviny a skusit ich dodat telu pridonou cestou alebo pomoze ak zjem 1-2 krabicku zo spominanych prvkov
(mimochodom rad by som si objebal od Vas horcik a este dalsie veci...)
14. z vysledku testov mi vyslo ze mam rychly metabolizmus, vsimol som si ze po jedlach s vyssim glykem. indexom pride na chvilu unava, cize asi natom nieco bude pravdy ze? napriklad taky obed: karfiol avokado tek. sem., repkovy olej, paradajky , kejenske korenie/chilli je mnamka a necitim ziadny naznak unavy..
15. je v pohode jest kapsacinku (max 3 lyzicky denne) aj dlhsie ako 2 mesiace ? na eliminaciu bakterii v tele..
16. liecive ucinky sirnej patlanice sa prejavia po akej dobe cca? okrem precistenia zil ciev, vybalancovanie omega 3masnych kyselin ucinkuje aj na nieco dalsie?
17. niekde som cital ze jete sem tam maso , chcel by som vediet v akom stave a aky druh \":-)\" ak to neije tajne , teda viem ze max 4 hodiny stare od zabitia, a tym padom je to asi jedno ze? \":)\"
18. ak sa dostanem do stavu ako pred rokom , co uz snad coskoro bude , chcem skusit jest jedla ktore povodne sa vyskytovali iba v tom danom rocnom obdobi,, podla Vas je to OK alebo blud ? samozrejme podmienka je 100% fungujuce creva
19. asi najv. prekvapenie: nasiel som ze neodporucate ako tuk uzivat repkovy olej denne,,ano na zrovnanie omega3 masnych kys je to OK, ale bol som velmi prekvapeny ked som si precital ze pri pravidelno uzivani to moze narusit stitnu zlazu,tak teda ako resp. ktory olej je najidealnejsi na denne uzivanie ? lanovy >?

za blbosti v otazkach sa ospravedlnujem,, prechadzam forum od 1 temy k druhej ale to chce nejaky ten mesiac studia...

Mozte si tiez zapisat ze mam zaujem o Vas pripravovany tyzdenny kurz.

P.S. nemohol som si nevsimnut ze od min. roku ako som sem pisal sa forum dost masivne rozsirilo, stale nechapem ako to vsetko stihate ,klobouk dolu \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatné vyprazdňování
PříspěvekNapsal: pát zář 09, 2011 12:29 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
Citace:
1)Účinný je, ale zázraky nečekejte.
2)Není, po 20,00 pouze vodu.
3)Ano.
4)Patrně bude vyšší, ale ne tak komplexní, protože některé jsou vázané ve vláknině.
5)To je správně a česnek jak u koho, mě nevadí nikdy.
6)Záleží na druhu, ale tvrdý je celkem slušně zásaditý a tedy prospěšný.
7)Zase jak u koho, někoho bílek zahleňuje a pak ano.
8 )Netuším, to jsem nikdy nezkoumal.
9)Pokud je z velkochovu, tak ne, jinak ano.
10)Fungují oba, Sanogel je lepší.
11)Já ho tam vůbec nemám a nikdy jsem neměl.
12)Pokud se dodávají v organické formě, třeba ty šťávy tak je to jedno, ale čisté sole raději s odstupem.
13)Toto je na dlouhé vysvětlování a tolik času na psaní nemám, to mě budete muset zavolat, nebo si to nastudovat.
14)To je logické, protože sacharidy nakrmí kvasinky a v tom uvedeném jídle nejsou, čili problém se nekoná.
15)Ano.
16)Většinou tak do měsíce a jde hlavně o lepší spalování na buňkách.
17)Já ho cíleně nejím, pouze pokud mě k tomu donutí společenské prostředí, třeba jsem na svatbě a pak ho samozřejmě nezkoumám a jím takové jaké mě dají.
18)To je dobrá metoda.
19)Žádný olej není ideální, je nutné je střídat, ale nejmenší problémy vytváří olivový a kvalitní přepuštěné máslo.
Ohledně kurzů to bude včas uvedeno, ale ještě musíte vydržet, jde to pomalu.
Jak to stíhám, to nechápu ani já a někdy to je opravdu náročné.

Dobry den prajem,

Dakujem za odpovede,

este na dovysvetlenie:

1. prepustene maslo - toto: predpokladam ze maslo je najlepsie domace z kravskeho mlieka,je to tak ? alebo existuje maslo aj z kozieho resp. ovcieho mlieka ?
http://www.varime-detem.cz/clanky/detail/165

2. k sirnej patlanici: denna davka 100g pri mesacnej kure je malo ? (teraz som si zrobil: pol kila bryndze 250ml oleja a 5 lyzic lan.sem a planujem to mat na 7 dni ) jem to na obed so zel. salatom

otazky mimo:

3. je moznost si objednat niektore doplnky od Vas alebo uz nie ? (minule ste neodpisali a nechcem byt vtieravy tak ak je nejaky dovod na neodpovedanie tak .OK. )

4. voda prefiltrovana cez reverznu osmozu sa moze resp. je ucinna aj napriklad ked ju umiestnim na chatu kde voda po otestovani osahuje rozne ( neviem momentalne ake skodliviny) latky neschvalene na priamu spotrebu.

Dakujem
Pekny den

L


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatné vyprazdňování
PříspěvekNapsal: sob zář 10, 2011 7:23 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
laco píše:
Dobry den prajem,

Dakujem za odpovede,

este na dovysvetlenie:

1. prepustene maslo - toto: predpokladam ze maslo je najlepsie domace z kravskeho mlieka,je to tak ? alebo existuje maslo aj z kozieho resp. ovcieho mlieka ?
http://www.varime-detem.cz/clanky/detail/165

2. k sirnej patlanici: denna davka 100g pri mesacnej kure je malo ? (teraz som si zrobil: pol kila bryndze 250ml oleja a 5 lyzic lan.sem a planujem to mat na 7 dni ) jem to na obed so zel. salatom

otazky mimo:

3. je moznost si objednat niektore doplnky od Vas alebo uz nie ? (minule ste neodpisali a nechcem byt vtieravy tak ak je nejaky dovod na neodpovedanie tak .OK. )

4. voda prefiltrovana cez reverznu osmozu sa moze resp. je ucinna aj napriklad ked ju umiestnim na chatu kde voda po otestovani osahuje rozne ( neviem momentalne ake skodliviny) latky neschvalene na priamu spotrebu.

Dakujem
Pekny den

L

1)Dá se dělat ze všech uvedených druhů másla.
2)Té můžete jíst dle potřeby, ale do zásoby bych si ji nevyráběl, lněný olej velice ochotně oxiduje se vzdušným kyslíkem a dobré vlastnosti rychle ztrácí, čili optimální je dělat si jednotlivé dávky jako čerstvé, ale to jsem zde již psal.
3)Ano, to jsem musel váš dotaz přehlédnout, jde to emailem, nebo přes soukromou zprávu.
4)Ta bude účinná i kdyby vám tam tekla z vodovodu močůvka, toho se bát nemusíte, kosmonauti si takto filtrují k dalšímu použití vlastní moč i ostatní tělní tekutiny, třeba pot.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatné vyprazdňování
PříspěvekNapsal: úte zář 13, 2011 10:47 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
Citace:
1)Dá se dělat ze všech uvedených druhů másla.
2)Té můžete jíst dle potřeby, ale do zásoby bych si ji nevyráběl, lněný olej velice ochotně oxiduje se vzdušným kyslíkem a dobré vlastnosti rychle ztrácí, čili optimální je dělat si jednotlivé dávky jako čerstvé, ale to jsem zde již psal.
3)Ano, to jsem musel váš dotaz přehlédnout, jde to emailem, nebo přes soukromou zprávu.
4)Ta bude účinná i kdyby vám tam tekla z vodovodu močůvka, toho se bát nemusíte, kosmonauti si takto filtrují k dalšímu použití vlastní moč i ostatní tělní tekutiny, třeba pot

Dobry vecer prajem ,

Uz snad posledna vec k SP, je ok ju jest sucasne s namocenou pohankou ( plus dalsie zelniny..) ?
Osmozu co nevidiet budeme instalovat, este prestudujem.

Vdaka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatné vyprazdňování
PříspěvekNapsal: stř zář 14, 2011 9:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
laco píše:
Dobry vecer prajem ,

Uz snad posledna vec k SP, je ok ju jest sucasne s namocenou pohankou ( plus dalsie zelniny..) ?
Osmozu co nevidiet budeme instalovat, este prestudujem.

Vdaka

Já bych to nemíchal, dokonce ani autorka to nedoporučovala a obecně míchat sacharidy s tukem není vhodné, zelenina nijak nevadí, té můžete neomezeně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatné vyprazdňování
PříspěvekNapsal: ned zář 18, 2011 3:33 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
Zdravim p, Jardo,

- ako najvhodnejsie zacat rano den po 1 dnovom poste (vecer klystir...), viem ze po dlhodobejsom hrst naparenej zeleniny a po 1 dnovom prakticky ako kazdy den , vacsinou zacinam :
0,5- 1l vody o pol hodinu 0,5-1l stavy z mrkvy zeler/kapusta atd.. potom idem do prace a dam si ovocie ...
je to OK alebo lepsie nahodit klasicku stravu teda na rano ovocie ?


- 1-dnove posty robim 1x za tyzden , ma to nejaky vyznam ak sa stravujem iba cerstvym jedlom ? alebo staci 1x za mesiac ?

Vdaka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatné vyprazdňování
PříspěvekNapsal: pon zář 19, 2011 8:31 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
laco píše:
Zdravim p, Jardo,

- ako najvhodnejsie zacat rano den po 1 dnovom poste (vecer klystir...), viem ze po dlhodobejsom hrst naparenej zeleniny a po 1 dnovom prakticky ako kazdy den , vacsinou zacinam :
0,5- 1l vody o pol hodinu 0,5-1l stavy z mrkvy zeler/kapusta atd.. potom idem do prace a dam si ovocie ...
je to OK alebo lepsie nahodit klasicku stravu teda na rano ovocie ?


- 1-dnove posty robim 1x za tyzden , ma to nejaky vyznam ak sa stravujem iba cerstvym jedlom ? alebo staci 1x za mesiac ?

Vdaka

Ta frekvence jednou týdně naprosto vyhovuje a pokud jde o ten start, tak to asi taky. Po jednom dnu není potřeba se zásadně omezovat, ale není vhodné se hned ráno narvat jak lední medvěd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatné vyprazdňování
PříspěvekNapsal: pon zář 19, 2011 9:52 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
Dik,

este 1 rychla tazka:>

ked jem na obed SP (100-150g) , tuk v podobne olivoveho resp. repkoveho oleja uz nemusim prijmat ?

Vdaka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatné vyprazdňování
PříspěvekNapsal: úte zář 20, 2011 6:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
laco píše:
Dik,

este 1 rychla tazka:>

ked jem na obed SP (100-150g) , tuk v podobne olivoveho resp. repkoveho oleja uz nemusim prijmat ?

Vdaka

Ono jde o celkový příjem tuku, čili počítá se i tuk skrytý, třeba ve vejcích, sýru, oříškách a další. Pokud jíte těchto potravin dost, není potřeba dodávat samostatný tuk.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatné vyprazdňování
PříspěvekNapsal: úte zář 20, 2011 9:09 am 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
Citace:
Ono jde o celkový příjem tuku, čili počítá se i tuk skrytý, třeba ve vejcích, sýru, oříškách a další. Pokud jíte těchto potravin dost, není potřeba dodávat samostatný tuk.

Ok dakujem , je to uz jasne.

Inak co si myslite o zmrazeni cerstvo vylisovanej stave ? PRavdepodobne to bude blbost ale pred chvilkou mi pisal kamos ze ma ruzove hrozno a kedze by mi urcite pohnilo tak ci zmrazenie stav ma nejaky vyznam :->.

Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 185 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz