Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 3:57 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 195 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prostaty
PříspěvekNapsal: čtv črc 02, 2015 5:35 pm 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 10:11 pm
Příspěvky: 21
Jasně, díky za upřesnění.
Někde jsem se dočetl, že olivový olej obsahuje stejné množství Omega 3 mastných kyselin jako lněný. Ale možná není tak agresivní na volné radikály. Vyzkouším... Jirka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prostaty
PříspěvekNapsal: ned črc 26, 2015 12:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Jiří Kubík píše:
Dobrý den , pane Jardo, zdravím i ostatní, kteří sledovali můj příběh a radili.
Chci se zmínit , jak pokračuji a jak dopadl test po půl roce. Celou dobu přesně dodržuji metodu dr.Budwig a samozřejmě
raw, syrovou stravu. Stav PSA se změnil jen nepatrně, klesl od ledna ze 6.5 na 6.2. Ale i to je úspěch, hlavně že nedošlo ke zhoršení.
I doktor , po mém odolávání podrobit se biopsii, uznal, že se asi nic moc špatného neděje. Ale stejně jsem musel podepsat reverz, že odmítám.Stále si myslím, že pokud nemám žádné vážné problémy, nenechám na sebe doktory šáhnout. Nadělají i tak dost chyb , ale o tom se moc nemluví. Mám jen trochu slabší močení, ale to jen někdy, většinou jen když dlouho sedím. Jinak vpořádku.
Za ty tři roky jsem přečetl spoustu článků na internetu, a došel jsem k této úvaze. Žádná nemoc se nedá léčit jen jednou metodou,
např. zdravou stravou. K tomu je potřeba alespoň tří věcí. Jako další je osobní a duševní pohoda, a třetí je prostředí.Jelikož jsem sám, rozešli jsme se s ženou před mnoha roky, a nemám ani přátele. Všichni mě považují za podivína, když odmítám jíst to :nejlepší,
co mi nabídnou.A to jsem si vše zakázal sám. Asi máte všichni stejné zkušenosti. Další je prostředí, bydlím ve studeném severním bytě v přízemí nad garáží. Na křižovatce silnic. Celodenní hluk aut neumožňuje skoro otevřít okno, věnovat se poslechu hudby nebo svému
koníčku, modelaření. Rušivé jsou v tomto čase sekačky trávy , štěkot psů a křik dětí nad hlavou. Tak jediným východiskem je sednout na kolo a jet .Za poslední roky vyrostl na protějším činžáku les komunikačních antén, takže jsem pořádně rentgenován.Bez možnosti se přestěhovat , se to nevyřeší.S tím se musím smířit.To byly moje úvahy. Zdravím a přeji všem zdraví a vydržet. Jirka

Jak vám správně píše člen pv33 jde o úspěch, protože pokud problém rakoviny stojí, tedy nic se sice nezlepšuje, ani nezhoršuje, máte k dispozici další čas na řešení a čas je jediné o co v této hře zvané život jde. Osobně lidem radím nestresovat se stále tím že mám raka, toho má totiž skoro každý, jenom mu zatím tu skvělou zprávu nikdo v bílém hábitu neoznámil. Vidím to tak, že pokračujte zhruba stejně, možná přidejte nějaké pomocníky, třeba houby lesklokorku lesklou, nebo čagu, oboje najdete na mém e-shopu a snažte se o vyváženou stravu. Jinak PSA není limitující faktor rakoviny prostaty, jde pouze o orientační vyšetření, tedy je třeba ho brát vždy s rezervou a spíše sledovat příznaky diskomfortu močení. Olivový olej zdaleka nemá stejné složení jako lněný, to si trochu nastudujte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prostaty
PříspěvekNapsal: ned srp 02, 2015 8:21 pm 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 10:11 pm
Příspěvky: 21
Děkuji za podporu a další rady, to pomáhá a uklidňuje.
Jirka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prostaty
PříspěvekNapsal: stř srp 05, 2015 7:30 am 
Offline

Registrován: pát črc 24, 2015 6:14 pm
Příspěvky: 30
Jiří Kubík píše:
Děkuji za podporu a další rady, to pomáhá a uklidňuje.
Jirka

Mohu se zeptat, proč jste doposud nezkusil přísnou ketogenní dietu? Ta je totiž na rakovinu prostaty ze všeho nejlepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prostaty
PříspěvekNapsal: stř srp 05, 2015 7:59 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Parmová píše:
Jiří Kubík píše:
Děkuji za podporu a další rady, to pomáhá a uklidňuje.
Jirka
Mohu se zeptat, proč jste doposud nezkusil přísnou ketogenní dietu? Ta je totiž na rakovinu prostaty ze všeho nejlepší.

Budwig Diet Testimonials, Reviews and Case Studies
http://www.budwigcenter.com/testimonials/#.VcJNYSqtPE0


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prostaty
PříspěvekNapsal: sob srp 08, 2015 6:23 pm 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 10:11 pm
Příspěvky: 21
Tak na to mám jednoduchou odpověď.
Protože už více jak 25 let nejím maso. A toho je v této dietě příliš. Také vynechávám mléčné výrobky, kravské.
Ve všech těchto potravinách je dnes takové množství antibiotik a chemie, že vůbec nevěřím, že může pomoci.
Nehledě na to , že je to zakyselující potrava a zanášející střeva.

A také je většinou vše vařené a tím zničené nejcennější látky.
Poslední 3 roky se stravuji asi 90% RAW.
Výsledky na sobě vidím a cítím, stačí když se porovnám se stejně starými kolegi. Mají nové zuby z odvápnění a
sotva vyjdou jedno poschodí. Takže na takovou stravu nepřejdu.
Kromě vlastního dobrého pocitu a vyléčení několika neduhů mohu uvést jasný případ zlepšení, ověřený lékařsky.Před třemi lety jsem potřeboval lékařské potvrzení k řízení motorového vozidla.Doktorka mi napsala nutnost , že musím mít při řízení vozidla brýle. V tu dobu jsem přecházel právě na RAW stravu a zeleninové šťávy , doporučované zde panem Jardou.
Letos, po třech letech jsem byl opět pro potvrzení . Oči se mi natolik zlepšily, že i doktorka musela to uznat a napsat
potvrzení o řízení bez brýlí !!!! I když si neodpustila slova, že se to stává zřídka v mém věku.
Denně piju čerstvou šťávu z karotky, červené řepy, okurky a celeru.
Děkuji tímto znovu Jardovi za tyto stránky, které mi úžasně pomohly. A nikdo mě už o ničem , než RAW stravě ,nepřesvědčí.
Jen příroda mi může pomoct, ne doktoři a prášky. Mám tady mladšího kolegu na RAW stravě, sotva unikl doktorům
z nemocnice živý, nevěděli si rady. Je na RAW stravě, vše se vyléčilo a podniká v Bio potravinách. Takže pro mě důkaz a vzor.

Jirka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prostaty
PříspěvekNapsal: pon srp 17, 2015 8:58 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Jiří Kubík píše:
Tak na to mám jednoduchou odpověď.
Protože už více jak 25 let nejím maso. A toho je v této dietě příliš. Také vynechávám mléčné výrobky, kravské.
Ve všech těchto potravinách je dnes takové množství antibiotik a chemie, že vůbec nevěřím, že může pomoci.
Nehledě na to , že je to zakyselující potrava a zanášející střeva............

Jasné, a preto prírodné kmene živiace sa hlavne mäsom (bez antibiotík vieš zohnať aj u nás v ČR a SR, kto chce, nájde, farmári...) a mliekom (nepasterizované kozie ovčie....máme aj my....bryndza atď...) sú najzdravšie.... \":D\"
Ťažko zaslepenému pomôcť, že, Jiří...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prostaty
PříspěvekNapsal: pát srp 21, 2015 12:43 am 
Offline

Registrován: stř říj 26, 2011 1:23 pm
Příspěvky: 32
SemTamTuPrídem píše:
Jasné, a preto prírodné kmene živiace sa hlavne mäsom (bez antibiotík vieš zohnať aj u nás v ČR a SR, kto chce, nájde, farmári...) a mliekom (nepasterizované kozie ovčie....máme aj my....bryndza atď...) sú najzdravšie.... \":D\"
Ťažko zaslepenému pomôcť, že, Jiří...

Tak nevím, kdo tu je zaslepený? Ale na druhou stranu neodsuzuji vaši masitou stravu. Doporučuji i například nastudovat některé komplexnější systémy, jako třeba Ayurveda, které dávají odpověď, proč každému vyhovuje odlišná strava.
Pokud vám to takto vyhovuje, buďte rád, jiní to mohou zkusit, ale nenuťte jim to. Nejsme natolik stejní, abychom museli jíst stejné věci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prostaty
PříspěvekNapsal: sob srp 22, 2015 10:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Jiří Kubík píše:
Tak na to mám jednoduchou odpověď.
Protože už více jak 25 let nejím maso. A toho je v této dietě příliš. Také vynechávám mléčné výrobky, kravské.
Ve všech těchto potravinách je dnes takové množství antibiotik a chemie, že vůbec nevěřím, že může pomoci.
Nehledě na to , že je to zakyselující potrava a zanášející střeva.

A také je většinou vše vařené a tím zničené nejcennější látky.
Poslední 3 roky se stravuji asi 90% RAW.
Výsledky na sobě vidím a cítím, stačí když se porovnám se stejně starými kolegi. Mají nové zuby z odvápnění a
sotva vyjdou jedno poschodí. Takže na takovou stravu nepřejdu.
Kromě vlastního dobrého pocitu a vyléčení několika neduhů mohu uvést jasný případ zlepšení, ověřený lékařsky.Před třemi lety jsem potřeboval lékařské potvrzení k řízení motorového vozidla.Doktorka mi napsala nutnost , že musím mít při řízení vozidla brýle. V tu dobu jsem přecházel právě na RAW stravu a zeleninové šťávy , doporučované zde panem Jardou.
Letos, po třech letech jsem byl opět pro potvrzení . Oči se mi natolik zlepšily, že i doktorka musela to uznat a napsat
potvrzení o řízení bez brýlí !!!! I když si neodpustila slova, že se to stává zřídka v mém věku.
Denně piju čerstvou šťávu z karotky, červené řepy, okurky a celeru.
Děkuji tímto znovu Jardovi za tyto stránky, které mi úžasně pomohly. A nikdo mě už o ničem , než RAW stravě ,nepřesvědčí.
Jen příroda mi může pomoct, ne doktoři a prášky. Mám tady mladšího kolegu na RAW stravě, sotva unikl doktorům
z nemocnice živý, nevěděli si rady. Je na RAW stravě, vše se vyléčilo a podniká v Bio potravinách. Takže pro mě důkaz a vzor.

Jirka

Přesvědčovat vás určitě nechci, ale co bych viděl rozumné je spočítat si na nutriční kalkulačce, jak jsem na tom s příjmem živin, vitamínů, prvků a minerálů. Jinak je docela dost důležitý i poměr Jin Jang, tedy rovnováha ve které, pokud je ideální, člověk zdravotní problémy většinou nemá. Některé stavební látky z živočišných potravin tělo také potřebuje, zvláště pokud má něco opravovat -regenerovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prostaty
PříspěvekNapsal: pát srp 28, 2015 8:26 pm 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 10:11 pm
Příspěvky: 21
Pokoušel jsem se to nějak spočítat, ale v žádné kalkulačce se mi to nedaří, nevyznám se v tom. Co se týká jin a jang,

taky nevím..Jaké živočišné potraviny byste doporučoval. Díky Jirka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prostaty
PříspěvekNapsal: úte zář 01, 2015 8:23 pm 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 10:11 pm
Příspěvky: 21
Vážený Sem tam tu pridem zo Slovenska....ale zapoměl jste asi na těch 500 milionů Indů, kteří jsou z náboženské víry vegetariáni.
A také jsou nejzdravější do dlouhého věku.
Podle posledních výzkumů v Číně a Indii, se naopak zdravotní stav ve větších městech rapidně zhoršil. Je na tom právě vinna nová -západní strava.

Maso a hamburgery, co si nově dopřává bohatší vrstva lidí. Výskyt civilizačních nemocí se tam raketově zvýšil. Tyto poznatky mám z vysílání satelitní německé televize.
Je třeba se také dívat , co je nového ve světě.

Jirka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prostaty
PříspěvekNapsal: sob zář 26, 2015 12:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Jiří Kubík píše:
Pokoušel jsem se to nějak spočítat, ale v žádné kalkulačce se mi to nedaří, nevyznám se v tom. Co se týká jin a jang,

taky nevím..Jaké živočišné potraviny byste doporučoval. Díky Jirka

S tím že nedovedete, nebo nechcete hledat na netu vám nijak pomoci neumím. Nutriční kalkulačka je ideální cronometer.com a Jin a Jang, stačí napsat do netu a číst. Pokud i tak budete mít problém, klidně zavolejte a vše vysvětlím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prostaty
PříspěvekNapsal: sob zář 26, 2015 7:00 pm 
Offline

Registrován: úte bře 05, 2013 8:33 am
Příspěvky: 112
Na rakovinu prostaty prý pomáhá ovoce anona graviola. Čerstvý syrový plod je údajně o dost účinnější, než odvar listů z tohoto stromu. Další ovocný plod doporučovaný při rakovině prostaty je granátové jablko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prostaty
PříspěvekNapsal: úte zář 29, 2015 2:16 pm 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 10:11 pm
Příspěvky: 21
Dobrý den, test energií mi ukázal, že jsem téměř vyrovnaný, mírně k Jin.

Test hodnot stravy asi takto....1200kal....5200Jaul.....45 bílkoviny....65 tuky.....120 sacharidy.......25g vláknina.

Jirka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prostaty
PříspěvekNapsal: úte zář 29, 2015 2:59 pm 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 10:11 pm
Příspěvky: 21
SemTamTu Pridem si asi ani nepřečetl téma , o kterém je toto psaní.

Zřejmě ani nezná metodu dr.Budwigové, které se momentálně držím. Ta živočišné produkty zakazuje.

Jirka


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 195 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz